Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s και iPhone 6s Plus με 3D Touch και προηγμένη κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Αντε τρέξτε να το πάρετε. Δώρο και powebank.

 

Μιας και το είπες, δεν μου στέλνεις εμένα πρώτα ένα powerbank μιας και το Galaxy S6 πέφτει στο 50% μέχρι το μεσημέρι???  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 677
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξαναείδα το γνωστό βίντεο με τα tabs στον safari του iPad που φορτώνουν και ξαναφορτώνουν, ενώ διάβασα για LG G2 κλπ. Μάλλον ζούμε σε κάποιο παράλληλο σύμπαν, δεν εξηγείτει αλλιώς. Η δική μου πραγματικότητα σε 5άρι iPhone και σε LG G2 με 5.0.1 είναι ακριβώς η ανάποδη. O Safari ΠΟΤΕ με ΠΟΤΕ δεν έχει παρουσιάσει το πρόβλημα που φαίνεται στο βίντεο, ΕΚΤΟΣ και αν επιστρέφω στον safari μετά από αρκετή ώρα χρήσης, που το λειτουργικό έχει δευσμεύσει τη RAM αλλού. Αντίθετα, στο G2 αυτή τη στιγμή έχω ανοίξει 5 tabs στον chrome (ενεργές εφαρμογές 6, RAM 1,48GB σε χρήση και 343 MB ελεύθερη) και χωρίς να περάσω σε άλλη εφαρμογή αλλά παραμένοντας στον Chrome, σε κάθε πέρασμα από tab σε tab κάνει reload...

 

Για τα νέα iPhones, τα είπατε. Οι άνθρωποι είναι μπροστά όχι γιατί ανεβάζουν specs (η καρδιά του συστήματος είναι έτσι και αλλιώς πολύ μπροστά), αλλά για τον τρόπο με τον οποίο υλοποιούν τις ιδέες τους και μας τις προσφέρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να ερθει και παραπανω.Δεν εδω:

 

http://www.skroutz.gr/s/5308163/Apple-iPhone-6-Plus-16GB.html

 

πατα εξελιξη τιμης και δες ποσο ειχε περσι οταν πρωτοκυκλοφορησε.1000 ευρω θα εχει σιγουρα το 6plus 16gb και +150 ευρω κατα 99%.Για την apple μιλαμε που αρμεγει τους παντες.Το θεμα ειναι οτι θα λενε και ευχαριστω οσοι το αγοραζουν μετρητοις.

Τα CC και οι φόροι φταίνε όχι η Apple στην Γερμανία, πχ τα iPhone βγαίνουν στα 600 περίπου ευρώ όχι στα 1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα CC και οι φόροι φταίνε όχι η Apple στην Γερμανία, πχ τα iPhone βγαίνουν στα 600 περίπου ευρώ όχι στα 1000

Ναι το ξερω οτι φταινε τα cc αλλα το παιδι παραπανω ρωτησε ποσο θα ερθουν στην Ελλαδα.Οι τιμες που ειπα ειναι σωστες τοσο θα ερθουν ισως και παραπανω.Επισης περσι δεν ειχαμε CC αλλα ειδες σε τι τιμες κυκλοφορησαν οταν πρωτοβγηκαν ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που θα στεναχωρησω τους appl fans αλλα αν τα smart phone εχουν 1 GB mem μπορει για τωρα να ειναι οκ αλλα πολυ συντομα σε επομενη αναβαθμιση του IOS θα εχουν θεμα. Ειναι ηδη οριακα πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει και απο την αλλη ομως ειναι τραγικο να εχουμε πχ εμεις με το Νοτε 3 GB ram και να ειναι μονιμα σε χρηση χωρις να κανεις τπτ με το τηλεφωνο το 1,80-1,90  απο τα 2,71 διαθεσιμα..

 

Τωρα πχ με το viber και τα δεδομενα ανοιχτα ειναι στο 2,22 απο τα 2,71.

 

Και για να προλαβω καποιους ,δεν ασχολουνται ολοι με root κλπ για να ξεφορτωθουν τις οποιες αχρηστες εφαρμογες τρεχουν απο πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που θα στεναχωρησω τους appl fans αλλα αν τα smart phone εχουν 1 GB mem μπορει για τωρα να ειναι οκ αλλα πολυ συντομα σε επομενη αναβαθμιση του IOS θα εχουν θεμα. Ειναι ηδη οριακα πιστευω.

Γιατί το πήρες το άνοιξες και είδες πάνω στην LogicBoard οτι έχει 1GB; Περίμενε το iFixit και μετά λέγε τις θεωρίες σου. Και μην ζαλίζετε συνέχεια με την RAM σας το iOS κάνει εντελώς διαφορετική διαχείριση του HW σε σχέση με το LagDroid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά 2 ραμ έχει κοιτάξτε πιο πάνω! Διαβάστε και λίγο !!!στην δεύτερη παράγραφο το λέει

''Εκτός του αναβαθμισμένου 64-bit SoC με την ονομασία A9 της Apple (ενσωματώνει τον συνεπεργαστή M9, προσφέρει LTE Advanced στα 300Mbps) που συνοδεύεται από 1GB RAM, το οποίο υπόσχεται για μια ακόμη φορά κορυφαίες επιδόσεις ανάμεσα σε όλα τα smartphones''

Μάλλον είσαι τόσο fanboy που διαβάζεις ότι θα ήθελες πραγματικά..Χειρότερος απο τον άλλον που παρουσιάζει το 1 γίγα ως καλό γιατί τόσο έχουν και τα προιγούμενα οπότε θα κρατήσουν πιο πολύ..Κλαίω απλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Εκτός του αναβαθμισμένου 64-bit SoC με την ονομασία A9 της Apple (ενσωματώνει τον συνεπεργαστή M9, προσφέρει LTE Advanced στα 300Mbps) που συνοδεύεται από 1GB RAM, το οποίο υπόσχεται για μια ακόμη φορά κορυφαίες επιδόσεις ανάμεσα σε όλα τα smartphones''

Μάλλον είσαι τόσο fanboy που διαβάζεις ότι θα ήθελες πραγματικά..Χειρότερος απο τον άλλον που παρουσιάζει το 1 γίγα ως καλό γιατί τόσο έχουν και τα προιγούμενα οπότε θα κρατήσουν πιο πολύ..Κλαίω απλά

Εγω παντως δεν ειδα αναφορα σε ram στην παρουσιαση οποτε το αν εχει 1gb ram η 2 gb θα το μαθουμε συντομα φανταζομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου πραγματικότητα σε 5άρι iPhone και σε LG G2 με 5.0.1 είναι ακριβώς η ανάποδη. O Safari ΠΟΤΕ με ΠΟΤΕ δεν έχει παρουσιάσει το πρόβλημα που φαίνεται στο βίντεο, ΕΚΤΟΣ και αν επιστρέφω στον safari μετά από αρκετή ώρα χρήσης, που το λειτουργικό έχει δευσμεύσει τη RAM αλλού.

Στο iPad του βίντεο είχαν περάσει μυστικά android με skin iOS για να κάνει reload...αλλιώς δεν εξηγείται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα περίμενα καλύτερα μέχρι να βγεί το 7, σκεφτείτε το λίγο iOS 10/ iOSX θα θερίσει σίγουρα και αυτοί με τα S θα απογοητευτούν.

Eλπιζω απλα στο μελλον να μην μεγαλοσουν αλλο το I phone. Οι 4,7 ιντσες που εχει τωρα το 6 και το 6s ειναι αρκετες  θερωρω εγω.

Για παραδειγμα δεν θα αγοραζα με τιποτα I phone 6s plus καθως ξεφευγει το μεγεθος.

Απο τις 4 που ειμαι τωρα με το I phone 5s  οκ μεχρι 4,7 μπορω να παω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 850 ευρω ξερεις τι παιρνω?.... nexus 5 ή G4 + laptop... ...

βεβαια εαν εχεις τοσα χρηματα που δε ξερεις τι να τα κανεις και θελεις και το μηλαρακι για να πουλησεις μουρη οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως δεν ειδα αναφορα σε ram στην παρουσιαση οποτε το αν εχει 1gb ram η 2 gb θα το μαθουμε συντομα φανταζομαι.

Εντάξει ας πούμε τότε για ασφάλεια πως και ένα γίγα κάνει τέλεια την δουλειά να είμαστε καλυμένοι.Αν βγει με 2 τότε νταξει θα παραδεχτούμε πως χρειαζόταν 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εντυπωσιάστηκα. Θεωρώ λάθος τα 16GB ... μάλλον ποντάρει η Apple, στην αγορά χώρου Cloud, δεν εξηγείται αλλιώς. Γενικά είναι όμορφο, καθώς είναι ίδιο με το 6. Πιστεύω πως θα βγάζει καλές φωτογραφίες. Αυτά.

 

Όσο για την μη 2GB RAM που δεν έχει, δεν νομίζω ότι τη χρειάζεται το iOS.

 

Υ.Γ Περιμένω να δω πως θα είναι το καινούργιο iOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...