Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι το πρωινό σας γεύμα?


censOred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είναι γενικά το πρωινό σου ή ήταν το πρωινό σου σήμερα; 

Καθημερινα ολα τα παραπανω με εξαιρεση τα καρυδια / φουντουκια που κοστιζουν ενα συκωτι στις μερες μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καθημερινα ολα τα παραπανω με εξαιρεση τα καρυδια / φουντουκια που κοστιζουν ενα συκωτι στις μερες μας.

Όντως κάποιοι ξηροί καρποί είναι πολύ ακριβοί! Πήρα προχθές ένα κουτί μακαντέμια από το σούπερ μάρκετ και είχε σχεδόν 10€!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως κάποιοι ξηροί καρποί είναι πολύ ακριβοί! Πήρα προχθές ένα κουτί μακαντέμια από το σούπερ μάρκετ και είχε σχεδόν 10€!

Εχουν ξεφυγει εδω και καποια χρονια οι τιμες, περιμενω να φυτεψω τωρα δεντρα γιατι τα φουντουκια φτασαν σχεδον 30€ το κιλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έφαγα πρωινό λίγα κασιους με ένα ποτήρι πράσινη χθες πρασοριζο που είχε περισσέψει και προχθές πιτογυρο από τα κτελ + 330ml Coca Cola... Όλα ποπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει κυρίως στο internet κάτι τύπους που φτιάχνουν ένα τεράστιο βάζο με διάφορα μέσα , το ανακατεύουν και το έχουν στο ντουλάπι.

Κάθε πρωί παίρνουν πχ 5-6 κουταλιές της σουπας με γαλα και τρώνε.

Θέλω και εγώ να φτιάξω κάτι τέτοιο αλλά τι να βάλω μέσα?

Βρώμη , σιτάρι , αποξηραμένα φρούτα , ξηρους καρπούς? Έχει φτιάξει κανένας να μας πει τι βάζει μέσα?

 

Πιστευω για πολλούς αλλά και για μένα είναι τρομερή ευκολία να το έχω έτοιμο το πρωί και να μην μου παίρνει πάνω από 1 λεπτο να ετοιμάσω το πρωινο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει κυρίως στο internet κάτι τύπους που φτιάχνουν ένα τεράστιο βάζο με διάφορα μέσα , το ανακατεύουν και το έχουν στο ντουλάπι.

Κάθε πρωί παίρνουν πχ 5-6 κουταλιές της σουπας με γαλα και τρώνε.

Θέλω και εγώ να φτιάξω κάτι τέτοιο αλλά τι να βάλω μέσα?

Βρώμη , σιτάρι , αποξηραμένα φρούτα , ξηρους καρπούς? Έχει φτιάξει κανένας να μας πει τι βάζει μέσα?

 

Πιστευω για πολλούς αλλά και για μένα είναι τρομερή ευκολία να το έχω έτοιμο το πρωί και να μην μου παίρνει πάνω από 1 λεπτο να ετοιμάσω το πρωινο μου

 

Συνηθως ειναι βρωμη με αφυδατωμενα φρουτα και μελι, αλλα μπορει να ειναι και παραλλαγη cranola/granola.

Περνα μια βολτα απο το νημα της μαγειρικης για περισσοτερες πληροφοριες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...