Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Chuwi Hi8 Dual Boot (Windows/Android) 8 inch 2Gb/32Gb 1920X1200 - Τελική < €80 (με κουπόνι)


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα μέσα σε 15 μέρες και εγώ το tablet από banggood. Πως στο καλό bootαρει από Windows;

 

Αποστολή από το JY-G4S με τη χρήση Insomnia App

 

Καλορίζικο!

Κάπως έτσι: https://www.youtube.com/watch?v=zEPXQ5na0V4&t=2m35s (αν και είναι Vi8, ο τρόπος είναι ίδιος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη δεν εχω δουλεψει καποιο απο αυτα τα ταμπλετακια μια απορια για το dual boot.

Μπορεις να ορισεις με ποιο os απο τα 2 να ξεκιναει ή αναγκαστηκα θα πρεπει να μπαινεις σε ενα απο τα δυο για να μπουταρεις στο αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι σε όσους παραγγείλαν το tablet από το banggood? Σας μπήκανε πόντοι στο λογαριασμό σας από αυτην την αγορά?

Τους ρώτησα στο chat και μου είπανε ότι οι droship orders δεν παίρνουνε πόντους. Και μου πέταξε την σελίδα τουσ που αναφέρει για το dropshipping. Ξέρετε τι ακριβώς σημαίνει αυτό? http://www.banggood.com/Drop-ship-With-Banggood_hl18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το tablet. Ισως έχει κάπου ρύθμιση και δε μπορώ να την βρώ. 
Όταν το αφήνω ανοιχτό, αφού περάσει λίγη ώρα αντί να πάει σε stand-by mode αυτό σβήνει. Με αποτέλεσμα να πρέπει να το ανοίξω απο την αρχή. Επιπρόσθετα όταν πάω να το ξανανοίξω αυτό γίνεται με δυσκολία και μόνο μετά από πολλές προσπάθειες που κρατάω πατημένο το κουμπί power.
Έχει πρόβλημα το δικό μου ή κάνω κάτι λάθος εγώ? 
Το θέμα είναι ότι χαλάει όλη η εμπειρία με αυτή την κατάσταση και τολάχιστον αν έπεσα σε προβληματικό να κινήσω διαδικασίες για αλλαγή τώρα που είναι ακόμα νωρίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες κάτι λίγο άκυρο από εμένα,

Ξέρετε μήπως,αν θα βγει κάποιο Vi8 με Cherry Trail επεξεργαστή;;Θα μου πείτε,τράβα πάρε το Hi8 Pro ρε φίλε,αλλά προσωπικά θα προτιμούσα το Vi8 κυρίως επειδή είναι σε μαύρο χρώμα αλλά και επειδή είναι λίγο φθηνότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το tablet. Ισως έχει κάπου ρύθμιση και δε μπορώ να την βρώ. 

Όταν το αφήνω ανοιχτό, αφού περάσει λίγη ώρα αντί να πάει σε stand-by mode αυτό σβήνει. Με αποτέλεσμα να πρέπει να το ανοίξω απο την αρχή. Επιπρόσθετα όταν πάω να το ξανανοίξω αυτό γίνεται με δυσκολία και μόνο μετά από πολλές προσπάθειες που κρατάω πατημένο το κουμπί power.

Έχει πρόβλημα το δικό μου ή κάνω κάτι λάθος εγώ? 

Το θέμα είναι ότι χαλάει όλη η εμπειρία με αυτή την κατάσταση και τολάχιστον αν έπεσα σε προβληματικό να κινήσω διαδικασίες για αλλαγή τώρα που είναι ακόμα νωρίς.

 

Εννοειται οτι θα κινησεις διαδικασιες επιστροφης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το tablet. Ισως έχει κάπου ρύθμιση και δε μπορώ να την βρώ. 

Όταν το αφήνω ανοιχτό, αφού περάσει λίγη ώρα αντί να πάει σε stand-by mode αυτό σβήνει. Με αποτέλεσμα να πρέπει να το ανοίξω απο την αρχή. Επιπρόσθετα όταν πάω να το ξανανοίξω αυτό γίνεται με δυσκολία και μόνο μετά από πολλές προσπάθειες που κρατάω πατημένο το κουμπί power.

Έχει πρόβλημα το δικό μου ή κάνω κάτι λάθος εγώ? 

Το θέμα είναι ότι χαλάει όλη η εμπειρία με αυτή την κατάσταση και τολάχιστον αν έπεσα σε προβληματικό να κινήσω διαδικασίες για αλλαγή τώρα που είναι ακόμα νωρίς.

To δοκίμασα kai se win kai se android και μπαίνει σε sb mode ύστερα απο λίγη ώρα, νομίζω θέλει κρατημένο το κουμπί όταν έχω να το χρησιμοποιήσω ωρες...

Η θήκη δε μου αρέσει γιατί δε στέκεται οριζόντια όπως άλλες κι αυτό γιατί είναι κολλημένη όλη η πλάτη  της κι όχι η μισή...

Επίσης είχα μερικά κρασαρίσματα ...όπως και οτι δεν αναδύεται το πληκτρολόγιο στα win για γραφή...

Επίσης σοβαρό θέμα έχω με 1-2 προγράμματα που δεν έχω επιλογή να μεγαλώσω το παράθυρό τους , το οποίο μένει σε μικρό μέγεθος είτε αλλάξω την ανάλυση(δοκίμασα τα πάντα) των win8 είτε όχι...καμιά λύση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε σε εμενα το chuwi hi8 με Windows10 και android.

Κατα λαθος ομως ειχα παραγγειλει 2 , οπότε πουλάω το ενα στην τιμη που το πηρα(~80€).

Αν ενδιαφερεται καποιος, ας στειλει pm. (περιοχη Αθήνα)

 

Μεγειά και καλοδούλευτο! Από Banggood? Στο έστειλαν με το κουτί του ή χωρίς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε σε εμενα το chuwi hi8 με Windows10 και android.

 

edit: Οχι αλλα πμ!

μεγειες, καλοδουλευτο και πες οτι θεωρεις αξιο αναφορας. και το σημαντικο αν φοραει κλειδακι office.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγειες, καλοδουλευτο και πες οτι θεωρεις αξιο αναφορας. και το σημαντικο αν φοραει κλειδακι office.  :-D

Δυστυχως ηρθε χωρις κλειδακι office.

Ηρθε με win10 κ android 4.4 .

 

Kαλο φαινεται, το μονο παραπονο που εχω ειναι οτι αυτονομια του δεν ειναι στα επιπεδα των επωνυμων tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλο φαινεται, το μονο παραπονο που εχω ειναι οτι αυτονομια του δεν ειναι στα επιπεδα των επωνυμων tablet.

 

Δηλαδή? Για τι SOT μιλάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...