Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Chuwi Hi8 Dual Boot (Windows/Android) 8 inch 2Gb/32Gb 1920X1200 - Τελική < €80 (με κουπόνι)


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Είχα παραγγείλει στις 22/9 από GearBest, αλλά είχαν έλλειψη και το έστειλαν στις 12/10.

 

Πολύ θετικές πρώτες εντυπώσεις.

 

Έχω μερικές ερωτήσεις:

1) Υπάχει περίπτωση να δούμε Android 5+?

2) Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει root?

3) Κάποιος δοκιμασμένος οδηγός για update σε windows 10?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Είχα παραγγείλει στις 22/9 από GearBest, αλλά είχαν έλλειψη και το έστειλαν στις 12/10.

Πολύ θετικές πρώτες εντυπώσεις.

Έχω μερικές ερωτήσεις:

1) Υπάχει περίπτωση να δούμε Android 5+?

2) Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει root?

3) Κάποιος δοκιμασμένος οδηγός για update σε windows 10?

2) Ναι γινεται κανονικα ρουτ. Δεν θυμαμαι αν εχω γραψει τον τροπο εδω, τον ειχα βρει στο θεμα του στο xda.

3) Εχω αναγραψει σε παλαιοτερο ποστ τον καλυτερο τροπο αναβαθμισης σε win 10, μετα απο πολυ ψαξιμο και η διαδικασια κυλησε νερακι. Αν οχι εδω, στο ετερο θεμα για το ιδιο προιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To pro γιατί ακριβώς είναι pro; Ο επεξεργαστής είναι κάτι mhz κάτω και dual boot μέχρι στιγμής δεν είναι. Σε όλα τα άλλα είναι ίδιο με το προηγούμενο...

 

http://www.gearbest.com/compare-232584_256039-1_1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To pro γιατί ακριβώς είναι pro; Ο επεξεργαστής είναι κάτι mhz κάτω και dual boot μέχρι στιγμής δεν είναι. Σε όλα τα άλλα είναι ίδιο με το προηγούμενο...

 

http://www.gearbest.com/compare-232584_256039-1_1

Πιο γρήγορος επεξεργαστής, καλύτερη αυτονομία λόγω μικρότερης κατανάλωσης και πολύ καλύτερη απόδοση γραφικών :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο γρήγορος επεξεργαστής, καλύτερη αυτονομία λόγω μικρότερης κατανάλωσης και πολύ καλύτερη απόδοση γραφικών :)

Να προσθέσω και το hdmi. Αντε πότε θα κυκλοφορήσει το θέλω. Επίσης μόνο εγώ δεν το θέλω Dual Boot; είναι που είναι λίγη η μνήμη τα 32 με δύο λειτουργικά δεν θα μένει καθόλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο γρήγορος επεξεργαστής, καλύτερη αυτονομία λόγω μικρότερης κατανάλωσης και πολύ καλύτερη απόδοση γραφικών :)

Πιο γρηγορος δεν ειναι. Τουλαχιστον αυτο βλεπουμε εδω http://cpuboss.com/cpus/Intel-Atom-x5-x5-Z8300-vs-Intel-Atom-Z3736F

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο γρήγορος επεξεργαστής, καλύτερη αυτονομία λόγω μικρότερης κατανάλωσης και πολύ καλύτερη απόδοση γραφικών :)

 

Χρονισμένος σε μικρότερη ταχύτητα αλλά πιο γρήγορος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Chuwi Hi8 δειχνει οτι εχει 2.16GHz Quad Core 

Το Chuwi Hi8 Pro  δειχνει οτι εχει 1.84GHz, Quad Core

Αρα προφανως και το  Chuwi Hi8 ειναι ταχυτερο.  Βεβαια αυτα θα τα δουμε σε καποιο επισημο benchmark οπως το Link.png Site: Cpubenchmark οταν με το καλο τεσταρουν και τον Intel Z8300 βεβαια γιατι εδω http://cpuboss.com/cpus/Intel-Atom-x5-x5-Z8300-vs-Intel-Atom-Z3736F δεν βγαζουμε και το πιο σωστο συμπερασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικα να πω πως θεωρητικα το ro με τον cherry trail ειναι πιο γρηγορο και σε γραφικα ιδιως και σε ισχυ.

επισης βεβαια η ιντελ ανακοινωσε νεους cherry trail οπου ηδη βγηκε η φημη οτι στα ταμπλετ οι z8xx δεν ειναι τοσο αποδοτικοι...

στην αναμονη και για αυτο δηλαδη,

τωρα οσον αφορα το θεμα dual boot που και εμενα αυτο με απασχολει κανενα μα κανενα ταμπλετ μεχρι στιγμης με cherry δεν εχει dual os.

πραγμα που δειχνει οτι καποιο ζορι τραβανε ολα τα μηχανακια ολων των εταιριων,

ενδεικτικα onda cube teclast chuwi ολες εχουν ανακοινωσει μεσα στο νοεμβρη κυκλοφορια για ταμπλετ 8αρια και κανενα δεν θα ερθει αρχικα με 2πλο λειτουργικο.

ολες βεβαια αναφερουν οτι θα βγει αργοτερα με αναβαθμιση νεα ρομ

αυτη και την επομενη εμβομαδα θα δοκιμαστουν καποια απο αυτα σε sites αναλογα οποτε θα μαθουμε.

οποτε η αναμονη της αναμονης. προσωπικα μετανιωσα που δεν πηρα το 8αρι με τον ζ3736 να τελειωνω και τωρα περιμενω σαν #$%^$ να δω τι θα γινει. :)

 

 

ps ισως θα πρεπει να ανοιχτει αλλο θεμα η το κινεζοθεμα γιατι το εχω-ουμε χεσει αυτο. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζουν και τα κοινα hub των PC, πανω στον ανταπτορα που δινει μεσα, δεν χρειαζεται να αγορασεις micro-usb ντε και καλα, εκτος αν το θες και για αλλες χρησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζουν και τα κοινα hub των PC, πανω στον ανταπτορα που δινει μεσα, δεν χρειαζεται να αγορασεις micro-usb ντε και καλα, εκτος αν το θες και για αλλες χρησεις.

 

Το θετικό με αυτό είναι ότι μπορείς να το φορτίζεις συγχρόνως, αλλά νομίζω δεν παίζει σε όλα τα tablets. Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει με το Hi8 ας ενημερώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζουν και τα κοινα hub των PC, πανω στον ανταπτορα που δινει μεσα, δεν χρειαζεται να αγορασεις micro-usb ντε και καλα, εκτος αν το θες και για αλλες χρησεις.

Ενα ποντίκι και usb ταυτόχρονα πχ. απλά αυτό που παρέθεσα δεν περιλαμβάνει το hi8 και σκεφτόμουν μήπως δεν παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...