Προς το περιεχόμενο

Capital controls στις ελληνικές τραπεζες


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση και sorry αν έχει ξαναειπωθεί και μου ξέφυγε...

Είδα αυτό το χθεσινό άρθρο στο in http://news.in.gr/economy/article/?aid=1500013582

στο οποίο γράφει σε ένα σημείο:

 

"Επιτρέπεται η χρήση πιστωτικών ή χρεωστικών καρτών στο εξωτερικό για αγορές αγαθών ή υπηρεσιών βάσει του πιστωτικού ορίου που θέτει η Τράπεζα."

 

Τι εννοεί ο ποιητής και τι σημαίνει για το paypal?

 

Με όλα αυτά τα διαφορετικά άρθρα και τις συνεχείς ΠΝΟ έχω χάσει την μπάλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ερώτηση και sorry αν έχει ξαναειπωθεί και μου ξέφυγε...

Είδα αυτό το χθεσινό άρθρο στο in http://news.in.gr/economy/article/?aid=1500013582

στο οποίο γράφει σε ένα σημείο:

 

"Επιτρέπεται η χρήση πιστωτικών ή χρεωστικών καρτών στο εξωτερικό για αγορές αγαθών ή υπηρεσιών βάσει του πιστωτικού ορίου που θέτει η Τράπεζα."

 

Τι εννοεί ο ποιητής και τι σημαίνει για το paypal?

 

Με όλα αυτά τα διαφορετικά άρθρα και τις συνεχείς ΠΝΟ έχω χάσει την μπάλα..

πρεπει να εισαι στο εξωτερικο για να τη χρησιμοποιησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Να ρωτησω κατι.Εαν αφαιρεσω την καρτα απο το paypal μου και παρω refund απο κατι τα χρηματα θα μεινουν στο balance η θα τα αποθηκευσει καπου μεχρι να συνδεσω αλλη καρτα για να τα επιστρεψει?<br />

Γιατι προφανως τωρα που την αφαιρεσα εαν δεν ανοιξουν οι αγορες δεν μπορω να την επιβεβαιωσω παλι</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης Expertr είπε:<br />

Να ρωτησω κατι.Εαν αφαιρεσω την καρτα απο το paypal μου και παρω refund απο κατι τα χρηματα θα μεινουν στο balance η θα τα αποθηκευσει καπου μεχρι να συνδεσω αλλη καρτα για να τα επιστρεψει?


Γιατι προφανως τωρα που την αφαιρεσα εαν δεν ανοιξουν οι αγορες δεν μπορω να την επιβεβαιωσω παλι<br />

 <br />

Για δες αν γίνεται με mobile payment<br />

 

<br />

Τι εννοεις;</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα  αν   εχουμε  καποιον  φιλο  εξωτερικο  και  του  δωσουμε  τα  στοιχεια  της  καρτας  μπορουμε  να  αγορασουμε  με  paypal? και    ακομη  στις  αγορες  μεσω  western union πως  γινεται η  συναλαγη....  και  αν  γινεται...... γιατι  υπαρχουν  σαιτ  που  δινουν  εχτρα  εκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

καλησπερα  αν   εχουμε  καποιον  φιλο  εξωτερικο  και  του  δωσουμε  τα  στοιχεια  της  καρτας  μπορουμε  να  αγορασουμε  με  paypal? και    ακομη  στις  αγορες  μεσω  western union πως  γινεται η  συναλαγη....  και  αν  γινεται...... γιατι  υπαρχουν  σαιτ  που  δινουν  εχτρα  εκπτωση

όχι, ο μόνος τρόπος είναι να σου βάλει λεφτά στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα  αν   εχουμε  καποιον  φιλο  εξωτερικο  και  του  δωσουμε  τα  στοιχεια  της  καρτας  μπορουμε  να  αγορασουμε  με  paypal? και    ακομη  στις  αγορες  μεσω  western union πως  γινεται η  συναλαγη....  και  αν  γινεται...... γιατι  υπαρχουν  σαιτ  που  δινουν  εχτρα  εκπτωση

Μακριά από WU, παρά μόνο αν θέλεις να στείλεις χρήματα σε δικό σου έμπιστο άνθρωπο.

Είναι μεν έγκυρη υπηρεσία ως προς την διεκπεραίωση, ΑΛΛΑ αν συμβεί κάτι, δεν έχεις καμία προστασία για να πάρεις τα χρήματα σου πίσω όπως γίνεται με το paypal (το ότι είναι και η Νο1 επιλογή όλων των scammers εκεί έξω, δεν είναι τυχαίο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, ο μόνος τρόπος είναι να σου βάλει λεφτά στο paypal.

ευχαριστω

Μακριά από WU, παρά μόνο αν θέλεις να στείλεις χρήματα σε δικό σου έμπιστο άνθρωπο.

Είναι μεν έγκυρη υπηρεσία ως προς την διεκπεραίωση, ΑΛΛΑ αν συμβεί κάτι, δεν έχεις καμία προστασία για να πάρεις τα χρήματα σου πίσω όπως γίνεται με το paypal (το ότι είναι και η Νο1 επιλογή όλων των scammers εκεί έξω, δεν είναι τυχαίο).

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω, τόσο δύσκολο είναι να βάλουν ένα όριο πχ. 50-60 ευρώ τη μέρα ή την εβδομάδα για συναλλαγές με το εξωτερικό;

 

Νομίζω θα το κάνουν από εβδομάδα φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν μπορώ να καταλάβω, τόσο δύσκολο είναι να βάλουν ένα όριο πχ. 50-60 ευρώ τη μέρα ή την εβδομάδα για συναλλαγές με το εξωτερικό;

οχι απλα θελουν να κρατησουν τα λεφτα εντος ελλαδας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Πηρα refund και μου λεει transfer to credit card ενω την εχω αφαιρεση.Πως γινεται?</p>

<p>Τελικα το εψαξα..Πρεπει να ακυρωσεις τελειως την καρτα για να μεινουν στο paypal</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...