Προς το περιεχόμενο

Αυξημένες οι επίσημες τιμές των iPhone 6s και iPhone 6s Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω έναν ssd για να παίρνω τηλέφωνα και να τραβάω φωτογραφίες. Έχετε να μου προτείνετε κάτι;

Η μήπως να πάρω καλύτερα blu-ray player γιατί θέλω και πλοήγηση στο internet?

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που συγκρινουμε ανωμια πραγματα με τρελαινει..παρε εσυ τον 2tb δισκο και κρεμασε τον σαν φλασακι στο κινητο σου με μπαταρια αυτοκινητου για τροφοδοσια. θα σου πουμε μπραβο μας κοροιδεψες ολους εισαι μαγκας....δεν λεω οι τιμες ειναι εξοργιστικες αλλά μ λεμε και χαζα τωρα.

ι see a fun fan here...

καμια εταιρια δεν ειναι φιλανθρωπικη αλλα το να σε κοροιδευουν σε τοσο μεγαλο βαθμο και να τους υποστηριζει κανεις ή να κατηγορα καποιον για μια συγκριση με ξεπερνα

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι ο καπιταλισμός , σε γεμίζει άγχος , φοβίες , ανασφάλεια και για να καλύψεις τα κενά σου και να ανέβεις ψυχολογικά καταφεύγεις σε ψεύτικους κόσμους και πλαστές ανάγκες . Κι ο ομιλών είμαι ένα καταναλωτικό θύμα και σκέφτομαι να αγοράσω το 6s plus 64gb. Η Apple μου φούσκωσε τα μυαλά, το ομολογώ ...

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου πουλάνε τα 64Gb 100€ τα σκυλιά, ενώ με αυτά τα χρήματα παίρνεις 2Tb HDD

λες και στα samsung τα 32 με τα 64 gb δεν εχουν 100 ευρο διαφορα...ακομα και στο σκρουτζ τοσο εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ι see a fun fan here...

καμια εταιρια δεν ειναι φιλανθρωπικη αλλα το να σε κοροιδευουν σε τοσο μεγαλο βαθμο και να τους υποστηριζει κανεις ή να κατηγορα καποιον για μια συγκριση με ξεπερνα

 

 

Ούτε εγώ συμφωνώ με την τιμολογιακή πολιτική της Apple.  Αυτό όμως είναι άλλο πράγμα από το να λες πως κάποιος κοροϊδεύει κάποιον άλλο.  

 

Παράδειγμα:  Η Vodafone στην Ελλάδα δίνει το 128άρι S6 Edge στο ίδιο πρόγραμμα €775 και το iPhone 6 Plus με την ίδια χωρητικότητα €845.  Δηλαδή η διαφορά από την κοροϊδία στην ειλικρίνεια είναι €70 σε αυτό το επίπεδο τιμών;  Νομίζω είνια υπερβολή να ισχυριστούμε κάτι τέτοιο.

 

Τέλος πάντων, τα smartphones όλων των εταιρειών σε αυτές τις τιμές είναι πάρα πολύ καλά.  Αν κάποιος δεν διατίθεται να πληρώσει τόσα χρήματα μπορεί άνετα να πάει σε εξ'ίσου καλές και πιο φθηνές λύσεις.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Δεν κατηγορηςε κανεις καποιον που συγκρινε... Μαλλων αστιευθηκα αυτον που συγκρινε το κινητπ με εναν σκληρο, αλλα απολαμβανω τα σχολια σε τετοια θεματα :) δεν θα σχολιασω τιποτα, το εχω ξανα πει πολεεεεεεες φορες, θα επρεπε να γραφουμε τη ηλικια εχουμε και με τη ασχολουμαστε επαγγελματικα για να δουμε με τι κρητηρια κρινει ο καθε ενας.</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δώσεις, δηλαδή, σχεδόν 800€ για ένα κινητό του οποίου η μπαταρία ειναι για γέλια και αν θες να βγάλεις βίντεο σε 4κ να μπορείς μέχρι 15 λεπτά max ( συνυπολογίζοντας ότι με τις εφαρμογές και λοιπά περιεχόμενα που θα έχεις εγκαταστήσει δεν θα μένουν πάνω από 5-6 GB ελεύθερα).

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οποιοσδήποτε έχει στοιχειώδεις γνώσεις και τις βασικές απαιτήσεις από αυτή τη συσκευή θα πρέπει να δώσει τουλάχιστον 900€ για το μικρό (6S - 64GB) και 1000€ για το μεγάλο (6S Plus - 64GB).

 

Για κάποιο λόγο όμως πιστεύω ότι η πλειοψηφία των αγοραστών στην Ελλάδα θα πάει στο 16άρι. It's a money thing.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...