Προς το περιεχόμενο

Αυξημένες οι επίσημες τιμές των iPhone 6s και iPhone 6s Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.cultofandroid.com/72742/samsung-galaxy-s6-edges-bending-problem-is-worse-than-iphones/

 

Αρα και από εδώ συμπεραίνουμε πως και όλα τα edge έχουν θέμα και σπάνε όταν κάθεσαι πάνω τους? :P

 

Αν βγει η Samsung και πει στο S7 ότι το ενίσχυσε τότε ΝΑΙ. :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει πιάσει στα χέρια του xiaomi η Meizu συσκευή καταλαβαίνει Πόσο τεράστια είναι η κοροϊδία και από την Apple και απο τη Samsung.

 

Όποιος έχει πιάσει στα χέρια του xiaomi η Meizu συσκευή και έχει δουλέψει iphone καταλαβαίνει από πρώτο χέρι γιατί τα iphone κοστίζουν ακριβότερα, όσο όμως και να παραδέχεσαι τα iphone οι τιμές αυτές είναι τραγικές!!

Ξέρεις κανείς πόσο είχε πέρσι το 6άρι μόλις κυκλοφόρησε? Θυμάμαι μια εποχή που το 3GS είχε 660 euro προ κρίσης μάλιστα. Αυτοί όπως το πάνε σε 2-3 χρόνια το βασικό iphone στην Ελλάδα θα ξεκινάει από 1000ρικο. Πληροφοριακά στην Αμερική ξεκινάει από 650$. Κάτι δεν μου πάει καλά στην όλη υπόθεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν βγει η Samsung και πει στο S7 ότι το ενίσχυσε τότε ΝΑΙ. :D

 

lol ΟΚ με κάλυψες. Ό,τι εξυπηρετεί τον κάθε φαν δηλαδή. :P

Όποιος έχει πιάσει στα χέρια του xiaomi η Meizu συσκευή και έχει δουλέψει iphone καταλαβαίνει από πρώτο χέρι γιατί τα iphone κοστίζουν ακριβότερα, όσο όμως και να παραδέχεσαι τα iphone οι τιμές αυτές είναι τραγικές!!

Ξέρεις κανείς πόσο είχε πέρσι το 6άρι μόλις κυκλοφόρησε? Θυμάμαι μια εποχή που το 3GS είχε 660 euro προ κρίσης μάλιστα. Αυτοί όπως το πάνε σε 2-3 χρόνια το βασικό iphone στην Ελλάδα θα ξεκινάει από 1000ρικο. Πληροφοριακά στην Αμερική ξεκινάει από 650$. Κάτι δεν μου πάει καλά στην όλη υπόθεση!

 

Κανείς δεν είπε πως οι τιμές της apple είναι καλές! Το έξτρα καπέλο όμως στη χώρα μας δεν το αποφασίζει η apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε φιλος, ειπε κανεις οτι κανω πλατες στην samsung και μου την κοπανας ολη την ωρα? LG G3 εχω και ελα εδω να μου πεις περι value for money και σχεσεις τιμης ως προς του τι παιρνεις στο χερι σου. Εντελως ουδετερα να σου πω, πως αν εσκαγα 900 κατοσταρικα και ημουν χρονια πισω σε καμερα, οθονη και μνημη (ram) και πανω απ'ολα μεγεθος, θα ειμουν πολυ εκνευρισμενος!

Συνεχιζεις να γραφεις δυστηχως οτι να ναι :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol ΟΚ με κάλυψες. Ό,τι εξυπηρετεί τον κάθε φαν δηλαδή. :P

 

Κανείς δεν είπε πως οι τιμές της apple είναι καλές! Το έξτρα καπέλο όμως στη χώρα μας δεν το αποφασίζει η apple.

 

Μα αυτό λέω και εγώ δεν κατηγορώ την apple, είναι γνωστό ότι τα προϊόντα της είναι (δικαιολογημένα ή μη) ακριβά. Για το extra καπέλο στην Ελλάδα απορώ, δεδομένου ότι είναι και μια χώρα σε βαθιά οικονομική κρίση. Ποιος αποφασίζει για τις τιμές αυτές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζεις να γραφεις δυστηχως οτι να ναι

Εισαι off topic απο το προηγουμενο post σου αλλα δεν πειραζει. Αν η αντιθετη γνωμη με επιχειρηματα ειναι οτι να ναι, ε τοτε ναι, λεω οτι να ναι.

Υ.Γ: Θυμαμαι οταν ειχα αγορασει ipod touch 4ης γενιας το 2010 και ειχα σκασει κοντα στα 400 κατοσταρικα για το 32αρι, μετα εμαθα οτι η cam ηταν 0,7Mp και η μπροστα 0.3Mp και οτι σερνοταν με τα 256Mb ram, για μπαταρια ας μην μιλησω......γενικα ποτε μου δεν χαρηκα apple συσκευη γιατι επεφτε πολυ κατω των προσδοκιων μου με βαση τα $$$ που εδωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι off topic απο το προηγουμενο post σου αλλα δεν πειραζει. Αν η αντιθετη γνωμη με επιχειρηματα ειναι οτι να ναι, ε τοτε ναι, λεω οτι να ναι.

Υ.Γ: Θυμαμαι οταν ειχα αγορασει ipod touch 4ης γενιας το 2010 και ειχα σκασει κοντα στα 400 κατοσταρικα για το 32αρι, μετα εμαθα οτι η cam ηταν 0,7Mp και η μπροστα 0.3Mp και οτι σερνοταν με τα 256Mb ram, για μπαταρια ας μην μιλησω......γενικα ποτε μου δεν χαρηκα apple συσκευη γιατι επεφτε πολυ κατω των προσδοκιων μου με βαση τα $$$ που εδωσα

 

Μιας και μιλάμε για την τιμολογιακή πολιτική, θα βγω ελαφρώς offtopic σχολιάζοντας την τελευταία σου πρόταση. Η μοναδική συσκευή Apple που έβγαζε και βγάζει ακόμα τα λεφτά της είναι το 80άρι ipod classic που έχω. Πολύ πιο ακριβό σε σχέση με τον ανταγωνισμό αλλά τόσο μπροστά για εκείνη την εποχή. Δεν το μετάνιωσα ποτέ. Όταν και αν μου χαλάσει μετά από τόσες χιλιάδες ώρες ακρόασης, ίσως σκεφτώ να ξαναπάρω κάτι αντίστοιχο (δεν ξέρω και τι έχει κυκλοφορήσει ο ανταγωνισμός βέβαια).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγικο της υποθεσης ειναι οτι το 70% των ανθρωπων που θα το αγορασει, θα το πραξει μονο και μονο για να παρουσιαση μια εικονικη "premium" ζωη προς τους αλλους που δεν υφισταται.

 

 

Χωρις να θελω να υποστηριξω αλλες εταιριες με παρομοιες τιμες, οποιος θελει να πουλησει luxury, θα παρει apple.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι off topic απο το προηγουμενο post σου αλλα δεν πειραζει. Αν η αντιθετη γνωμη με επιχειρηματα ειναι οτι να ναι, ε τοτε ναι, λεω οτι να ναι.

Υ.Γ: Θυμαμαι οταν ειχα αγορασει ipod touch 4ης γενιας το 2010 και ειχα σκασει κοντα στα 400 κατοσταρικα για το 32αρι, μετα εμαθα οτι η cam ηταν 0,7Mp και η μπροστα 0.3Mp και οτι σερνοταν με τα 256Mb ram, για μπαταρια ας μην μιλησω......γενικα ποτε μου δεν χαρηκα apple συσκευη γιατι επεφτε πολυ κατω των προσδοκιων μου με βαση τα $$$ που εδωσα

Άλλο ένα επιχείρημα... iPod touch του 2010. Αφού σερνόταν αυτό στην εποχή του άρα και το 6s (που είναι και του θέματος) σέρνεται και αυτό.

 

Δεν ξέρω τις προσδοκίες σου και όντως μπορεί να μη σε καλύπτει η συσκευή αλλά αν έπιασες ένα 6s και σου φάνηκε ότι ψιλοσερνόταν, η κάμερα ήταν χάλια και γενικώς είναι πολύ πίσω από την εποχή του δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν. Η έχουμε διάθεση για τρόλιγκ η δεν ξέρουμε τι λέμε τώρα.

 

Δεν είπαμε ότι δεν υπάρχουν άλλες συσκευές με καλύτερο vfm αλλά το να λέμε και πράγματα εντελώς ότι να ναι για να δώσουμε έμφαση και παράλληλα να μιλάμε για επιχειρήματα είναι λίγο οξύμωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρα πολλή ωραίο κινητό αλλά με δυο βασικά μειονεχτήματα.1 ειναι ίδιο με το περισυνό στην εμφάνιση  και 2 είναι πολλη φτηνό.Εχω ξετρελαθει πάντως.Για αυτό το λόγο θα το αγοράσω σε όλους τους χρωματισμούς για να εχω να μεταλλάζω ανάλογα με την εποχή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες κάθε χρόνο τα ίδια θα λέμε ? απο εποχής iPhone 5 εν έτη 2012 το 16αρι κόστιζε 739€ . Μπείτε στον κόπο να googlάρετε λίγο πριν αμολησετε την εξυπνάδα σας. Αμάν πια !

 

Κι αν θυμάμαι καλα το 4s είχε 669€ το 2011 ενώ τα 64gb είχαν 889€!!!!!!!!!! 4 χρόνια μετά παίρνεις απίστευτη τεχνολογία στα ίδια λεφτά !!!!! Μόνο τον τιμάριθμο να βάλεις θα έπρεπε το 16αρι να κοστίζει γύρω στα 850€!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα επιχείρημα... iPod touch του 2010. Αφού σερνόταν αυτό στην εποχή του άρα και το 6s (που είναι και του θέματος) σέρνεται και αυτό.

 

Δεν ξέρω τις προσδοκίες σου και όντως μπορεί να μη σε καλύπτει η συσκευή αλλά αν έπιασες ένα 6s και σου φάνηκε ότι ψιλοσερνόταν, η κάμερα ήταν χάλια και γενικώς είναι πολύ πίσω από την εποχή του δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν. Η έχουμε διάθεση για τρόλιγκ η δεν ξέρουμε τι λέμε τώρα.

 

Δεν είπαμε ότι δεν υπάρχουν άλλες συσκευές με καλύτερο vfm αλλά το να λέμε και πράγματα εντελώς ότι να ναι για να δώσουμε έμφαση και παράλληλα να μιλάμε για επιχειρήματα είναι λίγο οξύμωρο.

Εγω το 2010 ηρθα σε επαφη με apple και ηταν πολυ πισω. Πιστευω πως και το 2020, το 6s θα θεωρειται υποδιεστερο απο τον ανταγωνισμο για την εποχη του. Οπως και να εχει, οταν ζηταν ενα χιλιαρικο για μια συσκευη, δεν δικαιολογουνται ουτε gps που σε στελνουν στον ωκεανο, ουτε fingerprint sensors που εξαπατωνται με μια HD φωτο του αποτυπωματος, ουτε μπαταριες που κραταν λιγοτερο απο αυτες του ΙΚΕΑ. Αγαπητα fan boys, σας παρακαλω χωνεψτε επιτελους οτι η apple ειναι μανουλα στο να σας πουλαει την πραματια της βαφτιζοντας την "premium". Φιλικα παντα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο κινητο που εχεις συναντησει και το πουλας σε λιγοτερο απο ενα χρονο...Κατι δεν στεκει με το παραπανω.

 

Επεισης τα +400ευρω(600εχει το Iphone 6 τωρα και 430 το G4) το Fair enough παλι που το ειδες για τα δεδομενα σου????

 

Αν δεν ειχες χρηματικο θεμα δεν θα αγοραζες εξ αρχης μοντελο ανω των 16Gb????

μα το πουλαω για το 6s+... το τωρινο καλυτερο κινητο... του χρονου το 7 κ.ο.κ.

δεν θα εστεκε αν επαιρνα ενα αλλο κινητο, εγω ομως παιρνω τον διαδοχο του...

 

στα 64 gb θα παω, γιατι με το 6+ αρχισα να τραβαω βιντεο αφου ειναι τρομερης ποιοτητας και με εκανε να παροπλισω την fullhd camera μου... αρα αυτοματα ανεβηκαν οι αναγκες μου σε χωρητικοτητα... με το 5s δεν το εκανα αυτο, οποτε τα 16gb κατα τη μεταβαση μου στο 6+ φανταζαν αρκετα...

 

τα δεδομενα μου τελος, ειναι ενας συνδυασμος της οικονομικης μου καταστασης, των αναγκων μου και του γουστου μου...ΟΛΑ τα παραπανω με οδηγουν στο 6s+...

Το οτι εσυ, με τα δικα σου δεδομενα (οικονομικα,αναγκες,γουστο) θεωρεις οτι ενα G4 σε καλυπτει, εμενα μου περισσευει... ποτε δεν θα μπω σε thread πχ. για android και να αναρωτιεμαι γιατι πατε και αγοραζετε οτιδηποτε αλλο κινητο περαν του iphone...

 

Τελος επειδη προσωπικα δεν δινω δεκαρα για την apple, οσο με καλυπτει θα την τροφοδοτω, παντα κοιταζω εναλλακτικες και για 2ο τωρα θα παρω το samsung S6 edge για να δω τι ψαρια πιανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...