Προς το περιεχόμενο

Αυξημένες οι επίσημες τιμές των iPhone 6s και iPhone 6s Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως κανετε ετσι ; λετε να πουλαει η Apple στις γερμανικες εταιριες πιο φτηνα απο οτι στις ελληνικες; υψηλοτερη φορολογια και κερδος των καταστηματων διαμορφωνουν αυτες τις τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που όταν σκας 8 κατοσταρικα για ενα κινητό ειναι φυσικό, ενό όραν τα σκάς για ενα λαπτοπ πχ σε κοιτανε σαν εξωγήινο είναι ανεπανάληπτο.

Σωστος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το ξαναπω .. ειχα μακιντος τον πρωτο kai 2 macbook επειτα ειχα iphone to πρωτο και τα 3,3s,4,4ς,5,6 ολα δηλαδη και ipad retina ..οκ η apple καταλαβαινω ειναι εταιρια σοφτγουεαρ και ντηζαιν αλλα.. οσο τα χρησιμοποιεις καταλαβαινεις οτι τα pc και τα linux(android) ειναι τελικα πιο ευκολα πιο φτηνα και με περισσοτερες δυνατοτητες .. δηλαδη επειδη η apple exei δυνατο marketing πρεπει να με πεισει οτι διπυρηνο με επιδοσεις μισες (3dmark physics μονο αυτο ισχυει) απο ενα snapdragon με καμερα 12 μπ και 720p αναλυση ! εχει 900 ευρω δεν ειναι λογικο .. δεν ειναι καθολου λογικο .. ΕΚΤΟΣ και αν κανει κατι που δε κανουν τα αλλα.. συγνωμη το αντιθετο συμβαινει τα αλλα κανουν πιο πολλα

περαν αυτου ωραιο και καλο το 6 το πληρωσαμε και αυτο για τη γυναικα μεχρι που δεν αντεξε να μενει απο μπαταρια μπηκε και μεσα το πλαινο με μια πτωσουλα λες και ηταν απο χαρτι και τωρα παιζει και αυτη αντροιντ    

Εμ αγαπητε δεν φταιει η Apple αλλα και η οποια Apple αν εσυ αλλαζεις τα κινητα σαν τα παπουτσια :)

 

Επισης μιλας για την μπαταρια λες και δεν εχουμε δει Android κινητα με χαλια αυτονομια,βλεπε S6...

 

Επισης μιας και μιλας για specs μονο και μονο που πας να βαλεις διπλα τον 2πυρηνο της Apple με τον Snapdragon των Android,αλλα και την καμερα που την συγκρινεις απλα με τα ονομαστικα mp δειχνει οτι λες ψιλο οτι να ναι πραγματα :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone 6s overheating for some, disabling LED flash

 

Τι νομίζατε; Σε τιμή κόστους θα αγοράζατε κινητό και σόμπα μαζί;

 

No offence fanboys και μη. Έχουμε και εμείς την πρώτη έκδοση του snapdragon 810 να παρουσιάσουμε... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε χρόνο τα ίδια ακόμα δεν μάθατε πως πάει το πράγμα?

 

Από το Σκρουτζ σε κάνα μήνα θα το περνετέ -100 ευρώ από τις τιμές αυτες, εκτός αν θέλετε να το αγοράσετε από κότσοβολο , πλαίσιο ,Γερμανό κλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

iPhone 6s overheating for some, disabling LED flash

 

Τι νομίζατε; Σε τιμή κόστους θα αγοράζατε κινητό και σόμπα μαζί;

 

No offence fanboys και μη. Έχουμε και εμείς την πρώτη έκδοση του snapdragon 810 να παρουσιάσουμε... :D

 

Και έλεγα δεν θα βρούμε κάποιο θέμα να ασχολούμαστε? Οι ελάχιστες αναφορές που υπάρχουν είναι περιπτώσεις που έφεραν backup από παλιότερη συσκευή. Αν ήταν κάτι γενικευμένο θα είχαμε χιλιάδες... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περί "κοροϊδίας" που λένε μερικοί ποτέ δεν τα κατάλαβα. Εάν κάποιο προϊόν δεν καλύπτει τις ανάγκες σου για πιο λόγο είναι κοροϊδία; Μπορεί να καλύπτει τις ανάγκες κάποιου άλλου που τυχαίνει να είναι διαφορετικές από τις δικές σου. Πχ προσωπικά ποτέ μου δεν θα αγόραζα κάποιον Mac επειδή χρησιμοποιώ το PC μου ως επί των πλείστον για gaming. Το να βγαίνω και να λέω ότι είναι κοροϊδία επειδή δεν κάνει τη δουλειά που θέλω εγώ να κάνει είναι εντελώς άκυρο. Απλά δεν ασχολούμαι καν και πάμε παρακάτω... Αλλά τεσπα έστω ότι κάποιος τη βρίσκει έτσι.

 

Παρ'ολα αυτά εάν κάτι είναι εντελώς απαράδεκτο, μπορεί να πουλήσει φέτος και ίσως και του χρόνου. Δεν μπορεί να σπάει ρεκόρ πωλήσεων όμως κάθε χρόνο... Αν ήταν τόσο σκατα, με τόσες επιλογές που υπάρχουν θα έπρεπε να πιάσει ήδη πάτο μέχρι τώρα. Αλλά ξέχασα. Του χρόνου σίγουρα, είναι η τελευταία χρονιά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε guys σοβαρα τωρα οταν θα δωσει καποις 739€ για το περσινο base model θα κολωσει στα 20-50€ ; και για να μην παρεξηγηθω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα προτιμουσα να ειναι αρκετα πιο φτηνα αλλα......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που συγκρινουμε ανωμια πραγματα με τρελαινει..παρε εσυ τον 2tb δισκο και κρεμασε τον σαν φλασακι στο κινητο σου με μπαταρια αυτοκινητου για τροφοδοσια. θα σου πουμε μπραβο μας κοροιδεψες ολους εισαι μαγκας....δεν λεω οι τιμες ειναι εξοργιστικες αλλά μ λεμε και χαζα τωρα.

Αφου η βαση συγκρισης ειναι το ειδος της τεχνολογιας, γιατι τα φλασακια των 64Gb δεν κανουν 100€? Μην αναφερθω στην πραγματικη χωρητικοτητα που σου μενει αφου μπει και το λογισμικο που καθιστα τα μοντελα των 16Gb απαγορευτικα για οτιδηποτε γυρω απο τα multimedia.

 

Υ.Γ: "Ανομοια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έλεγα δεν θα βρούμε κάποιο θέμα να ασχολούμαστε? Οι ελάχιστες αναφορές που υπάρχουν είναι περιπτώσεις που έφεραν backup από παλιότερη συσκευή. Αν ήταν κάτι γενικευμένο θα είχαμε χιλιάδες... :)

 

Πάντα θα υπάρχει δικαιολογία. Κάτι τέτοια έλεγαν και τότε που τσάκιζε σαν χαρτόνι στην κωλότσεπη. Τα ίδια και τότε που δεν έπιανε σήμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Δεν κατηγορηςε κανεις καποιον που συγκρινε... Μαλλων αστιευθηκα αυτον που συγκρινε το κινητπ με εναν σκληρο, αλλα απολαμβανω τα σχολια σε τετοια θεματα :) δεν θα σχολιασω τιποτα, το εχω ξανα πει πολεεεεεεες φορες, θα επρεπε να γραφουμε τη ηλικια εχουμε και με τη ασχολουμαστε επαγγελματικα για να δουμε με τι κρητηρια κρινει ο καθε ενας.</p>

Ειμαι 36 και στηνω υπολογιστες. Ειμαι αρκετα καλος η δεν φτουραω μια που ειπα οτι επειδη η apple μας χρεωνει ακριβα τα γιγαμπαιτ της καλυτερα να παρουμε HDD με αυτα τα λεφτα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ΕγΩ ενα ξερω ,οσοι εχουν αντροιντ πανε αστεροσκοπιο και βλεπουνε τα προιοντα apple , μια χαρα ειναι οι τιμες , το πουλας και παλι κερδισμενος εισαι δεν χανεις ποτε τα χρηματα σου , 5 χρονια σε βγαζει ανετα το κινητο !</p>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ αγαπητε δεν φταιει η Apple αλλα και η οποια Apple αν εσυ αλλαζεις τα κινητα σαν τα παπουτσια :)

 

Επισης μιλας για την μπαταρια λες και δεν εχουμε δει Android κινητα με χαλια αυτονομια,βλεπε S6...

 

Επισης μιας και μιλας για specs μονο και μονο που πας να βαλεις διπλα τον 2πυρηνο της Apple με τον Snapdragon των Android,αλλα και την καμερα που την συγκρινεις απλα με τα ονομαστικα mp δειχνει οτι λες ψιλο οτι να ναι πραγματα :)

πιο θλιβερο δυστυχως πραγμα απο αυτον που παει να το παιξει εξυπνος ενω στην ουσια δεν εχει ιδεα και δε καταλαβαινει τι λεει δεν υπαρχει ..  Αυτα που λες για τη μπαταρια ειναι απλα αποκυηματα φαντασιας ..εχει φιλος μου σ6 κανενα θεμα και κραταει πολυ η μπαταρια εγω εχω νοτε 4 με το 5 το iphone h to 6 δεν εφτανε μεσημερι ηταν ασυλληπτη η κατασταση 

 

για τα specs .. re file αφου δε καταλαβαινεις γιατι το πιανεις.. εγω ασχολουμαι σα χομπυ με τεχνολογια επεξεργαστων τι να κανω εδω ολοκληρη αλαλυση? σου λεω απλα  3D MARK PHYSICS .. ΤΟ ΜΟΝΟ BENCH ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ . ποσο πιο απλα να στο πω .. ενταξει δε σκαμπαζεις αλλ ατι να κανω που να σου μιλησω για καταχωρητες cache kai data bus .. o A8 εχει τη μιση αποδοση ενος 805 ..απλα ..για την καμερα ..ενταξει ναι δεν ειναι τα megapixel και η apple εχει καλη photo αλλα δεν ειναι το ιδιο με το s6 kai to note 4 ουτε κατα διανοια ! και ναι παιζουν και τα μεγαπιξελ ρολο εφοσον συνεπικουρουν φυσικα και αλλοι παραγοντες οπως οι αιθητηρες τα διαφραγματα και το software .. σε κουφα αυτια μιλαω τωρα αλλα τες πα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον υπάρχει κόσμος που περνει τέτοια κινητακια σε τετοιες τιμές μακάρι του χρόνου να τα πάνε στα 1300. Φάτε φακιες κάνα χρόνο μπας και το πάρετε για να νομίζουν όλοι στις καφετέριες ότι έχετε λεφτά.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...