Προς το περιεχόμενο

Αυξημένες οι επίσημες τιμές των iPhone 6s και iPhone 6s Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω το 2010 ηρθα σε επαφη με apple και ηταν πολυ πισω. Πιστευω πως και το 2020, το 6s θα θεωρειται υποδιεστερο απο τον ανταγωνισμο για την εποχη του. Οπως και να εχει, οταν ζηταν ενα χιλιαρικο για μια συσκευη, δεν δικαιολογουνται ουτε gps που σε στελνουν στον ωκεανο, ουτε fingerprint sensors που εξαπατωνται με μια HD φωτο του αποτυπωματος, ουτε μπαταριες που κραταν λιγοτερο απο αυτες του ΙΚΕΑ. Αγαπητα fan boys, σας παρακαλω χωνεψτε επιτελους οτι η apple ειναι μανουλα στο να σας πουλαει την πραματια της βαφτιζοντας την "premium". Φιλικα παντα

 

Μα αυτο κανει και το κανει πολυ καλα. Δινει την ευκαιρια σε εναν ανθρωπο να ζησει μια premium ψευδαισθηση και να την δειχνει σε ολους με 800€ πανω κατω και ξεμπερδεψε για 2 χρονακια...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν δεύτερο κινητό έχεις το G3??? Και πως τα κουβαλάς?  Έχεις και μία τσάντα μαζί σου στο μέγεθος σαν αυτές των γυναικών να φανταστώ? Μένω άφωνος.. Αυτά ακούω και σκέφτομαι πόσο δύσκολη έχουμε κάνει την καθημερινότητα μας με πράγματα που νομίζουμε πως μας είναι απαραίτητα. Έχουμε περάσει στο άλλο άκρο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο κανει και το κανει πολυ καλα. Δινει την ευκαιρια σε εναν ανθρωπο να ζησει μια premium ψευδαισθηση και να την δειχνει σε ολους με 800€ πανω κατω και ξεμπερδεψε για 2 χρονακια...

 

Εγω το 2010 ηρθα σε επαφη με apple και ηταν πολυ πισω. Πιστευω πως και το 2020, το 6s θα θεωρειται υποδιεστερο απο τον ανταγωνισμο για την εποχη του. Οπως και να εχει, οταν ζηταν ενα χιλιαρικο για μια συσκευη, δεν δικαιολογουνται ουτε gps που σε στελνουν στον ωκεανο, ουτε fingerprint sensors που εξαπατωνται με μια HD φωτο του αποτυπωματος, ουτε μπαταριες που κραταν λιγοτερο απο αυτες του ΙΚΕΑ. Αγαπητα fan boys, σας παρακαλω χωνεψτε επιτελους οτι η apple ειναι μανουλα στο να σας πουλαει την πραματια της βαφτιζοντας την "premium". Φιλικα παντα
Και ποσά να ζητάνε δηλαδή ? μισό χιλιάρικο σου κάνει ? μα καλα την κολοκυθιά θα παίξουμε ? άλλος παει μπουζούκια και πετάει 5 χιλιάρικα σε λουλούδια για να κάνει το κέφι του κι άλλος δίνει 5 χιλιάρικα για να κάνει βόλτες στη μεσογειων με Carbon fiber ποδήλατο ... Ο καθένας όπως την βρίσκει. Α
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το πουλαω για το 6s+... το τωρινο καλυτερο κινητο... του χρονου το 7 κ.ο.κ.

δεν θα εστεκε αν επαιρνα ενα αλλο κινητο, εγω ομως παιρνω τον διαδοχο του...

στα 64 gb θα παω, γιατι με το 6+ αρχισα να τραβαω βιντεο αφου ειναι τρομερης ποιοτητας και με εκανε να παροπλισω την fullhd camera μου... αρα αυτοματα ανεβηκαν οι αναγκες μου σε χωρητικοτητα... με το 5s δεν το εκανα αυτο, οποτε τα 16gb κατα τη μεταβαση μου στο 6+ φανταζαν αρκετα...

τα δεδομενα μου τελος, ειναι ενας συνδυασμος της οικονομικης μου καταστασης, των αναγκων μου και του γουστου μου...ΟΛΑ τα παραπανω με οδηγουν στο 6s+...

Το οτι εσυ, με τα δικα σου δεδομενα (οικονομικα,αναγκες,γουστο) θεωρεις οτι ενα G4 σε καλυπτει, εμενα μου περισσευει... ποτε δεν θα μπω σε thread πχ. για android και να αναρωτιεμαι γιατι πατε και αγοραζετε οτιδηποτε αλλο κινητο περαν του iphone...

Τελος επειδη προσωπικα δεν δινω δεκαρα για την apple, οσο με καλυπτει θα την τροφοδοτω, παντα κοιταζω εναλλακτικες και για 2ο τωρα θα παρω το samsung S6 edge για να δω τι ψαρια πιανει...

Μα το iphone δεν ειναι δειγμα οικονομικων, αναγκων και γουστου αλλα ετσι εχει περασει στον κοσμο οτι ειναι φιλε.

 

Αν ηταν ετσι θα το αγοραζαν μονο οι εχοντες και θα πηγαιναν για μεγαλες εκδοσεις και τα 16αρια δεν θα αποτελουσαν το 90% των πωλησεων. Αυτο δε σου λεει κατι;

 

το να εχεις την αναγκη να "δειχνεις" ειναι το χαρακτηριστικο της κοινωνιας μας και ειναι ακρως λυπηρο.

 

Προσωπικα, στα κρασια μου σπαταλαω 400€ το μηνα αλλα τα πινω σπιτι μου με την παρεα μου.Δεν το κανω για να δειξω κατι αλλα γιατι απολαμβανω ενα καλο κρασι. Εξω Αντε να βγω 2-3 φορες το μηνα.

 

Υπαρχει ομως και ο τυπος που ενω δεν εχει, θα παει 1 φορα το μηνα και θα σπαταλησει 100ευρω σε ενα κρασι αλλα θα το κανει εξω για να τον δουν.

 

Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω και σε ποιο κοινο αναφερομαι

 

Τα 800 μιας νεας συσκευης που ειχα σκοπο να παρω, θελω να τα κανω 10ευρα και να τα δωσω στους προσφυγες. Ειναι ακρως σημαντικοτερο απο ενα κινητο. Εσυ ψηνεσαι να το κανεις ή ειναι πιο σημαντικο για σενα να περιφερεσαι με το ποιο καινουριο iphone και να χαιρεσαι που ολοι ξερουν οτι εχεις φραγκα;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο κανει και το κανει πολυ καλα. Δινει την ευκαιρια σε εναν ανθρωπο να ζησει μια premium ψευδαισθηση και να την δειχνει σε ολους με 800€ πανω κατω και ξεμπερδεψε για 2 χρονακια...

Να μην ξεχασουμε και την εγγυηση του ενος ετους της "premium" apple......

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν δεύτερο κινητό έχεις το G3??? Και πως τα κουβαλάς?  Έχεις και μία τσάντα μαζί σου στο μέγεθος σαν αυτές των γυναικών να φανταστώ? Μένω άφωνος.. Αυτά ακούω και σκέφτομαι πόσο δύσκολη έχουμε κάνει την καθημερινότητα μας με πράγματα που νομίζουμε πως μας είναι απαραίτητα. Έχουμε περάσει στο άλλο άκρο

επειδη δουλευω (ευτυχως) εχω μια messenger τσαντα (ναι, σαν μεγεθος θα μπορουσε να την πεις σαν αυτες των γυναικων, αλλα δεν καταλαβαινω τον συνειρμο σου εδω.. anyway) με οτι χρειαζομαι να κουβαλαω: laptop, φακελους, ταμπλετ... ε και 2 κινητα.. το προσωπικο και το εταιρικο... απ οσα εχει τσαντα μου, το 2ο κινητο ειναι το λιγοτερο...

τελος στις εξοδους μου παιρνω το 6+ και το βαζω και στην τσεπη μου, χωρις να λυγιζει κιολας ;-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις με τα 500 ευρω μπορουμε να το παρουμε στην κινα με το 1 ευρω την ημερα δεν μπορουν και καταφευγουν σε Αλλες λυσεις.

Δεν μας πηραζει οτι εκα κηνητο ειναι ακριβο αλλα το οτι δεν βγαζουμε λεφτα να το παρουμε!!

http://www.newsbeast.gr/technology/arthro/331771/poulise-to-nefro-tou-gia-na-parei-kinito-tilefono

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης vatanen είπε:<br />

Την ποιότητα την πληρώνεις. Αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ!<br />

Seriously ή trolling?<br />

 

</p><p> </p><p>

Πλεον λεγεται σιριουςly..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...