Προς το περιεχόμενο

Υπερθένμανση i5 6600k


tmaestros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παλι δεν μ απαντας.....στην ερωτηση μου γτ δεν γνωριζεις μαλλον....οπως κ εγω δεν γνωριζω τι ρυθμιση πρπει να βαλω για το συτστημα μου!γιαυτο κ ανεβασα κ το θεμα μπας κ γνωριζει καποιος ....!!πρωτα μαθε να απαντας χωρις εξυπναδες κ μετα κανε παρατηρησεις φιλε μου! :mrgreen: :mrgreen:

 

το θεμα φιλε μ ειναι οτι δεν τον εχει κανενας αυτον τον επεξεργαστη για να συγκρινουμε καταστασεις..κ ετσι μιλαμε στον αερα...

To πρόβλημα είναι ότι σου έχουμε πει τα πάντα που χρειάζεσαι.

 

Εσύ έχεις το πρόβλημα φίλε μου.

 

Εγώ απλά θα κάτσω εδώ και θα τρέφομαι με τα δάκρυά σου όταν ο επεξεργαστής των 300 σχεδόν ευρώ τιναχτεί στον αέρα :-) 

 

Τελευταίο σχόλιο με όλη την καλή διάθεση, άκου τον Fulgore, εγώ δεν έχω την υπομονή του :ph34r:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εδω να φάμε δεν έχουμε το ποιος εχει 6600Κ για συγκριση ειναι σημαντικό;

 

τέσπα,απο πασιγνωστο ατομο καλή θέαση και καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@NT1G

 

η ενσωματωμένη κάρτα μονο μεσα απο το BIOS μπορει να απενεργοποιηθεί μεσα απο τα Windows δε νομιζω πως γινεται.

 

Και 'γω εχω εναν amd a10 7800 Kaveri και πιανει θερμοκρασιας μεταξυ 50-70 μιας και εχει ενσωματωμενη την R7 την οποια χρησιμοποιώ.

Ο TS όμως δεν χρησιμοποιεί την ενσωματωμένη μιας και έχει εξωτερική GTX970 όπως λέει. Οπότε λες να είναι ενεργή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρόβλημα είναι ότι σου έχουμε πει τα πάντα που χρειάζεσαι.

 

Εσύ έχεις το πρόβλημα φίλε μου.

 

Εγώ απλά θα κάτσω εδώ και θα τρέφομαι με τα δάκρυά σου όταν ο επεξεργαστής των 300 σχεδόν ευρώ τιναχτεί στον αέρα :-) 

 

Τελευταίο σχόλιο με όλη την καλή διάθεση, άκου τον Fulgore, εγώ δεν έχω την υπομονή του :ph34r:

Απλα εγραψες περαν της πλακας ελιωσα στο γελιο :D :D . Βασικα ακομα και τωρα που γραφω παλι εχω λιωσει στα γελια :D :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρόβλημα είναι ότι σου έχουμε πει τα πάντα που χρειάζεσαι.

 

Εσύ έχεις το πρόβλημα φίλε μου.

 

Εγώ απλά θα κάτσω εδώ και θα τρέφομαι με τα δάκρυά σου όταν ο επεξεργαστής των 300 σχεδόν ευρώ τιναχτεί στον αέρα :-) 

 

Τελευταίο σχόλιο με όλη την καλή διάθεση, άκου τον Fulgore, εγώ δεν έχω την υπομονή του :ph34r:

νομιζω οτι ημουν συγκεκριμενος για το τι ζηταω...το ξερω οτι θελει ριθμισεις να γινουν....το θεμα ειναι οτι κανεις δεν εχει τον συγκεκριμενο επεξεργστη για να μ πει ακριβως τις αλλαγες (με συγκεκριμενους αριθμους) που πρπει να κανω....!!!με ολη την καλη διαθεση που εχω αφου απανταω ακομη στο insomnia einai ζωντανος ο επεξεργαστης,...... :-D :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα φιλε μ ειναι οτι δεν τον εχει κανενας αυτον τον επεξεργαστη για να συγκρινουμε καταστασεις..κ ετσι μιλαμε στον αερα...

Λογικο να μην τον εχει κανεις(ή να μην τον εχουν πολλοι θα ελεγα καλυτερα)μιας και ειναι νεος επεξεργαστης αλλα στα παιχνιδια αποδιδει σχεδον το ιδιο με τον i5 2500k επεξεργαστη 4-5ετιας.

 

Για να τελειωνουμε ομως κατεβασε το παραπανω προγραμμα που σου ειπα και δες το Core Voltage στις συχνοτητες που λες και γραψε εδω τα αποτελεσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω να φάμε δεν έχουμε το ποιος εχει 6600Κ για συγκριση ειναι σημαντικό;

 

τέσπα,απο πασιγνωστο ατομο καλή θέαση και καλή τύχη

αυτο ειναι δικο μ θεμα φιλε μου!!ειχα χρηματα κ τον πηρα...!!οπως κ καποιος αλος θα κανει παρομοια...!!οσο φτανει για τον καθενα πρατει αναλογα...το εχω δει το βιντεακι...σε ευχαριστω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@NT1G

 

οι skylake φερουν ενσωματωμενα γραφικα intel hd graphics 530 . Θα πρεπει χειροκινητα να τα απενεργοποιησει αλλιως παρολο που εχει dgpu  τα χρησιμοποιει κι αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tmaestros

 

Άρχισε το διάβασμα.

 

Skylake Overclocking Guide [With Statistics]

εισαι κ ο πρωτος φιλε μμμμ!!!αυτο εψαχνααα!!!νασε καλαα!!!ευχαριστω σε ολους για τον χρονο σας κ την καλη διαθεση...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@NT1G

 

οι skylake φερουν ενσωματωμενα γραφικα intel hd graphics 530 . Θα πρεπει χειροκινητα να τα απενεργοποιησει αλλιως παρολο που εχει dgpu  τα χρησιμοποιει κι αυτα

Πως ακριβώς τα χρησιμοποιεί; Και που απενεργοποιούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο να μην τον εχει κανεις(ή να μην τον εχουν πολλοι θα ελεγα καλυτερα)μιας και ειναι νεος επεξεργαστης αλλα στα παιχνιδια αποδιδει σχεδον το ιδιο με τον i5 2500k επεξεργαστη 4-5ετιας.

 

Για να τελειωνουμε ομως κατεβασε το παραπανω προγραμμα που σου ειπα και δες το Core Voltage στις συχνοτητες που λες και γραψε εδω τα αποτελεσματα.

οκ φιλε μ σε ευχαριτσω!!θα ανεβασω αποτελεσματα!

εχει μεγαλη διαφορα φιλε μου απο τον i5 2500 k...καμια σχεση...ωριστε κ το βιντεακι...https://www.youtube.com/watch?v=qFA4xxLzpdY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή έχω τον ίδιο επεξεργαστή μαζί με την MSI Z70 Krait Gaming τον έχω στο αυτόματο 4,2GHz με τάση 1,11V και θερμοκρασία είναι 48 βαθμούς μέγιστη  ψύκτρα έχω την Xigmatek Aegin SD128264, αρχίζω να πιστεύω ότι έπεσες σε κακό κομμάτι ή χρειάζεται να κάνεις BIOS Update επειδή είναι καινούργια πλατφόρμα και είναι λογικό να έχεις κάποια ''προβλήματα νεότητας'' ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ  ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ 

Θα δοκιμάσω και με 4,5GHz και θα σου πω  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ φιλε μ σε ευχαριτσω!!θα ανεβασω αποτελεσματα!

εχει μεγαλη διαφορα φιλε μου απο τον i5 2500 k...καμια σχεση...ωριστε κ το βιντεακι...https://www.youtube.com/watch?v=qFA4xxLzpdY

Δεν ισχυουν δυστηχως τα παραπανω Benchmarks στο video. Αν ο κυριος εχει καρτα γραφικων την 980ti δεν γινεται πχ να βγαζει στο Witcher 3 38fps....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...