Προς το περιεχόμενο

Μεθάτε;


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και λέμε για εμπειρίες...Λίγο πριν το πάσχα είχαμε πάει με την παρέα για κρασί σε ένα από τα πολλά μαγαζία που με 10-15 ευρώ πίνεις του σκασμού.Δύσκολες μέρες εκείνες είπα να πιω όσο γίνεται για να ξεσπάσω....εν τέλει μιας κ δεν είμαι καν μαθημένος στο κρασί ήπια κάπου στα 20-25 κανατάκια κρασί μονάχος...Αφού έγινα κουρούμπελο την έπεσα σε ότι υπήρχε μες το μαγαζί(δεσμευμένη ή μη, ωραία ή μη),ζήταγα κρασί σε διάφορα χρώματα όπως τιρκουάζ,μπεζ και μπλέ και επειδή ήμουν κ πολύ λαρτζ 'αγόρασα' και όλο το μαγαζί στα λόγια...Αφού ξεκινήσαμε να φύγουμε ξέρασα στο δρόμο σε κάθε κάθισμα στάσης που υπήρχε στην διαδρομή γδύθηκα στη μέση του δρόμου και έλεγα σε έναν φίλο πως είμαστε ο ένας για τον άλλον..εν τέλει με αφήσανε κοντά στο σπίτι μου όμως στο μεταξύ μέχρι να φτάσω μες την ζάλη κ πήγαινα τοίχο τοίχο.Για κάποιο περίεργο λόγο όταν έβαλα το κλειδί στην πόρτα και μέχρι να ξαπλώσω ήμουν νηφάλιος ή έτσι ένιωθα..έριξα και ένα ξερατό στο παράθυρο και ξεράθηκα.

Το πρωί και αφού κατάλαβα τι έγινε πήγα να πλυθώ στο μπάνιο.Σε μια στιγμή τεντώνομαι και..Μια σκοτοδίνη και να σου κάτω...Πρέπει να πέρασαν κάποια λεπτά σηκώθηκα και εκτός ότι έσκασα με τη μούρη και άνοιξαν μύτες κ χείλη στο καθρέφτη έσπασα και το μάρμαρο που είχε εκεί για να βάζεις πάνω χτένες κτλ..Από τότε δεν έχω ξαναπιεί. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειχε φυγει ενας φιλος μου και ειχα το μηχανακι του για κανα μηνα

 

την δευτερη μερα, δεν θυμαμαι λεπτομερειες, το μηχανακι ειχε πεσει και απο τις 2 πλευρες!!!

 

απο την μια πλευρα επεσε σταματημενο (η μανετα ειχε ανοιξει προς τα μπροστα)

απο την αλλη πλευρα ειχε ψιλοσυρθει κιολας

 

με λιγα θα εγινε, γιατι τιμονι κτλ ΟΚ

 

το πρηγουμενο βραδυ ειχα βρει μια γαματη ρακη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και λέμε για εμπειρίες...Λίγο πριν το πάσχα είχαμε πάει με την παρέα για κρασί σε ένα από τα πολλά μαγαζία που με 10-15 ευρώ πίνεις του σκασμού.Δύσκολες μέρες εκείνες είπα να πιω όσο γίνεται για να ξεσπάσω....εν τέλει μιας κ δεν είμαι καν μαθημένος στο κρασί ήπια κάπου στα 20-25 κανατάκια κρασί μονάχος...Αφού έγινα κουρούμπελο την έπεσα σε ότι υπήρχε μες το μαγαζί(δεσμευμένη ή μη, ωραία ή μη),ζήταγα κρασί σε διάφορα χρώματα όπως τιρκουάζ,μπεζ και μπλέ και επειδή ήμουν κ πολύ λαρτζ 'αγόρασα' και όλο το μαγαζί στα λόγια...Αφού ξεκινήσαμε να φύγουμε ξέρασα στο δρόμο σε κάθε κάθισμα στάσης που υπήρχε στην διαδρομή γδύθηκα στη μέση του δρόμου και έλεγα σε έναν φίλο πως είμαστε ο ένας για τον άλλον..εν τέλει με αφήσανε κοντά στο σπίτι μου όμως στο μεταξύ μέχρι να φτάσω μες την ζάλη κ πήγαινα τοίχο τοίχο.Για κάποιο περίεργο λόγο όταν έβαλα το κλειδί στην πόρτα και μέχρι να ξαπλώσω ήμουν νηφάλιος ή έτσι ένιωθα..έριξα και ένα ξερατό στο παράθυρο και ξεράθηκα.

Το πρωί και αφού κατάλαβα τι έγινε πήγα να πλυθώ στο μπάνιο.Σε μια στιγμή τεντώνομαι και..Μια σκοτοδίνη και να σου κάτω...Πρέπει να πέρασαν κάποια λεπτά σηκώθηκα και εκτός ότι έσκασα με τη μούρη και άνοιξαν μύτες κ χείλη στο καθρέφτη έσπασα και το μάρμαρο που είχε εκεί για να βάζεις πάνω χτένες κτλ..Από τότε δεν έχω ξαναπιεί. 

να μεθυσεις ειπαμε αδερφε εσυ κοντεψες να αυτοκτονησεις χαχχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει ανθρωπος που να πινει και να μην εχει μεθυσει ποτε..

Να πινει ειπαμε ετσι;Οχι να βγαινει εξω και να παιρνει σοδα..

Τα χειροτερα μεθυσια τα εχω κανει με τεκιλα παντως..Μετα ηθελα 2-3 μερες για να συνελθω..

 

ice_cuervo_especial_gold_spritz.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθως απεχω 3 μηνες απο τα 20στα γενεθλεια μου, μπορω να πω χωρις υπερυφανεια πως δεν μπορω ουτε να καταμετρησω τις φορες που ευχομουν απλα να πεθανω για να νιωσω καλυτερα...BTW σημερα εχω ρεπω και ειναι τεταρτη....Αυτο σημαινει 2 ποτα στην τιμη του ενος....Καλα θα περασω και σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει ανθρωπος που να πινει και να μην εχει μεθυσει ποτε..

Να πινει ειπαμε ετσι;Οχι να βγαινει εξω και να παιρνει σοδα..

Τα χειροτερα μεθυσια τα εχω κανει με τεκιλα παντως..Μετα ηθελα 2-3 μερες για να συνελθω..

 

 

Αυτο το κατασκευασμα που λεγεται τεκιλα το απεχθανομαι οσο τιποτα αλλο,νιφαλιος να ειμαι αν ποιο σφηνακι απο την γευση μπορει να μου ερθει ταση για εμετο,παλι καλα που η μοδα(μοδα λεω επειδη για μια περιοδο οταν κερνουσε το μαγαζι ή καποιος ακυρος ολοι βγαζανε τεκιλα) ψιλοεφυγε και αρχισαν να βαζουν κανα ευγευστο ποτο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έτυχε να πιω σε πάρτυ coca cola και καπάκι φάντα με ανθρακικό..ευτύχως τέτοια μαλακία δεν ξανάκανα από τότε.

 

Που είναι το κακό σε αυτο? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι το κακό σε αυτο? :P

 

Με τέτοιο ανακάτεμα έχεις hangover για 2 μέρες. Ευτυχώς κατάλαβε ότι αν έπινε και Sprite μετά, θα πήγαινε για πλύση στομάχου και σταμάτησε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...