Προς το περιεχόμενο

Μεθάτε;


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια φορά μέθυσα σε φοιτητική εκδρομή, ήπια περίπου μισό μπουκάλι βότκα, μόλις αρχίσαν τα πρώτα συμπτώματα έφυγα από το club με τα πόδια για το ξενοδοχείο που ήταν κοντά.

Κοιμήθηκα έξω από το δωμάτιο σε μια πλαστική καρέκλα για περίπου 3 ώρες μέχρι που με μάζεψαν από την παρέα, μου έλλειπε το πουκάμισο δεν το βρήκα ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δυο φορές, την πρώτη έλεγα δεν θα ξαναπιώ αλλά... :ph34r:

Απο την δεύτερη το κράτησα! Δεν θυμόμουν που μένω, που βρισκόμουν, και στον δρόμο που με πήγε ένας φίλος σπίτι (να ναι καλά) αγκάλιαζα τις κολώνες φωτισμού και ξερενόμουν στα γέλια :ph34r:

 

Μετά τρεις μέρες Hagover, η διαταγή του εγκεφάλου μέχρι την εκτέλεσή της να έχει latency τουλάχιστον 1300ms και εγώ να σιχαίνομαι το οτιδήποτε υγρό ακουμπούσε στα χείλια μου.

 

Οπότε απο τότε μόνο ένα ποτηράκι απο ποτό έξω. Εξαίρεσαι αποτελεί το εμφιαλωμένο ουζάκι που με παρέα κατεβαίνει σαν νερό, αλλά ποτέ δεν σε κάνει φέσι. Μόνο πιο ευχάριστο :-D

 

 

 

 

Ποοο νιώθω λες και έγραψα στους ανώνυμους αλκολικούς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δυο φορές, την πρώτη έλεγα δεν θα ξαναπιώ αλλά... :ph34r:

Απο την δεύτερη το κράτησα! Δεν θυμόμουν που μένω, που βρισκόμουν, και στον δρόμο που με πήγε ένας φίλος σπίτι (να ναι καλά) αγκάλιαζα τις κολώνες φωτισμού και ξερενόμουν στα γέλια :ph34r:

 

Μετά τρεις μέρες Hagover, η διαταγή του εγκεφάλου μέχρι την εκτέλεσή της να έχει latency τουλάχιστον 1300ms και εγώ να σιχαίνομαι το οτιδήποτε υγρό ακουμπούσε στα χείλια μου.

 

Οπότε απο τότε μόνο ένα ποτηράκι απο ποτό έξω. Εξαίρεσαι αποτελεί το εμφιαλωμένο ουζάκι που με παρέα κατεβαίνει σαν νερό, αλλά ποτέ δεν σε κάνει φέσι. Μόνο πιο ευχάριστο :-D

 

 

 

 

Ποοο νιώθω λες και έγραψα στους ανώνυμους αλκολικούς :P

To ουζάκι σα νερό δε σε κάνει φέσι!; Πολύ ύπουλο ποτό φίλε, μακριά! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ουζάκι σα νερό δε σε κάνει φέσι!; Πολύ ύπουλο ποτό φίλε, μακριά! :)

-Εντιτ-

 

Κάνεις κεφάλι, δεν σε ανακατεύει ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πως δεν πίνεις. Έστω ότι πίνεις 20 330ml μπύρες. Αυτό μας κάνει 6,6 λίτρα μπύρα. Ποιος είσαι;

 

Για να κρατάμε ζεστό και το θέμα. Έχω μεθύσει 2 φορές. Σε φάση με ξέρασμα και hangover. Πιστεύω πως είναι καλό όταν γίνεται με παρέα και κυρίως όταν δεν παίζουν αισθηματικές διαταράξεις. Εντάξει, το στάδιο που φτάνεις σε σημείο ξερατού δεν είναι καλό. Μαθαίνεις όμως τα όριά σου. Έκτοτε δεν έχω ξαναμεθύσει έτσι. Πίνουμε με παρέα όταν είναι να πιούμε, αλλά σε σημείο μέχρι ζάλης, όπου όλα είναι καλά και μπορούμε να επιστρέψουμε σπίτια. Πχ, 2 λίτρα μπύρας είναι κομπλέ, με συχνά δρομολόγια για κατούρημα. 6,6 λίτρα είναι λίγο υπερβολή πιστεύω και μόνο έμπειροι πότες μπορούν να τα καταφέρουν.

αν κατάλαβες οτι πίνω καμια 20αριά μπύρες για να κάνω διαγωνισμό κατάλαβες λάθος , μέσα σε χ ώρες αμα πίνεις συνέχεια και δεν σε πειράζει μπορείς να πιεις πολύ, αν το τραβάει βέβαια ο οργανισμός σου , αν πέφτεις τάβλα με 5 μπύρες χέστο.

ναι με καμια 20ρα μπουκάλια μπύρα θα πηγαινοέρχεσαι για κατούρημα αλλα επειδή όπως είπα το αλκοόλ δεν το θεωρώ άξιο λόγου πίνω δεν έχω θέμα , αλλα μόνο αν τύχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Vapir

Πρέπει να έχεις πολύ δυνατό συκώτι τότε. Αν το πας και με μπουκάλια (500ml) τότε 10lt είναι πάρα πολλά. 10lt είναι 2 τέτοια:

 

heineken_draught_keg_dec07.jpg

 

Οι χ ώρες πόσες είναι περίπου; Απλά μου φαίνεται πολύ (σύμφωνα με εμένα πάντα) και παραξενεύομαι.

 

@censOred Α δε ξέρω τί κάνετε στα Τρίκαλα. Τι ξέρεις όμως για το Βόλο; :P

 

@zio10 Εγώ θα έλεγα το αντίθετο. :D Γιατί το τσίπουρο με γλυκάνισο είναι αυτό που λατρεύω. Εκτός κι αν μου δώσεις χωρίς γλυκάνισο, σπιτικό όμως. Λίγα τσιπουράδικα έχουν καλό χύμα (και πάλι όχι όπως το σπιτικό). Τα τυποποιημένα δεν τα αγγίζω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

@zio10 Εγώ θα έλεγα το αντίθετο. :D Γιατί το τσίπουρο με γλυκάνισο είναι αυτό που λατρεύω. Εκτός κι αν μου δώσεις χωρίς γλυκάνισο, σπιτικό όμως. Λίγα τσιπουράδικα έχουν καλό χύμα (και πάλι όχι όπως το σπιτικό). Τα τυποποιημένα δεν τα αγγίζω.

Πλάκα κάνω, όπως μάθει ο καθένας κι ανάλογα τα γούστα του...εμένα δεν μου αρέσει το με γιατί δεν μου αρέσει γενικά ο γλυκάνισος! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...