Προς το περιεχόμενο

Μεθάτε;


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το ουζο ειναι καλυτερο!Ειναι πιο καβλιαρικο απο το τσιπουρο!!

:blink:  Kαι εγώ το προτιμώ αδερφέ αλλά τόση αγάπη? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κατάλαβες οτι πίνω καμια 20αριά μπύρες για να κάνω διαγωνισμό κατάλαβες λάθος , μέσα σε χ ώρες αμα πίνεις συνέχεια και δεν σε πειράζει μπορείς να πιεις πολύ, αν το τραβάει βέβαια ο οργανισμός σου , αν πέφτεις τάβλα με 5 μπύρες χέστο.

ναι με καμια 20ρα μπουκάλια μπύρα θα πηγαινοέρχεσαι για κατούρημα αλλα επειδή όπως είπα το αλκοόλ δεν το θεωρώ άξιο λόγου πίνω δεν έχω θέμα , αλλα μόνο αν τύχει. 

 

 

Και οι 2 μέρες, Χ ώρες είναι!

 

 

20 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ = 10 λίτρα. 

 

 

10 λίτρα μπύρα σε κάτω από 5 ώρες είναι ψέμα, εκτός και εάν εσύ βγαίνεις και χτυπάς κάρτα 8ώρου στο μαγαζί που πας. 

 

Και σε 5 ώρες, θα πρέπει να πίνεις 2 λίτρα την ώρα. Δηλαδή, 4 μπουκάλια την ώρα, 2 το μισάωρο, 1 κάθε 15 λεπτά. Αυτό ΕΙΝΑΙ διαγωνισμός. 

 

Επειδή είπες ότι δεν το κάνεις, τότε μιλάμε για πάνω από 5 ώρες. 

 

Με μία φυσιολογική ροή πιόματος, δηλαδή 2 μπουκάλια την ώρα, μιλάμε για 10 ώρες. 

 

 

Δηλαδή, μας λες ότι όταν βγαίνεις κάθεσαι και πίνεις 10ώρα.

 

 

 

Φιδέμπορας το επάγγελμα; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα... Αλλά με την κάψα που έχεις στο insomnia να ποστάρεις όλα αυτά που ποστάρεις όσο καιρό είσαι μέλος, το να υπερβάλεις πέρα του πραγματικού για να προσδώσεις κάτι ψεύτικο στην διαδικτυακή σου περσόνα, είναι εντελώς αναμενόμενο.

 

 

Επίσης, δεν είδα απάντηση επί των αριθμών αλλά υπεκφυγή για το ποιον προσπαθείς να κοροϊδέψεις. Άρα, φίδια πουλάς και με το κιλό μάλιστα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ = 10 λίτρα.

 

 

10 λιτρα μπυρας περιεχει περι τα 500 ml καθαρου αλκοολ, περιπου οσο 1 λιτρο βοτκας η ουισκι. Οχι αδυνατο αλλα κοντα

στο οριο για τον μεσο ανθρωπο αλλα φαση νοσοκομειο. Επισης 10 λιτρα οποιουδηποτε υγρου θα σε στειλει νοσοκομειο

απο διαταραχη ηλεκτρολυτων...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλα ομορφα στον θεουλη γκρουτ

 

ο πραγματικος τσαμπουκας, δε ξερεις απο που θα σου 'ρθει

 

 

 Ευχαριστώ που αποδεικνύεις (ή, έστω, ισχυροποιείς) τα κοινωνικά/ψυχολογικά επιχειρήματά μου για τα ψέματα του Vapir. 

 

 

10 λιτρα μπυρας περιεχει περι τα 500 ml καθαρου αλκοολ, περιπου οσο 1 λιτρο βοτκας η ουισκι. Οχι αδυνατο αλλα κοντα

στο οριο για τον μεσο ανθρωπο αλλα φαση νοσοκομειο. Επισης 10 λιτρα οποιουδηποτε υγρου θα σε στειλει νοσοκομειο

απο διαταραχη ηλεκτρολυτων...

 

 

 

Και εσένα που κάνεις το ίδιο για το αντικειμενικό σκέλος της απόδειξης του ψέματος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω μεθύσει ποτέ (και καλύτερα, είμαι 16 :P ) αλλά κάποια στιγμή θα μάθω πως είναι.
Γενικά ποτέ δεν έχω πιει πάνω από ας πούμε 2 κουτάκια μπύρες και δεν έχω ζαλιστεί ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πίνω,το αν με πιάσει αυτό έχει να κάνει με το τι πίνω,αν πίνω σταθερά ένα ποτό δεν χαμπαριάζω εύκολα :P τα hangover που έχω πάθει έρχονται μετά από τα ανακατεμένα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνω, όπως μάθει ο καθένας κι ανάλογα τα γούστα του...εμένα δεν μου αρέσει το με γιατί δεν μου αρέσει γενικά ο γλυκάνισος! :)

Προφανώς και το κατάλαβα. ;)

 

Δοκίμασα πρόσφατα ρακί και γ@#&$ε. Θυμίζει τσίπουρο.

 

 

@Vapir   Όσο και να τα βάλεις κάτω, είναι πολλά. Πολλά πολλά. 2 λίτρα σε 3 με 3.5 ώρες που ξέρω είναι αρκετά. Ξέρω βέβαια πως άμα συνεχίσω θα μισήσω τη μπύρα και δεν το θέλω.

 

 

 

 

Πες άντε να πιω κανένα λίτρο ακόμη αλλά πιο αργά, αλλά και πάλι δε βγαίνω. Είμαι και 56 κιλά άνθρωπος βέβαια.

 

Tip:

 

Μία μπυρομέρα κλείνει καλύτερα μόνο με ένα ποτήρι ουίσκι. Θα με θυμηθείτε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...