Προς το περιεχόμενο

Μεθάτε;


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχαχα τι επικό ξέσπασμα είναι αυτό ρε; Βασικά μαζί σου είμαι, γιατί ποτέ μου δεν κατάλαβα τον λόγο κάποιους που υπερηφανεύονται για το πόσο πίνουν, ή την συχνότητα ή την ποιότητα αυτών που πίνουν. Ξέρω παρέα που βγαίνουν κάθε βδομάδα, λένε όλη την ώρα για το πόσο πίνουν, το ποστάρουν fb κτλ και γενικώς έχουν υπθετήσει ένα στυλάκι πότη και το ακολουθούν με ευλάβεια. 22 χρονών νέοι άνθρωποι. Και να έκαναν καμιά καφρίλα ρε πούστη μου να πω δεν γαμιέται, καλά κάνουν και πίνουν, αλλά για μπάλα συζητάνε, για μουνιά και άντε να την πέσουν και σε κανένα μουνί.

 

Το καλό μεθύσι θα συνδιαστεί είτε με γερή καφρίλα που θα την ποστάρεις μετά από χρόνια στο "Στιγμές καφρίλας" είτε από συζήτηση σώψυχων που θα βγουν στην επιφάνεια. Οτιδήποτε άλλο απλά μην πιείς τόσο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλο αυτό τώρα ξεμέθυστοι ε.

 

Οντόπικ ή κλείδωμα.

 

Τριλοβίτη δες τι λέει... 

 

Μια χαρά μιλούσαμε οι ξενύχτηδες, αλλά το κλείσατε το μαγαζάκι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, κρίμα να σφαζόμαστε πάνω από μπουκάλια, το αλκοόλ έχει φτιαχτεί για να λέγονται μεγάλες αλήθειες, να λες "χιαγαπω γιε μαάκα" στον φίλο που σε κουβαλάει, να σου θυμίζει ότι ο πραγματικός θεός είναι από πορσελάνη και μπροστά σε αυτόν γονατίζεις στα αλήθεια και για τις γαμάτες ιστορίες που έχεις μετά να θυμάσαι ενώ αλλάζεις για πάντα πόλη. Να πούμε τέτοιες μπας και έρθει οντόπικ; Με βλέπετε, προσπαθώ. Ξεκινάω με 2 ήπιες και οι 2 στην ωραιότερη κωμόπολη του κόσμου, τη γραφική Θεσσαλονίκη:

 

 

 

Η πρώτη ήταν όταν είχα ανέβει γιατί πετούσα με μια φίλη από κει πάνω για Ευρώπη. Και το προηγούμενο βράδυ βρίσκομαι με γνωστό οικογενειάρχη του φόρουμ και άλλο ένα μέλος που θα παραμείνει ανώνυμο γιατί δεν έχω τη συγκατάθεσή του να πω ποιος είναι (ήταν ο άθλιος).

 

Και λέμε που θα πάμε για μπύρες; Εγώ προσποιούμαι ότι δεν ξέρω τίποτα από Θεσσαλονίκη τώρα γιατί προσπαθώ να πείσω κι εμένα. Λένε να πάμε στην τάδε Τσέχικη (μία από τις 43 που έχουν οι ευφάνταστοι Βόρειοι), εγώ λέω όχι, όχι άλλο Τσέχικη και πετάει ιδεάρα ο άθλιος να πάμε στο ΣΑΛΟΥΝ. "Τι είναι το σαλούν;" "Θα δεις" ΜΟΥ λέει. Και μας πάει παραλία τώρα, δίπλα στον λευκό πύργο, χαρά εγώ, σε ένα καουμπόικο, με τις σερβιτόρες να φοράνε πλατύγυρα καπέλα και τζάκετ με κρόσια. Με πήγανε, με λίγα λόγια, να ζήσω την πραγματική, παραδοσιακή Θεσσαλονίκη.

 

Και βλέπουμε στον κατάλογο μια ΙΡΑ, την Dead Pony. "Ααααα" λέω εγώ, "οι ΙΡΑ γαμάνε, αυτή δε την έχω πιει, αλλά να την δοκιμάσουμε!" και παίρνουμε έναν σωλήνα και για τους 3. Δεν έχω πιει χειρότερο πράμα στη ζωή μου, ήταν σα ληγμένο αμοξίλ σιρόπι, αλλά με πιάνει το πείσμα και λέω "όχι, θα την πιούμε, δεν θα μας νικήσει αυτή". Με τα πολλά, τα άλλα τα φλωράκια κότεψαν και φοβήθηκαν μη χάσουν τη γεύση τους για πάντα ορ σμθ, κι εγώ συνέχισα να πίνω ψυχαναγκαστικά και γρήγορα. Είχα κατεβάσει και κάτι κρασιά σπίτι της φίλης, με πήγε και ο άθλιος μετά στο φράγμα της Θέρμης να μου δείξει τις πάπιες 5 τη νύχτα (ήθελε προφανώς να ασελγήσει στο απρόθυμο κορμί μου) και ήπιαμε και κάτι άλλα εκεί, μη τα πολυλογώ, 7 πετούσα εγώ, ήρθε ο άθλιος (άθλος) μας πήγε αεροδρόμιο, εγώ κοιμόμουν πριν προλάβω να κάτσω στη θέση, με ξύπνησε η άλλη όταν είχε αδειάσει το αεροπλάνο. Στο ξενοδοχείο βρήκα και μια πικ που φοράω καουμπόικο και δίνω φιλάκι σε έναν απ' τους 2, προφανώς την έβγαλε η σερβιτόρα.

 

tl;dr: Μην πιείτε ποτέ ντεντ πόνυ.

 

 

 

Η δεύτερη ιστορία, ήταν πάλι με τον άθλιο, δεν ξέρω γιατί έτσι, αφού είχα ξαναγυρίσει. Είχα δει μια πρώην εγώ, δεν ήμουνα και πολύ καλά και ξεκινάμε να γυρνάμε στην πόλη και να πίνουμε. Δε θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες, θυμάμαι όμως ότι τον πήγα στο ντρίφτερ και ακούγαμε celtic frost και προσπαθούσα να τον πείσω να φέρει ένα γκομενάκι, μετά πήγαμε (προφανώς) σε μια καντίνα στην παραλία που αγαπώ, τον Πόντιο και για κάποιο λόγο μπήκα μαζί με κάτι ράντομ τύπους μέσα στην καντίνα και μας έβγαζε ο άθλιος φωτογραφίες με τον καντινιέρη κομμάτια, μετά πήγαμε και σε άλλη μια καντίνα (φάγαμε πολύ εκείνο το βράδυ) και κάναμε πέσιμο θρας σε κάτι άλλα γκομενάκια μέχρι που μας ήρθε η ιδέα να κλέψουμε μια ταμπέλα γκραντ μασούτη από ένα χωράφι. Την βγάλαμε από το χώμα αλλά το παξιμάδι ήταν σφιχτό και δεν έβγαινε ούτε με γάντι (βλ. φώτο) οπότε ο άθλιος μας πήγε σπίτι του όπου έψαχνε να βρει γαλλικό κλειδί για να το λύσουμε αλλά δεν βρήκε, μετά δεν θυμάμαι αν ήπιαμε κι άλλο ή αν γύρισα κατευθείαν σπίτι.

 

 

DNUI2sJ.jpg

 

 

Εννοείται την άλλη μέρα βρήκα και μηνύματα που είχα στείλει στην άλλη:

 

 

1edkMxh.png

 

 

tl;dr: πάντα γαλλικό κλειδί μαζί αν βλέπετε άδοξα ληγμένες πρώην.

 

  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, κρίμα να σφαζόμαστε πάνω από μπουκάλια, το αλκοόλ έχει φτιαχτεί για να λέγονται μεγάλες αλήθειες, να λες "χιαγαπω γιε μαάκα" στον φίλο που σε κουβαλάει, να σου θυμίζει ότι ο πραγματικός θεός είναι από πορσελάνη και μπροστά σε αυτόν γονατίζεις στα αλήθεια και για τις γαμάτες ιστορίες που έχεις μετά να θυμάσαι ενώ αλλάζεις για πάντα πόλη. Να πούμε τέτοιες μπας και έρθει οντόπικ; Με βλέπετε, προσπαθώ. Ξεκινάω με 2 ήπιες και οι 2 στην ωραιότερη κωμόπολη του κόσμου, τη γραφική Θεσσαλονίκη:

 

 

   

 

Απλά επικό, ειδικά με την δεύτερη ιστορία... Αυτά είναι μεθύσια... :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, κρίμα να σφαζόμαστε πάνω από μπουκάλια, το αλκοόλ έχει φτιαχτεί για να λέγονται μεγάλες αλήθειες, να λες "χιαγαπω γιε μαάκα" στον φίλο που σε κουβαλάει, να σου θυμίζει ότι ο πραγματικός θεός είναι από πορσελάνη και μπροστά σε αυτόν γονατίζεις στα αλήθεια και για τις γαμάτες ιστορίες που έχεις μετά να θυμάσαι ενώ αλλάζεις για πάντα πόλη. Να πούμε τέτοιες μπας και έρθει οντόπικ; Με βλέπετε, προσπαθώ. Ξεκινάω με 2 ήπιες και οι 2 στην ωραιότερη κωμόπολη του κόσμου, τη γραφική Θεσσαλονίκη:

 

 

 

Η πρώτη ήταν όταν είχα ανέβει γιατί πετούσα με μια φίλη από κει πάνω για Ευρώπη. Και το προηγούμενο βράδυ βρίσκομαι με γνωστό οικογενειάρχη του φόρουμ και άλλο ένα μέλος που θα παραμείνει ανώνυμο γιατί δεν έχω τη συγκατάθεσή του να πω ποιος είναι (ήταν ο άθλιος).

 

Και λέμε που θα πάμε για μπύρες; Εγώ προσποιούμαι ότι δεν ξέρω τίποτα από Θεσσαλονίκη τώρα γιατί προσπαθώ να πείσω κι εμένα. Λένε να πάμε στην τάδε Τσέχικη (μία από τις 43 που έχουν οι ευφάνταστοι Βόρειοι), εγώ λέω όχι, όχι άλλο Τσέχικη και πετάει ιδεάρα ο άθλιος να πάμε στο ΣΑΛΟΥΝ. "Τι είναι το σαλούν;" "Θα δεις" ΜΟΥ λέει. Και μας πάει παραλία τώρα, δίπλα στον λευκό πύργο, χαρά εγώ, σε ένα καουμπόικο, με τις σερβιτόρες να φοράνε πλατύγυρα καπέλα και τζάκετ με κρόσια. Με πήγανε, με λίγα λόγια, να ζήσω την πραγματική, παραδοσιακή Θεσσαλονίκη.

 

Και βλέπουμε στον κατάλογο μια ΙΡΑ, την Dead Pony. "Ααααα" λέω εγώ, "οι ΙΡΑ γαμάνε, αυτή δε την έχω πιει, αλλά να την δοκιμάσουμε!" και παίρνουμε έναν σωλήνα και για τους 3. Δεν έχω πιει χειρότερο πράμα στη ζωή μου, ήταν σα ληγμένο αμοξίλ σιρόπι, αλλά με πιάνει το πείσμα και λέω "όχι, θα την πιούμε, δεν θα μας νικήσει αυτή". Με τα πολλά, τα άλλα τα φλωράκια κότεψαν και φοβήθηκαν μη χάσουν τη γεύση τους για πάντα ορ σμθ, κι εγώ συνέχισα να πίνω ψυχαναγκαστικά και γρήγορα. Είχα κατεβάσει και κάτι κρασιά σπίτι της φίλης, με πήγε και ο άθλιος μετά στο φράγμα της Θέρμης να μου δείξει τις πάπιες 5 τη νύχτα (ήθελε προφανώς να ασελγήσει στο απρόθυμο κορμί μου) και ήπιαμε και κάτι άλλα εκεί, μη τα πολυλογώ, 7 πετούσα εγώ, ήρθε ο άθλιος (άθλος) μας πήγε αεροδρόμιο, εγώ κοιμόμουν πριν προλάβω να κάτσω στη θέση, με ξύπνησε η άλλη όταν είχε αδειάσει το αεροπλάνο. Στο ξενοδοχείο βρήκα και μια πικ που φοράω καουμπόικο και δίνω φιλάκι σε έναν απ' τους 2, προφανώς την έβγαλε η σερβιτόρα.

 

tl;dr: Μην πιείτε ποτέ ντεντ πόνυ.

 

 

 

Η δεύτερη ιστορία, ήταν πάλι με τον άθλιο, δεν ξέρω γιατί έτσι, αφού είχα ξαναγυρίσει. Είχα δει μια πρώην εγώ, δεν ήμουνα και πολύ καλά και ξεκινάμε να γυρνάμε στην πόλη και να πίνουμε. Δε θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες, θυμάμαι όμως ότι τον πήγα στο ντρίφτερ και ακούγαμε celtic frost και προσπαθούσα να τον πείσω να φέρει ένα γκομενάκι, μετά πήγαμε (προφανώς) σε μια καντίνα στην παραλία που αγαπώ, τον Πόντιο και για κάποιο λόγο μπήκα μαζί με κάτι ράντομ τύπους μέσα στην καντίνα και μας έβγαζε ο άθλιος φωτογραφίες με τον καντινιέρη κομμάτια, μετά πήγαμε και σε άλλη μια καντίνα (φάγαμε πολύ εκείνο το βράδυ) και κάναμε πέσιμο θρας σε κάτι άλλα γκομενάκια μέχρι που μας ήρθε η ιδέα να κλέψουμε μια ταμπέλα γκραντ μασούτη από ένα χωράφι. Την βγάλαμε από το χώμα αλλά το παξιμάδι ήταν σφιχτό και δεν έβγαινε ούτε με γάντι (βλ. φώτο) οπότε ο άθλιος μας πήγε σπίτι του όπου έψαχνε να βρει γαλλικό κλειδί για να το λύσουμε αλλά δεν βρήκε, μετά δεν θυμάμαι αν ήπιαμε κι άλλο ή αν γύρισα κατευθείαν σπίτι.

 

 

DNUI2sJ.jpg

 

 

Εννοείται την άλλη μέρα βρήκα και μηνύματα που είχα στείλει στην άλλη:

 

 

1edkMxh.png

 

 

tl;dr: πάντα γαλλικό κλειδί μαζί αν βλέπετε άδοξα ληγμένες πρώην.

 

θελω να πω πολλα.

για την ωρα θα πω απλα οτι για χαρη σου πηγαμε στο σαλουν επειδη σου καρφωθηκε η σλενκερλα μετα απο κανα 2 σαπουνομπυρες στην τσεχικη .

 

**εχω βαλει εργαλειοθηκη στον κοκκινο σιφουνα, σε περιμενω για μπλακρασιαν στου ντριφτερ και βολτες στην πιο ερωτικη πολη τσευρωπς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρα συχνα (σε σημειο δηλαδης που αν ξαποστασεις καμια ωρα πινοντας λιγο νερακι ερχεσαι σε σημειο που να μπορεις να επιστρεψεις σπιτι κυριος χωρις να σε δειχνουν με το δαχτυλο η να παραπατας).

...Αλλα μια με δυο φορες το διμηνο(με μια μικρη επιφυλλαξη στο χρονικο διαστημα) ερχεται εκεινη η καταραμενη στιγμη που γινομαι σκουπιδι και για περιπου 1 εως 3 ωρες εχω κενο μνημης και αναγκαζομαι να ρωταω τους υπολοιπους (με φοβο και ντροπη) το τι μαλακιες εκανα το χθεσινο βραδυ.

Ο απολογισμος της τελευταιας φορας (οπου τονιζω βγηκα για ΕΝΑ ΠΟΤΟ σε ενα ΦΘΗΝΟ σχετικα μαγαζι και κατελειξε στο αντε ρε μλκ πιες αλλο ενα) ηταν την επομενη μερα να ανακαλυψω

1)οτι μου ελειπαν 140 ευρω (δεν με κλεψανε στα ρεστα)

2)Εστειλα αγνωστο που καθοταν στο διπλανο τραπεζι να μου παρει τσιγαρα (ο οποιος πρεπει να ηταν απιστευτα ευγενικος γιατι μου εφερε)(την επομενη τα πεταξα γιατι δεν μπορουσα να καταλαβω πως βρεθηκαν πανω μου εφοσον δεν καπνιζα αυτα τα τσιγαρα,νομιζα οτι τα καβατζοσα απο καποιο τραπεζι) και αυτο μου το ειπαν εννοειται

3)Πηγα στο παραδιπλανο τραπεζι να μιλησω σε μια κοπελα κοιτωντας μονο! τα βυζια της λεγοντας της ποσο τεραστια ειναι (απο οτι μου ειπαν) την οποια κερασα  ποτο και σφηνακια και εφυγα χωρις να ζητησω ονομα τηλεφωνο ή εστω ενα facebook ρε αδερφε

4)κερασα δυο γυρες ποτα την παρεα (οταν μου το ειπαν την επομενη κοντεψα να παθω τριπλο εγκεφαλικο)

 

http://wifflegif.com/gifs/417924-heart-attack-crush-gif

 

τα οποια δεν θελανε αλλα ΕΓΩ επεμενα αλλιως θα παρεξηγομουν

 

Τα θετικα ήταν τρια.

1)Ειχα λεφτα πανω μου και δεν γιναμε ρεζιλι την ωρα της πληρωμης

2)οτι βρεθηκα στο τελος να μπαλαμουτιαζω μια που μου αρεσε λιγο καιρο που υπο αλλες συνθηκες δεν θα μπαλαμουτιαζα

3)Οτι κανεις δεν καταλαβε το μπλακουτ και την υπερβολικη τυφλα μου αλλα νομιζαν οτι απλα ημουν αρκετα ευθυμος (μου ειπαν την επομενη οτι ημουν πολυ κυριλε για να να μην θυμαμαι τιποτα) και το οτι δεν ξερασα ηταν πολυ θετικο

 

Δυστηχως υπαρχουν και αλλα μπλακουτ τα οποια δεν εχουν τις αντιστοιχα καλες καταληξεις αλλα ιστοριες ατελειωτης ξεφτιλλας τις οποιες δεν θελω αναβιωσω γραφοντας τες

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα αγνωστο που καθοταν στο διπλανο τραπεζι να μου παρει τσιγαρα

 

Πηγα στο παραδιπλανο τραπεζι να μιλησω σε μια κοπελα κοιτωντας μονο! τα βυζια της λεγοντας της ποσο τεραστια ειναι

 

(μου ειπαν την επομενη οτι ημουν πολυ κυριλε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εστειλα αγνωστο που καθοταν στο διπλανο τραπεζι να μου παρει τσιγαρα

 

Πηγα στο παραδιπλανο τραπεζι να μιλησω σε μια κοπελα κοιτωντας μονο! τα βυζια της λεγοντας της ποσο τεραστια ειναι

 

(μου ειπαν την επομενη οτι ημουν πολυ κυριλε

 

το κυριλλε πηγαινε στο οτι δεν παρα πατουσα και στο οτι δεν ελεγα λεξεις οπως αφσαλτροντ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...