Προς το περιεχόμενο

Μεθάτε;


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω γινει κωλοτρυπίδι αμέτρητες φορές. Υπήρχε μια διετία, τελευταίο έτος προπτυχιακό, αρχές μεταπτυχιακού, που το "πάμε για ένα ποτό" το είχα συνώνυμο του "πάμε για ενα μπουκάλι, εσείς τι θα πιείτε;" Έχω ξεράςει οδηγώντας με ανοιχτή την πόρτα. Δεν ειμαι περήφανος για όλες τις πράξεις μου.

 

Επίσης στη Γερμανία, στο αγαπημένο μου μπαρ στο Κίελο. Έχω απαντήσει την ερώτηση: «Τι χρειάζεσαι ενα μπουκάλι ρούμι;» μετά γνωριστήκαμε. Μου τον έπιασαν στην τιμή αλλά τους πήρα την παρθενια στην παραγγελία μπουκαλιού.

 

Πια πίνω με στυλ: old fashioned daiquiri, pimms cup, 2-3 μπουκάλια κρασί, 1-2 νεροπότηρα ρούμι δεκαπενταετίας με το πούρο μου και κάτι τέτοια αδερφιστικα, αλλά μόνο με παρέα και εχω να γίνω κομμάτια πάνω απο 5-6 χρόνια.

 

Εδώ μια σημείωση: Λοιπές ουσίες που κάποιος μπορεί να πάρει για να γουσταρίζει ή δεν έχουν το αποτέλεσμα που θέλω ή οι λοιπές παρενέργειες τους δεν αξίζουν την κατανάλωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεκίνημα με μπίρες κανά 4ωρο, μετά κανα 4ωρο βότκα με χυμό ή κάτι παρόμοιο και κατάληψη με 2 μπίρες και μετά φαγητό.

Δεν έχω αφήσει ποτέ το ποτό να επηρεάσει τις υποχρεώσεις μου.

Και 4 η ώρα να γυρίσω χάλια την επόμενη μέρα κύριος στη δουλειά.

 

Ξερνάω πολύ σπάνια μία φορά στα 1-2 χρόνια κι αυτό συνήθως επειδή δεν έφαγα σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πια πίνω με στυλ: old fashioned daiquiri, pimms cup, 2-3 μπουκάλια κρασί, 1-2 νεροπότηρα ρούμι δεκαπενταετίας με το πούρο μου και κάτι τέτοια αδερφιστικα, αλλά μόνο με παρέα και εχω να γίνω κομμάτια πάνω απο 5-6 χρόνια.

λοιπόν, μόλις έφυγε ο πατέρας, οπότε μόλις σταματάω τα τσίπουρα. Λέω να συνεχίσω με μπύρες, γιατί έχω κέφια και γιατί λείπει και η γνιέκα, έχει βγει έξω ναούμ, και έχω και 3 σακουλάκια φουντούνια που έφερε η μάνα στα μικρά. Κάνω λογκ-άουτ από το ινσόμνια, εσύ κάνεις έντιτ το ποστ σου και σβήνεις την παραπάνω παράγραφο. Ξυπνάω το πρωί και το διαβάζω, σαν να το διαβάζω πρώτη φορά, και όλα καλά, σαν να μην έγινε τίποτα, ΟΚ;;;

 

Επί της ουσίας, ΝΑΙ, συχνά πυκνά. Το καλοκαίρι στας διακοπάς μου σχεδόν κάθε μέρα. Το φθινόπωρο και την άνοιξη, αραιότερα, μέρα παρά μέρα ή 2 φορές την εβδομάδα. Τον χειμώνα πιο αραιά ακόμα. Εξαιρούνται εορταί και αργίαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα φοιτητικα χρονια τα μεθυσια ηταν ευχαριστα. Αποκορυφωμα και απολυτο καψιμο ηταν σε ενα κλαμπ, ξερασμα στην τουαλετα και μετα συνεχισα σφηνακια και ουισκια! Καθως περνουσαν τα χρονια ομως, το μοτερ δεν αντεχε και πλεον τα μεθυσια γιναν επιπονα με εντονους πονοκεφαλους και στομαχικα προβληματα. Οποτε μαγκες συμβουλη ολα με μετρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι σε θέλω Τριλοβίτη, γιατί για να έχει μέλλον το thread, θα πρέπει να... ξενυχτάμε πίνοντας!

Ναι η αλήθεια είναι κατι τέτοιο σκεφτόμουν οταν το ξεκίνησα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και στο τσακ ενήλικος εχω μεθύσει 2 φορές. Μια στη 5ημερη , που καναμε το ξενοδοχείο ανω κατω και αλλη μια πριν 1 μηνα στα γενεθλια μου. Και στις δυο ξερασα. Οπως επισης και στις δυο ,το πρωι ειχα υπαρξει και καλυτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω μεθυσει ποτε, εχει τυχει σε γεννεθλια κτλπ να πιω αρκετα αλλα δεν καταλαβα τιποτα εκτος απο μια καλυτερη διαθεση, ζαλαδες και τετοια ποτε και δεν θα μου αρεσε κιολας να πω την αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...