Προς το περιεχόμενο

Μεθάτε;


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όχι δεν ψάχνομαι να πιω γιατι δεν μου φαίνεται κάτι ιδιαίτερο , δεν μ κάνει αίσθηση , αν τύχει όμως να πιω πίνω(καμια 20αριά μπύρες για παράδειγμα) πολύ μεθάω όμορφα, δηλαδή δεν βγάζω συμπεριφορές που θα με ξεφτιλίσουν αλλα και δεν ξερνάω ούτε έχω πονοκέφαλο την άλλη μέρα. 
Το αλκοόλ δεν το εχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση , αν ήταν να γαμήσω τα συκώτια μου κ τον οργανισμό μου υπάρχουν όχι ένα αλλα πολλά άλλα πράγματα να πιω που αξίζουν καμια εκατοστή φορές περισσότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ στην κατηγορία του παλαιότερα ανήκω. Έχει τύχει και νοσοκομείο με ενέσεις καφεΐνης και εμετός και απ' όλα. Πλέον όμως έχω χρόνια να φτάσω σε αυτό το σημείο και δεν το ψήνω κιόλας. Μπορώ να πω ότι συνεχίζω να μεθάω που και που (μια φορά το δίμηνο περίπου), αλλά μέχρι το ελαφρό παραπάτημα που όμως έχω συναίσθηση του τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Define μεθαω! Κανω ενα πολυ καλο κεφαλι? Ξερναω? Με κουβαλανε? Παω νοσοκομειο?

 

Οι περισσοτεροι εδω αναφερονται σε φορες που ηπιαν παρα πολυ. Τετοια φαση εγω μια το διμηνο και αν.

Και δεν λεει καθολου. Αν δεν ειχες πιει τα 2-3 τελευταια τσιπουρα/ποτα θα περναγες παλι μια χαρα και την αλλη

μερα θα σανε κυριλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οινοπνευμα το χρησιμοποιεις στο σπιτι σου για να σκοτωσεις μικροοργανισμους. Το αλκοολ, το οποιο ουσιαστικα περιεχει οινοπνευμα το χρησιμοποιεις για να σκοτωσεις τα κυτταρα σου; Ευγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αυτοί οι τύποι που πίνουν νερό, ΠΙΝΟΥΝ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΝΙΓΕΙ;

Ή αυτοί που αναπνέουν, αναρωτιέμαι έχουν δει ποτέ οξυγονοκόλληση;;; Ξέρουν τι είναι η οξείδωση και πώς ορίζεται το καμμένο;

 

Άστα να πάνε, έχει χαθεί το αίσθημα της κοινής λογικής.

 

Έχω φτάσει σε σημείο να αναρωτιέμαι αν αυτό εδώ που αναφέρεις το ξέρει ο πολύς ο κόσμος:

 

 

Το αλκοολ, το οποιο ουσιαστικα περιεχει οινοπνευμα

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και το νερο μπορει να σε κοψει αν πας να το πιεις υπο πιεση.

 

Αρα μην ψαχνουμε να ριξουμε το φταιξιμο στις ουσιες. Εμεις φταιμε αν επιλεγουμε να σαπισουμε το μεσα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οινοπνευμα το χρησιμοποιεις στο σπιτι σου για να σκοτωσεις μικροοργανισμους. Το αλκοολ, το οποιο ουσιαστικα περιεχει οινοπνευμα το χρησιμοποιεις για να σκοτωσεις τα κυτταρα σου; Ευγε!

 

 

Το φαι, η υπερκαταναλωση του οδηγει σε παχυσαρκια που σκοτωνει περισσοτερο κοσμο απο το αλκοολ ειδικα στον

δυτικο κοσμο. Your point being?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεινο το ωραιο με τα ζωα.

 

Στην αρχη γινεσαι λιονταρι,μετα κανεις τον κοκκορα και στο τελος καταντας πιθηκος.

 

Εχω δουλεψει σε μπουζουκια και το εχω δει πολλες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φαι, η υπερκαταναλωση του οδηγει σε παχυσαρκια που σκοτωνει περισσοτερο κοσμο απο το αλκοολ ειδικα στον

δυτικο κοσμο. Your point being?

 

Η απάντηση στην ερωτηση σου (και στου OP) ειναι ότι δε βαζω ποτέ ενσυνειδητα κάτι στον οργάνισμό μου το οποιο με σκοτωνει.

 

Δεν αναφερεις το τσιγάρο, αλλά καλά κανεις μιας και και ο τιτλος σχετιζεται με το αλκοολ.

Γιατί αυτοί οι τύποι που πίνουν νερό, ΠΙΝΟΥΝ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΝΙΓΕΙ;

Ή αυτοί που αναπνέουν, αναρωτιέμαι έχουν δει ποτέ οξυγονοκόλληση;;; Ξέρουν τι είναι η οξείδωση και πώς ορίζεται το καμμένο;

 

Άστα να πάνε, έχει χαθεί το αίσθημα της κοινής λογικής.

 

Έχω φτάσει σε σημείο να αναρωτιέμαι αν αυτό εδώ που αναφέρεις το ξέρει ο πολύς ο κόσμος:

 

Δε καταλαβαινω που κολλας. Μηπως επρεπε να πω οτι το αλκοολ ειναι οινοπνευμα (αιθανολη)? Σορρυ κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε ξεφτιλικια πεφτεις οταν δεν εισαι καλα ψυχολογικα..γι'αυτο καλο ειναι οταν δεν ειμαστε πολυ καλα να μην πινουμε..Μετα ειναι και το πως πινει κανεις..αμα κατεβαζεις το ποτο σαν νερο σαν μαλακισμενο καποια στιγμη θα καταρρευσεις!!

Θα συνιστουσα μακρια απο σφηνακια και να πινεις ενα ποτο να μην κανεις μιξαρισματα!Η μπυρα ειναι το καλυτερο κατ'εμε αλλα παχαινει η τσουλα..παχαινει το τσουλι!

Και κανενα τσιπουρακι τον χειμωνα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειροτερο ποτο οπως με εχει πληροφορησει και ο πατερας μου ειναι το ουζο γιατι αν μεθυσεις και δεν κατουρησεις εστω και μια φορα μπορει να σκασεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν ψάχνομαι να πιω γιατι δεν μου φαίνεται κάτι ιδιαίτερο , δεν μ κάνει αίσθηση , αν τύχει όμως να πιω πίνω(καμια 20αριά μπύρες για παράδειγμα) πολύ μεθάω όμορφα, δηλαδή δεν βγάζω συμπεριφορές που θα με ξεφτιλίσουν αλλα και δεν ξερνάω ούτε έχω πονοκέφαλο την άλλη μέρα. 

Το αλκοόλ δεν το εχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση , αν ήταν να γαμήσω τα συκώτια μου κ τον οργανισμό μου υπάρχουν όχι ένα αλλα πολλά άλλα πράγματα να πιω που αξίζουν καμια εκατοστή φορές περισσότερο 

Φαίνεται πως δεν πίνεις. Έστω ότι πίνεις 20 330ml μπύρες. Αυτό μας κάνει 6,6 λίτρα μπύρα. Ποιος είσαι;

 

Για να κρατάμε ζεστό και το θέμα. Έχω μεθύσει 2 φορές. Σε φάση με ξέρασμα και hangover. Πιστεύω πως είναι καλό όταν γίνεται με παρέα και κυρίως όταν δεν παίζουν αισθηματικές διαταράξεις. Εντάξει, το στάδιο που φτάνεις σε σημείο ξερατού δεν είναι καλό. Μαθαίνεις όμως τα όριά σου. Έκτοτε δεν έχω ξαναμεθύσει έτσι. Πίνουμε με παρέα όταν είναι να πιούμε, αλλά σε σημείο μέχρι ζάλης, όπου όλα είναι καλά και μπορούμε να επιστρέψουμε σπίτια. Πχ, 2 λίτρα μπύρας είναι κομπλέ, με συχνά δρομολόγια για κατούρημα. 6,6 λίτρα είναι λίγο υπερβολή πιστεύω και μόνο έμπειροι πότες μπορούν να τα καταφέρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρέσει που οι περισσότεροι στο τέλος αφήνετε και απολογία  :D

 

Κάποτε μεθούσα και μάρεσε πολύ, πλέον και να θέλω να μεθύσω απλά θα φτάσω στο σημείο να ξεράσω.

Έχω πολύ καιρό να μεθύσω σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...