Προς το περιεχόμενο

Μετρητα τελος;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια γενιά Πολυτεχνείου ρε φιλε

Όσοι ηταν σε αυτη την τιμημένη γενιά γίνανε υπουργοί πρωθυπουργοί ευρωβουλευτές κλπ

Και τωρα μας φοράνε μνημόνια αντί για ψωμί παιδεια ελευθερία

Χθες ελεγες οτι φταιει ο Σοιμπλε κι οτι ζουμε μια 2η ναζιστικη κατοχη παντως.

Σημερα ειναι η γενια του Πολυτεχνειου.

Αυριο τα 400 χρονια σκλαβιας στους Τουρκους.

Μεθαυριο οι τραπεζιτες.

Την επομενη οι Αμερικανοεβραιοι κοκ.

 

Στατιστικα αν το δει κανεις (διοτι λογικη δεν), αλλαζοντας φταιχτη καθε μερα καποια στιγμη, μεχρι να πατησει το κουμπι ο Κιμ, θα πεσεις και στον πραγματικο φταιχτη που φερει την ουσιαστικη ευθυνη για ολα οσα κλαιγεσαι. Το μονο ασχημο ειναι οτι σπαταλαμε 5 σελιδες/μερα σε αυτο το thread μεχρι να παρεις τελικα χαμπαρι τι γινεται γυρω σου.

Αν μαλιστα τα γραφαμε σε χαρτι κι οχι ηλεκτρονικα στο ιντερνετ (στανταρακι οτι εισαι απο αυτους που εναντιωνονταν στην εξαπλωση του ιντερνετ, αν κρινω απο τη σταση σου για το ηλεκτρονικο χρημα), θα επρεπε να κοψουμε κανα δασος για να μας φτασει το χαρτι να σου απανταμε για να παρεις μυρωδια πραγματικοτητας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 921
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιλάμε για τρόπους συντήρησης αρρωστων καταστάσεων κατοχής πολέμου χρεοκοπίας κλπ ή για το πως πρέπει να λειτουργεί ένα σωστό κράτος όπου δε θα υπάρχει φοροδιαφυγή μαύρη αγορά μαύρη εργασία δωροδοκιες φακελάκια μαύρο χρήμα κλπ? Αντί να σκεφτόμαστε πονηρους τρόπους καλό είναι να πάμε κάποτε μπροστά

 

Μάλιστα, δηλαδή στα άλλα κράτη δεν υπάρχει φοροδιαφυγή; Υπάρχει και είναι πλέον νόμιμη και πιο προχωρημένη.

 

Βλ. Panama Papers

 

Και πες οτι εγώ πάω στο γιατρό αύριο και του λέω: "πάρε μια ράβδο χρυσού και κάνε μου την εγχείρηση". Τι είναι αυτό;

 

Αλλού είναι το πρόβλημα. Αυτά είναι μόνο συμπτώματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, δηλαδή στα άλλα κράτη δεν υπάρχει φοροδιαφυγή; Υπάρχει και είναι πλέον νόμιμη.

 

Βλ. Panama Papers

 

Και πες οτι εγώ πάω στο γιατρό αύριο και του λέω: "πάρε μια ράβδο χρυσού και κάνε μου την εγχείρηση". Τι είναι αυτό;

 

Αλλού είναι το πρόβλημα. Αυτά είναι μόνο συμπτώματα.

 

Υπαρχει στα περισσοτερα

 

Αν δεν μπορει να τη σκοτωσει για μαυρο χρημα τι να την κανει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έφερα ως παράδειγμα. Άλλο θα μπορούσε: "πάρε ένα αυτοκίνητο". 

 

¨Η "πες μου το λογαριασμό στου στην Αγγλία να σου κάνω μια μεταφορά".

 

Οτιδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλας ενα σπιτι και τα λεφτα που μπηκαν στην τραπεζα τα βγαζεις σιγα σιγα και τα εχεις ρευστο.

Σε ενα χρονο γινεται κουρεμα καταθεσεων, χανεις το μερος των χρηματων που εχουν μεινει στην τραπεζα,  γιατι εκτος απο αυτα που θα σου φανε με το καλημερα,  θα σου δεσμευσουν και τα υπολοιπα για το Α χρονικο διαστημα.

Οταν εχεις ρευστο για ενα διαστημα, η οικονομια της χωρας θα κινειται εστω και με καποια προβληματα σαν οικονομια οργανωμενου κρατους.

Σε περιπτωση ομως καταργησης των μετρητων και της αδυναμιας σου να εχεις την δυνατοτητα ρευστου στο σπιτι σου, δεν εχεις πλεον δυνατοτητα να αγορασεις ουτε ψωμι,  γιατι οι περισσοτεροι πλεον θα ειναι ανεργοι,  χωρις τις δουλειες τους  ή τις επιχειρησεις τους,.

Θα αρχισεις να ανταλλασεις οτι εχεις πολυτιμο με τροφιμα  στην μαυρη αγορα,,  μεχρι που πλεον να μην εχεις τιποτα και για την επιβιωση σου να αναγκαστεις να ριξεις τα μουτρα σου σε πραγμματα που μεχρι τοτε δεν θα το εκανες.

Στην περιπτωση της απαγορευσης των  μετρητων και κουρεματος των καταθεσεων,  οι τραπεζες  τρωνε τα παντα απο εργοδοτες και εργαζομενους που ειχαν καποιες  καταθεσεις.

Στην περιπτωση που τα μετρητα συνεχιζαν την υπαρξη τους, το ποσοστο τον καταθεσεων που θα βαζαν στι χερι τους οι τραπεζες με το κουρεμα,,  θα ηταν πολυ μικροτερο κατι που κανει και την πιθανοτητα κουρεματος μη ελκυστικη στα ματια των τραπεζιτων.

Αρα το να υποστηριζει καποιος την απαγορευση των μετρητων,  ειναι σαν να παρακαλαει για το κουρεμα των καταθεσεων.

 

 

 

Τα επιχειρήματά σου δείχνουν εκ πρώτης λογικοφανή , αλλά....

Πρώτον το προϊόν του κουρέματος δεν θα το πάρει κανένας τραπεζίτης, αλλά θα το πάρει το Δημόσιο για να ξεπληρώσει μέρος των δανεικών.

Τα capital controls υπό προϋποθέσεις δεν σου δημιουργούν πρόβλημα να πληρώσεις οιαδήποτε υποχρέωσή σου ηλεκτρονικά.

Τα μετρητά που "έπρεπε" να φύγουν στο εξωτερικό , έχουν φύγει εδώ και χρόνια, άρα με την ισχύουσα κατάσταση και το υφιστάμενο ύψος των καταθέσεων στην Ελλάδα πλέον , δεν κάνει ελκυστικό ένα κούρεμα. Τα αρνητικά είναι πολύ περισσότερα από τα θετικά.

Και να υποθέσουμε ότι έστω άρονται οι περιορισμοί, μπορεί πλέον ο καταθέτης να έχει τις καταθέσεις του στο χέρι. Αποτέλεσμα αυτού θα είναι η κατάρρευση του τραπεζικού συστήματος με ότι συνέπειες αυτό θα φέρει.

Λες ότι η οικονομία για κάποιο διάστημα θα λειτουργήσει , αγοράζοντας με τα μετρητά που θα έχει κάποιος στα χέρια του. Παράλληλα βέβαια κάθε κρατική υποδομή θα καταρρεύσει διότι όλες οι συναλλαγές θα γίνονται πλέον "μαύρες" χωρίς δηλ. απόδοση ΦΠΑ στο Δημόσιο, άρα και το Δημόσιο θα σταματήσει να υποστηρίζει κάθε υποδομή,  χωρίς έσοδα. 

Και πόσο πιστεύεις ότι θα αντέξει αυτό; Άσε τις κοινωνικές συνέπειες που θα υπάρξουν . Θα πρέπει να κυκλοφορεί ο καθένας που έχει κάποια μετρητά με σωματοφυλακή, τα σπίτια θα γίνουν φρούρια κ.ο.κ. 

Και τέλος δεν δέχομαι ότι οι λεγόμενοι "τραπεζίτες" ήταν καλοί προ κρίσης όταν έδιναν μέχρι και 20% απόδοση στις καταθέσεις και τώρα έγιναν "κακοί" και θέλουν να καταστρέψουν τον κόσμο.

Το σύστημα δουλεύει βασιζόμενο στην αμοιβαία επωφέλεια. Μου φέρνεις τα χρήματά σου, σου δίνω τόκο και τα δανείζω σε κάποιον με το αζημίωτο , που δεν έχει για  να αναπτύξει την επιχείρησή του , να δημιουργήσει επενδύσεις και θέσεις εργασίας. Παράλληλα τα κέρδη τα διαθέτω ως μέρισμα της μετοχής στους μετόχους οι οποίοι είναι εσύ, εγώ , ο πατέρας σου, ο φίλος σου , στην μισθοδοσία των υπαλλήλων και σε νέες σύγχρονες τραπεζικές εργασίες , έτσι και ο κόσμος να εξυπηρετείται καλύτερα και να βγαίνει κέρδος  και ούτω καθ' εξής. Υπάρχει τέλος η Τράπεζα της Ελλάδος ως ελεκτικός μηχανισμός που αν λειτουργεί σωστά αποτρέπει στρεβλώσεις και αδυναμίες του συστήματος. 

Αν βέβαια μου πεις ότι στην Ελλάδα κάθε άλλο παρά αυτά γίνονται , θα συμφωνήσω εν μέρη και θα σου πω ότι Ελλάδα είναι εσύ και εγώ . Ο νοών νοείτω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες ελεγες οτι φταιει ο Σοιμπλε κι οτι ζουμε μια 2η ναζιστικη κατοχη παντως.

Σημερα ειναι η γενια του Πολυτεχνειου.

Αυριο τα 400 χρονια σκλαβιας στους Τουρκους.

Μεθαυριο οι τραπεζιτες.

Την επομενη οι Αμερικανοεβραιοι κοκ.

 

Στατιστικα αν το δει κανεις (διοτι λογικη δεν), αλλαζοντας φταιχτη καθε μερα καποια στιγμη, μεχρι να πατησει το κουμπι ο Κιμ, θα πεσεις και στον πραγματικο φταιχτη που φερει την ουσιαστικη ευθυνη για ολα οσα κλαιγεσαι. Το μονο ασχημο ειναι οτι σπαταλαμε 5 σελιδες/μερα σε αυτο το thread μεχρι να παρεις τελικα χαμπαρι τι γινεται γυρω σου.

Αν μαλιστα τα γραφαμε σε χαρτι κι οχι ηλεκτρονικα στο ιντερνετ (στανταρακι οτι εισαι απο αυτους που εναντιωνονταν στην εξαπλωση του ιντερνετ, αν κρινω απο τη σταση σου για το ηλεκτρονικο χρημα), θα επρεπε να κοψουμε κανα δασος για να μας φτασει το χαρτι να σου απανταμε για να παρεις μυρωδια πραγματικοτητας.

οκ φιλος οσο αφορα εσενα φταινε αποκλειστικα οι ελληνες και  κανεις αλλος

οι πολιτικοι μας κανουν αυτο που πρεπει 

το ιδιο και οι ευρωπαικοι θεσμοι.. 

και οι γερμανοι ειναι ο πυλωνας σταθεροτητας της ευρωπης

και πανω απ ολα αλλυλεγγυοι με ολους του νοτιους ευρωπαιους

και στην ελλαδα ειμαστε ολοι συνομοσιολογοι και τρελοι για δεσιμο

επισης δεν υπαρχουν μνημονια ειναι στην σφαιρα της φαντασιας μας 

και απλα μας αρεσει να γκρινιαζουμε

ο βασικος μισθος των 400 ευρω της ελλαδας ειναι ισοτιμος για ολη την ευρωπη

Επισης οι πολιτικοι μας κανοθυν αυτο που θελουν αυτοι χωρις εξωτερικους δακτυλους..

περιμενω τον κουλη μαζι με τον αλεξη  να μας σωσει σαν χωρα...

ειναι οφθαλμοφανες μονο αυτοι μπορουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις εχει αναφερει ηδη τις προηγουμενες μερες: Διαγραφη χρεους και σκισιμο μνημονιων :lol:

hint: Παρολα αυτα την ιδια στιγμη, ειρωνευεται τον Αλεξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτάσεις έχεις ; 

αν και δεν ειμαι αρμοδιος για προτασεις

παταξη φοροδιαφυγης και τιμωρια ομως αυτων 

μειωση δαπανων (μεσω δικαιων απολυσεων των μη παραγωγικων Δ.Υ πχ)

αναδιανομη πλουτου στους αδυνατους (δεν θεωρω τον εαυτο μου απο αυτους)

 

δημιουργια ενος νεου ΔΙΚΑΙΟΥ φορολογικου (γιατι καποιοι εδω μεσα η γουσταρουν ενφια η εχουν αλλο οφελος δεν εξηγητε αλλιως)

και αλλα πολλα

μα τι λεω αυτα υποστηριζει κ ο κουλης...

Τις εχει αναφερει ηδη τις προηγουμενες μερες: Διαγραφη χρεους και σκισιμο μνημονιων :lol:

hint: Παρολα αυτα την ιδια στιγμη, ειρωνευεται τον Αλεξη.

το οτι ακομα πιστευεις οτι αλεξης θα τα σκισει (ασχετα αν στο εταξε προεκλογικα )

δειχνει το μεγεθος του iq σου

εσυ φυσικα τον καταλαβες και τον ψηφισες γιατι κατα βαθος ηθελες και αλλο μνημονιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Γιατί δεν είσαι αρμόδιος;  Είσαι πνευματικά καθυστερημένος; 

2) Θα σου πω ειλικρινά με αγάπη και χωρίς να θέλω να σε μειώσω στο ελάχιστο. Μην έχεις αυταπάτες ότι ο κόσμος χωρίζεται σε καλούς και κακούς.

Χωρίζεται σε έξυπνους και βλάκες, σε αδίστακτους και διστακτικούς, σε εκλεπτυσμένους και σε χοντροκομένους, σε ανεύθυνους και υπεύθυνους, σε πονηρούς και αφελείς, σε παρλαπίπες και σε συγκροτημένους  , σε μικρόκαρδους και σε μεγαλόκαρδους , σε γενναίους και σε δειλούς , σε αποφασιστικούς και αναποφάσιστους και αρκετά άλλα, αλλά με την έννοια που φαντάζεσαι καλός ή κακός δεν υπάρχει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την εννοια οτι δεν ειμαι ουτε πολιτικος

ουτε των οικονομικων επιστημων

αυτα που λες ειναι στις βασικες υποχρεωσεις του πολιτη...

 

και σε ρωταω εγω ο χαζος βλεπω οτι εσυ ο εξυπνος με κοροιδευεις

Νομιμα χωρις να βγω να τα σπασω τι δικαιωματα εχω να σε διωξω απο την εξουσια?

 

θα μου πεις προσεχε τι ψηφιζεις

το ιδιο σου λεω και γω προσεχε τι ψηφιζεις ομως..

 

μια λυση που μου ερχεται ειναι μια συννενοημενη ολικη πανελλαδικη απεργια να μην κουνιετε τιποτα

μαζι με ταυτοχρονη σταση πληρωμων οφειλων προς το δημοσιο

 

και ευρεση ικανων (εστω οχι προδοτες))  πολιτικων 

ισως με μια αποχη σε εκλογες της ταξης του 80 90 %

να ψηφισουν δλδ μονο κατι τυποι σαν τον YourTrueLegend

που εχουν συμφερον απο αυτες τις κυβερνησεις (ισως ειναι και παιδια πολιτικων τζακιων)

τουλαχιστον να μην εχουν ευρεια αποδοχη, να κυβερνησουν με 10%

ξερω θα τα βγαλουν τα κουκια τους, αλλα αυτο δεν θα αρεσει στον σοιμπλε

που δεν ανακατευεται με τα κοινα των αλλων χωρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αν είσαι χαζός δεν θα καταλάβεις ότι σε κοροϊδεύω.

2) Αν δεν είσαι χαζός, δύο τινά.  Αν δέχεσαι να είσαι μέρος του συστήματος προσπάθησε να είσαι ενημερωμένος, να σκέφτεσαι και να κοιτάς πίσω από το φαινόμενο. Αν δεν δέχεσαι να είσαι μέρος του συστήματος, παίρνεις τα όπλα, πείθεις και μια σημαντική ομάδα άλλων ομοϊδεατών και κάνεις επανάσταση, ή κάθεσαι στην άκρη και δεν ασχολείσαι με τα εγκόσμια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα επιχειρήματά σου δείχνουν εκ πρώτης λογικοφανή , αλλά....

Πρώτον το προϊόν του κουρέματος δεν θα το πάρει κανένας τραπεζίτης, αλλά θα το πάρει το Δημόσιο για να ξεπληρώσει μέρος των δανεικών.

Τα capital controls υπό προϋποθέσεις δεν σου δημιουργούν πρόβλημα να πληρώσεις οιαδήποτε υποχρέωσή σου ηλεκτρονικά.

Τα μετρητά που "έπρεπε" να φύγουν στο εξωτερικό , έχουν φύγει εδώ και χρόνια, άρα με την ισχύουσα κατάσταση και το υφιστάμενο ύψος των καταθέσεων στην Ελλάδα πλέον , δεν κάνει ελκυστικό ένα κούρεμα. Τα αρνητικά είναι πολύ περισσότερα από τα θετικά.

Και να υποθέσουμε ότι έστω άρονται οι περιορισμοί, μπορεί πλέον ο καταθέτης να έχει τις καταθέσεις του στο χέρι. Αποτέλεσμα αυτού θα είναι η κατάρρευση του τραπεζικού συστήματος με ότι συνέπειες αυτό θα φέρει.

Λες ότι η οικονομία για κάποιο διάστημα θα λειτουργήσει , αγοράζοντας με τα μετρητά που θα έχει κάποιος στα χέρια του. Παράλληλα βέβαια κάθε κρατική υποδομή θα καταρρεύσει διότι όλες οι συναλλαγές θα γίνονται πλέον "μαύρες" χωρίς δηλ. απόδοση ΦΠΑ στο Δημόσιο, άρα και το Δημόσιο θα σταματήσει να υποστηρίζει κάθε υποδομή,  χωρίς έσοδα. 

Και πόσο πιστεύεις ότι θα αντέξει αυτό; Άσε τις κοινωνικές συνέπειες που θα υπάρξουν . Θα πρέπει να κυκλοφορεί ο καθένας που έχει κάποια μετρητά με σωματοφυλακή, τα σπίτια θα γίνουν φρούρια κ.ο.κ. 

Και τέλος δεν δέχομαι ότι οι λεγόμενοι "τραπεζίτες" ήταν καλοί προ κρίσης όταν έδιναν μέχρι και 20% απόδοση στις καταθέσεις και τώρα έγιναν "κακοί" και θέλουν να καταστρέψουν τον κόσμο.

Το σύστημα δουλεύει βασιζόμενο στην αμοιβαία επωφέλεια. Μου φέρνεις τα χρήματά σου, σου δίνω τόκο και τα δανείζω σε κάποιον με το αζημίωτο , που δεν έχει για  να αναπτύξει την επιχείρησή του , να δημιουργήσει επενδύσεις και θέσεις εργασίας. Παράλληλα τα κέρδη τα διαθέτω ως μέρισμα της μετοχής στους μετόχους οι οποίοι είναι εσύ, εγώ , ο πατέρας σου, ο φίλος σου , στην μισθοδοσία των υπαλλήλων και σε νέες σύγχρονες τραπεζικές εργασίες , έτσι και ο κόσμος να εξυπηρετείται καλύτερα και να βγαίνει κέρδος  και ούτω καθ' εξής. Υπάρχει τέλος η Τράπεζα της Ελλάδος ως ελεκτικός μηχανισμός που αν λειτουργεί σωστά αποτρέπει στρεβλώσεις και αδυναμίες του συστήματος. 

Αν βέβαια μου πεις ότι στην Ελλάδα κάθε άλλο παρά αυτά γίνονται , θα συμφωνήσω εν μέρη και θα σου πω ότι Ελλάδα είναι εσύ και εγώ . Ο νοών νοείτω. 

 

Πρωτον χρηματα του κοσμακη και επιχειρηματιων που δινουν δουλεια στον κοσμακη με το κουρεμα δεν προκειται να πανε πουθενα γιατι απλα δεν υπαρχουν.

Τα εφαγε το παρεακι που μας κατσικωθηκε στα πραγματα μετα τους χουντικους.

Τα capital controls το παρεακι μας τα επεβαλε για να μην φανει οτι τα φαγανε.

Τα χρηματα απο το παρεακι που εφυγαν στο εξωτερικο ετσι και αλλιως κανενας δεν προκειται να τα βαλει στο χερι γιατι κορακας κορακου  ματι δεν βγαζει.

Ολα τα παραμυθια για πλαστικο χρημα για παταξη της φοροδιαφυγης ειναι απλα λογια του αερα.

Απο την ωρα που δεν υπαρχει αληθινο χρημα θα μας μοστραρουνε το πλαστικο μεχρι να μας ξεφουρνισουν και τα υπολοιπα χαμπερια.

Το κουρεμα θα ειναι ελκυστικο οταν μαντρωθουν μεσα στο τραπεζικο βουστασιο ολα τα βοδια.

Οποιος πιστευει οτι για τις τραπεζες και τους παρατρεχαμενους της πολιτικους ειναι κατι παραπανω απο βοδι, θα διαπιστωσει το λαθος του με ασχημο τροπο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αν είσαι χαζός δεν θα καταλάβεις ότι σε κοροϊδεύω.

2) Αν δεν είσαι χαζός, δύο τινά.  Αν δέχεσαι να είσαι μέρος του συστήματος προσπάθησε να είσαι ενημερωμένος, να σκέφτεσαι και να κοιτάς πίσω από το φαινόμενο. Αν δεν δέχεσαι να είσαι μέρος του συστήματος, παίρνεις τα όπλα, πείθεις και μια σημαντική ομάδα άλλων ομοϊδεατών και κάνεις επανάσταση, ή κάθεσαι στην άκρη και δεν ασχολείσαι με τα εγκόσμια. 

επανασταση στην ελλαδα αυτη την στιγμη μονο ο στρατος μπορει να κανει αλλα αυτοι εχουν ακομα την ρετσινια της χουντας

εγω δεν εχω να φαω, οχι να προμηθευτω και οπλα 

οι νομιζεις οτι θα τα βαλω με τα ΜΑΤ  με πετρες ?

χαζος ειμαι οχι τρελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον χρηματα του κοσμακη και επιχειρηματιων που δινουν δουλεια στον κοσμακη με το κουρεμα δεν προκειται να πανε πουθενα γιατι απλα δεν υπαρχουν.

 

Τότε τι φοβάσαι αφού δεν υπάρχει μαλλί ;

 

όσο για τα υπόλοιπα ίσως και να επαληθευτείς. Αλλά δε μας αρκεί να λες μόνο , αλλά και να πράττεις, αν είσαι διατεθειμένος. Εκτός και βρίσκεσαι κάπου μακρυά και απλώς μας κρούεις τον κώδωνα του κινδύνου. 


επανασταση στην ελλαδα αυτη την στιγμη μονο ο στρατος μπορει να κανει αλλα αυτοι εχουν ακομα την ρετσινια της χουντας

εγω δεν εχω να φαω, οχι να προμηθευτω και οπλα 

οι νομιζεις οτι θα τα βαλω με τα ΜΑΤ  με πετρες ?

χαζος ειμαι οχι τρελος

Δεν είσαι χαζός.  Φοβισμένος είσαι όπως όλοι μας.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...