Προς το περιεχόμενο

Μετρητα τελος;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοώ να κόψεις τη δυνατότητα ανέπαφων συναλλαγών.

Απάντησα στον Spect, αυτά που λέει δεν ισχύουν

μέχρι 25 εχεις την επιλογη πιν ή ανέπαφη το τι θα κανεις ειναι δικο σου θεμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 921
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιλογή για μη χρήση της ανέπαφες εχω ?

Να κοπεί σαν δυνατοτητα απο την κάρτα μου εννοώ οχι να διαλέξω να μην το χρησιμοποιώ

Ειναι σαν να σου λεω επιλέγω να μη βαλω antivirus στο pc γιατι οι ιοι με ρωτάνε πριν μπουν στο πι σι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλογή για μη χρήση της ανέπαφες εχω ?

ναι βαζεις την καρτα κ πατας το πιν. Αν φοβασαι μην σε κλεψουν ανεπαφα στο μετρο τυλιξου με αλουμινόχαρτο
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι 25 εχεις την επιλογη πιν ή ανέπαφη το τι θα κανεις ειναι δικο σου θεμα.

Εξήγησα.

Δεν έχεις καταλάβει.

Η κάρτα μου έχει δυνατότητα για ανέπαφες συναλλαγές με όριο 25 ευρώ. Δεν ρωτήθηκα αν θέλω να έχω αυτή τη δυνατότητα ούτε να ορίσω το όριο στο ποσό.

Σε αντίθεση με αυτό που είπε ο Spect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλυψες

Δεν εχω...

ρε δυο καρτες μαζι να χεις μπερδεύεται το μηχάνημα. Εχω την καρτα του λεωφορείου κ της τράπεζας μαζι κ μια μερα το δοκιμασα ούτε στο σούπερ ουτε στο λεωφορείο γινονταν να δουλέψει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε δυο καρτες μαζι να χεις μπερδεύεται το μηχάνημα. Εχω την καρτα του λεωφορείου κ της τράπεζας μαζι κ μια μερα το δοκιμασα ούτε στο σούπερ ουτε στο λεωφορείο γινονταν να δουλέψει.

Παω να το δοκιμάσω στο ψιλικατζίδικο απέναντι

Αρκεί να τις εχω μαζι στην ιδια ζελατίνα ας πουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με μια γρηγορη ματια Ελλαδα ειναι 25 και δεν μπορεις να το απενεργοποιησεις ενα εδω που ειμαι (Εσθονια) ειναι 10 και μπορεις. 

 

Επισης η καρτα και το μηχανημα πρεπει να ειναi σε αποσταση 8cm οποτε οχι και τοσο ευκολο στην καθημερινοτητα και επιησς αναπασα στιγμη μπορεις να ακυρωσεις πληρωμη που δεν εχεις κανει. 

 

ΥΓ: σε τετοιες περιπτωσεις ειναι προβλημα της τραπεζας να αποδειξει το αν εκανες ή οχι τη συναλλαγη και οχι δικο σου να αποδειξεις οτι δεν την εκανες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω να το δοκιμάσω στο ψιλικατζίδικο απέναντι

Αρκεί να τις εχω μαζι στην ιδια ζελατίνα ας πουμε ?

εγω τις ειχα μια μια στο πορτοφόλι στις θεσεις τους κ δεν έπιασε, όπως κ να το κανα. Το πορτοφόλι που εχω εχει εξωτερικό τσεπακι εκει εχω την καρτα πλεον κ στο μηχανημα δεν πιανει οπως κ νανε η κάρτα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ασφαλεια της καρτας ειναι η ιδια με την ασφαλεια του μετρητου. Πιο ευκολα θα σου κλεψουν μετρητα παρα απο την καρτα

 

Για να μου κλεψει καποιος το μετρητο πρεπει να εχει φυσικη επαφη με αυτο.

Αυτο δεν μπορει να το κανει στον απολυτο βαθμο ουτε το κρατος ουτε η τραπεζα.

 

Για να κλεψει καποιος τα χρηματα που υπαρχουν στον τραπεζικο λογαριασμο μπορει απλα με το πατημα ενος κουμπιου απο οπουδηποτε.

Κλεφτες δεν ειναι μονο οι μπουκαδοροι, ληστες, που κλεβουν εναν ή δεκαδες συνανθρωπους μας, κλεφτες και μαλιστα πιο αποτελεσματικοι αρα πιο επικυνδυνοι ειναι πολυ συχνα αυτοι που ασκουν την ηγεσια ενος κρατους .

Αυτοι μπορουν να στοχοποιησουν τον οποιονδηποτε με το πλαστικο χρημα χωρις να πειραξουν τους αλλους, αλλα αν το θελησουν να κλεψουν και τα παντα απο τους παντες.

Το πλαστικο χρημα δινει στους κρατικους και τραπεζικους λειτουργους την απολυτη δυναμη στο να περιορισουν τις οποιαδηποτε παραφωνιες στις προσωπικες τους φιλοδοξιες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για να μου κλεψει καποιος το μετρητο πρεπει να εχει φυσικη επαφη με αυτο.

Αυτο δεν μπορει να το κανει στον απολυτο βαθμο ουτε το κρατος ουτε η τραπεζα.

 

Για να κλεψει καποιος τα χρηματα που υπαρχουν στον τραπεζικο λογαριασμο μπορει απλα με το πατημα ενος κουμπιου απο οπουδηποτε.

Κλεφτες δεν ειναι μονο οι μπουκαδοροι, ληστες, που κλεβουν εναν ή δεκαδες συνανθρωπους μας, κλεφτες και μαλιστα πιο αποτελεσματικοι αρα πιο επικυνδυνοι ειναι πολυ συχνα αυτοι που ασκουν την ηγεσια ενος κρατους .

Αυτοι μπορουν να στοχοποιησουν τον οποιονδηποτε με το πλαστικο χρημα χωρις να πειραξουν τους αλλους, αλλα αν το θελησουν να κλεψουν και τα παντα απο τους παντες.

Το πλαστικο χρημα δινει στους κρατικους και τραπεζικους λειτουργους την απολυτη δυναμη στο να περιορισουν τις οποιαδηποτε παραφωνιες στις προσωπικες τους φιλοδοξιες.

 

 

Θα το γραψω ξανα υποχρεωτικη καταθεση μισθου στην τραπεζα και σου τα παιρνει με το που μπουν πριν προλαβεις να τα βγαλεις. problem solved. :) 

 

Εκτος αν εχεις αρκετα μετρηττα για να ζησεις μεχρι να πεθανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν αναιρεί όμως τον χ κακό τραπεζικό υπάλληλο να κανει τις βρωμο δουλειές του να κλέβει ας πουμε 1 λεπτό απο κάθε λογαριασμό την ημέρα που τοκίζονται

Οκ θα μπει ο επόμενος μισθός τον αλλο μήνα

Ε και ?

Εσυ λες οτι αν το κράτος πχ θελει να στα παρει θα στα παρει

Δεν διαφωνούμε θα βρει χίλιους τρόπους και αν δεν βρει θα φτιάξει ενα νόμο

Διαφωνούμε στο οτι δεν φοβάμαι το κράτος μην μου κανει παπατζα και μου τρώει 1 ευρω το μήνα αλλα τους υπαλλήλους η τον κάθε χακερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επισης πρεπει να φοβασαι το οτι εισαι στο ιντερενετ γιατι ολοι εχουμε ή θα χακαριστουμε τουλαχιστον μια φορα ειτε το μαθεις ειτε οχι! 

Η καρτα ειναι ασφαλης τροπος συναλλαγων, σιγουρα θα υπαρξουν περιπτωσεις που κατι μπορει να παει στραβα οπως με ολα -στα μετρητα μπορει καποιος να σου δωσει πλαστο , ο πατερας μου ειχε παρει πλαστο 50€ απο την τραπεζα- αλλα αυτος δεν ειναι λογος για να μην προωθουμε την καρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...