Προς το περιεχόμενο

Μετρητα τελος;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα πως καταφέρνεις να το δεις σαν δυο χέρια η εργαλεία

Και το ενα να σου λεει θελω και γω μερίδιο απο το φαγητό σου (πχ έξοδα/φόρος κινήσεων επειδή απλα πλήρωσες την ΔΕΗ)

Και να το πανυγιριζεις κιόλας μονο εσυ το ξερεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 921
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τωρα πως καταφέρνεις να το δεις σαν δυο χέρια η εργαλεία

Και το ενα να σου λεει θελω και γω μερίδιο απο το φαγητό σου (πχ έξοδα/φόρος κινήσεων επειδή απλα πλήρωσες την ΔΕΗ)

Και να το πανυγιριζεις κιόλας μονο εσυ το ξερεις

 

Δεν το είπα σαν θετικό ούτε πανηγυρίζω. Το αντίθετο. 

 

Ήταν μια παρομοίωση για να δείξω οτι και τα δυο χέρια σε ένα σώμα χρειάζονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να μου είχαν αφήσει κανα φράγκο οι κυβερνήσεις μου και ας τα ειχα και στον κωλο μου

Εσένα τι σε αφορά ?

Γενικα δεν θα έπρεπε να επηρεάζει την δανειοληπτική ικανότητα της τράπεζας μου αφού εχει ανακεφαλαιωθεί Ουκ ολίγες φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ τα χαρτονομίσματα είναι "δικά σας" https://en.wikipedia.org/wiki/Banknote

 

Υπάρχει λύση για σας παιδιά λέγεται ανταλλαγή αγαθών, δοκιμάστηκε για χιλιάδες χρόνια, αλλά επειδή ήταν δύσκολο, αναξιόπιστο και χρονοβόρο μεταβήκαμε σε κάτι πιο πρακτικό και πολύ καλά θα κάνουμε να μεταβούμε σε κάτι ακόμα πιο πρακτικό γιατί το θέμα είναι να γίνεται ευκολότερη η ζωή μας όχι να πιάνουμε μηδενικής αξίας χαρτί στα χέρια μας και να αισθανόμαστε κάποιοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για το συγκεκριμένο θέμα (πχ κούρεμα) ναι εχεις δίκιο ειναι loose loose case απορώ πως δεν σκέφτηκε καμια κυβέρνηση να προστατευθεί απο τέτοιο ενδεχόμενο

 

Αλλο θέμα όμως η ασφάλεια της χρήσης της κάρτας

Και φυσικα δεν εχει καμια σχέση με αυτο που λες

Η ασφαλεια της καρτας ειναι η ιδια με την ασφαλεια του μετρητου. Πιο ευκολα θα σου κλεψουν μετρητα παρα απο την καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ τα χαρτονομίσματα είναι "δικά σας" https://en.wikipedia.org/wiki/Banknote

 

Υπάρχει λύση για σας παιδιά λέγεται ανταλλαγή αγαθών, δοκιμάστηκε για χιλιάδες χρόνια, αλλά επειδή ήταν δύσκολο, αναξιόπιστο και χρονοβόρο μεταβήκαμε σε κάτι πιο πρακτικό.

Δεν είπε κανεις οτι θελουμε να καταργηθούν τα μετρητά...

Η ασφαλεια της καρτας ειναι η ιδια με την ασφαλεια του μετρητου. Πιο ευκολα θα σου κλεψουν μετρητα παρα απο την καρτα

Δηλαδή μπορούν να σου κλέψουν μετρητά ανέπαφα με ενα pos η ενα κινητο ? Η απαιτεί και σωματική επαφή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπε κανεις οτι θελουμε να καταργηθούν τα μετρητά...

 

Δηλαδή μπορούν να σου κλέψουν μετρητά ανέπαφα με ενα pos η ενα κινητο ? Η απαιτεί και σωματική επαφή ?

απλα να ξερεις αν εχεις δυο καρτες μαζι σου παιρνει κ απο τις δυο κ ας ειναι η αλλη κάρτα για τα λεωφορεία σου χρεωνει διαδρομές κανονικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Δηλαδή μπορούν να σου κλέψουν μετρητά ανέπαφα με ενα pos η ενα κινητο ? Η απαιτεί και σωματική επαφή ?

 

Γιατι νομιζεις μπορουν να σου τραβηξουν λεφτα απο την καρτα ανεπαφα με ενα POS ή ενα κινητο?

 

Για να γινει κατι τετοιο θα πρεπει να εχεις ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ την καρτα ΕΣΥ και ειναι μονο για χαμηλο ποσα που εχεις ΟΡΙΣΕΙ εσυ πχ 10€ και κατω ολες οι αλλες θελουν κωδικο. Οποτε αν δεν θες ανεπαφα απλα εχεις απενεργοποιημενη την επιλογη αυτη problem solved!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παντως η τράπεζα μου δεν με ρώτησε ποτε για το όριο ανέπαφων συναλλαγών χωρίς πιν

Απο την tv το έμαθα

Και επειδή με ποιασεις αδιάβαστο υπαρχει τρόπος να απενεργοποίησω τις ανέπαφες νόμιμα ?

Αλλα οι υπόλοιπες λειτουργίες να δουλεύουν ? Πχ ανάληψη απο ΑΤΜ η αγορές με pin και οχι ανέπαφες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νταξει τοτε αν το ειπε η Τατιανα παω πασο. Να υποθεσω οτι τα συμβολαια που εχεις με την τραπεζα για τις καρτες κτλ τα εχεις διαβασει εξονυχιστικά ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παντως η τράπεζα μου δεν με ρώτησε ποτε για το όριο ανέπαφων συναλλαγών χωρίς πιν

Απο την tv το έμαθα

Και επειδή με ποιασεις αδιάβαστο υπαρχει τρόπος να απενεργοποίησω τις ανέπαφες νόμιμα ?

Αλλα οι υπόλοιπες λειτουργίες να δουλεύουν ? Πχ ανάληψη απο ΑΤΜ η αγορές με pin και οχι ανέπαφες ?

για πιο λογο να το κανεις αυτο??? Ξεκινα χρησιμοποιησετο να δεις πόσο βολεύει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι νομιζεις μπορουν να σου τραβηξουν λεφτα απο την καρτα ανεπαφα με ενα POS ή ενα κινητο?

 

Για να γινει κατι τετοιο θα πρεπει να εχεις ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ την καρτα ΕΣΥ και ειναι μονο για χαμηλο ποσα που εχεις ΟΡΙΣΕΙ εσυ πχ 10€ και κατω ολες οι αλλες θελουν κωδικο. Οποτε αν δεν θες ανεπαφα απλα εχεις απενεργοποιημενη την επιλογη αυτη problem solved!

25 ευρώ και δε σε ρωτάει αν θες.

Τώρα αν ακυρώνεται δε ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 ευρώ και δε σε ρωτάει αν θες.

Τώρα αν ακυρώνεται δε ξέρω.

ολες οι συναλλαγές ακυρώνονται. Κ λαθος να κανει πχ το κατάστημα μπορεί να γινει refund αμεσως στην κάρτα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολες οι συναλλαγές ακυρώνονται. Κ λαθος να κανει πχ το κατάστημα μπορεί να γινει refund αμεσως στην κάρτα

Εννοώ να κόψεις τη δυνατότητα ανέπαφων συναλλαγών.

Απάντησα στον Spect, αυτά που λέει δεν ισχύουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...