Προς το περιεχόμενο

I7 6700k overclocking


tmaestros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και είσαι πραγματικά τραγικός, είμαι εδώ και 10 μέρες εκτός Ελλάδος και θα επιστρέψω όταν θα έχεις εσύ της διακοπές από το σχολείο. Μέχρι τότε δεν είναι τίποτα μπες HWBot να γελασουμε

καλα αστο......αλλος τραγικος απο εκει.....ξαφνικα πεταχτηκε μεχρι την ιταλια για καφε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 281
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σημασια δεν εχει το κουτι..αλα το εσωτερικο....εσυ μαλλον κουτι εχει καλο με λαμπακια κ χαιρεσαι.... και εσωτερικο κουβα....γτ δεν βλεπω να ανεβαζεις τις αποδοσεις σ...!!παρε αλλη μια να μαθαινεις μικρε απο αποδοσεις...

Να πω τώρα ότι όσο κοστίζει το σαπακι σου κάνουν τα νερά θα είναι κακία οπότε δεν το λέω. ;) Α και το 800D δεν έχει λαμπάκια.

καλα αστω......αλλος τραγικος απο εκει.....ξαφνικα πεταχτηκε μεχρι την ιταλια για καφε...

Ναι είδες; Ξέχασα να σε ρωτήσω :(

Ακόμη νωρίς είναι εδώ έχουμε διαφορά ώρας να γράφω στο φορητό ή θα πας για ύπνο;

Το άστο με Ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω τώρα ότι όσο κοστίζει το σαπακι σου κάνουν τα νερά θα είναι κακία οπότε δεν το λέω. ;) Α και το 800D δεν έχει λαμπάκια.

 

Ναι είδες; Ξέχασα να σε ρωτήσω :(

οταν αποφασισεις να ανεβασεις φωτο με τις επιδοσεις σ..τοτε παρακαλω πολυ να ξανασχολιασεις..!στο ζητησα 10 φορες κ εσυ παλι τα ιδια...δεν μπορω αλλο τους λασπολογους...εγω σ μιλω με πραξεις κ φωτο με μετρησεις..οχι με ξερα λογια κ αερολογιες με εγω εγω εγω...........λες κ εισαι 10 χρονο...!!αυτο για να κλεισουμε εδω την συζητηση φιλε μ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρίς κοιμάσαι. Να σου ανεβασω από το κινητό ή από το φορητό. Ταξίδι είπα είμαι δεν μετακόμισα. Πόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις τα βασικά και όπως είπα HWBot μπες και δες. Προς Θεού τόσο άσχετος ς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρίς κοιμάσαι. Να σου ανεβασω από το κινητό ή από το φορητό. Ταξίδι είπα είμαι δεν μετακόμισα. Πόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις τα βασικά και όπως είπα HWBot μπες και δες. Προς Θεού τόσο άσχετος ς

νομιζω εγινα σαφης.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BabisTs θα τον αφησει στα 4800MHz και οσο κρατησει, η GTX970 θελει MHz.

Εαν τα παιξει εντος των 3ων ετων ενα απλο RMA.

Εαν τα παιξει εκτος των 3ων ετων θα παρει εναν αλλον απλα.

 

Εξαλου σε 3 χρονια απο σημερα θα ειμαστε στον i9 8900K :devil: :devil: :devil:

 

CoolerMaster Nepton 120XL

 

Κανει οτι μπορει και αυτη....... Σιγουρα θα πρεπει να στησει μια custom.

 

Nepton1.jpg

Ερωτηση απο περιεργεια καθαρα???Γιατι απαντας σε ερωτησεις που απευθυνονται σε αλλο ατομο???Τα παιδια καλως ή κακως στον Tmaestro μιλανε απο οτι βλέπω. Επισης το παιχνιδοφαγος και ανετα Sli 970 για 4κ με τι ρυθμισεις???Αν ηταν τοσο ανετο το 4κ gaming πιστεψε με θα ειχαν παει οι περισσοτεροι κατευθειαν απο 1440P σε 4κ.

 

Επισης για την αναλυση που ειναι τωρα αυτο ελλειπε μηχανημα των 1200περιπου ευρω(ισως και παραπανω δεν ξερω)και να μην ετρεχε καλα σε 1080P που ακομα και συστηματα των 800ευρω ειναι παραπανω απο ικανα για αυτη την αναλυση.

 

Για να βαλει ο κυριος το Witcher 3 και το GTA V σε high settings τα φιλτρα(ουτε very high ουτε Ultra/extreme ανεφερα οπως βλεπεις)με Sli 970 και να δουμε το ''ανετα 60fps '' ποσο ανετα θα ειναι.

 

Το παιχνιδοφαγος παλι δεν ξερω που ακριβως κολλαει αλλα οκ.

 

Οσο για το Overclocking απο την στιγμη που εσυ ασχολεισαι με αυτο και εχεις παει και απο το σπιτι του ts(οπως ειχες πει και απο το αλλο topic ο ιδιος)τοτε για ποιο λογο ανοιχτηκε αυτο το θεμα???Μηπως τελικα αλλος ηταν ο σκοπος που ανοιχτηκε το topic εξ αρχης?? :rolleyes:  :rolleyes:

περιμενω τις μετρησεις σ..να γελασω λιγο mr bean.....!!

Ανοιξες το θεμα για να κανεις επιδειξη των χρηματων που ξοδεψες??

 

ακομη περιμενω τις φωτο σ.......αστω μεγαλε....μονο λογια εισαι.....!!βαρεθηκα να σχολιαζουν ολοι οι ασχετοι εδω μεσα λασπολογοι...που εχουν ενα κουβα κ μολις δουν κατι καλυτερο ορμανε σαν κορακια.....!!τραγικοι απλααα........τους λες ανεβασε το δικο σ pc κ σ μιλανε για τον καιρο στην Ιταλια μετα....!!

τραγικος...

Επισης οι ασχετοι λασπολογοι που λες σου ειπαν να κρατησεις τον i5 ως εχει και να γλυτωσεις χρηματα καθως στα παιχνιδια αποδιδει το ιδιο με τον i7 αντε 3-4περιπου fps λιγοτερα που για την χρηματικη διαφορα δεν ειναι τιποτα αλλα εσυ επραξες οπως εσυ εκρινες(στην συγκεκριμενη περιπτωση λαθος).Και το λεω απο προσωπικης πειρας που ειχα δοκιμασει i5 4570 και i7 4770k. Σε ελαχιστα open world παιχνιδια κερδιζει ο i7 σε fps,στα περισσοτερα παιχνιδια ειναι πανω κατω στα ιδια. Κοινως εδωσες κοντα διπλασια χρηματα απο την αγορα αρχικα του i5,πωληση του και μετα αγορα του I7 6700k για να κερδισεις λιγα fps παραπανω. Ακομα και μακροχρονια να το παρει κανεις με τα χρηματα που εδωσες απο τον i5 να πας στον i7, αγοραζες μετα απο 3 χρονια  καινουργιο επεξεργαστη πολυ δυνατοτερο απο τον i7 6700k.

 

Αυτα που σου λεω ειναι γεγονοτα/πραγματικοτητα,αρα θα σου ελεγα να ξανασκεφτεις λιγο τι εγινε στην πραξη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν αποφασισεις να ανεβασεις φωτο με τις επιδοσεις σ..τοτε παρακαλω πολυ να ξανασχολιασεις..!στο ζητησα 10 φορες κ εσυ παλι τα ιδια...δεν μπορω αλλο τους λασπολογους...εγω σ μιλω με πραξεις κ φωτο με μετρησεις..οχι με ξερα λογια κ αερολογιες με εγω εγω εγω...........λες κ εισαι 10 χρονο...!!αυτο για να κλεισουμε εδω την συζητηση φιλε μ..

Αυτά φίλε μου τα νούμερα σε κάνουν?

 

Η να το ανεβάσω και άλλο?

Εχω άγριο εκεντροφόρο και τραβάει ψηλά... :-(  :ph34r:

i7_920_5_6_2_5_single.png

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tmaestro για ποσταρε καμια μετρηση απο το συστημα σου να δουμε τι ψαρια πιανεις..... Να σε βοηθησουμε κιολας να το τουρμπαρεις..

 

Απο πληροφορια εκ των εσω... ο i7 του Tmaestrou πιάνει τα 4700MHz με τα παντα στο Auto και ΜΑΧ 72 βαθμους.

 

Πετυχε καλο πετραδακι ο maestros...... Και οπως ελεγε και ενας φιλος.......

 

ΗΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ Ριχτο .... ΡΙΧΤΟΟΟΟΟΟΟ ΗΛΙΑ......

 

https://www.youtube.com/watch?v=7mkZvINR5sk

Στο ενα σχολιο λες να ποσταρει φωτογραφια να δουμε ποσο μπορει να φτασει(και καλα) και αμεσως απο κατω απαντας για αυτον. Αρα κοινως μαλλον καποιος προσπαθει να περασει καποια μηνυματα ισως και για το προηγουμενο topic με τον i5 παρα για να γινει ουσιαστικη κουβεντα γυρω απο το Overclocking ενος i7. 

 

 

Ψυχολογικο το θεμα και ψευτοικανοποιηση για μη χρησιμη αγορα θα το χαρακτηριζα εγω με κατι λιγα που μαθαινω στα περι marketing και ψυχολογιας :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά φίλε μου τα νούμερα σε κάνουν?

 

Η να το ανεβάσω και άλλο?

Εχω άγριο εκεντροφόρο και τραβάει ψηλά... :-(  :ph34r:

i7_920_5_6_2_5_single.png

 

 

τραβαει και στην ανηφορα μαστορα το εργαλειο χεχε πολυ καλο!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση απο περιεργεια καθαρα???Γιατι απαντας σε ερωτησεις που απευθυνονται σε αλλο ατομο???Τα παιδια καλως ή κακως στον Tmaestro μιλανε απο οτι βλέπω. Επισης το παιχνιδοφαγος και ανετα Sli 970 για 4κ με τι ρυθμισεις???Αν ηταν τοσο ανετο το 4κ gaming πιστεψε με θα ειχαν παει οι περισσοτεροι κατευθειαν απο 1440P σε 4κ.

 

Επισης για την αναλυση που ειναι τωρα αυτο ελλειπε μηχανημα των 1200περιπου ευρω(ισως και παραπανω δεν ξερω)και να μην ετρεχε καλα σε 1080P που ακομα και συστηματα των 800ευρω ειναι παραπανω απο ικανα για αυτη την αναλυση.

 

Για να βαλει ο κυριος το Witcher 3 και το GTA V σε high settings τα φιλτρα(ουτε very high ουτε Ultra/extreme ανεφερα οπως βλεπεις)με Sli 970 και να δουμε το ''ανετα 60fps '' ποσο ανετα θα ειναι.

 

Το παιχνιδοφαγος παλι δεν ξερω που ακριβως κολλαει αλλα οκ.

 

Οσο για το Overclocking απο την στιγμη που εσυ ασχολεισαι με αυτο και εχεις παει και απο το σπιτι του ts(οπως ειχες πει και απο το αλλο topic ο ιδιος)τοτε για ποιο λογο ανοιχτηκε αυτο το θεμα???Μηπως τελικα αλλος ηταν ο σκοπος που ανοιχτηκε το topic εξ αρχης?? :rolleyes:  :rolleyes:

λοιπον φιλε μου για να σ λυσω τις αποριες σ...!!η 970 δεν ειναι η καταλληλη για 4κ gaming...!!αλλα σε 2560 παιζει απιστευτα...σε ultra settings..!!Η 4kοθονη exei 1 δις χρωματα......!!οποτε καταλαβαινεις ακομη κ σε 2560 τι βλεπεις....!!καμια σχεση με μια κοινη οθονη ...!!παιχνοδοφαγος ειναι μεχρι τα 2560 αναλυση που παιζεις σε ultra settings αννετα...!!4κ αναλυση μπορεις να εχεις στην επιφανεια των win..βλεποντας ταινιες κ βιντεο(μοναδικη εμπειρια)....εκει δεν εχεις θεμα....!!κ το ξαναλεω στα games με msi 970gtx παιζεις σε 2560 αναλυση se ultra setting κ με 60 frames...μπορει κ παραπανω η κ παρακατω..αναλογα το games....!!σε 1920 αναλυση δεν το συζητω...σε ulta settings φευγει πανω απο 100 frame!αλλα κ παλι ειναι αναλογα το game που παιζεις...!!συντομα ομως θα λυσω κ το θεμα των 4κ gaming με την αγορα μιας ακομη msi gtx970!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλε μου για να σ λυσω τις αποριες σ...!!η 970 δεν ειναι η καταλληλη για 4κ gaming...!!αλλα σε 2560 παιζει απιστευτα...σε ultra settings..!!Η 4kοθονη exei 1 δις χρωματα......!!οποτε καταλαβαινεις ακομη κ σε 2560 τι βλεπεις....!!καμια σχεση με μια κοινη οθονη ...!!παιχνοδοφαγος ειναι μεχρι τα 2560 αναλυση που παιζεις σε ultra settings αννετα...!!4κ αναλυση μπορεις να εχεις στην επιφανεια των win..βλεποντας ταινιες κ βιντεο(μοναδικη εμπειρια)....εκει δεν εχεις θεμα....!!κ το ξαναλεω στα games με msi 970gtx παιζεις σε 2560 αναλυση se ultra setting κ με 60 frames...μπορει κ παραπανω η κ παρακατω..αναλογα το games....!!σε 1920 αναλυση δεν το συζητω...σε ulta settings φευγει πανω απο 100 frame!αλλα κ παλι ειναι αναλογα το game που παιζεις...!!συντομα ομως θα λυσω κ το θεμα των 4κ gaming με την αγορα μιας ακομη msi gtx970!!

 

 

Σιγα θα πεσεις..... Οι 2 παστες που εφαγες δεν ειπες πως ηταν; Εκει δεν απανταμε ε; Α ρε γατακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...