Προς το περιεχόμενο

I7 6700k overclocking


tmaestros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον φιλε μου για να σ λυσω τις αποριες σ...!!η 970 δεν ειναι η καταλληλη για 4κ gaming...!!αλλα σε 2560 παιζει απιστευτα...σε ultra settings..!!Η 4kοθονη exei 1 δις χρωματα......!!οποτε καταλαβαινεις ακομη κ σε 2560 τι βλεπεις....!!καμια σχεση με μια κοινη οθονη ...!!παιχνοδοφαγος ειναι μεχρι τα 2560 αναλυση που παιζεις σε ultra settings αννετα...!!4κ αναλυση μπορεις να εχεις στην επιφανεια των win..βλεποντας ταινιες κ βιντεο(μοναδικη εμπειρια)....εκει δεν εχεις θεμα....!!κ το ξαναλεω στα games με msi 970gtx παιζεις σε 2560 αναλυση se ultra setting κ με 60 frames...μπορει κ παραπανω η κ παρακατω..αναλογα το games....!!σε 1920 αναλυση δεν το συζητω...σε ulta settings φευγει πανω απο 100 frame!αλλα κ παλι ειναι αναλογα το game που παιζεις...!!συντομα ομως θα λυσω κ το θεμα των 4κ gaming με την αγορα μιας ακομη msi gtx970!!

Ξεκινήσαμε απο σκουπιδοφαγ... ε παιχνιδοφάγο στα 4Κ και πήγαμε στα 1080p... Ελα σε λίγο πάμε και επίπεδο PS3 στα 720p.

 

Απάντηση στα Bencmarks ούτε καν έ?

 

Επειδή σε βλάπω να ξεχνιέσαι.

http://www.insomnia.gr/topic/588091-i7-6700k-overclocking/?p=54398442

http://www.insomnia.gr/topic/588091-i7-6700k-overclocking/?p=54398438

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραβαει και στην ανηφορα μαστορα το εργαλειο χεχε πολυ καλο!!!!

φιλε μ το overclocking σου ειναι πολυ καλο....αλλα στα 5600 ειναι πολυ λιγο...εγω στα 4700 τα βγαζω αυτα τα αποτελεσματα..

Ξεκινήσαμε απο σκουπιδοφαγ... ε παιχνιδοφάγο στα 4Κ και πήγαμε στα 1080p... Ελα σε λίγο πάμε και επίπεδο PS3 στα 720p.

 

Απάντηση στα Bencmarks ούτε καν έ?

 

Επειδή σε βλάπω να ξεχνιέσαι.

http://www.insomnia.gr/topic/588091-i7-6700k-overclocking/?p=54398442

http://www.insomnia.gr/topic/588091-i7-6700k-overclocking/?p=54398438

οτι νανε γραφεις φιλε μ....!!!νομιζω εγινα σαφης στην απαντηση μ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μ το overclocking σου ειναι πολυ καλο....αλλα στα 5600 ειναι πολυ λιγο...εγω στα 4700 τα βγαζω αυτα τα αποτελεσματα..

οτι νανε γραφεις φιλε μ....!!!νομιζω εγινα σαφης στην απαντηση μ.....

 

 

Οσα δεν φτανει η αλεπου.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλε μου για να σ λυσω τις αποριες σ...!!η 970 δεν ειναι η καταλληλη για 4κ gaming...!!αλλα σε 2560 παιζει απιστευτα...σε ultra settings..!!Η 4kοθονη exei 1 δις χρωματα......!!οποτε καταλαβαινεις ακομη κ σε 2560 τι βλεπεις....!!καμια σχεση με μια κοινη οθονη ...!!παιχνοδοφαγος ειναι μεχρι τα 2560 αναλυση που παιζεις σε ultra settings αννετα...!!4κ αναλυση μπορεις να εχεις στην επιφανεια των win..βλεποντας ταινιες κ βιντεο(μοναδικη εμπειρια)....εκει δεν εχεις θεμα....!!κ το ξαναλεω στα games με msi 970gtx παιζεις σε 2560 αναλυση se ultra setting κ με 60 frames...μπορει κ παραπανω η κ παρακατω..αναλογα το games....!!σε 1920 αναλυση δεν το συζητω...σε ulta settings φευγει πανω απο 100 frame!αλλα κ παλι ειναι αναλογα το game που παιζεις...!!συντομα ομως θα λυσω κ το θεμα των 4κ gaming με την αγορα μιας ακομη msi gtx970!!

Για να σου λυσω και εγω τις απορειες μιας και δεν ξερεις μαλλον τι συστημα εχω αυτη την στιγμη.

 

i7 4770k

16gb ram 

Gtx 970 G1

Monitor 1440p

 

Στο Witcher 3 για να πιασω 60fps επαιζα σε High με hairworks off προφανως και καποια αλλα φιλτρα off. Σε Ultra τα frame drops ειδικα σε μαχες με πολλους εχθρους πεφτουν πολυ.Μια απο τα ιδια και σε GTA V.

 

Αρα οχι η Gtx 970 δεν ειναι αρκετη για 1440p αν θες να παιζεις σε Very High ή Ultra 60fps,ποσο μαλλον πιο καινουργια παιχνιδια. Γιαυτο και ισχυει οτι μονο Sli 970 ή Gtx 980ti ειναι αρκετα για Ultra Sli. Οσο για το 4κ για δοκιμασε τα διαφορα παιχνιδια σε High settings να δουμε ποσα frames θα πιασεις να γελασουμε.

 

Αυτο που δεν σου ειπε ο αλλος σου ο φιλος ειναι οτι αν κραταγες τον i5 και δεν αγοραζες τον I7 με την χρηματικη διαφορα σου εβγαινε σχεδον μια Gtx 980ti.

 

Για να μας πει ο φιλος σου τι ειναι καλυτερο ο i5 6600k στα 4000 με 980ti  ή i7 6700k στα 4700με Gtx 970(χρηματικα τοσο περιπου βγαινουν τα παραπανω). Η απαντηση ειναι και προφανης και με μεγαλες διαφορες. Αυτο ειναι και το ζουμι της ολης υποθεσης και ολα τα αλλα οπως ειπα ειναι λογια του αερα και μια προσπαθεια ψευτο ικανοποιησης για μια αγορα που δεν χρειαζοταν. 

 

Γιατι πχ και το Overclock στι Ram στα παιχνιδια το γνωριζεις πχ οτι εκτως του Battlefield στα υπολοιπα παιχνιδια ειτε εχεις μνημες στα 1600 ειτε στα 3000 αντε να κερδισεις 1frame παραπανω???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μ το overclocking σου ειναι πολυ καλο....αλλα στα 5600 ειναι πολυ λιγο...εγω στα 4700 τα βγαζω αυτα τα αποτελεσματα..

οτι νανε γραφεις φιλε μ....!!!νομιζω εγινα σαφης στην απαντηση μ.....

Πέρασε με, ή δεν μπορείς?

 

Κάτι μου λέει σε διέλυσα ;) Πέρνα απο το ταμείο, πήγαμε άδειες και έχασες!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τον πας ποτε στα 5GHz κανονισε να εισαι κοντα στην Πομπηια να ειναι ασορτι με το background

Ahahahahaha, θα μου φάτε όλα τα "αρέσκω" βραδιάτικα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ahahahahaha, θα μου φάτε όλα τα "αρέσκω" βραδιάτικα :P

μ αρεσε που κοροιδευες για το ρευμα μ...εσυ μπριζολες ψηνεις.....στο ξαναλεω..εγω με 4700 βγαζω τα αποτελεμστα σου..τι δεν καταλαβαινεις...??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ τωρα γυρισες με υπερπτηση απο ιταλια...??

 

Ειπα μια παστα απο τον γιο μου δεν σου φτανει? η πρεπει να το βγαλω αυτοπροσωπος το σκορ; Βρε τι τραβαμε... ο ενας του βρωμαει ο αλλος του μυριζει.

Οπως αναφερθηκε επαιξες και εχασες, την μπανανα και στο δεντρο σου

 

ΥΓ να πεις τον πατερα σου να σου παρει αλλο, αυτο δεν τραβαει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ αρεσε που κοροιδευες για το ρευμα μ...εσυ μπριζολες ψηνεις.....στο ξαναλεω..εγω με 4700 βγαζω τα αποτελεμστα σου..τι δεν καταλαβαινεις...??

Δεν τα έβγαλες! Σε πέρασα :D

 

2509 και 10408 εγώ και 2414 και 10209 εσύ.

 

Σχολείο πήγες για να ξέρεις ποια είναι μεγαλύτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα έβγαλες! Σε πέρασα :D

 

2509 και 10408 εγώ και 2414 και 10209 εσύ.

 

Σχολείο πήγες για να ξέρεις ποια είναι μεγαλύτερα?

τι λες μωρε....τωρα σαν μωρο κανεις....βαλτο στα 4700 να γελασω...!!!εσυ τον εκαψες για να με φτασεις....!!!θα τον ανεβασω 5.00 να γελασω λιγο....να δουμε αν με ξαναφτασεις....!!ετοιμασου να τον παρεις στα χερια τωρα απο το ρευμα που θα σ ανεβασει.....!!!! μην συγκρινεις την βουρτσα με την π......α!!!εγω παω ρελαντι κ εσυ πας στο τερμα.....!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες μωρε....τωρα σαν μωρο κανεις....βαλτο στα 4700 να γελασω...!!!εσυ τον εκαψες για να με φτασεις....!!!θα τον ανεβασω 5.00 να γελασω λιγο....να δουμε αν με ξαναφτασεις....!!ετοιμασου να τον παρεις στα χερια τωρα απο το ρευμα που θα σ ανεβασει.....!!!! μην συγκρινεις την βουρτσα με την π......α!!!εγω παω ρελαντι κ εσυ πας στο τερμα.....!!

Ανέβασέ το μια και καλή στα 5.6 να δούμε! Θα σε περάσω :)

 

Multy έχω δει και 14000 κάτι, οπότε αν δεν το περάσεις θα το ποστάρω.

 

Δεν τσουλάει ο κουβάς σου λέμε :ph34r:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...