Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός, Euroleague 2015/16


MiDiMiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά αν θέλαμε κάποιον που παίζει 5λεπτο και βάζει 3ποντα κρατούσαμε και τον Μπλουμς.

Εξ'άλλου απ' ότι λέγεται ψάχνουμε αυτή τη στιγμή για ξένο παίχτη.

Αν θα είναι γκαρντ, ψηλός και τους δύο δεν ξέρω έχω μπερδευτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 318
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σοβαρα τωρα μιλαμε πως ο Παναθηναικος επρεπε να παρει τον Αθηναιου? ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΟΥ? :shock:

 

...αυτό που λέμε είναι ότι θα έπρεπε να είχε πάρει εξ' αρχής ένα γκαρντ σε ώριμη ηλικία και με μια ιδέα από Ευρώπη.

Προσωπικά δεν ξέρω αν θα έπρεπε να είχε πάρει τον Αθηναίου ή...θάνατος. Ίσως να υπάρχει κάποιος καλύτερος (μιλώντας για Έλληνα). Αν ξέρει κάποιος, ας το πει. Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι ο Αθηναίου είχε ένα σχετικά καλό προφίλ για εγχώριο γκαρντ. Πέρασε και....ξυστά από τον πάγκο της Αρμάνι πέρσι, οπότε είναι κι αυτό ένα κατιτίς. Υπ' όψιν όμως ότι δεν λέμε να είχε πάρει παικταρά ε. Υπ' όψιν ότι τα λεφτά θα έπρεπε να είναι λίγα. Υπ' όψιν ότι μια καλή επιλογή θα ήταν αυτός ο γκαρντ να ήταν Έλληνας για να μην πιάνει θέση ξένου. Με προοπτική μέχρι και να παροπλιστεί από την Ευρωλίγκα ή την Α1 αν όλα πηγαιναν καλά.

 

Βλέπεις εσύ κάποια καλύτερη πρόταση, με δεδομένο τα ανωτέρω δεδομένα;

Αν στην φόρμα που δείχνει να είναι ο Αθηναίου αυτή τη στιγμή ( = έχει αναλάβει μέρος της δουλειάς του Σλούκα ως γκεημοτσεντζεράς και τα πάει ΠΡΙΜΑ), έπαιζε έτσι ΚΑΙ στον ΠΑΟ, αυτή τη στιγμή δεν θα του καλοκαθόταν ως επιλογή;

 

Ένα προκομμένο αθλητικό πεντάρι (και δη εισαγόμενο) κοστίζει πολύ περισσότερο από ένα μέτριο και έμπειρο γκαρντ. Το ίδιο και ένα προκομμένο 3άρι. Ο ΠΑΟ λοιπόν φρόντισε και έμεινε ακάλυπτος και στις 3 αυτές θέσεις. Ε τουλάχιστον να είχε πάρει το γκαρντ, να λέγαμε πάει στο διάλο, τώρα που πονάει παντού (με πρώτιστο τον αθλητικό ψηλό, δεν αντιλέγω).

 

Κατά τ' άλλα, πολύ καλύτερα θα είχε κάνει να έπαιρνε άλλον, φθηνότερο για βροντόσαυρο (αλλά δυστυχώς πήγαινε πακέτο με τον κόουτς αυτός), να έκοβε και το υπέρογκο (για την προσφορά του σε πραγματικό χρόνο) συμβόλαιο του Φώτση, να έπαιρνε τίποτα φερέλπιδες-λαυράκια με 3-4 κατοστάρικα για ψηλούς, να είχε και το μπακάπ του στα γκαρντ, και κάποιον πιο σοβαρό στο νευραλγικό 3 από τον Πάβλο. Αλλά γενικά ο φετεινός ΠΑΟ, "αλλού ξεκίνησε - γι' αλλού, κι αλλού η ζωή, τον πάει". Τον ΠΑΟ. Και δεν βλέπω καθόλου εύκολα να κουμπώνουν ολ' αυτά που θα ήθελε (να την βγάλει οικονομικά με ρίσκα ροστερικά, να προωθήσει επαρκώς νέους, να προσωρήσει σε αξιοπρεπές σημείο αγωνιστικά).

 

Τεσπα, αύριο είναι η πρώτη γερή γουλιά απ' το ζουμί (την δοκιμή την έκανε με τους Λιθουανούς). Αν τους πάρει τους μπαρτζωκόπαιδες, fluctua nec mergitur. Πού θα μπει τελικά το κόμμα στην πρόταση (το οποίο θα καθορίσει και το νόημα), μένει να δούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σοβαρευτειτε! Το προβλημα του φετινου ΠΑΟ στο μεταγραφικο του σχεδιασμο ειναι οτι δεν πηρε τον 5λεπτο 28χρονο Αθηναιου; Και κανετε και αναλυσεις;

 

Μιλαμε για παιχτη που τα τελευταια 5 χρονια, στο peak της μπασκετικης του ηλικιας, εχει αλλαξει 6-7 ομαδες, κι απο οποια κι αν περασε (απο Πανιωνιο και ΚΑΟΔ, μεχρι Αρμανι , Εσκισεχιρ και ΑΕΚ) δεν ακουμπησε και τον στελναν σουμπιτο.

 

Αυτος ο παιχτης μας λετε οτι λειπει απο τον φετινο ΠΑΟ λοιπον;  :lol: Να φερουμε και τον Βαγγελη τον Βουρτζουμη μηπως ή εχετε ακομα καλυτερες προτασεις;

 

Το προβλημα του φετινου ΠΑΟ ειναι οτι υπαρχει ενα συνολο που δεν ειναι καθολου αθλητικο -πλην Γκιστ ισως και Καλαθη-, αργο, δεν στριβει, δεν πηδαει κλπ. Το επομενο προβλημα ειναι οτι λειπουν παιχτες που να ειναι σε θεση να ανεβασουν επιπεδο την ομαδα. Ο Γιανκοβιτς πχ ειναι αυτος που ειναι με το ταβανι του. Ο Κουζμιτς, ο Παβλοβιτς, ο Ραντουλιτσα ομοιως. Οταν δεν εχεις παιχτες ικανους για overachieve, εισαι καταδικασμενος στην μετριοτητα. Θα σου κανουν καλα παιχνιδια με τους ψοφιους, ισως και κανενα με πιο σοβαρο αντιπαλο και ως εκει. Στα δυσκολα θα λακιζουν. Ο Αθηναιου δεν θα αλλαζε απολυτως τιποτα ουτε στο θεμα αθλητικοτητας, ουτε στο θεμα overachieve, και εν τελει δε θα συμπληρωνε τιποτε απο τα στοιχεια που λειπουν απο τον ΠΑΟ φετος.

 

Για ποιον Αθηναιου μου λετε λοιπον, ειδικα σε μια σειρα γκαρντς αποτελουμενη απο ΔΔ, Καλαθη, Παππα, Μποχωριδη, Φελντειν.

 

Για αρχη χρειαζομαστε αθλητικο ψηλο και 3ρι να ξερει τα βασικα του μπασκετ, να εχει στοιχειωδες σουτ και να στριβει. Εναλλακτικα του τριαριου, ενα κομπο γκαρντ με παρομοια χαρακτηριστικα.

 

Ειναι δε αστειο που περυσι ολοι λεγανε οτι η βασικη ελλειψη στο ροστερ μας ειναι στη θεση 3 και φετος δεν μιλαει κανεις για το προβλημα στη συγκεκριμενη θεση, λες και λυθηκε με τον Παβλοβιτς ξερωγω που για την ωρα ειναι χειροτερος κι απο τον ανηλικο Χαραλαμποπουλο. Εκτος αν λυθηκε με την "βελτιωση" του βυσματος/νεας απατης του ελληνικου μπασκετ μετα τον Σχορτσιανιτη.

 

Το αλλο προβλημα ειναι οτι για αλλη μια χρονια κανουμε αλχημειες στον παγκο φερνοντας "πολλα υποσχομενο προπονητη" και ξεκινοντας ΑΛΛΟΝ εναν σχεδιασμο ομαδας απο το 0, αυτο δηλαδη που γινεται ευλαβικα καθε καλοκαιρι εδω και 3-4 χρονια. Ως εκ τουτου η ομαδα εχει απωλεσει πλεον την ταυτοτητα της κι εχει μετατραπει σε μια ομαδα γεματη γυρολογους, μια ομαδα διχως χαρακτηρα και διχως το ειδικο βαρος που ειχε πριν αρχισουν οι "πειραματισμοι"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...για τις υπόλοιπες δεν ξέρω, αλλά στην Αρμάνι ένας θεός ξέρει γιατί τον πήραν - αφού δεν του δώσαν καθόλου χρόνο, στην Τουρκία δεν έχω ιδέα τί παίχτηκε, ούτε και στην ΑΕΚ, αλλά σε Πανιώνιο και Άρη το να λες ρε μαν "πέρασε και δεν ακούμπησε" είναι νομίζω φάουλ. Στον δε ΚΑΟΔ (τώρα το είδα) δανεικός ήταν, οπότε...

Μιλάμε για παίκτη μέτριο γενικά ναι μεν, αλλά μέχρι στιγμής οι ευκαιρίες που του έχουν δοθεί στον ΟΣΦΠ δεν είναι λίγες και τις έχει αρπάξει από τα μαλλιά. Ποιός ξέρει, ίσως κάνει φέτος το στεπ-απ ώστε να θεωρηθεί ικανοποιητικός (ως αλλαγή μάλλον, γιατί δύσκολα το κόβω και εγώ να απογειώσει το παιχνίδι του και να είναι τουλάχιστον "2ος"). Ακόμη και ως 3η αλλαγή σε μεγάλες ομάδες όμως, έστω και με τον ρόλο του...ρολίστα/"από μηχανής σωτήρα", δεν θα είναι άσχημα αν καταφέρει και συνεχίσει.

 

Κατά τ' άλλα, δεν ξέρω τί έχεις καταλάβει εσύ από τον Χρήστο, εγώ πάντως αυτό που λέω είναι ότι ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ Ο ΠΑΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ, ένας Αθηναίου να παίζει εκεί όπως παίζει στον ΟΣΦΠ μόνο άσχημα δεν θα του καθόταν. Δεν έχω δε ιδέα για τα λεφτά του (αν και υποθέτω ότι ούτε καν κατοστάρι δεν παίρνει), αλλά αν είναι λίγα, τότε κακώς το συζητάμε καν "εάν θα ήταν καλή περίπτωση ο Αθηναίου για τον ΠΑΟ", καθώς νομίζω φωνάζει από μόνο του το πράγμα.

Δεν λέει κανείς για χτίσιμο πάνω του - λέει ότι με Παππά/Μποχώ έξω από νωρίς, θα έπρεπε να είχε κάνει τα κουμάντα του ο ΠΑΟ και όχι να παίζει στα ζάρια τα δάχτυλα του Καλάθη, τα πλεμόνια του Μήτσου και την φιλοτιμία του Φελντέιν (αφού λεφτά για ΠΡΟΚΟΜΜΕΝΟ ξένο γκαρντ "του μετρίου", προφανώς δεν υπήρχαν διαθέσιμα). Ας τον είχε φέτος, κι ας τον σούτερε του χρόνου στο κάτω-κάτω αν/όταν δεν θα του ήταν χρήσιμος. Τέλος, μιλάμε για παίκτη "επιπέδου κλήσεως στην Εθνική", έστω κι αν είναι για την προετοιμασία της 16άδας. Όχι γιατί είναι κανένα παικτρόνι, αλλά γιατί αν κοιτάξεις πιο πίσω, ποιον ακριβώς βλέπεις με αυτά τα χαρακτηριστικά δηλαδή...; Αφού ελληνικά γκαρντ σε "ψημένη" ηλικία, γιοκ.

Το να λες πάντως "ντάξει είμαστε στα γκαρντ - ψηλό ΜΟΝΟ να πάρουμε", ειλικρινά (και νομίζω ότι με ξέρεις αρκετά για να γνωρίζεις αν μιλάω σοβαρά ή χαβαλεδιάζω) με αφήνει άναυδο. Τεσπα, ο καθ' ένας έχει την οπτική του, δεν λέω.

 

Στα υπόλοιπα που λες, σαφώς και συμφωνώ (περί της κατάστασης/των αναγκών του ΠΑΟ). (...σηκώνω όμως τα χέρια ψηλά όταν προτάσεις 5άδα γκαρντ στο ΕΝΕΡΓΟ ρόστερ του ΠΑΟ...Εγώ επιμένω, δεν τον βλέπω να περνάει φέτος στο Τ-16, ειδικά αν κάποιο απ' τα υπάρχοντα γκαρντ πάθει κι αυτό ζημιά/υποτροπιάσει. Μιλάω για 35άρη Μήτσο και χτυπημένο Καλάθη κατά βάση. Ποιός θα μπει και θα σώσει ρε Μίντι; Ο Λούντζης; Και προφανώς ο Αθηναίου δεν είναι ο παίκτης που θα ανεβάσει τον ΠΑΟ επίπεδο, το επαναλαμβάνεις, ενώ -εγώ τουλάχιστον- τόνισα πως για τον ρόλο της ζώνης ασφαλείας καλό θα ήταν να υπήρχε. Ή αυτός, ή κάποιος έστω τόσο άξιος/τόσο φθηνός όπως αυτός. Το ότι είναι ΓΥΜΝΟΣ αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟ στα ΕΝΕΡΓΑ γκαρντ και το ότι ακροβατεί στοιχηματίζοντας ότι θα του βγει και δεν θα πάθει νίλα, δεν σε αγχώνει καθόλου δηλαδή; Τί σε σιγουρεύει ότι δεν θα πάθει καμμιά υποτροπή ο Καλάθης, καθώς μάλιστα παίζει πάνω απ'ο το ότι η κατάστασή του επιτρέπει; Με ομάδες όπως Κουμπαν/Καρσίγιακα, δε φοβάσαι ότι μπορεί να πάθει χειρότερα; Ή έστω ότι θα ξεζουμιστεί και αυτός; Για τον Μήτσο που είναι 35, δεν φοβάσια θλάσεις και διαστρέμματα δηλαδή; Ή έστω απλώς κούραση; Να παίζουν είναι εν τω μεταξύ το θέμα, ή να κερδίζουν; Πώς θα το κάνουν αυτό στα 3 εντός σοβαρά ματς και ακόμα περισσότερο, πώς θα το κάνουν για να πάρουν και τα 1-2 εκτός που χρειάζεται; Θα μεταμορφωθεί δηλαδή ο μέτριος Φελντέιν στα εκτός; Πραγματικά δεν βγάζω άκρη....

 

...εκτός κι αν υπολογίζεις δηλαδή στο ότι θα έρθει ο Παππάς και θα είναι φωτιά. Μακάρι, αλλά αν ΔΕΝ είναι; Που είναι και το πιθανότερο...; Ή μήπως σου αρέσει η ιδεά και μόνον να ζορίστει απότομα, να πάθει τυχόν κι αυτός καμμιά υποτροπή; Διότι δεν είναι κατεβαστής μπάλας/και σουτ απ' έξω το παιδί, να πεις ότι "σιγά, τί να δικινδυνέψει;". Τεσπα, αυτά από εμένα, που θεωρώ ότι βλέπεις το θέμα "ανάγκη για γκαρντ" πολύ επιφανειακά.

(....α και κάτι ακόμα, πιθανώς τρελλαίνεσαι με την ιδέα "να ρε, σας πήραμε ξένο" = γκάρντ με μερικές δεκάδες χιλιάρικα/πιθανώς για 3μηνο συμβόλαιο ξερωγώ, και να έχει έτσι πάτημα η διοίκηση να μην πάρει ΚΑΙ ψηλό. Δεκτό και συμφωνώ, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ο γκαρντ δεν χρειάζεται. Καλώς ή κακώς, ΚΑΙ έναν φτηνό κοντό ξένο πρέπει να πάρει, ΚΑΙ ψηλό. Τουλάχιστον δηλαδή, και μετά πες ότι η κατάσταση στο 3 θα μπαλωθεί εκ των έσω. Για φέτος έστω.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματησα να διαβαζω στις αρπαγμενες ευκαιριες απτα μαλλια στον ΟΣΦΠ. Σορρυ.

Αλλα περα απο τα παιχνιδια με ΠΑΟ που σουταρε κατι αιρμπολ αν δεν με απατα η μνημη μου, στα της Ευρωλιγκας, περα απο το χθεσινο εχει να υπερηφανευεται για το 2 PIR με την Λιμοζ και το 2 PIR με την Εφες και γα τα υπολοιπα που δεν τον εμπιστευθηκε καν ο προπονητης του. Δηλαδη εχει να υπερηφανευεται για αυτο για το οποιον τον ξερουμε: να περναει απαρατηρητος για μια ολοκληρη καριερα. Παιχτες που αποδειχτηκε πως δεν εχουν θεση σε ομαδες τυπου Εσκισεχιρ, ΑΕΚ και Αρμανι, συζηταμε το ποσο χρησιμοι θα ηταν στον ΠΑΟ επειδη βαλαν 2-3 τριποντα στην Τσεντεβιτα... Το πηγαμε αλλου κοινως.

 

Για να επανελθουμε στο θεμα μας τωρα, διοτι με τον τριτο γκαρντ για ομαδες τυπου Λαυριου το παρατραβηξαμε, σημερα δεν υπαρχει αλλο αποτελεσμα περα απο τη νικη. Δεν θα ειναι καθολου ευκολο παιχνιδι θεωρω , τα 5ρια μας μαλλον θα δεινοπαθησουν, το ιδιο ισως συμβει και με τις αμυνες πανω στον Ντιλεινι,  ας ελπισουμε οτι θα βρουμε ψυχολογια λογω ΟΑΚΑ και θα βαλουμε περισσοτερους ποντους απο τους πολλους που μαλλον θα φαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά για 5ο γκαρντ γινεται αυτή η συζήτηση, φυσικά δε θα έσωζε κανέναν Παο. Απλώς ήταν εκεί, διαθέσιμος, θα έκλεινες (ευκολα) μια μικρή τρύπα στο ρόστερ.

 

Τωρά σαφώς υπάρχουν μεγαλύτερα θέματα, Αλλά δε γίνεται να δίνεις εξετάσεις και να προσπερνάς το θέμα που λύνεται τσακ μπαμ, για να αφοσιωθείς εξ'ολοκλήρου στο δύσκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χωνευεται το γεγονος οτι ο Ραντουλιτσα συνεχιζει να αγωνιζεται σε ομαδα που ονομαζεται Παναθηναικος, για να μην πω οτι ειναι αστειο να βλεπουμε αυτον τον (πρωην) παιχτη στην Ευρωλιγκα.

 

Συμπτωσεις που επαναλαμβανονται παυουν να ειναι συμπτωσεις. Δεν μπορει σε καθε ματς να συμπληρωνει 2 αστεια φαουλ μεσα σε 3 λεπτα (λες και τα κανει επιτηδες επειδη δε γουσταρει να παιξει), να μην μπορει να μαζεψει ριμπαουντ απο 10 ποντους κοντυτερους παιχτες και να μετατρεπει την αμυντικη μας φροντ λαιν σε αεροδρομιο για τους αντιπαλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα link με καλη ποιοτητα παιζει?

 

http://live.shwidget.com/static/freepopups/33226207016080.html

 

Καλό μου φαίνεται εμένα και είναι και αγγλικό.

Και σχεδόν συγχρονισμένο (αν δεν αλλάξει στο ημίχρονο τα ρολάγια της η νουόβα) με την ηχητική από Καρύδα-Καούρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα με acestream σε καλη ποιοτητα.

 

Αλλα αν ειναι με αγγλικα θα το τσεκαρω το δικο σου γιατι με τα ρωσικα δεν....

 

Ο Ραντουλιτσα δυστυχως φαινεται μας βγηκε μαπα το καρπουζι. Μεγαλη τρυπα.

Ποσα χρονια εχει συμβολαιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φελντειν εκ των καλυτερων στο πρωτο ημιχρονο. Παιζει απιστευτα καλη αμυνα παροτι ειναι σε κακη μερα επιθετικα. Κι αυτη ειναι η διαφορα του με τον Σλοτερ που στην αμυνα πετουσε χαρταετο, οποτε σε μερες που δεν τραβαγε ουτε στην επιθεση ηταν σαν να παιζουμε με παιχτη λιγοτερο. Χωνεται παντου ο Φελντειν, εχει κλεψει μπαλες, εχει πιεσει, εχει οδηγησει τους αντιπαλους σε πολλα λαθη, εχει μαζεψει ακομα και ριμπαουντ. ΔΙνει απιστευτη ενεργεια.

 

Βεβαια τον παιχτη λιγοτερο τον εχουμε στο 5 φετος.

 

Οταν ειδα τον Ραντουλιτσα τις πρωτες αγωνιστικες ανησυχησα σε σημειο να σκεφτομαι οτι θα αρχισουμε να τον συγκρινουμε με τον Μπατιστα σιγα-σιγα. Αποτι φαινεται τον ειχα ακομα ψηλα στο μυαλο μου. Πλεον η συγκριση που του αξιζει ειναι με τον Κουζμιτς, κι αν λαβουμε υποψιν τα τελευταια παιχνιδια, βγαινει καταιδρωμενος και απο αυτη τη συγκριση.

 

Ειτε πρεπει να σοβαρευτει , ειτε να διωχθει απο την ομαδα. Δεν μιλαμε για κακο παιχτη, μιλαμε για παιχτη προκλητικα αδιαφορο και αντιεπαγγελματια. Αυτο που παρουσιαζει στο παρκε σε επιπεδο διαθεσης, παθους, φυσικης καταστασης ειναι απαραδεκτο για επαγγελματια αθλητη, ποσο μαλλον αμοιβομενο με 1 εκατομυριο το χρονο. Ασε που εχει κανει συστημα να φορτωνεται με φαουλ που εγω τουλαχιστον τα βλεπω επιτηδευμενα, απλα για να γλυτωσει απο το μαρτυριο του να...αγωνιζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματησα να διαβαζω στις αρπαγμενες ευκαιριες απτα μαλλια στον ΟΣΦΠ. Σορρυ.

Αλλα περα απο τα παιχνιδια με ΠΑΟ που σουταρε κατι αιρμπολ αν δεν με απατα η μνημη μου, στα της Ευρωλιγκας, περα απο το χθεσινο εχει να υπερηφανευεται για το 2 PIR με την Λιμοζ και το 2 PIR με την Εφες και γα τα υπολοιπα που δεν τον εμπιστευθηκε καν ο προπονητης του. Δηλαδη εχει να υπερηφανευεται για αυτο για το οποιον τον ξερουμε: να περναει απαρατηρητος για μια ολοκληρη καριερα. Παιχτες που αποδειχτηκε πως δεν εχουν θεση σε ομαδες τυπου Εσκισεχιρ, ΑΕΚ και Αρμανι, συζηταμε το ποσο χρησιμοι θα ηταν στον ΠΑΟ επειδη βαλαν 2-3 τριποντα στην Τσεντεβιτα... Το πηγαμε αλλου κοινως.

 

Για να επανελθουμε στο θεμα μας τωρα, διοτι με τον τριτο γκαρντ για ομαδες τυπου Λαυριου το παρατραβηξαμε, σημερα δεν υπαρχει αλλο αποτελεσμα περα απο τη νικη. Δεν θα ειναι καθολου ευκολο παιχνιδι θεωρω , τα 5ρια μας μαλλον θα δεινοπαθησουν, το ιδιο ισως συμβει και με τις αμυνες πανω στον Ντιλεινι,  ας ελπισουμε οτι θα βρουμε ψυχολογια λογω ΟΑΚΑ και θα βαλουμε περισσοτερους ποντους απο τους πολλους που μαλλον θα φαμε.

 

Μιντ, σεβαστό το ότι απαντάς επιχειρηματολογώντας μεν - είναι "απαξιωτικού τύπου" κατά μεγάλο μέρος τα επιχειρήματα αυτά δε.

Ο Αθηναίου κάθε φορά που μπήκε, είχε από θετική έως ΣΩΣΤΙΚΗ συμπεριφορά/προσφορά στον ΟΣΦΠ. Ακόμη και στο ματς με ΠΑΟ έβαλε ένα τρίποντο όταν ο ΟΣΦΠ προσπαθούσε να κρατηθεί. Τεσπα, αν δεν μπορείς να δεις ότι θα ήταν ΠΙΘΑΝΩΣ χρήσιμος ένας Αθηναίου στον ΠΑΟ, μέχρι έστω να γυρίσουν νορμάλ οι λείποντες και να είναι 100% ο Καλάθης, δεν έχει νόημα να επιμένω.

 

 

Ο Ραντουλιτσα δυστυχως φαινεται μας βγηκε μαπα το καρπουζι. Μεγαλη τρυπα.

Ποσα χρονια εχει συμβολαιο?

 

Νομίζω 2 "κλειστά".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ο Τζορτζεβιτς εχει τα κακαλα που ειχε ως παιχτης οφειλει να παραδωσει τα κλειδια της ομαδας σημερα και να παρει μαζι και τις προσωπικες του επιλογες, δηλαδη ολους τους Σερβους κλοουν που κουβαλησε. Αν δεν εχει αυτος τα κακαλα, ας τον παραιτησουν αυτοι που πρεπει να το κανουν. Τι ακομα χρειαζεται να κανει για να πειστουμε οτι ο ανθρωπος δεν;

Εχει μικρυνει την ομαδα σε τροματικο βαθμο τοσο με τις προσωπικες του επιλογες, οσο και με την παρουσια του στον παγκο της ομαδας.

Εχει εισαγαγει δε μια νοοτροπια διαμαρτυριας και μιρλας προς τους διαιτητες με την οποια διαφωνω οριζοντιως και καθετως. Σημερα ειδικα τον θεωρω απολυτα υπευθυνο για το γεγονος οτι ομαδα και κοσμος χασανε την ψυχραιμια τους στο τελευταιο δεκαλεπτο λογω των συνεχων διαμαρτυριων προς τους διαιτητες που ξεκινουσαν απο τον ιδιο για σωστοτατες αποφασεις των διαιτητων.

 

Μιλαμε για οτι χειροτερο εχω δει την τελευταια 20ετια. Ακομα και επι Πεδουλακη με χειροτερο ροστερ, ημασταν σαφεστατα πιο ανταγωνιστικοι. Παναξιες και οι 2 νικες του Μπαρτζωκα επι της ομαδας μας.

 

Ο αποκλεισμος απο τη φαση των 16 δεν ειναι μακρινο σεναριο πλεον. Κι αν η ομαδα συνεχισει με αυτη την εικονα ειναι πολυ πιθανο. Δεν χρειαζονται και πολλα για να αποκλειστουμε αλλωστε. Μια ακρως πιθανη ηττα απο την Καρσιγιακα την ερχομενη εβδομαδα (εκτος εδρας γαρ), νομιζω οτι τελειωνει το θεμα προκριση. Αλλα ο Τζορτζεβιτς θα ηταν μαγκας αν παραιτουταν σημερα κι οχι να περιμενει να παει να παιξει τις τυχες του στην Τουρκια μπας και του κατσει και μας στρογγυλοκαθησει στον παγκο.

 

Αρτζυ γυρνα. Μπατιστα γυρνα. Λουκα γυρνα. Ακομα κι εσυ, Τζουλιαν Ραιτ, γυρνα.

 

ΥΓ. 3ρι που δεν μπορει να ποσταρει τον υψους 1.90 Ντιλεινι και που σουταρει σε καθε ματς κι απο ενα τουλαχιστον αιρμπολ. Τεπιτς γυρνα. Μπραμο κι εσυ.

 

ΥΓ2. Ποιος/ποιοι μου λεγαν οτι υπερβαλλω που λεω οτι η φετινη ομαδα ειναι χειροτερη απο την περσυνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...