Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακυρωσε την και βγαλε καινουρια ....

 

δεν μπορείς να πεις όμως, το είδα να 'ρχεται!

το ίδιο, φυσικά, είπε και το support μέσα από την εφαρμογή, απλά τώρα μένει να δω αν θα γλυτώσω το 7€..

πέρα απ' το τι θα κάνω όμως, το οποίο είναι μάλλον να ακυρώσω την κάρτα, έχει συμβεί σε κανέναν κάτι αντίστοιχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα ο φακελος ηταν κλειστος. Αλλα αυτοκολητο στην πρωτοτυπη συσκευασια δεν ειδα.

δεν μπορείς να πεις όμως, το είδα να 'ρχεται!

το ίδιο, φυσικά, είπε και το support μέσα από την εφαρμογή, απλά τώρα μένει να δω αν θα γλυτώσω το 7€..

πέρα απ' το τι θα κάνω όμως, το οποίο είναι μάλλον να ακυρώσω την κάρτα, έχει συμβεί σε κανέναν κάτι αντίστοιχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οσους δεν εχουν καποιο κινητο(android-ios ) υπαρχει τροπος μεσω pc να βγαλουμε καρτα revolut?

 

"Για να δημιουργήσουμε λογαριασμό και να ξεκινήσουμε να χρησιμοποιούμε τη Revolut, ο μόνος τρόπος είναι να εγκαταστήσουμε τη σχετική εφαρμογή στο Android ή iPhone κινητό μας. Στο website της Revolut δε μπορούμε να κάνουμε log in ούτε μπορούμε να εγγραφούμε, είναι μόνο για πληροφοριακούς σκοπούς."

 

πηγή: 1ο ποστ του θέματος

 

υγ. κάτι έχει πάρει το μάτι μου για προσομοίωση android στον υπολογιστή και εγκατάσταση της εφαρμογής. μπορείς να το ψάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οσους δεν εχουν καποιο κινητο(android-ios ) υπαρχει τροπος μεσω pc να βγαλουμε καρτα revolut?

 

Μπορείς αρκεί να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα bluestacks στο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα...

Τι και αν, εχω στειλει στοιχεια για εμβασμα που εχω στειλει απο τις 14/2 και δεν εχει φανει ακομα.

τι διορθωση στοιχειων εχω ζητησει για να φαινεται το ονομα ακριβως οπως το εχω στον τραπεζικο λογαριασμο μου (και συνεπως στην εντολη του εμβασματος)

Τι στο chat εχω στειλει (μου απαντουν με Bot για το πως κανω top up και το οτι υπαρχει θεμα με το verification - ειμαι ηδη verified)...

 

Ουτε λαλια ουτε σχολιο , ουτε mail σε απαντηση μου...

Πραγματικα μεγαλη απογοητευση......

 

Ξερει κανεις πως μπορω να επιστρεψω το εμβασμα μου πισω στον λογαρισμο μου??

Τα ίδια κι εγώ. Έμβασμα στις 18/2, μίλησα με Εθνική και μου είπαν ότι έχει σταλεί κανονικά αλλά στο revolut τίποτα. Έχω στείλει τρία mail και δύο μηνύματα στο τσατ και καμία απάντηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι για μενα προφανως, ειναι για φιλο με windows phone

καπου ειχα ακουσει και εγω πως μπορουν να τρεχουν οι εφαρμογες του play σε pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα...

Τι και αν, εχω στειλει στοιχεια για εμβασμα που εχω στειλει απο τις 14/2 και δεν εχει φανει ακομα.

τι διορθωση στοιχειων εχω ζητησει για να φαινεται το ονομα ακριβως οπως το εχω στον τραπεζικο λογαριασμο μου (και συνεπως στην εντολη του εμβασματος)

Τι στο chat εχω στειλει (μου απαντουν με Bot για το πως κανω top up και το οτι υπαρχει θεμα με το verification - ειμαι ηδη verified)...

 

Ουτε λαλια ουτε σχολιο , ουτε mail σε απαντηση μου...

Πραγματικα μεγαλη απογοητευση......

 

Ξερει κανεις πως μπορω να επιστρεψω το εμβασμα μου πισω στον λογαρισμο μου??

 

 

θα γυρίσει μονο του λογικα...

 

δεν φταιει η revolut αν εχεις βαλει λαθος στοιχεια!

 

παντως ναι το support τους τον πινει βαρέως...

 

στειλε mail εσυ παντως ζητωντας να σου βγαλουν το verification (ωστε να μπορεσεις να αλλαξεις το ονομα σου) εξηγοντας γιατι...

στο chat για να σου απαντησουν μπορει να περιμενεις ωρες αλλα καποτε απαντανε (τουλαχ απανταγανε σε μενα πριν κανα μηνα).

 

 

Τελικά μετά από πίεση στο FB  και στο Chat για τις περιβόητες άσχετες απαντήσεις που σου στέλνει το bot του chat, βρήκα άκρη και με 2-3 επικοινωνίες (χθες παρακαλώ το απόγευμα!!!) άνοιξε ο λογαριασμός μου , άλλαξα το όνομα , μου το έκαναν Verify. Σήμερα το πρωί ξανά άνοιξα το case (μου είχαν στείλει ότι ο agent που διαχειριζόταν το όλο θέμα έκλεισε το ticket) και ζήτησα διερεύνηση και του ποσού που είχα στείλει και αγνοούταν ...και το απογευματάκι μπήκαν και τα χρήματα στο balance της κάρτας. Τέλος καλο , όλα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αν η σιμ που δηλωθεί είναι άλλη από αυτή που χρησιμοποιείται στη συσκευή που είναι εγκατεστημένο το ρεβολουτ έχουμε θέμα?

2) Η ταυτότητα σε ποιό στάδιο ζητείται? Γτ δεν είδα κάτι στο οδηγό γι' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια κι εγώ. Έμβασμα στις 18/2, μίλησα με Εθνική και μου είπαν ότι έχει σταλεί κανονικά αλλά στο revolut τίποτα. Έχω στείλει τρία mail και δύο μηνύματα στο τσατ και καμία απάντηση. 

Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο αλλά 2 ώρες μετά το απειλητικό μήνυμα που έστειλα στο facebook τα λεφτά μπήκαν στην κάρτα. 11 μέρες μετά βέβαια, αυτό που ήθελα να ψωνίσω έχει κάνει φτερά οπότε δώρο άδωρο. Support της πλάκας, και μετά μας φταίνε τα ελληνικά μαγαζάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλω να κάνω αγορά από κατάστημα του εξωτερικού που δέχεται και Mastercard και Paypal, υπάρχει λόγος

να συνδέσω την Revolut με το Paypal ή όχι;

 

Κερδίζω κάτι αν πληρώσω με Paypal μέσω Revolut αντί απλά να την χρησιμοποιήσω ως μια απλή κάρτα Mastercard;

Σιγουρα χρονο

 

Δε χρειαζεται να γραψεις τη διευθυνση σου, ουτα τα νουμερα της καρτας, ειναι περασμενα στο paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις έκανα αγορά και μάλιστα αρκετά μεγάλη.

Και από Πειραιώς και τώρα και από εθνική(παρασκευή πρωί το εμβασμα δεύτερα βράδυ τα λεφτά ήταν στην κάρτα) τα λεφτά μπήκαν μέσα σε δύο μέρες!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...