Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις πέρασα το 2ο έμβασμα μου.... Επίτηδες πριν της 16.00 (χωρίς πεδίο sepa).....

Θα ενημερώσω για την ταχύτητα αποστολής παραλαβής ... .

 

Τελικά δεν ήταν τυχαίο τη 1η φορά..... που έγινε γρήγορα η δουλειά....

 

post-228004-0-07161400-1456859748_thumb.jpg

 

Ξαναλέω όπως έγραψα και τη 1η φορά..... Κάντε verify 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφτηκα προχθές στην υπηρεσία , έστειλα χθες το πρωϊ το έμβασμα και τώρα το βράδυ φάνηκε στην κάρτα.

Δεν πιστεύω ότι εξαρτάται απο το αν είσαι verified.... Και δεν ξέρω αν είναι λόγω της πρώτης φοράς !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφτηκα προχθές στην υπηρεσία , έστειλα χθες το πρωϊ το έμβασμα και τώρα το βράδυ φάνηκε στην κάρτα.

Δεν πιστεύω ότι εξαρτάται απο το αν είσαι verified.... Και δεν ξέρω αν είναι λόγω της πρώτης φοράς !!!!

αυτό λέω κι εγώ , μάλλον απλά βελτίωσαν την διαδικασία που κάνανε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία το verification,καλά τα λέει ο kodorevi8ulis.

 

Κατά τα λοιπά,για να μην μπλέκουμε με τη διαφορετική ερμηνεία που δίνει ο καθένας στην εργάσιμη ημέρα,η ουσία είναι μία.Μέχρι τώρα η revolut έστελνες λεφτά π.χ Τρίτη μέχρι το μεσημέρι και έμπαιναν Πέμπτη απόγευμα/βράδυ.Έχω διψήφιο αριθμό εμβασμάτων χωρίς καμία παρέκκλιση.Τα 3 τελευταία που έστειλα π.χ Τρίτη πάλι,μπήκαν Τετάρτη απόγευμα/βράδυ.Και βλέπω ότι το αναφερουν κι άλλοι τελευταία ότι μπαίνουν την επόμενη μέρα πια.

 

Οπότε βελτιώθηκε η λειτουργία και φαίνεται να γίνεται κανόνας,καλό αυτό.Η υπόλοιπη διαφορά που μένει από το πρωί της μέρας που παραλαμβάνει η barclays το έμβασμα μέχρι το απόγευμα/βράδυ που θα το πιστώσει η revolut στο λογαριασμό σου είναι πλέον η μόνη που έχει μείνει σε σχέση με τις άλλες υπηρεσίες και οφείλεται φυσικά στο μειονέκτημα της "μη αυτόματης" πίστωσης σε αντίθεση με το ανώτερο σύστημα των ξεχωριστών IBAN.Αλλά πάντως είναι σίγουρα θετικό ότι τουλάχιστον πλέον τα χρήματα είναι διαθέσιμα την επόμενη μέρα όπως και στις άλλες παρόμοιες υπηρεσίες,απλά πιο αργά στη διάρκειά αυτής.Έχει κλείσει αρκετά η ψαλίδα,εντελώς δεν πρόκειται όσο χρησιμοποιούν αυτό το σύστημα,αλλά είναι σίγουρα βελτίωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα έμβασμα χτες το μεσημέρι και μπήκαν τα λεφτά σήμερα πριν κανά 2ωρο, που υποθέτω είναι πολύ γρήγορα (;; ).

Verification δεν έχω κάνει.

 

Μου έβαλε όμως 113 λίρες Αγγλίας (145 ευρώ αν δεν κάνω λάθος), ενώ έστειλα 150. Έκανα καμιά βλακεία; Πού μπορεί να χάθηκε το 5ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα έμβασμα χτες το μεσημέρι και μπήκαν τα λεφτά σήμερα πριν κανά 2ωρο, που υποθέτω είναι πολύ γρήγορα (;; ).

Verification δεν έχω κάνει.

 

Μου έβαλε όμως 113 λίρες Αγγλίας (145 ευρώ αν δεν κάνω λάθος), ενώ έστειλα 150. Έκανα καμιά βλακεία; Πού μπορεί να χάθηκε το 5ευρω;

καταρχάς αν σου έβαλε λίρες ενώ ήθελες ευρώ έκανες λάθος στον λογαριασμό που τα έστειλες :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς αν σου έβαλε λίρες ενώ ήθελες ευρώ έκανες λάθος στον λογαριασμό που τα έστειλες :)

 

Ακολούθησα τις οδηγίες της 1ης σελίδας. Έβαλα (EUR) στην επιλογή όταν έκανα το έμβασμα.

Γιατί τα μετέτρεψε σε λίρες αυτό; Που επιλέγουμε να μπούνε σε ευρώ στην Revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησα τις οδηγίες της 1ης σελίδας. Έβαλα (EUR) στην επιλογή όταν έκανα το έμβασμα.

Γιατί τα μετέτρεψε σε λίρες αυτό; Που επιλέγουμε να μπούνε σε ευρώ στην Revolut;

σε ποιον λογαριασμό τα έστειλες ; ποιο Iban της revolut ; το πρώτο που είναι για λίρες ή σε αυτόν για ευρώ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...