Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθω να φορτισω την revolut με την εικονικη mastercard της εφαρμογης leupost αλλα δεν το δεχεται βγαζει σφαλμα credit card not verified ενω σε αγορες στο ebay και aliexpress την δεχεται κανονικα .Τι μπορει να φτεει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σε κάποιον περισσεύουν 20 ευρώ στο paypal, δύναμαι να του τα δώσω με τη revolut ή με e-banking και λεφτά στο λεπτό.

 

 

Ευχαριστώ τους δύο συνφορουμίτες που με εξυπηρέτησαν. Δεν χρειάζομαι περισσότερα.

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενημερωτικά, από eurobank μπήκαν λεφτά σε 2 προς 3 εργάσιμες (έμβασμα βράδυ πέμπτης προς παρασκεύη και μπήκαν δευτέρα βράδυ).

 

σχετικά με το θέμα της παραλαβής της κάρτας σε ανοιχτό φάκελο, έκανα ακύρωση και είπαν ότι θα επιστρέψουν τα 7€ για επανέκδοση όταν παραλάβω την καινούργια. το λέω σε περίπτωση που συμβεί σε κάποιον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγενικό μου πρόσωπο μου έστειλε χθες μέσω Revolut ποσό 200 λιρών Αγγλίας. Ενώ έλαβα ειδοποίηση για το ποσό από την εφαρμογή στο κινητό μου, τα χρήματα αυτά δεν πιστώθηκαν στον λογαριασμό μου. Η διαδικασία επαναλήφθηκε και δεύτερη φορά με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.

 

Επικοινώνησα με το support και μου έδωσαν τις ίδιες τυποποιημένες απαντήσεις. Στις συναλλαγές που πραγματοποίησα εγώ προσωπικά ήμουν απολύτως ικανοποιημένος για αυτό και πρότεινα στο συγγενικό μου πρόσωπο την συγκεκριμένη εφαρμογή για την εν λόγω μεταφορά. Υποψιάζεται κάποιος τι μπορεί να φταίει;

 

 

ΥΓ. Κάνοντας την εγγραφή του το συγγενικό μου πρόσωπο μέσω του referral link που του είχα στείλει, πήρα και το bonus των 5£.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά κατά λάθος έστειλα στην κάρτα λεφτά από λογαριασμό που δεν είναι στο όνομά μου τι θα γίνει στα χρήματα

Θα επιστρεψουν πίσω στο λογαριασμό, μείον κάποια έξοδα τραπεζικά ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενημερωτικά, από eurobank μπήκαν λεφτά σε 2 προς 3 εργάσιμες (έμβασμα βράδυ πέμπτης προς παρασκεύη και μπήκαν δευτέρα βράδυ).

 

Το έμβασμα έφυγε Παρασκευή και η επόμενη εργάσιμη είναι η Δευτέρα.Μία εργάσιμη έκανε λοιπόν,όχι 2,πόσο μάλλον 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έμβασμα έφυγε Παρασκευή και η επόμενη εργάσιμη είναι η Δευτέρα.Μία εργάσιμη έκανε λοιπόν,όχι 2,πόσο μάλλον 3.

 

2 εργάσιμες ολόγιομες είναι. Η Παρασκευή ολόκληρη και η Δευτέρα ολόκληρη (ώρα 17:00 είναι το τέλος κάθε εργάσιμης). Άσε που δεν γίνεται εν έτει 2016 να συζητάμε ακόμα για "εργάσιμες" σε ηλεκτρονικά εμβάσματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έμβασμα έφυγε Παρασκευή και η επόμενη εργάσιμη είναι η Δευτέρα.Μία εργάσιμη έκανε λοιπόν,όχι 2,πόσο μάλλον 3.

 

εντάξει, το παραδέχομαι, δεν ξέρω να μετράω τραπεζικές εργάσιμες..

αλλά, για την ιστορία, το έμβασμα το έστειλα παρασκευή 00:30 (πέμπτη βράδυ δλδ όπως λέμε) και τα λεφτά εμφανίστηκαν στην εφαρμογή δευτέρα 23:45. ας πούμε 2 γεμάτες δλδ, που είπε και ο theopan, να είμαστε μέσα..

όπως και να 'χει, γρήγορα ήταν, δεν έχω παράπονο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

 

Τυχαίνει και σε εσάς η μόνο εγώ έχω πρόβλημα κάθε φορά που θα στείλω χρήματα θα αργήσουν πολύ για να είναι διαθέσιμα στην κάρτα 7-8 ήμερες και θα πρέπει να στείλω email ? πότε δεν μπήκαν από μόνα τους και βλέπω μερικοί γράφουν ότι μπαίνουν σε μια με δυο εργάσιμες και χωρίς να κάνουν κάτι άσχετα με τον χρόνο των 3-4 ήμερων της revolut 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στείλει 7 εμβάσματα στη revolut ως τώρα. Απο Οκτώβριο μέχρι σήμερα. Το διάστημα που έκαναν αρχικά ήταν 3 εργάσιμες (δηλαδη φαίνονταν την τρίτη εργάσιμη). Πλέον κάνουν 2 εργάσιμες (φαίνονται τη δεύτερη εργάσιμη).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

 

Τυχαίνει και σε εσάς η μόνο εγώ έχω πρόβλημα κάθε φορά που θα στείλω χρήματα θα αργήσουν πολύ για να είναι διαθέσιμα στην κάρτα 7-8 ήμερες και θα πρέπει να στείλω email ? πότε δεν μπήκαν από μόνα τους και βλέπω μερικοί γράφουν ότι μπαίνουν σε μια με δυο εργάσιμες και χωρίς να κάνουν κάτι άσχετα με τον χρόνο των 3-4 ήμερων της revolut 

 

Γίατί μπορεί να είναι κοινό το επώνυμό σου ή να μην τους αρέσει και να μην βλέπουν γρήγορα τα εμβάσματα :-D. Γιατί τα στέλνεις όλο "περίεργες" ώρες και χάνονται στη ...στοίβα με τα άλλα που πέφτουν τις λογικές ώρες, γιατί σε έχουν βαρεθεί στην τράπεζα σου και καθυστερούν να στείλουν τα δικά σου. :devil:

Τι το ψάχνεις τώρα; Υπάρχει τρόπος να φορτίσεις τη Revolut εφόσον τη θέλεις το πολύ εντός 1-2 24ώρων αν όχι και στιγμιαία: με άλλη ξένη κάρτα.

Η ιστορία "έμβασμα στη Revolut" και οι περιπέτειες που αυτό συνήθως συνεπαγόταν, για μένα και αρκετούς άλλους έχει τελειώσει οριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...