Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό κι εγώ πρώτη φορά το ακούω να συμβαίνει. Και μάλιστα πρόκειται για προβληματική μέχρι χαζομάρας συμπεριφορά, αν δε συνοδευόταν από κάποιο error message τουλάχιστον. Στο website του PayPal όλα αυτά ή μήπως μπαίνεις από PayPal app;

 

Σε κάθε περίπτωση, δεδομένου ότι και η test χρέωση με τον 4ψηφιο κωδικό σου ήρθε κανονικά στη Revolut, μήπως το πρόβλημα τελικά είναι στη μεριά του PayPal; Για άνοιξε ένα ticket στο support του PayPal να δεις τί θα σου πουν...

Εν τέλη μετά από την επικοινωνία μου με το PayPal μου ανέφεραν ότι η συγκεκριμένες κάρτες δεν περνάνε στο σύστημά τους και γι αυτό απορρίπτονται. Τα στοιχεία που δήλωνα τα έλεγξαν, δεν υπήρχε κάποιο θέμα λάθους για να πω ότι μπλοκάρει γι αυτό το λόγο. Κατά τα άλλα η κάρτα δουλεύει κανονικά (πχ χρήση σε airbnb, φυσικά καταστήματα, ryanair).

 

Τώρα αν όντως το σύστημά τους τις απορρίπτει ή απλά κάνουν copy - paste τα λεγόμενα της ίδιας της Revolut από το site τους δεν μπορώ να ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας

Να σας πω τα προβλήματα που αντιμετωπίζω με την revolut μπας και βγάλω άκρη

Τα αγγλικά μου δεν είναι καλά αλλά τα κουτσοκαταφέρνω να ψεφτόσυνεννοηθώ

Είπα να στείλω τα στοιχεία μου μέσα από την εφαρμογή τους όπως περιγράφεται στο φόρουμ. Φωτογράφισα την ταυτότητα μου, φωτογράφισα την μούρη μου και τα έστειλα. Αμ δε !  Εδώ και 5 ημέρες στην γραμμή identity είναι σε κατάσταση  processing

Στέλνω μήνυμα και μου απαντούν να στείλω email στο [email protected] για να πουν τι να κάνω. Στέλνω το email και μου απαντούν να τους στείλω κάποιο αποδεικτικό στοιχείο  μαζί με μια φωτογραφία μου. Ξανά φωτογραφίζω την μούρη μου και στέλνω το δίπλωμα του αυτοκινήτου. Μου απαντούν ότι δεν κάνουν και θέλουν αποδεικτικό  στοιχείο που να μην είναι χειρόγραφο και να έχει λατινικούς χαρακτήρες. Τους εξηγώ ότι δεν έχω κάτι που να είναι μηχανογραφημένο με λατινικούς χαρακτήρες και ξανά στέλνω την ταυτότητα μου, εξηγώντας τους πως έχει η κατάσταση τις ελληνικές ταυτότητες. Παίρνω την ίδια απάντηση

Το μεγάλο λάθος που έκανα είναι ότι έστειλα χρήματα (20€) δοκιμαστικά για πρώτη φορά και ξέχασα να βάλω τον reference αριθμό. Εκεί να δείτε πλάκα που έπαθα. Από τις 18 του μήνα μεχρι και σήμερα έχω στείλει τρία email με τα στοιχεία μου και το αποδεικτικό της τραπεζικής συναλλαγής  και δεν έχω πάρει καμία απάντηση μέχρι τώρα.

Τι να κάνω; Να διαγράψω την εφαρμογή και να ξεχάσω τα 20€;

 Να τους στείλω κάνα χεστίριο μπας και ενδιαφερθεί κανείς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερώτηση, μπορώ να πω πελάτη μου να μου κάνει κατάθεση στον λογαριασμό μου που έχω στην revolut ? (ναι ξέρω είναι barclays) αλλα δεν ξέρω κατα πόσο γίνεται να κάνει κατάθεση κάποιος άλλος με διαφορετικά στοιχεία πχ. το έχει κάνει / δοκιμάσει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 στον λογαριασμό μου που έχω στην revolut ? 

Δεν έχεις λογαριασμό στη revolut, κανείς δεν έχει. Μόνο ένα reference number έχεις.

Πρέπει να στείλεις έμβασμα στη revolut από λογαριασμό τράπεζας στον οποίο είσαι δικαιούχος. Το γράφει και η ίδια η εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εγω. να δωσω τα στοιχεία που έχει στο application στο "top up via transfer" σε πελάτη εάν γίνεται να μου βάλει λεφτα (επειδή είναι αγγλία και μήπως είναι καλύτερα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερώτηση, μπορώ να πω πελάτη μου να μου κάνει κατάθεση στον λογαριασμό μου που έχω στην revolut ? (ναι ξέρω είναι barclays) αλλα δεν ξέρω κατα πόσο γίνεται να κάνει κατάθεση κάποιος άλλος με διαφορετικά στοιχεία πχ. το έχει κάνει / δοκιμάσει κανείς?

OXI δεν μπορεις

 

Μονο εσυ και απο δικο σου λογαριασμο μπορεις να στειλεις χρηματα στην καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας

Να σας πω τα προβλήματα που αντιμετωπίζω με την revolut μπας και βγάλω άκρη

Τα αγγλικά μου δεν είναι καλά αλλά τα κουτσοκαταφέρνω να ψεφτόσυνεννοηθώ

Είπα να στείλω τα στοιχεία μου μέσα από την εφαρμογή τους όπως περιγράφεται στο φόρουμ. Φωτογράφισα την ταυτότητα μου, φωτογράφισα την μούρη μου και τα έστειλα. Αμ δε !  Εδώ και 5 ημέρες στην γραμμή identity είναι σε κατάσταση  processing

Στέλνω μήνυμα και μου απαντούν να στείλω email στο [email protected] για να πουν τι να κάνω. Στέλνω το email και μου απαντούν να τους στείλω κάποιο αποδεικτικό στοιχείο  μαζί με μια φωτογραφία μου. Ξανά φωτογραφίζω την μούρη μου και στέλνω το δίπλωμα του αυτοκινήτου. Μου απαντούν ότι δεν κάνουν και θέλουν αποδεικτικό  στοιχείο που να μην είναι χειρόγραφο και να έχει λατινικούς χαρακτήρες. Τους εξηγώ ότι δεν έχω κάτι που να είναι μηχανογραφημένο με λατινικούς χαρακτήρες και ξανά στέλνω την ταυτότητα μου, εξηγώντας τους πως έχει η κατάσταση τις ελληνικές ταυτότητες. Παίρνω την ίδια απάντηση

Το μεγάλο λάθος που έκανα είναι ότι έστειλα χρήματα (20€) δοκιμαστικά για πρώτη φορά και ξέχασα να βάλω τον reference αριθμό. Εκεί να δείτε πλάκα που έπαθα. Από τις 18 του μήνα μεχρι και σήμερα έχω στείλει τρία email με τα στοιχεία μου και το αποδεικτικό της τραπεζικής συναλλαγής  και δεν έχω πάρει καμία απάντηση μέχρι τώρα.

Τι να κάνω; Να διαγράψω την εφαρμογή και να ξεχάσω τα 20€;

 Να τους στείλω κάνα χεστίριο μπας και ενδιαφερθεί κανείς;

Εγώ έστειλα το δίπλωμα που δεν είχε λατινικούς χαρακτήρες και με έκαναν approved. Μιλα τους καλύτερα μέσω Facebook
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα.

Εχει καταφέρει κανείς να εγκαταστήσει το Revolut σε Xperia C5?

Μέχρι και factory reset έκανα, αλλά τίποτε. Το playstore μετά το κατέβασμα, ξεκινάει την εγκατάσταση, και τερματίζει με "error -504"

Υπόψη ότι το εχω εγκαταστήσει κανονικά σε 2 αλλά κινητά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

οταν παω μεσω webuy Πειραιως να κανω την διαδικασια για το εμβασμα δεν μου βγαζει καθολου το κουτακι που γραφει

"Στοιχεια SEPA"- Κωδικος αναφορας εντολεα...... που ξαναπερναμε το reference

την προηγουμενη φορα που εκανα εμβασμα υπηρχε

Ξερει κανεις τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα δεν ειναι για πολλα-πολλα
σχεδον ολοι εχουν προβλημα ....

απο υποστηριξη σχεδον  μηδεν , προβληματικη η εφαρμογη τους στο κινητο (πχ δεν επιτρεπει edit του τραπεζικου λογ/σμου , δεν  μπαινει σε πολλα κινητα και αλλα πολλα)

δεν μπορουμε να φορτωσουμε απο καρτα , ειναι για λιγα ποσά κανενα alliexpress...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έστειλα το δίπλωμα που δεν είχε λατινικούς χαρακτήρες και με έκαναν approved. Μιλα τους καλύτερα μέσω Facebook

Ωραία! Έλα που δεν έχω facebook…… :(

 

 

Το πρόβλημα με τα χρήματα λύθηκε μετά από ένα καλό χεστίριο που τους έστειλα σήμερα το πρωί.

Ως δια μαγείας μόλις έστειλα ένα mail  με μερικούς << γαλλικούς>> χαρακτηρισμούς και πόσο κακές υπηρεσίες προσφέρουν και τι κράξιμο θα τους ρίξω στα ελληνικά φόρουμ, μετά από μερικές ώρες μπήκαν τα χρήματα στην κάρτα μου και με ενημέρωσαν και πολύ ευγενικά με email. Τελικά το ήθελαν το χεσιμό τους

Το ίδιο μου είχε συμβεί πριν μερικά χρόνια με τα πιστοποιητικά στο paypol.

Μετά από πάρα πολλά email και πολύ μπουρου, μπούρου και αφού τους είχα στείλει την Άρτα με τα Γιάννενα από χαρτιά  τελικά έπρεπε να με βγάλουν από τα ρούχα μου και να φάνε τέτοιο βρίσιμο που έβαλαν και στις τσέπες τους. Την επόμενη μέρα μου ξεμπλοκάρισαν τον λογαριασμό μου και με ενημέρωσαν πολύ ευγενικά ότι το πρόβλημά μου είχε λυθεί.

Τι να πω. Μάλλον το ζητά ο οργανισμός τους……..    :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορουμε να φορτωσουμε απο καρτα , ειναι για λιγα ποσά κανενα alliexpress...

 

Συγνώμη αλλά αν μπορούσες να φορτώσεις απο κάρτα, δεν είχε λόγο ύπαρξης η revolut στο 99.9% των Ελλήνων που την χρησιμοποιούν ..... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο aliexpress η revolut δουλεύει κανονικά;

Δεν μπόρεσα να κάνω αγορά 

ναι

Καλησπερα

οταν παω μεσω webuy Πειραιως να κανω την διαδικασια για το εμβασμα δεν μου βγαζει καθολου το κουτακι που γραφει

"Στοιχεια SEPA"- Κωδικος αναφορας εντολεα...... που ξαναπερναμε το reference

την προηγουμενη φορα που εκανα εμβασμα υπηρχε

Ξερει κανεις τι παιζει?

Κανεις? αν επιλεξω καποια ελληνικη τραπεζα για να κανω εμβασμα τοτε μου το εμφανιζει το SEPA.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...