Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλειος οδηγός (και για Eurobank), έστειλα 50€ να δοκιμάσω, παρήγγειλα και πλαστικό. Ερώτηση: Verify my Identity κάνατε?

 

Επίσης για να καταλάβω: με συμφέρει, εάν τα καταφέρω, να κάνω αγορές σε USD και όχι σε €?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι απαιτησεις εχει το revolut? Εχω ενα tablet με 4.4.2 και μου γραφει οτι η συσκευη δεν ειναι συμβατη με αυτη την εκδοση.

Θελει ταυτοποιηση με τηλεφωνικο αριθμο. Ισως για αυτο να μη σου δουλευει στο ταμπλετ.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν θελω να κανω αγορα ανω των 500€ δεν θα μπορω

ή γινεται να στειλω εμβασμα απο 2 διαφορετικες δικες μου καρτες στη revolut? (ή απο καποιο γνωστο μου καλυτερα)

γιατι διαβασα οτι μεχρι 500€ εμβασμα τον μηνα επιτρεπεται λογω capital controls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

 

Από τη Revolut λένε πως δεν έχουν δει καμία απόπειρα σύνδεσης ή τραβήγματος χρημάτων ούτε από paypal, ούτε από Gearbest και πως η κάρτα είναι εντάξει, έχει και λεφτά μέσα..

 

ειχα παρομιο προβλημα με το aliexpress και μου ειχαν πει οτι επρεπε να παω απο το μενου στο προφιλ να κανω logout και μετα ξανα login. οταν το εκανα διαπίστωσα οτι η καρτα ειχε διαφορετικό cvv code και γιαυτο δεν περναγε. για δοκιμασε το μηπως και δουλεψει.

 

Θελει ταυτοπ.οιηση με τηλεφωνικο αριθμο. Ισως για αυτο να μη σου δουλευει στο ταμπλετ

τη ειχα δοκιμασει σε ενα android tvbox και την εβγαζε συμβατη, οποτε κατι αλλο μπορει να φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη ειχα δοκιμασει σε ενα android tvbox και την εβγαζε συμβατη, οποτε κατι αλλο μπορει να φταίει.

 

Υπαρχει καποιος με 4.4.2 που να το εχει βαλει χωρις προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να στειλω εμβασμα στην revolut απο 2 διαφορετικες καρτες διαφορετικων ατομων γινεται(δικια μου κι ενος φιλου)?

λογικα θα γινεται πιστευω αλλα ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα, που κάποιος μπήκε στον κόπο να ανοίξει θέμα για κάτι που είναι αυτονόητο έχοντας κατεβάσει την εφαρμογή και παρόλα αυτά υπάρχουν ακόμα άτομα που διαβάζουν εφημερίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας στέλνω μόνο απάντηση που έλαβα από Paypal να γελάσετε...αύριο θα δοκιμάσω τη μεταφορά σε νέο λογαριασμό Revolut που λέγαμε :)
 

Thank you for contacting PayPal regarding adding your card to PayPal account.

My name is Olga and I am happy to assist you today. I hope this email finds you well.

I have reviewed the information you have submitted carefully and would like to let you know that you are able to add only bank card issued by your local banks. You are not able to add UK bank card to Greece account.

I hope that I have been able to resolve your query and the information I have provided to you has been of use. However, please do not hesitate to contact us if you require any further assistance.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...