Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Προχθές έμβασμα απο Πειραιώς (πριν τις 11.00 το πρωϊ) , χθες το βράδυ φάνηκαν στην κάρτα.

Για δες μήπως έχεις κάνει κάτι λάθος , γιατί όπως ξέρεις σε 1-2 μέρες φαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκανα εμβασμα 14-6 σημερα ηρθε η καρτα αλλα τα λεφτα δεν εχουν μπει ακομα και λεω γινεται να ερθει η καρτα ποιο γρηγορα απο το εμβασμα που γινεται ον λινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε εμένα δεν συνδέεται με το PayPal με τίποτα. Είχα το error : "Your card is not accepted, please try a different card" και έβλεπα να μου τραβάει τα 0,90€ και μετά να τα γυρίζει πίσω (απλά εξαφανίζονταν η συναλλαγή). Εγώ δοκίμασα τα πάντα, και να μετατρέψω 1 USD , και να σβήσω cache/data, uninstall/reinstall εφαρμογή, άλλη συσκευή και το ίδιο θέμα. Επίσης με block and replace έβγαλα όσες κάρτες μου άφηνε και παντού το ίδιο θέμα. Μετά από διάφορες δοκιμές με το support είπα να παραγγείλω την φυσική κάρτα. Από την ώρα που την παρήγγειλα με γύρισε στο error: "Please check your card details and try again." . Με λίγα λόγια κάτι είχε αλλάξει στην κάρτα που δεν το έβλεπα εγώ από το app στην virtual (εννοείται δοκίμασα τα πάντα πάλι).

 

Στο ζουμί, σήμερα το πρωί μου έκανε replace ένας supporter την κάρτα με άλλη (ενω η φυσική ακόμα έρχεται αλλά έχασα το tracking της αλλά λέει πως όταν μου έρθει θα μπορεί να μου την ξαναενεργοποιήσει) και γύρισα πάλι στο 1ο error: "Your card is not accepted, please try a different card". Μίλησα και με το PayPal και μου είπαν ότι η τράπεζα αρνείται την συναλλαγή (την χρέωση του 0,6€ δηλαδή) και γι'αυτό κολλάει εκεί. Τώρα στο support λένε πως θα μιλήσουν με τους developers και με αυτούς που ασχολούνται με τις συναλλαγές της κάρτας και θα μου πουν.

 

Εγώ περιμένω ένα 2ο έμβασμα και όταν μπει θα δοκιμάσω την αγορά που θέλω εκτός PayPal να δούμε. Μακάρι να πετύχει να ξεμπερδεύω με αυτή τη παροδία...

 

Αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι οι άνθρωποι είναι άπειροι ακόμα και ως "φρέσκο" project λογικό είναι να βγάζει θέματα. Πολύ καλή ιδέα αλλά θέλει δουλειά για να γίνει μια αξιόπιστη λύση. Εγώ αυτή τη στιγμή αισθάνομαι καθαρά σαν beta tester. Έχω σπαταλήσει αμέτρητο πολύτιμο χρόνο, αλλά αν λυθει το πρόβλημα και μάθουν κι'αυτοί κάτι παραπάνω και κάνω και γω την δουλειά μου, χαλάλι.

Επεξ/σία από VFerF1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Προχθές έμβασμα απο Πειραιώς (πριν τις 11.00 το πρωϊ) , χθες το βράδυ φάνηκαν στην κάρτα.

Για δες μήπως έχεις κάνει κάτι λάθος , γιατί όπως ξέρεις σε 1-2 μέρες φαίνονται.

περίπτωση λάθους δεν υπάρχει , τα στοιχεία μπαίνουν αυτόματα(φιλική ονομασία) μόνο το reference βάζω που είναι σίγουρα σωστό.

έχω στείλει πάνω από 10 φορές δεν έκανε πότε πάνω από 2 ημέρες.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήμερα 

 

είχα διαβάσει σε προηγούμενο post οτι μπορείς να βγάλεις χρήματα από atm εχθές προσπάθησα να βγάλω από ένα άλλα δεν μπόρεσα  η κάρτα έχει μέσα χρήματα και είναι σε ευρό προσπάθησα να βγάλω 50 € ενώ η κάρτα έχει 60€ και έγραφε πως συναλλαγή με μετατροπή και χωρίς μετατροπή και ότι και να πατούσα έγραφε η συναλλαγη ακυρώθηκε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ, παραπέμψτε με κάποιος σε thread για το πως μπορώ να στείλω από το PayPal στην κάρτα μου τα λεφτά που έχω μέσα..Μου ζητάει IBAN, της Πειραιώς που του δίνω μου λέει ότι η τράπεζα δεν είναι αποδεκτή και της Revolut μου λέει εδώ και ώρες: "Sorry, we are not able to process your request. Please try again later."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ, παραπέμψτε με κάποιος σε thread για το πως μπορώ να στείλω από το PayPal στην κάρτα μου τα λεφτά που έχω μέσα..Μου ζητάει IBAN, της Πειραιώς που του δίνω μου λέει ότι η τράπεζα δεν είναι αποδεκτή και της Revolut μου λέει εδώ και ώρες: "Sorry, we are not able to process your request. Please try again later."

Δεν χρειάζεται να σε παραπέμψουμε κάπου, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει κάποιος τρόπος που να μπορείς να στείλεις απευθείας τα λεφτά από το PayPal Balance στο λογαριασμό σου της Revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...