Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]

mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να σου πω βγάλε μια ρεβολουτ, αλλά αν ζητήσουν να κάνεις πιστοποίηση τέλος

Μετα στα μαγαζιά δεν θα ειναι λιγο τραβηγμένο να δει ο έμπορος να βγάζει το 15χρονο μια κάρτα για να τον πληρώσει, εγω δύσκολα θα την δεχόμουν και μάλιστα την ρεβολουτ που στα μαγαζιά δεν την ξέρεις ουτε η μάνα της

ΥΓ

Το ξέχασα, αν είναι στο ονομα του δεν φορτίζει, οπότε δεν μπορείς να του βγάλεις ούτε ρεβολουτ

Αυτό με το μαγαζατορα σωστό είναι....Να βλέπεις ένα παιδί να βγάζει καρτα είναι κάπως ,άσε και το πείραγμα :) από τους φίλους και καλά ότι είναι λεφτας....

Πάντως να υποθέσω από της απαντήσεις σας ότι γινονται κανονικά αγορές με την revolut!!!

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας.

Μπορείς να βγάλεις μια viva wallet που δεν αναγράφει όνομα επάνω η κάρτα και με το pin να πληρώνει σε όποιο κατάστημα θέλει.5 ευρω η καρτα κοστιζει.Το ανοίγεις στο δικό σου όνομα για να μην υπάρχει καποιο πρόβλημα αργότερα,και παραγγέλνεις την κάρτα οπου είναι ανώνυμη(Γράφει επάνω αντί για όνομα VIVA WALLET)

Θα την κοιτάξω και αυτοί φίλε μου.

Βλέπω κάτι διαφημίσεις και εφαρμογές κινητού αλλά μέχρι εκεί....

Ευχαριστω

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 12,2k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Με αφορμή τις επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις και απορίες για την κάρτα Revolut σε αυτό το θέμα, αποφάσισα τη δημιουργία ενός οδηγού.   Καταρχήν για όσους δεν το γνωρίζουν, η Revolut είναι μια σ

ΠΡΟΣΟΧΗ: Συμπληρώνετε όλα τα πεδία με τη σειρά (από πάνω προς τα κάτω). Σε αντίθετη περίπτωση, μπορεί να έχετε πρόβλημα (π.χ. σε Winbank να μην εμφανίζεται το πεδίο SEPA)! Η κάθε τράπε

F.A.Q (Frequently Asked Questions)   Q1: Εστειλα έμβασμα στη Revolut το Σαββατο/τη Κυριακη και σήμερα Τρίτη δεν εχει εμφανιστεί τίποτα. Να ανησυχώ; Για να φτάσει το έμβασμα στη Revolut

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στης 08/07 προστέθηκαν +1,27€ από Pp*7701code, ξέρουμε τι είναι? 

Από ebay μόνο αγοράζω και χρήστης με αυτό το όνομα δεν υπάρχει.. 

Γιατί μόνο 1,27€??  :cry:  :cry:

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Στης 08/07 προστέθηκαν +1,27€ από Pp*7701code, ξέρουμε τι είναι? 

Από ebay μόνο αγοράζω και χρήστης με αυτό το όνομα δεν υπάρχει.. 

Γιατί μόνο 1,27€??  :cry:  :cry:

Είναι επειδή πρόσθεσες την κάρτα σου στο paypal και την έκανες link

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Νταξ την έχω τερματίσει την ρεβολουτ...

Πρώτη μούρη όταν μπαίνω μου λέει να γίνω επενδυτης και να συμβάλλει στο 1 μύριο λίρες που θέλουν να μαζεψουν

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Νταξ την έχω τερματίσει την ρεβολουτ...

Πρώτη μούρη όταν μπαίνω μου λέει να γίνω επενδυτης και να συμβάλλει στο 1 μύριο λίρες που θέλουν να μαζεψουν

Εμένα μου ήρθε τέτοιο email και δεν την έχω χρησιμοποιήσει καν μέχρι στιγμής :P αχαχαχαχ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εμένα μου ήρθε τέτοιο email και δεν την έχω χρησιμοποιήσει καν μέχρι στιγμής :P αχαχαχαχ

Οι σοβαροι επενδυτες δεν χρειαζεται να δειχνουν το χρημα,  σε καταλαβαν απο το ονομα :P

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σε όλους μας ήρθε το email/notification για να γίνουμε investors. Λίγο που διάβασα, κάνεις κάποιο preregistration και ανάλογα με ποσους έχεις στα contacts σου που έχουν και αυτοί revolut τότε γίνεσαι qualify για investor. Τρέχα γύρευε δηλαδή (αν κατάλαβα και καλά)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα, έχει προσπαθήσει κανείς να κάνει top up από debit card (ελληνική)..? Ουσιαστικά είναι μόνο κάποιες υπηρεσίες που απαγορεύονται λόγω των capital controls...μήπως είμαστε τυχεροί και εξαιρείται/ή δεν έχει ληφθεί υπόψιν η revolut...? 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παιδιά καλησπέρα,εχω δημιουργήσει κανονικά λογαριασμό revolut και σημερα πηγα σε όλες τις τράπεζες για να στείλω έμβασμα.Αρχικα στην hsbc μου ειπαν πως απο 0,80 που ηταν το κόστος έχει πάει στα 25 ευρώ απο 1 ιουλίου.Μετα στην Πειραιώς μου είπαν πως έμβασμα στο εξωτερικό μόνο απο γκισέ και έχει κόστος 15 απο ebanking δεν γίνετε και τέλος στην Eurobank μου είπαν πως γίνεται μεν αλλα δεν γνώριζαν τις χρεώσεις,αύριο θα ενεργοποιήσω το web banking της Eurobank για να δώ τι γίνεται.Εχει δοκιμάσει κάποιος πρόσφατα να μας πεί τι γίνεται?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παιδιά καλησπέρα,εχω δημιουργήσει κανονικά λογαριασμό revolut και σημερα πηγα σε όλες τις τράπεζες για να στείλω έμβασμα.Αρχικα στην hsbc μου ειπαν πως απο 0,80 που ηταν το κόστος έχει πάει στα 25 ευρώ απο 1 ιουλίου.Μετα στην Πειραιώς μου είπαν πως έμβασμα στο εξωτερικό μόνο απο γκισέ και έχει κόστος 15 απο ebanking δεν γίνετε και τέλος στην Eurobank μου είπαν πως γίνεται μεν αλλα δεν γνώριζαν τις χρεώσεις,αύριο θα ενεργοποιήσω το web banking της Eurobank για να δώ τι γίνεται.Εχει δοκιμάσει κάποιος πρόσφατα να μας πεί τι γίνεται?

1 ευρώ είναι από Πειραιώς και γίνετε κανονικά από το web banking!!Μάλλον σε άσχετο υπάλληλο έπεσες....

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

και τέλος στην Eurobank μου είπαν πως γίνεται μεν αλλα δεν γνώριζαν τις χρεώσεις,αύριο θα ενεργοποιήσω το web banking της Eurobank για να δώ τι γίνεται.Εχει δοκιμάσει κάποιος πρόσφατα να μας πεί τι γίνεται?

Εγώ έβαλα στις 7/7 250ευρώ στην Revolut μέσω eurobank ebanking με χρέωση 1 ευρώ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα, έχει προσπαθήσει κανείς να κάνει top up από debit card (ελληνική)..? Ουσιαστικά είναι μόνο κάποιες υπηρεσίες που απαγορεύονται λόγω των capital controls...μήπως είμαστε τυχεροί και εξαιρείται/ή δεν έχει ληφθεί υπόψιν η revolut...?

Κάνε μια δοκιμή και ενημέρωσε το νήμα.
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.