Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι live chat που μόνος γράφω και απάντηση δεν παίρνω από πουθενά πλέον ...

Θα πάρει πολύ να κάνουν την επαλήθευση ;

Είχα πει κάπου να μου κρατήσουν κάτι και θα το πλήρωνα σήμερα για να το πάρω και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα με αυτό που μου έτυχε και θέλουν τώρα την επαλήθευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι live chat που μόνος γράφω και απάντηση δεν παίρνω από πουθενά πλέον ...

Θα πάρει πολύ να κάνουν την επαλήθευση ;

Είχα πει κάπου να μου κρατήσουν κάτι και θα το πλήρωνα σήμερα για να το πάρω και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα με αυτό που μου έτυχε και θέλουν τώρα την επαλήθευση.

Θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να δουν τα χαρτιά σου. Την επαλήθευση τη ζητάνε στους παλιούς από το Φεβρουάριο και στους νέους ήδη από πέρσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι live chat που μόνος γράφω και απάντηση δεν παίρνω από πουθενά πλέον ...

Θα πάρει πολύ να κάνουν την επαλήθευση ;

Είχα πει κάπου να μου κρατήσουν κάτι και θα το πλήρωνα σήμερα για να το πάρω και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα με αυτό που μου έτυχε και θέλουν τώρα την επαλήθευση.

Μπορεις να στειλεις και στο facebook page της revolut με pm για να τα τσεκάρουν  γρηγοτορερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να στειλεις και στο facebook page της revolut με pm για να τα τσεκάρουν  γρηγοτορερα. 

Το έκανα και αυτό ήδη για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα και αυτό ήδη για να δούμε.

 

Έκανα πρόσφατα την διαδικασία, εγώ φωτογράφισα την ταυτότητα μπρος-πίσω, πρέπει να προσέξεις να ζουμάρι λίγο η κάμερα για να διαβάζονται τα στοιχεία, μην είναι μια θολούρα, μετά περιμένεις επιβεβαίωση, σε μένα δεν γινόταν αυτόματα μια και η φωτογραφία πέρα από το ότι είναι από τα εφηβικά μου χρόνια τώρα έχω γενειάδα, οπότε μίλησα με το αυτοματοποιημένο σύστημα, έστειλα ξανά ταυτότητα αλλά και το δίπλωμα την μια πλευρά, μόνο και μόνο επειδή είχε πιο νέα φωτογραφία, δεν μου το ζήτησαν, και μετά από κάποιες ώρες μου απάντησε άνθρωπος και έκανε την επιβεβαίωση, ήταν και Κυριακή. Ναι αργούν αλλά εγώ δεν κλείνω την εφαρμογή, την παρατάω στο background και συνήθως μετά από ώρες μου απαντάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια και στο facebook, πετας το μηνυμα και καααααααποια στιγμη σου απαντανε,

καμια φορα αφου μπουν τα λεφτα αλλα δεν εχει να κανει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου απάντησε ο άνθρωπος στο facebook και μου είπε ότι είχε αποτύχει η διαδικασία με το κινητό.

Ξαναπροσπάθησα τα ίδια.

Μετά είδα και μου έβγαλε επιλογή για upload φωτογραφιών.

Μπήκα από το πρόγραμμα στον υπολογιστή αφού πήρα την ταυτότητα φωτογραφίες με ψηφιακή φωτογραφική και το πρόσωπο μου και τις έκανα upload και μου έβγαλε ότι θα πρέπει να περιμένω μέχρι 24 ώρες για την ταυτοποίηση.

Θα έπρεπε εξαρχής να έχουν την επιλογή για upload ειδικά όταν στο πρόγραμμα που είναι στον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου απάντησε ο άνθρωπος στο facebook και μου είπε ότι είχε αποτύχει η διαδικασία με το κινητό.

Ξαναπροσπάθησα τα ίδια.

Μετά είδα και μου έβγαλε επιλογή για upload φωτογραφιών.

Μπήκα από το πρόγραμμα στον υπολογιστή αφού πήρα την ταυτότητα φωτογραφίες με ψηφιακή φωτογραφική και το πρόσωπο μου και τις έκανα upload και μου έβγαλε ότι θα πρέπει να περιμένω μέχρι 24 ώρες για την ταυτοποίηση.

Θα έπρεπε εξαρχής να έχουν την επιλογή για upload ειδικά όταν στο πρόγραμμα που είναι στον υπολογιστή.

Η revolut είναι για να χρησιμοποιείται απο κινητό. Η λύση bluestacks είναι μια λύση ανάγκης και δεν είναι το ίδιο λειτουργική με το android σε κινητό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η revolut είναι για να χρησιμοποιείται απο κινητό. Η λύση bluestacks είναι μια λύση ανάγκης και δεν είναι το ίδιο λειτουργική με το android σε κινητό

Και από κινητό που  το χρησιμοποίησα μια τρύπα στο νερό που λέμε. Κάνει την διαδικασία αλλά αποτυγχάνει για άγνωστο λόγο.

Κατά τα άλλα δεν έχει κάποια διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ξέρει κανείς όταν κάνεις top up via card εξωτερικού (αφού από ελληνική δεν κάνει) τί είναι αυτός ο τετραψήφιος κωδικός που σου ζητάει? και γενικά πως κάνεις verify μία κάρτα?

 

O.k. το βρήκα, θέλει έναν κωδικό τετραψήφιο που υπάρχει στην τράπεζα απ' όπου έγινε η συναλλαγή, δηλαδή από την τράπεζα έκδοσης της κάρτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μία αγορά 31,18€ από το antallaktikaonline.gr μέσω paypal και χρήση της revolut. Μου βγάζει στο paypal ότι χρεώθηκα 31,18€ αλλά η Revolut μου κράτησε 32,63€(και κάτω από αυτό το ποσό γράφει £27,72), ξέρουμε γιατί συνέβη αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μία αγορά 31,18€ από το antallaktikaonline.gr μέσω paypal και χρήση της revolut. Μου βγάζει στο paypal ότι χρεώθηκα 31,18€ αλλά η Revolut μου κράτησε 32,63€(και κάτω από αυτό το ποσό γράφει £27,72), ξέρουμε γιατί συνέβη αυτό;

 

To paypal υπέθεσε ότι τα λεφτά σου είναι σε λίρες οπότε ζήτησε από τη revolut £27,72, η revolut έκανε τα € σου £ (32,63€=£27,72) και τα έδωσε στο paypal, το οποίο με την σειρά του τα έκανε πάλι € με την δίκια του ισοτιμία £27,72 => 31,18€.

 

κάνε login και μπες εδώ, https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

 

 

590c3cb37933d.png

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To paypal υπέθεσε ότι τα λεφτά σου είναι σε λίρες οπότε ζήτησε από τη revolut £27,72, η revolut έκανε τα € σου £ (32,63€=£27,72) και τα έδωσε στο paypal, το οποίο με την σειρά του τα έκανε πάλι € με την δίκια του ισοτιμία £27,72 => 31,18€.

 

κάνε login και μπες εδώ, https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

 

 

590c3cb37933d.png

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ γα την άμεση απάντηση. Εγώ τι έπρεπε να κάνω για να μην γίνει αυτό το μπέρδεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ γα την άμεση απάντηση. Εγώ τι έπρεπε να κάνω για να μην γίνει αυτό το μπέρδεμα;

να κάνεις login στο paypal σου, μετά να ανοίγξεις το link που παραθέτω και να αλλάξεις το παρακάτω

 

post-195604-0-91042500-1493976887_thumb.png

 

 

PS. Κάλο είναι γενικά να μην κάνεις login σε έτοιμα link, ποτέ δεν ξέρεις που κάνεις login και δίνεις τα στοιχεία σου, αν όμως κάνεις login στο paypal από δικό σου bookmark και μετά ανοίξεις το Link και δεις να σου ξαναζητήσει login τότε ακόμα και αν το link φαίνετε legit ξέρεις ότι κάτι τρέχει, αν πάλι απλά σε πάει εκεί που υποτίθεται ότι παραπέμπει χωρίς να κάνεις login τότε όλα ok, probably,

just saying.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...