Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!!!

Είμαι και εγώ κάτοχος της καρτούλας αλλά ακόμα δεν έχω ενεργοποιήσει τον λογαριασμό τους. Σας ανησυχεί καθόλου που τους δίνουμε αντίγραφο της αδτ??γιατί εγώ εκεί κολλάω μέχρι τώρα και δεν το κάνω.

Όταν γενιέται ένα παιδί του βάζουν ένα βραχιολάκι για να ξέρουν ποιό είναι !

'Οταν μεγαλώσει βγάζει ταυτότητα για να αποδεικνείει πέραν πάσης αμφιβολίας ότι είναι αυτός που λέει !

Εσύ έχεις κάθε νόμιμο δικαίωμα να βγάζεις κάρτα δίνωντας κάποια στοιχεία και να αρνήσαι να τα αποδείξεις. Αν δεν σε πιστεύουν ΣΙΓΟΥΡΑ φταίνε αυτοί εσύ πάντα άψογος (!!!) και γεμάτος φοβίες Ελληνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αδερφέ εσύ πάντως είσαι όντως Ελληνας. Πρόβατο μεν Ελληνας δε και ας το παίζεις δήθεν ευρωπαίος.

Προτιμώ πρόβατο παρά εθελοντής μα....

Έβγαλες την κάρτα για να αποφύγεις τα CC. (κλασικός Έλληνας)

Έδωσες τα στοιχεία σου γιατί το θεωρείς φυσικό. (κλασικός πολίτης)

Προτίμησες την REV γιτί δεν χρεώνει τίποτα και έχει καλή ισοτιμία. (κλασικός Έλληνας)

Σου ζητούν το φυσικότερο πράγμα (για διαχείριση χρημάτων πρόκειται) να επιβεβαιώσεις ότι είσαι αυτός που λες, (κλασικός έλεγχος)

Και ΣΥ γεμάτος φοβίες μην σε βρεί η εφορία τρέμεις και οδείρεσαι,(Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ)

Ευτυχής που είμαι εθελοντής μα...ας και ΟΧΙ εκ γενετής !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το πρόβλημα είναι η φωτοτυπία που στέλνεις και το πού αυτή θα καταλήξει (πάει και καιρός που είχα κάνει το verification, δεν θυμάμαι πώς το είχα κάνει) - αν και εφόσον είναι φωτοτυπία και όχι απλή επίδειξη της σε κάμερα -, γιατί δεν κατεβάζεις ένα freeware πρόγραμμα να περάσεις διαγωνίως ένα watermark ("for revolut usage/use only" ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων); Εγώ αυτό κάνω στην Ελλάδα όταν μου ζητάνε να τη στείλω, αρκεί να φαίνονται ευκρινώς τα αναγραφόμενα στοιχεία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, πολύ καλή ιδέα!

Οταν Ρώτησα αρχικά περίμενα να δω αν κάποιος άλλος είχε προβληματιστεί ή αν κάποιος είχε να προτείνει κάτι. Δεν περίμενα φυσικά ότι κάποιοι θα θίγοντουσαν και μόνο από την ερώτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα, αγορασα με την ρεβολουτ απο ενα καταστημα στην ελλαδα πριν 2 βδομαδες. Τωρα βλεπω αν πατησω σε ποιες χωρες εχω πληρωσει στο αππ της ρεβολουτ οτι το συγκεκριμενο καταστημα μου βγαζει ασχετη αλλη χωρα της ΕΕ. Αυτο σημαινει οτι το ΠΟΣ που ειχαν ειναι συνδεδεμενο σε αυτη την ασχετη χωρα? Αν ναι θα γινει αμεση καταγγελια στο σδοε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και το uber ειναι παντα ολλανδια, αλλα ποτε σε ελληνικο καταστημα δεν εχω δει αλλη χωρα. Αν ο μαγκας εχει αλοδαπο ΠΟΣ πολυ απλα κλεβει το κρατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και το uber ειναι παντα ολλανδια, αλλα ποτε σε ελληνικο καταστημα δεν εχω δει αλλη χωρα. Αν ο μαγκας εχει αλοδαπο ΠΟΣ πολυ απλα κλεβει το κρατος.

Δεν είναι αξιόπιστη αυτη η ένδειξη απο τη revolut. Η αποδειξη του μηχανήματος pos που πήρες για τη συναλλαγη τι λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αξιόπιστη αυτη η ένδειξη απο τη revolut. Η αποδειξη του μηχανήματος pos που πήρες για τη συναλλαγη τι λέει;

 

η απόδειξη μπορεί να λέει πάνω και μπαρμπα-Γιαννης. Σημασία έχει τα λεφτα απο το POS που καταλήγουν και προφανως σε αυτη τη περιπτωση εκτός Ελλάδος.

Ναι και το uber ειναι παντα ολλανδια, αλλα ποτε σε ελληνικο καταστημα δεν εχω δει αλλη χωρα. Αν ο μαγκας εχει αλοδαπο ΠΟΣ πολυ απλα κλεβει το κρατος.

 

θα έκλεβε το κράτος αν παρακρατούσε το ΦΠΑ (βλέπε πχ Γαβαλάς) που έχει ηδη πληρώσει ο πελάτης μεσα στην τιμή. Τωρα αν τα χρήματα τα στέλνω Γουαδελούπη και τα δηλώνω και κατα συνέπεια φορολογούνται, τοτε προς τι η κλεψιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να χρωσταει εφορια και γιαυτο να μη βαζει ελληνικο πος. Επισης σπαει τα καπιταλ κοντρολ. Θα ενημερωσω το σδοε και ας κανουν οτι ειναι να κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια για θυμηστε μου λίγο με τα σημερινά δεδομένα που κάνουμε έμβασμα με τον παλιο τρόπο που έκανα εγώ στις 21 του μήνα έμβασμα με κανονική προτεραιότητα πότε θα φανούν τα λεφτά στην revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...