Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνεις λάθος. Ήμουν εκτός Ευρώπης για δουλειά, για έναν χρόνο (2015-2016). Χρεώνει κανονικότατα, απλά είναι πολύ μικρή. Το έχω αναλύσει και παλιότερα, πολλές σελίδες πίσω (δεν αναφέρομαι σε ΑΤΜ, εκεί έχει άλλες επιβαρύνσεις, το έχω επίσης αναλύσει παλιότερα). Τράπεζα είναι και χρησιμοποιείς κάρτα της με πρότυπο Mastercard, για σκέψου το, σιγά μην γινόταν ατελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε παιδιά να καταλάβω εχω διαβάσει τωρα τελευταία πόσες σελίδες αλλα εχω μπερδευτεί τελικά έμβασμα π. Χ εγω που εχω Πειραιώς δεν μπορώ να στηλω στην revolut; εμενα για το ευρώ το iban ξεκιναει απο lt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά να καταλάβω εχω διαβάσει τωρα τελευταία πόσες σελίδες αλλα εχω μπερδευτεί τελικά έμβασμα π. Χ εγω που εχω Πειραιώς δεν μπορώ να στηλω στην revolut; εμενα για το ευρώ το iban ξεκιναει απο lt

μπορείς με τον παλιό τρόπο με LT όχι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο παλιος τροπος; βαζω τα στοιχεία απο το νόμισμα το βρετανικό; δηλαδηβπ. Χ iban gb47loyd και παει λεγοντας bic loydgbxx bank lioyds bank και για reference τον προσωπικό κωδικό που έδινε; αυτο λες παλιο τρόπο; εχω πολυ καιρο εχω ξεχάσει σόρυ αμα επαναλαμβάνω τα ίδια που εχουν ειπωθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο παλιος τροπος; βαζω τα στοιχεία απο το νόμισμα το βρετανικό; δηλαδηβπ. Χ iban gb47loyd και παει λεγοντας bic loydgbxx bank lioyds bank και για reference τον προσωπικό κωδικό που έδινε; αυτο λες παλιο τρόπο; εχω πολυ καιρο εχω ξεχάσει σόρυ αμα επαναλαμβάνω τα ίδια που εχουν ειπωθεί

ναι όλα τα στοιχεία εκτός από το IBAN που για ευρώ είναι ο εξής GB98LOYD30801286568290
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α αυτο το iban ειναι για το ευρω που μου εδωσες; αλλα δεν ειναι το καθε iban προσωπικο; εμενα στο ευρω στο app του κινητού εχει για iban lt40392001000810xxxx

Εντιτ κομπλε ναι σωστός είσαι ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις κάρτες της η Εθνική δε χρεώνει προμήθεια, σε αντίθεση με τις άλλες 3 τράπεζες που χρεώνουν. Δυστυχώς όμως ανακοινωθηκε ήδη ότι απο 15/9 στη χρεωστική της κάρτα (που έχουν αρκετοί) θα χρεώνεται προμήθεια 1% στις μετατροπές συναλλάγματος για αγορές..

Θυμίζω βέβαια ότι εδώ είμαστε στο θέμα της revolut....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις κάρτες της η Εθνική δε χρεώνει προμήθεια, σε αντίθεση με τις άλλες 3 τράπεζες που χρεώνουν. Δυστυχώς όμως ανακοινωθηκε ήδη ότι απο 15/9 στη χρεωστική της κάρτα (που έχουν αρκετοί) θα χρεώνεται προμήθεια 1% στις μετατροπές συναλλάγματος για αγορές..

Θυμίζω βέβαια ότι εδώ είμαστε στο θέμα της revolut....

έχεις απόλυτο δίκιο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω την παρεα

Χρησιμοποιω την revolut απο την εναρξη των cc περιπου

Οσες φορες μετεφερα χρηματα στην καρτα μου τα μετεφερα στον κουβα της revolut

Σημερα που προσπαθησα να μεταφερω 400 ευρω ειδα οτι μου ειχαν δημιουργησει προσωπικο λογαριασμο

Προσπαθησα απο εθνικη να μεταφερω λεφτα αλλα δεν τα καταφερα,

ωσπου εβαλα στον σκοπο εμβασματος ταξιδιωτικες υπηρεσιες και περασε κανονικα

https://prnt.sc/gar5wi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@spartak: Έχεις δίκιο. Επειδή όμως έγινε κάτι αντίστοιχο παραπάνω, με την Leupay και κάποιες άλλες αναφορές, θεώρησα ότι μπορούσα να συμπληρώσω κάτι σε σχέση με αυτό. Δυστυχώς δεν έχω screenshot (δεν μου εμφανίζει στοιχεία η κάρτα από τις συναλλαγές πριν την εκκαθάριση για το έτος 2016).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω την παρεα

Χρησιμοποιω την revolut απο την εναρξη των cc περιπου

Οσες φορες μετεφερα χρηματα στην καρτα μου τα μετεφερα στον κουβα της revolut

Σημερα που προσπαθησα να μεταφερω 400 ευρω ειδα οτι μου ειχαν δημιουργησει προσωπικο λογαριασμο

Προσπαθησα απο εθνικη να μεταφερω λεφτα αλλα δεν τα καταφερα,

ωσπου εβαλα στον σκοπο εμβασματος ταξιδιωτικες υπηρεσιες και περασε κανονικα

https://prnt.sc/gar5wi

περίεργο γιατί Εθνική δεν είχε κανείς προβλήματα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίεργο γιατί Εθνική δεν είχε κανείς προβλήματα.

Στην εθνικη δεν περνουσε αν δεν βαλεις σκοπο εμβασματος παρολο που δεν ειναι υποχρεωτικο

Παλαιοτερα περνουσε κ ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άνοιξε το pricelist να δεις...εδώ χρεώνει μεταφορα σε λογαριασμό σου 3€ έλεγχος υπόλοιπη σε ΑΤΜ ,αποστολή χρημάτων σε αλλον leupay 0.1€.2€ συναλλαγή σε ΑΤΜ χωριά την χαλιά ισοτιμία...τον χαζό κάνεις;

Μπορεις να στειλεις εμβασμα με 1€

Ελεγχος απο την εφαρμογη στο κινητο

Κοψε τα ΑΤΜ, μονο POS

Ισοτιμια λιιιγο χειροτερη της revo, πολυ καλυτερη απο τις ελληνικες

 

Ενα σωρο τροποι να τα κανεις με αλλο τροπο, ποιος ειναι χαζος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να στειλεις εμβασμα με 1€

Ελεγχος απο την εφαρμογη στο κινητο

Κοψε τα ΑΤΜ, μονο POS

Ισοτιμια λιιιγο χειροτερη της revo, πολυ καλυτερη απο τις ελληνικες

 

Ενα σωρο τροποι να τα κανεις με αλλο τροπο, ποιος ειναι χαζος?

δεν ξέρω μάλλον κάποιος που δεν έχει επίγνωση της αναγκαιότητας μετρητών.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...