Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ξαναλεω με Eurobank δεν περναει τιποτα! Και με LT και με GB , και GB δεν περναει γιατι το bic: REVOGB21 αντιστοιχη  στην τραπεζα REVOLUT LTD που δεν υπαρχει καν.

Αν στείλω εμβασμα με τον παλιό τρόπο με reference απο eurobank θα δουλέψει τώρα που έχω το καινούριο IBAN?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι ο παλιός δουλεύει για όλους...στείλτε ένα μήνυμα στη Eurobank μέσω του e-banking να το δουν γιατί πλέον δεν έχουν δικαιολογία...είναι βρετανικό ΙΒΑΝ με βρετανικό BIC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πσσσ με το νεο iban σε 24 ωρες εχεις μεσα στο revolut τα φραγκακια σου.

εστειλα εμβασμα (eurobank) χθες γυρω στις 4 το μεσημερι και σημερα κατα τις 10μιση εμφανιστηκαν κανονικα.

πιστευω οτι αμα στειλεις και νωρις το πρωι μπορει να εμφανιστουν και το μεσημερι τις ιδιας μερας (βαση προσωπικης εμπειριας που εχω με εμβασματα προς το εξωτερικο)

Επιβεβαιώνω. Μπήκαν τα χρήματα χθες στις 12.30μμ και το ποσό πιστώθηκε σήμερα στις 10.50πμ (κάτι λιγότερο από 24 ώρες δηλαδή). Συναλλαγή με το νέο ΙΒΑΝ (ή το περίπου νέο εν πάση περιπτώσει, το LT).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω. Μπήκαν τα χρήματα χθες στις 12.30μμ και το ποσό πιστώθηκε σήμερα στις 10.50πμ (κάτι λιγότερο από 24 ώρες δηλαδή). Συναλλαγή με το νέο ΙΒΑΝ (ή το περίπου νέο εν πάση περιπτώσει, το LT).

Τραπεζα πες μας, το παιδι πριν εκανε λαθος και δεν ητανε Eurobank αλλα Εθνικη, εσυ με ποια τραπεζα τα εστειλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Δεν είναι για τη δική σου περίπτωση και τη Eurobank, άλλωστε θα είχαν ενημερώσει άλλοι για αυτό. Προφανώς και είναι ΕΤΕ, για αυτό και έγραψα "επιβεβαιώνω")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Δεν είναι για τη δική σου περίπτωση και τη Eurobank, άλλωστε θα είχαν ενημερώσει άλλοι για αυτό. Προφανώς και είναι ΕΤΕ, για αυτό και έγραψα "επιβεβαιώνω")

Δες αλλη μια παλι καλα τι εγραψε το παιδι.Σε παρενθεση εβαλε καταλαθος (eurobank)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λύθηκε το θέμα εδώ και μέρες! Είπε ΕΤΕ!!! Τι ψάχνεις ακριβώς να βρεις και γιατί το συζητάμε; Ήμουν πολύ συγκεκριμένος σε αυτό που έγραψα, τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λύθηκε το θέμα εδώ και μέρες! Είπε ΕΤΕ!!! Τι ψάχνεις ακριβώς να βρεις και γιατί το συζητάμε; Ήμουν πολύ συγκεκριμένος σε αυτό που έγραψα, τέλος.

Αστο φιλε εισαι αλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες λέτε αλήθεια;τους παρακαλάω μια βδομάδα να μου βάλουνε το καινούργιο IBAN και αυτή μου λένε gradually :( !!!πιστεύω όμως ότι μόλις κάνουν ανανέωση τα IBAN τους οι τράπεζες θα στρώσει γιατί και μένα Eurobank με ενδιαφέρει αλλά κυρίως να το συνδέσω με Airbnb...μου φαίνεται θα πάω για διαβατήριο να ανοιξω N26!!!

Βγαλε Leupay

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα πολύ προμήθεια

Όσο πίσω απο το iban δεν υπάρχει τράπεζα κ στο σύστημα τους στην paypal γράφει revolut πίσω από το bic δεν πρόκειται να μπει (θεωρητικά).

 

Κανονικά δεν επιτρέπετε απο την paypal να βάλεις εικονικά iban. Αν δεν το αναφερεις αυτο όμως στο προσθέτουν κανονικά. Ίσως όχι με την πρώτη αν πέσεις σε παράξενο υπάλληλο που ρωτάει πολλά αλλά με την δεύτερη τριτη θα πετύχεις κάποιον που βαριέται να ασχοληθεί κ απλα το προσθέτει.

 

Αν επεμενες κ ελεγες revolut ίσως αυτό έφταιγε. Μαθε τα στοιχεία πίσω απο το iban και ξαναπροσπάθησε. Λογικά θα μπει αν δεν προσέξουν το bic. ΜΗΝ αναφερεις την revolut επέμενε με το όνομα της τράπεζας.

 

Γνωρίζω ατομα που έχουν προσθέσει κανονικά το UK account στην paypal. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικα με το UK account επειδή είναι και νεκρό νόμισμα πλέον και θα υπάρχουν μετατροπές απο την paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες λέτε αλήθεια;τους παρακαλάω μια βδομάδα να μου βάλουνε το καινούργιο IBAN και αυτή μου λένε gradually :( !!!πιστεύω όμως ότι μόλις κάνουν ανανέωση τα IBAN τους οι τράπεζες θα στρώσει γιατί και μένα Eurobank με ενδιαφέρει αλλά κυρίως να το συνδέσω με Airbnb...μου φαίνεται θα πάω για διαβατήριο να ανοιξω N26!!!

Offtopic: γιατι δεν συνδεεις στο airbnb ελληνικο IBAN? Και ψαχνεις ξενα IBAN...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...