Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι

Ευχαριστώ φίλε, εχθές έστειλα το έμβασμα να δώ πότε θα μπούν τα χρήματα, άλλη μια ερώτηση που θέλω να κάνω 

"Verify my Identity" πρέπει να κάνουμε?Γιατι δεν μου έχει ζητήσει κάτι τέτοιο η εφαρμογή. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή βλέπω ότι έχει ερωτηθεί αλλά δεν έχει απαντηθεί από κάποιον. Έχει πάρει κανείς refund μέσω paypal (credit to credit) στην Revolut; 

 

Σήμερα μου έκαναν ένα full refund και περιμένω να δω πότε και ΑΝ θα μπουν τα λεφτά πίσω στην Revolut.

 

Ναι, έχω πάρει επιστροφή από αγορά στο AliExpress. Ήταν άμεση (μια δυο μέρες το πολύ) μπορώ να πω.

Απλά επειδή το βασικό νόμισμα στην εφαρμογή είναι ευρώ και η επιστροφή έγινε σε δολάρια, το παρατήρησα μετά από 3-4 μέρες :D

 

Για το feedback της υπόθεσης:

 

Τα λεφτά μπήκαν σήμερα οπότε μιλάμε για λιγότερο από 24 ώρες από τη στιγμή που πήρα το mail για το refund! :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε, εχθές έστειλα το έμβασμα να δώ πότε θα μπούν τα χρήματα, άλλη μια ερώτηση που θέλω να κάνω 

"Verify my Identity" πρέπει να κάνουμε?Γιατι δεν μου έχει ζητήσει κάτι τέτοιο η εφαρμογή. .

Δεν είναι απαραίτητο. Θα σου το ζητήσει υποχρεωτικά μόνο αν ξεπεράσεις τα 1500 ευρώ σε ένα έτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα μια βοηθεια γιατι παρ'ολο που μου βγηκαν τα ματια δεν εχω καταλαβει κατι.

 

Εκανα λογαριασμο στο revolut με τα κανονικα μου στοιχεια. Απ'οτι εχω καταλαβει θα πρεπει να στειλω χρηματα στον revolut και μετα να προσθεσω την virtual card στο paypal για αγορες? Η μπορεις να αγορασεις κατευθειαν απο το balance του revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και με τους 2 τροπους ψωνιζεις.

 

Στο ονομα της καρτας που σου ζητανε απο τα καταστηματα  βαζεις το ονομα του λογαριασμου σου στο revolut η πρεπει να παρεις φυσικη καρτα?

 

Eπισης η καρτα περναει παντου η πρεπει να υποστηριζετε απο το on line καταστημα? Στο εμβασμα που εκανα εσβησα τα 3 Χ που ειχε στο BIC. Ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα, ετσι?

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να παρεις φυσικη καρτα αλλιως ψωνιζεις μονο ιντερνετικα.

Η καρτα ειναι mastercard αρα ψωνιζεις  οπου δεχονται την mastercard.

Τα 3Χ τα σβηνεις οκ, αλλα πρεπει να βαλεις το swift/bic της revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω πρόσθεσα την κάρτα στο paypal και το PayPal πήρε 1$ δεν μου έχει εμφανιστεί ο τετραψήφιο Αριθμός στις κινήσεις της revolut για verification στο PayPal . Παρόλα αυτά Αγορές κάνω μέσω PayPal με χρέωση στην revolut.τι συμβαίνει; και κάτι Ακόμα, τα χρήματα εμφανίζονται στην revolut σε δολάρια , είναι σωστό; μπορώ να τα μετατρέψω σε€ η £;

 

Αποστολή από το A0001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια επιλογη βαζουμε εδω παιδια?

 

Επισης η ΡΡ μου τραβιξε το 1δολλαριο απο την revolut τωρα περιμενω στο app να μου ερθει καποιος 4digit code για να τον βαλω στο paypal οπως οταν εχω φυσικο λογαριασμο και πηγαινουμε στην τραπεζα?

post-140396-0-45289600-1450383920_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τρέχω την εφαρμογή, το τηλέφωνο μου εμφανίζει μήνυμα "προστασία απορρήτου ενεργή" "revolut δεν θα μπορεί να έχει πρόσβαση"

Πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια επιλογη βαζουμε εδω παιδια?

 

Επισης η ΡΡ μου τραβιξε το 1δολλαριο απο την revolut τωρα περιμενω στο app να μου ερθει καποιος 4digit code για να τον βαλω στο paypal οπως οταν εχω φυσικο λογαριασμο και πηγαινουμε στην τραπεζα?

Την δεύτερη ώστε η μετατροπή συναλλάγματος να γίνεται απο την κάρτα (τράπεζα) που έχεις συνδέσει.  Η πρώτη χρησιμοποιεί την ισοτιμία μετατροπης του paypal και δεν συμφέρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Έκανα πατάτα και στα xx που βγάζει ξέχασα να βάλω το Bic νούμερο. Έχει κανείς καμία ιδέα τι γίνετε τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να παρεις φυσικη καρτα αλλιως ψωνιζεις μονο ιντερνετικα.

Η καρτα ειναι mastercard αρα ψωνιζεις  οπου δεχονται την mastercard.

Τα 3Χ τα σβηνεις οκ, αλλα πρεπει να βαλεις το swift/bic της revolut.

 

Εβαλα τον λογαριασμο της τραπεζας, μου εβγαλε αυτοματα το BIC μαζι με 3 Χ στο τελος. Εσβησα τα Χ και εκανα την μεταφορα. Στην συναλλαγη φαινεται κανονικα το BIC χωρις τα X.

 

Θα υπαρχει καποιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια επιλογη βαζουμε εδω παιδια?

 

Επισης η ΡΡ μου τραβιξε το 1δολλαριο απο την revolut τωρα περιμενω στο app να μου ερθει καποιος 4digit code για να τον βαλω στο paypal οπως οταν εχω φυσικο λογαριασμο και πηγαινουμε στην τραπεζα?

Βαζεις την 2η επιλογη ωστε να σου κανει την μετατροπη η revolut.Eπισης αμα εκανες απλα add card στο ππ δεν σου δινει καποιο 4ψηφιο κωδικο απλα σε χρεωνει 1$.Στο verify my card θα σε χρεωσει με τον 4ψηφιο κωδικο που θα στα επιστρεψει μετα απο λιγες ημερες.

Σημειωση.Εγω που ειχα παρει τις 5 λιρες απο τον promo code οταν εκανα verify my card η pp με χρεωσε 1 pound και για να βρω τον κωδικο ηταν στις λιρες και οχι στο υπολοιπο με ευρω που ειχα μεσα στην εφαρμογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)ρε φιλε σοβαρα τωρα με ξερεις και απο εχτες και μ τη λες?? 2) μου την λεει ο αλλος και να κατσω με στραβωμενα χερια?? μια ερωτηση εκανα απλα περιμενα μια απαντηση και οχι καποιον να πει την εξυπναδα του επειδη δε καταλαβαινει τι γραφω ...και εφοσον δε καταλαβε ας μην μου την πεταγενα ειχε τροπους...3) ειπα εγω καπου οτι δε με βοηθησε το τοπικ?? η δεν εδειξα σεβασμο στο τοπικ?? 4) αν δεν εχεις το iq να καταλβεις τη παρενθεση αστο κ εσυ...

 

Για αυτο πριν πετατε κατι να σκεφτεστε πρωτα ...εχετε χαζεψει πισω απο ενα πληκτρολογιο και λιγο rescpect σε ενα μελος που ειναι απο το 2007 γραμμενο δε βλαπτει

 

ontopic παλι με το refund τι γινετε?

Θα σου απαντήσω στο κομμάτι που αφορά εμένα. Δεν στην είπα αν αυτό καταλαβες, απλά ήθελα να σου εξηγήσω πως λειτουργεί το paypal, και πως λειτουργεί με οποιαδήποτε κάρτα χρεωστικής (visa/mastercard και δεν θυμάμαι ποια άλλη) ανεξαρτήτως τράπεζας. Και συ όμως δεν με ξέρεις αλλά μου την είπες έτσι δεν είναι;

 

Και επειδή είσαι από το 2007 δεν σημαίνει κάτι. Από την στιγμή που είμαστε μέλη σε μια κοινότητα με αρκετά άτομα, τότε είμαστε ίδιο όλοι, ανεξαρτήτως ημερομηνία εγγραφής.

 

Σε αναφορές που έχουν κάνει παιδιά λένε ότι το refund γίνεται σχετικά γρήγορα. Προσωπικά δεν θυμάμαι πόσες μερες Έκανε το refund σε μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...