Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα στην εφαρμογή δεν εμφανίζει την πορεία αποστολής της κάρτας, χθες νομίζω στο my card έβλεπα ποτέ έγινε order etc.

Μήπως σου έλεγε ότι ήταν να παραδοθεί χτες η κάρτα? Επειδή έχει παρατηρηθεί ότι όταν περάσει η ημερομηνία πιθανής παράδοσης σταματάει να σου δείχνει την πορεία μέσα από την εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα στην εφαρμογή δεν εμφανίζει την πορεία αποστολής της κάρτας, χθες νομίζω στο my card έβλεπα ποτέ έγινε order etc.

Μην ανησυχείς, το ίδιο είχε γίνει και σε εμένα (είχε πχ εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης στις 2 Δεκ. οπότε από εκείνη την ημέρα κ μετά δεν υπήρχε καθόλου σχετική πληροφορία στο mycard). Τελικά άργησε λίγο αλλά ήρθε χθες..

 

EDIT: Με πρόλαβε ο από πάνω, αν θέτε σβήστε το να μην πιάνει χώρο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακα εκανα revolut λογαριασμο στο τηλεφωνο της συζυγου μου και εκανα εμβασμα ενα μικρο ποσο. Αφου εμφανιστηκαν τα χρηματα στον λογαριασμο της εστειλα στο δικο μου λογαριασμο revolut απο το τηλεφωνο της 10 ευρω και εμφανιστηκαν σε δευτερολεπτα.Πολυ χρησιμο το βρηκα σε περιπτωση που δεν εχεις την ευχερεια ΑΤΜ κοντα σου η χρειαζεσαι λεφτα αμεσα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,εμενα μεχρι χθες ελεγε οτι η καρτα θα ειναι εδω στς 23-24 Δεκεμβριου.

Σημερα ειχα ενα notification οτι η καρτα μου φτανει συντομα και σταματησα να εχω ενημερωση για το ποτε θα ερθει η καρτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ηρθε σημερα η καρτα. Λογικα ειχε φτασει εδω και μερες στο ταχυδρομειο και περιμεναν να το στειλουν μαζι με αλλους λογαριασμους και γραμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω, έγραφε θα αποσταλεί στις 15/12 και παράδοση 31/12.

 

 

Καλημερα,εμενα μεχρι χθες ελεγε οτι η καρτα θα ειναι εδω στς 23-24 Δεκεμβριου.

Σημερα ειχα ενα notification οτι η καρτα μου φτανει συντομα και σταματησα να εχω ενημερωση για το ποτε θα ερθει η καρτα....

 

Υπήρχε ένα πρόβλημα με τις ημερομηνίες για τις κάρτες στην εφαρμογή και έβγαζε άκυρες ημερομηνίες κλπ. Ίσως λοιπόν αυτό που λέτε να έχει σχέση με αυτό. Να απενεργοποίησαν δηλαδή το κομμάτι αυτό της εφαρμογής μέχρι να το διορθώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,έχω δοκιμάσει να στείλω εμβασμα από το application της Πειραιώς αλλά στο τέλος (κάθε φορά) μου βγάζει "σφάλμα συστήματος". Κάνω κατι λάθος ή απλά δεν γίνεται να ολοκληρωθεί η διαδικασία μέσω του mobile application?

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ... Καμία βοήθεια παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,έχω δοκιμάσει να στείλω εμβασμα από το application της Πειραιώς αλλά στο τέλος (κάθε φορά) μου βγάζει "σφάλμα συστήματος". Κάνω κατι λάθος ή απλά δεν γίνεται να ολοκληρωθεί η διαδικασία μέσω του mobile application?

Εδω και 1 χρονο που προσπαθω να κανω εμβασμα απο το app δεν γινετε.Οποτε μονο απο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και 1 χρονο που προσπαθω να κανω εμβασμα απο το app δεν γινετε.Οποτε μονο απο pc.

Όντως μόλις τώρα το έκανα κι εγώ μέσω pc... Δεν δουλεύει μέσω app...

Παιδια μια ερώτηση μιας και για την συγκεκριμένη κάρτα έμαθα σήμερα... Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί αλλα τι κέρδος έχει η συγκεκριμένη εταιρεία μιας και δεν υπάρχει κάποια χρέωση, γνωρίζει κανεις να μας πει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ εδώ και μισή ώρα να παραγγείλω απο sportsdirect μέσω paypal και συνδεδεμένης revolut.

Έχω 28.13 στο paypal balance και 38.05 στην revolut(άθροισμα 66.18).Η παραγγελία είναι στα 64.99 αλλά γίνεται declined η συναλλαγή. Τι ακριβώς παίζει;

 

ΥΓ.Μπορούμε να κάνουμε request τα χρήματα της revolut στο paypal?(λύθηκε έτσι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω ότι έχει ερωτηθεί αλλά δεν έχει απαντηθεί από κάποιον. Έχει πάρει κανείς refund μέσω paypal (credit to credit) στην Revolut; 

 

Σήμερα μου έκαναν ένα full refund και περιμένω να δω πότε και ΑΝ θα μπουν τα λεφτά πίσω στην Revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έχω πάρει επιστροφή από αγορά στο AliExpress. Ήταν άμεση (μια δυο μέρες το πολύ) μπορώ να πω.

Απλά επειδή το βασικό νόμισμα στην εφαρμογή είναι ευρώ και η επιστροφή έγινε σε δολάρια, το παρατήρησα μετά από 3-4 μέρες :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...