Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατ' αρχήν, συγχαρητήρια στη Mary και σε όλους τους χρήστες που συνεισέφεραν στο να γίνει ένας τόσο κατατοπιστικός οδηγός! Μας λύσατε κυριολεκτικά τα χέρια.

 

Να συμπληρώσω λίγα στοιχεία μέσα από τη δική μου εμπειρία χρήσης της εφαρμογής:

(1) Μη δοκιμάσετε να συνδέσετε την κάρτα με το Skrill, σου κλειδώνει προσωρινά και πρέπει να επικοινωνήσεις με το support (κάνουν μία διαδικασία ταυτοποίησης και σου την ξεκλειδώνουν, σχετικά άμεσα). Το γράφω αυτό αναφορικά με τα sites με τα οποία δεν συνεργάζεται η revolut.                                                                                                                                                                                                                       
(2) Η εφαρμογή έχει κάποιο bug όσον αφορά τις ημερομηνίες παραγγελίας/αποστολής/άφιξης της φυσικής κάρτας. Μη σας απασχολεί ιδιαίτερα αυτό, η καθυστέρηση υφίσταται λόγω μεγάλου φόρτου εργασίας των ελληνικών ταχυδρομείων αυτή την περίοδο. Οι αγορές σας, ακόμη και η σύνδεση με το paypal, μπορούν να γίνουν και χωρίς τη φυσική κάρτα.

(3) Σε περίπτωση που κάποιος/α έχει φτάσει το όριο των 500 ευρώ/μήνα με τη μορφή εμβασμάτων στο εξωτερικό, ας κάνει μία δοκιμή και από άλλη τράπεζα. Προσωπικά, έχοντας φτάσει το όριο, δοκίμασα σήμερα και από την ΕΤΕ και μου πέρασαν το έμβασμα. Το (3) το αναφέρω γενικότερα φυσικά.

Ελπίζω να μην κούρασα και ευχαριστώ για την φιλοξενία. Καλές γιορτές σε όλους τους συμφορουμίτες!

Επεξ/σία από dimitriospl
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατ' αρχήν, συγχαρητήρια στη Mary και σε όλους τους χρήστες που συνεισέφεραν στο να γίνει ένας τόσο κατατοπιστικός οδηγός! Μας λύσατε κυριολεκτικά τα χέρια.

 

Να συμπληρώσω λίγα στοιχεία μέσα από τη δική μου εμπειρία χρήσης της εφαρμογής:

 

(1) Μη δοκιμάσετε να συνδέσετε την κάρτα με το Skrill, σου κλειδώνει προσωρινά και πρέπει να επικοινωνήσεις με το support (κάνουν μία διαδικασία ταυτοποίησης και σου την ξεκλειδώνουν, σχετικά άμεσα). Το γράφω αυτό αναφορικά με τα sites με τα οποία δεν συνεργάζεται η revolut.                                                                                                                                                                                                                       

 

το αντίθετο το έχεις κάνει? να φορτώσεις χρήματα από την κάρτα skrill στο revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο paypal άλλο Πειραιώς άλλο κάτω ραχούλα bank. Το PayPal είναι είναι το αλεξίσφαιρο γιλέκο Η αν θες καλύτερα ο διαιτητής στις συναλλαγές στο ίντερνετ.

 

Αν αγοράσεις κάτι από ebay και δεν το λάβεις ποτέ, κι αν μετά από συζητήσεις με τον πωλητή δεν βγάλεις άκρη τότε απευθύνεσαι στο eBay και στο PayPal.

 

Στην ερώτηση τώρα που κάνεις, ναι μπορείς να συνδέσεις και τη revolut και όποια άλλη κάρτα έχεις ανεξαρτήτως τράπεζας.

 

Υ.Γ. προς αποφυγήν παρεξηγήσεων αυτά που έγραψα είναι προσωπική άποψη και πως το χρησιμοποιώ εγώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο paypal άλλο Πειραιώς άλλο κάτω ραχούλα bank. Το PayPal είναι είναι το αλεξίσφαιρο γιλέκο Η αν θες καλύτερα ο διαιτητής στις συναλλαγές στο ίντερνετ.

 

Αν αγοράσεις κάτι από ebay και δεν το λάβεις ποτέ, κι αν μετά από συζητήσεις με τον πωλητή δεν βγάλεις άκρη τότε απευθύνεσαι στο eBay και στο PayPal.

 

Στην ερώτηση τώρα που κάνεις, ναι μπορείς να συνδέσεις και τη revolut και όποια άλλη κάρτα έχεις ανεξαρτήτως τράπεζας.

 

Υ.Γ. προς αποφυγήν παρεξηγήσεων αυτά που έγραψα είναι προσωπική άποψη και πως το χρησιμοποιώ εγώ.

το πειραιως το εβαλα σε παρανθεση αν δε τη καταλαβαινεις ξαναπηγαινε δημοτικο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πειραιως το εβαλα σε παρανθεση αν δε τη καταλαβαινεις ξαναπηγαινε δημοτικο ....

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πειραιως το εβαλα σε παρανθεση αν δε τη καταλαβαινεις ξαναπηγαινε δημοτικο ....

 

Και επειδή την εβαλες σε παρένθεση τι? 

Αναιδεστατο πλάσμα... σε βοηθάνε και μας την λες κιολας απο πάνω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πειραιως το εβαλα σε παρανθεση αν δε τη καταλαβαινεις ξαναπηγαινε δημοτικο ....

Ίσως πρέπει να ξαναπάς εσύ δημοτικό και να μάθεις να κάνεις σωστή χρήση της παρένθεσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση?? τη revolut τι βαζουμε στο ιδιο υπαρχον παυπαλ account(πειραιως) η πρεπει να φτιαξω  καινουργιο ? 

 

 

το πειραιως το εβαλα σε παρανθεση αν δε τη καταλαβαινεις ξαναπηγαινε δημοτικο ....

Μηπως δεν το εβγαλες εσυ το δημοτικο και το εχεις καημο και την λες στους αλλους ? Kανεις μια ερωτηση που ουτε εσυ καταλαβαινεις τι γραφεις, πειραιως paypal :cry: :cry: ,σου απανταει καποιος, και του την λες και απο πανω !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

Και επειδή την εβαλες σε παρένθεση τι? 

Αναιδεστατο πλάσμα... σε βοηθάνε και μας την λες κιολας απο πάνω...

  

Ίσως πρέπει να ξαναπάς εσύ δημοτικό και να μάθεις να κάνεις σωστή χρήση της παρένθεσης.

  

Μηπως δεν το εβγαλες εσυ το δημοτικο και το εχεις καημο και την λες στους αλλους ? Kανεις μια ερωτηση που ουτε εσυ καταλαβαινεις τι γραφεις, πειραιως paypal :cry: :cry: ,σου απανταει καποιος, και του την λες και απο πανω !!!!

Δεν θέλω να φανώ superman, αλλά εδώ υπήρχε άνθρωπος που ρωτούσε τι είναι έμβασμα που αντί να γράψει στο Google "έμβασμα" τι πιο εύκολο?! Και εσείς καθήσατε και του απαντήσατε με links παραπομπές και αλλά τέτοια. Τέλος πάντων το PayPal χωρίς την κάτω ραχούλα μπανκ είναι ενα τίποτα και αυτό το λέω γιατί πέραν του eBay το PayPal είναι ανύπαρκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

      

Δεν θέλω να φανώ superman, αλλά εδώ υπήρχε άνθρωπος που ρωτούσε τι είναι έμβασμα που αντί να γράψει στο Google "έμβασμα" τι πιο εύκολο?! Και εσείς καθήσατε και του απαντήσατε με links παραπομπές και αλλά τέτοια. Τέλος πάντων το PayPal χωρίς την κάτω ραχούλα μπανκ είναι ενα τίποτα και αυτό το λέω γιατί πέραν του eBay το PayPal είναι ανύπαρκτο.

 

Δεν καταλαβαίνω που οδηγεί αυτό το συμπέρασμα (αν και λανθασμένο). Προφανώς το PP χωρίς τις τράπεζες δεν έχει λόγο ύπαρξης αλλά γιατί να γράφουμε τα αυτονόητα; Το PP υποστηρίζεται ευρέως σε πολλά καταστήματα πέραν του eBay. Πλέον μπορείς να πληρώσεις ακόμα και τα σουβλάκια σου με PP. Εν πάση περιπτώσει, βγήκαμε offtopic.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αντίθετο το έχεις κάνει? να φορτώσεις χρήματα από την κάρτα skrill στο revolut?

Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει για να είμαι ειλικρινής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω που οδηγεί αυτό το συμπέρασμα (αν και λανθασμένο). Προφανώς το PP χωρίς τις τράπεζες δεν έχει λόγο ύπαρξης αλλά γιατί να γράφουμε τα αυτονόητα; Το PP υποστηρίζεται ευρέως σε πολλά καταστήματα πέραν του eBay. Πλέον μπορείς να πληρώσεις ακόμα και τα σουβλάκια σου με PP. Εν πάση περιπτώσει, βγήκαμε offtopic.

σωστά, έχει να κάνει με την αμεσότητα και όχι με την ασφάλεια του paypal στα σουβλάκια.

 

Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει για να είμαι ειλικρινής!

ουσιαστικά είναι ο τρόπος να ξεπεράσεις το όριο του 500 ευρώ/ μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...