Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι πολλοι λιγοι στο φορουμ που εχουν παραλαβει καρτες ακριβως στην ημερομηνια τους. Εμενα δεν πηρε 3 εβδομαδες βεβαια (τον Νοεμβριο παρελαβα) αλλα δεν πηρε και 5 μερες.Στελνουν με φτηνα μεταφορικα αφου ειναι free η αποστολη. Απο Αγγλια εχω παραλαβει δεμα που εχει κανει και 3 εβδομαδες να ερθει με τα φτηνα μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντα οι αποστολές (ανεξάρτητα αν είναι μια κάρτα σε φάκελο ή ένα δέμα από ebay) πριν τα Χριστούγεννα και πριν το Πάσχα αργούν χαρακτηριστικά λόγο μεγάλου φόρτου εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ekkli είναι λάθος νομίζω να το αναφέρεις ως συμπέρασμα αυτό.Θεωρώ ότι θα δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα.Καταλαβαίνω ότι στην περίπτωσή σου και σε κάποιους άλλους βοήθησε,αλλά ηταν η εξαίρεση.Ο κανόνας είναι αυτός που ανέφερε ο molot πιο κάτω.Καλό είναι λοιπόν το clear data να χρησιμοποιείται αφού διαπιστωθεί πρόβλημα και όχι προκαταβολικά.

 

μπορεί να βιάστηκα και να το έγραψα παρορμητικά, οκ,

αλλά δεν παθαίνεις κάτι αν κάνεις clear data/cache, παθαίνεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω να πω την αλήθεια αν παθαίνεις κάτι,αλλά φαντάσου να γινόταν το ανάποδο.Να ήταν όλα σωστά στην αρχή και με το clear cache να άλλαζαν σε λάθος :-D  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπρόσθεσα τελικά το google account αλλά πάλι τίποτα. Επανεκκινήσεις, απεγκατάσταση των Play store updates, clear cache πολλές φορές με ή χωρίς επανεκκίνηση, εγκατάσταση με χρήση είτε wifi, είτε 3g, τίποτα δεν δούλεψε. Το revolut αρνείται πεισματικά να εγκατασταθεί.

Έστειλα μύνημα στο support και περιμένω να δω τι θα μου πουν.

Τι να σου πω, δεν ξέρω τι συμβαίνει. Δοκίμασε να κατεβάσεις το apk και να το εγκαταστήσεις χειροκίνητα.

Κατέβασα το apk του revolut και δοκίμασα να το εγκαταστήσω αλλά πάλι αποτυγχάνει! Εν τω μεταξύ, το support τους μου είπε ότι το προωθήσανε στο development department και δεν έχω άλλα νέα. Καμιά άλλη ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως ο πιο απίστευτος οδηγός που έχω διαβάσει ποτέ !!!!!!!!!!!!!!

Φανταστική δουλειά. Ακόμα και ο πιό άσχετος καθοδηγείται άψογα.

 

MARY, MERRY CHRISTMAS !!!!!!

 

:-D :-D :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,έχω δοκιμάσει να στείλω εμβασμα από το application της Πειραιώς αλλά στο τέλος (κάθε φορά) μου βγάζει "σφάλμα συστήματος". Κάνω κατι λάθος ή απλά δεν γίνεται να ολοκληρωθεί η διαδικασία μέσω του mobile application?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτη εφαρμογή.

 

Τα χρήματα φορτώθηκαν από την Πειραιώς μέσω winbank σε 2 μέρες, έχω ήδη συνδέσει την κάρτα του revolut με το paypal, έτσι για να το τεστάρω. Όλα καλά!

 

Θεωρώ πως είναι μακράν ο καλύτερος και φθηνότερος τρόπος αγορών. Περιμένω να μου έρθει και η κάρτα σε φυσική μορφή :)

 

Φανταστείτε ότι οι prepaid των ελληνικών τραπεζών είναι ακριβότερες :P

 

Πειραιώς:

ΕΞΟΔΑ

Blank.gif
  • € 5 για απόκτηση & Φόρτιση
  • 1% επί του ποσού επαναφόρτισης, ελάχιστη χρέωση €1, μέγιστη χρέωση €3)
  • €2 για κάθε εκφόρτιση ή ανάληψη εντός €

 

αχαχαχαχααχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...