Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και αφού πας στην σελίδα αυτή που ο φίλτατος @Braker1 "σπρώχνει" όσο μπορεί σου προτείνω να διαβάσεις όλα τα σχόλια εκεί προσεχτικά και αν μετά σου πει και για το IBAN ρώτα γιατί δεν προτείνει να πας και σε αυτή τη σελίδα που είναι Γερμανική η τράπεζα - πολύ πιο αξιόπιστη από Βουλγαρία - και δίνει και αυτή IBAN,,,

δεν ειναι Βουλγαρια.... Λουξεμβουργο ειναι. μπερδευτικες... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ειναι Βουλγαρια.... Λουξεμβουργο ειναι. μπερδευτικες... :-)

Ελπίζω να έχει λίγο κοινή λογική το παιδί να διαβάσει τα posts εδώ στο insomnia και να κάνει μια απλή αναζήτηση στη Google οπότε και θα κρίνει μόνος του από που είναι η εταιρία αυτή και η μητρική της...  ;)

 

Υ.Γ. Μια συμβουλή για να μην "καρφώνεσαι" μιας και γράφεις(?) ότι ουδεμία σχέση έχεις με την εν λόγο εταιρία είναι τουλάχιστον να προτείνεις και τις άλλες εναλλακτικές που υπάρχουν για αγορές στο εξωτερικό, και έχουν δικά τους νήματα εδώ στο insomnia ώστε να μπορεί να κρίνει ο άλλος τα θετικά και τα αρνητικά τους και να διαλέξει ότι τον εξυπηρετεί καλύτερα.

 

Κλείνουμε εδώ για να μην βγούμε offtopic και αρχίσει πάλι ο admin να σβήνει posts και για οποιαδήποτε πληροφορία/συνέχεια στο διπλανό, "δικό σου", νήμα.

 

Καλή μέρα να έχουμε  :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερωτηση γιατι το διαβασα το θεμα μια φορα αλλα λογο μεγεθους ειναι δυσκολο να το ξαναψαξω ...

 

εκανα το εμβασμα στη revolut μεσο Εθνικης 

αλλα στο ονομα μου η εθνικη το βγαζει "Konstantinos"

ενω στο revolut εχω γραφτει "Konstadinos"

to επιθετο ειναι κομπλε !!!

 

λετε να εχω καποιο προβλημα με το εμβασμα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερωτηση γιατι το διαβασα το θεμα μια φορα αλλα λογο μεγεθους ειναι δυσκολο να το ξαναψαξω ...

 

εκανα το εμβασμα στη revolut μεσο Εθνικης 

αλλα στο ονομα μου η εθνικη το βγαζει "Konstantinos"

ενω στο revolut εχω γραφτει "Konstadinos"

to επιθετο ειναι κομπλε !!!

 

λετε να εχω καποιο προβλημα με το εμβασμα ??

 

Mια ερωτηση γιατι το διαβασα το θεμα μια φορα αλλα λογο μεγεθους ειναι δυσκολο να το ξαναψαξω ...

 

εκανα το εμβασμα στη revolut μεσο Εθνικης 

αλλα στο ονομα μου η εθνικη το βγαζει "Konstantinos"

ενω στο revolut εχω γραφτει "Konstadinos"

to επιθετο ειναι κομπλε !!!

 

λετε να εχω καποιο προβλημα με το εμβασμα ??

 

θα σου πρότεινα να μιλήσεις άμεσα με revolut γιατί πιθανόν να μην περνάει μετά η κάρτα σε online checks κάποιων καταστημάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερωτηση γιατι το διαβασα το θεμα μια φορα αλλα λογο μεγεθους ειναι δυσκολο να το ξαναψαξω ...

 

εκανα το εμβασμα στη revolut μεσο Εθνικης 

αλλα στο ονομα μου η εθνικη το βγαζει "Konstantinos"

ενω στο revolut εχω γραφτει "Konstadinos"

to επιθετο ειναι κομπλε !!!

 

λετε να εχω καποιο προβλημα με το εμβασμα ??

 

Δεν νομιζω να έχεις θέμα. Εδω αλλοι εχουν κανει καταθέσεις απο λογαριασμούς τρίτων που τυπικά δεν επιτρέπεται αλλα πέρασαν.

Πρακτικά δεν κάνεις καλά. Τα στοιχεία σου, πρεπει να τα μεταφράζεις κατα τρόπο ορθο και οχι οπως νομίζεις! Στο μέλλον θα μπορουσε να σου δημιουργήσει θέμα αυτό.

θα σου πρότεινα να μιλήσεις άμεσα με revolut γιατί πιθανόν να μην περνάει μετά η κάρτα σε online checks κάποιων καταστημάτων

 

Αν δινει το ονομα του οπως το αναφερει στην Revolut δεν θα εχει ποτε θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχω διαβάσει πως σε ορισμένα sites δεν δέχονται την Revolut.  Εχει κάποιος μια λίστα με τα site στα οποία δεν γίνεται δεκτή για να μην παιδευόμαστε άσκοπα με refund ;  Παρεπιπτόντως αυτό που με ενδιαφέρει είναι το αγγλικό ebay, γίνεται εκει δεκτή; Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχω διαβάσει πως σε ορισμένα sites δεν δέχονται την Revolut.  Εχει κάποιος μια λίστα με τα site στα οποία δεν γίνεται δεκτή για να μην παιδευόμαστε άσκοπα με refund ;  Παρεπιπτόντως αυτό που με ενδιαφέρει είναι το αγγλικό ebay, γίνεται εκει δεκτή; Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει.

 

Ναι γίνεται κανονικά και eBay και οπουδήποτε πλήρωσα με PayPal, και Amazon και sportsdirect.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πρακτικά δεν φταίω εγώ αλλά η τράπεζα που μετέφρασε το όνομα μου λάθος όπως διαπίστωσα είναι λάθος και στο δίπλωμα οδήγησης

ευτυχώς που έχω την παλιά ταυτότητα ακόμα καί δεν έχει αγγλικά!!!

 

το "ντ"στα αγγλικά είναι "d"

 

όχι "nt"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πρακτικά δεν φταίω εγώ αλλά η τράπεζα που μετέφρασε το όνομα μου λάθος όπως διαπίστωσα είναι λάθος και στο δίπλωμα οδήγησης

ευτυχώς που έχω την παλιά ταυτότητα ακόμα καί δεν έχει αγγλικά!!!

 

το "ντ"στα αγγλικά είναι "d"

 

όχι "nt"

Βαση του Ελοτ 743 που ετσι μεταφραζονται τα διαβατηρια και οι ταυτοτητες το "ντ" μεταφραζεται σε "nt" και οχι "D". Αρα το διπλωμα σου ειναι σωστα γραμμενο και η τραπεζα στο εχει μεταφρασει σωστα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαση του Ελοτ 743 που ετσι μεταφραζονται τα διαβατηρια και οι ταυτοτητες το "ντ" μεταφραζεται σε "nt" και οχι "D". Αρα το διπλωμα σου ειναι σωστα γραμμενο και η τραπεζα στο εχει μεταφρασει σωστα.

 

δλδ είναι ntavint beckham... ρε θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε... λολ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά δεν το ήξερα και που να το φανταστώ κιόλας

τουλάχιστον εγώ να μην έχω πρόβλημα με το έμβασμα και ας με γράψουν όπως γουστάρουν! !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...