Προς το περιεχόμενο

Expanse (TV series)


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, mindtrapper είπε

Από το κακό στο χειρότερο αυτό το κανάλι. Μετά την αλλαγή του ονόματος πήρε τον κατήφορο. 

εχει κοψει και το dark matter που γουσταρα τρελα, και γενικα ριχνει πολυ κοψιμο σε σειρες τελευταια :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μιλαμε για ακατανοητη αποφαση...Η καλυτερη σειρα επ.φαντασιας μετα το bsg με τελειες βαθμολογιες κ την κοβει...Μακαρι να το παρει το νετφλιξ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω δει 4 επεισόδια της πρώτης σεζόν. Μπορώ να πω ότι δεν με ενθουσίασε καθόλου. θα ήθελα να την συνεχίσω αλλά δεν ξέρω. 

Τι λέτε? Βελτιώνεται στην συνέχεια ή κινείται στο ίδιο μοτίβο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, p_under είπε

έχω δει 4 επεισόδια της πρώτης σεζόν. Μπορώ να πω ότι δεν με ενθουσίασε καθόλου. θα ήθελα να την συνεχίσω αλλά δεν ξέρω. 

Τι λέτε? Βελτιώνεται στην συνέχεια ή κινείται στο ίδιο μοτίβο? 

Τα πρώτα επεισόδια προσπαθούν να σε βάλουν στο νόημα/πνεύμα της σειράς, σε θέμα δράσης κτλ βελτιώνεται πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, coffeex είπε

Τα πρώτα επεισόδια προσπαθούν να σε βάλουν στο νόημα/πνεύμα της σειράς, σε θέμα δράσης κτλ βελτιώνεται πάρα πολύ.

το ελπίζω. θα δώσω μια ευκαιρία σε όλη την πρώτη σεζόν και ίσως και στην αρχή της δεύτερης μόνο και μόνο γιατί έχω ακούσει πολύ καλές κρητικές. Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, p_under είπε

έχω δει 4 επεισόδια της πρώτης σεζόν. Μπορώ να πω ότι δεν με ενθουσίασε καθόλου. θα ήθελα να την συνεχίσω αλλά δεν ξέρω. 

Τι λέτε? Βελτιώνεται στην συνέχεια ή κινείται στο ίδιο μοτίβο? 

Είναι από τα καλά space opera. Είναι λίγο αργό αλλά έχει καλό στόρι και χαρακτήρες.  Βασίζεται σε βιβλία  και δεν είναι σας τα περισσότερες σειρές του είδους.  Ξεχωρίζει το γεγονός ότι κρατάει σε καλό επίπεδο την αληθοφάνεια δια σειρά φαντασίας.  Ελπίζω να το πάρει κάποιος άλλος γιατί στην επόμενη σεζόν (άμα έρθει)  ξεκινάνε τα ωραία σύμφωνα με τα βιβλία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κοπει θα ειναι η δευτερη μαλακια καναλιου μετα το εξαιρετικο firefly που αν συνεχιζονταν θα μιλουσαμε σιγουρα για μια απο τις καλυτερες σειρες εκει εξω. Ακομα ειναι αλλα μονο 14 επεισοδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/5/2018 στις 12:13 ΜΜ, nyne είπε

Καλα μιλαμε για ακατανοητη αποφαση...Η καλυτερη σειρα επ.φαντασιας μετα το bsg με τελειες βαθμολογιες κ την κοβει...Μακαρι να το παρει το νετφλιξ...

Αν διαβάζω καλά, μάλλον είναι θέμα λάθος αρχικών επιλογών για τα δικαιώματα.

Το Si-Fi είχε αγοράσει το δικαίωμα να το προβάλει μόνο σε εβδομαδιαία βάση, μόνο στην Αμερική και όχι streaming.

Παράλληλα, το Neflix είχε αγοράσει το δικαίωμα να το προβάλει εκτός Αμερικής αλλά μόνο αφού προβληθεί ολόκληρη η σεζόν στο Si-Fi.

Έτσι, στην Αμερική έχαναν το κοινό του streaming ενώ στον υπόλοιπο κόσμο έχαναν τους φανατικούς οπαδούς που δεν ήθελαν να περιμένουν να ολοκληρωθεί η σεζόν για να τη δουν στο Netflix και προτιμούσαν την πειρατεία.

Με αυτά τα δεδομένα, το Si-Fi θεώρησε πως δεν το συνέφερε να συνεχίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι 100% αλλά υπάρχουν ελπίδες ότι θα το πάρει η amazon, μου έκανε εντύπωση που δεν έδειξε ενδιαφέρον το νετφλιξ, παρόλο που το έχει στην γκάμα του. Με απογοήτευσε λίγο είναι η αλήθεια.

Το 3x07 βγήκε και είναι πολύ καλό, αυτή η σεζόν είναι καλύτερη με διαφορά από τις προηγούμενες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...