Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως εμένα η κάρτα μου ήρθε σε 2 εβδομάδες (ή και λιγότερο,δεν θυμάμαι ακριβώς) , και είχα επιλέξει και απλό ταχυδρομείο παρακαλώ, και η πιστοποίηση έγινε άμεσα και αγορές κάνω κανονικά οπουδήποτε ενώ πχ με την Πειραιως σε ebay τρώω άκυρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως εμένα η κάρτα μου ήρθε σε 2 εβδομάδες (ή και λιγότερο,δεν θυμάμαι ακριβώς) , και είχα επιλέξει και απλό ταχυδρομείο παρακαλώ, και η πιστοποίηση έγινε άμεσα και αγορές κάνω κανονικά οπουδήποτε ενώ πχ με την Πειραιως σε ebay τρώω άκυρα.

 

σε ποιο τμήμα της ipay δουλεύεις ;; γιατί δεν γίνεται να μην έχεις πρόβλημα και να είναι όλα καλά...... σίγουρα και εσύ "τα πήρες" για να το γράψεις αυτό.  :P  :P  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιο τμήμα της ipay δουλεύεις ;; γιατί δεν γίνεται να μην έχεις πρόβλημα και να είναι όλα καλά...... σίγουρα και εσύ "τα πήρες" για να το γράψεις αυτό.  :P  :P  :P

Ναι κάπως έτσι πάει η δουλειά εδώ και όχι μόνο σε αυτό το topic αλλά και σε άλλα...

Όπως και να έχει, όποιος έχει τις οποιεσδήποτε αμφιβολίες απλά να μην ασχοληθεί με τη συγκεκριμένη κάρτα και να μην μας τα πρήζει.Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να αποδείξουμε σε κανέναν οτι δεν είμαστε ελέφαντες.

Όσον αφορά τα πρόσφατα άκυρα από τις ελληνικές κάρτες, πιθανολογώ οτι παίζει ρόλο και η ανακεφαλαιοποίηση που γίνεται και κοιτάνε να μαζέψουν χρήμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω κάτι που ίσως λίγοι παρατήρησαν. Μέχρι πριν μερικές μέρες η διεύθυνση που ήταν δηλωμένη στην iPay ήταν 10 Boulevard Royal L-2449 – Luxembourg.
 

Τώρα είναι 26B Boulevard Royal L-2449 – Luxembourg, από ότι έμαθα μετακόμισαν σε μεγαλύτερα γραφεία.

 

 

Επίσης από αύριο 12-12-15 ξεκινάνε οι νέες χρεώσεις (τις έχω ανεβάσει στο αρχικό post).

 

 

Θα πάω αύριο σε ΑΤΜ να σηκώσω με την μια 1000 euro να δω αν θα τα δώσει και αν θα μου κρατήσει 4 euro όπως γράφουν στις νέες χρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χρεωσεις υπαρχουν για μεταφορα χρηματων απο Πειραιως σε λογαριασμο LeuPay αν υπαρχουν. Επισης για αγορες απο Κινεζομαγαζα μεσω συνδεδεμενου λογαριασμου Paypal υπαρχουν χρεωσεις? Η ειναι Free οπως με την Revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χρεωσεις υπαρχουν για μεταφορα χρηματων απο Πειραιως σε λογαριασμο LeuPay αν υπαρχουν. Επισης για αγορες απο Κινεζομαγαζα μεσω συνδεδεμενου λογαριασμου Paypal υπαρχουν χρεωσεις? Η ειναι Free οπως με την Revolut?

 

1 euro είναι το έμβασμα. για αγορές με σύνδεση paypal δεν υπάρχουν χρεώσεις.

post-57234-0-17822400-1449842702_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν δικαζουμε ;;; μπα ;;; να ριχνεις λασπη για εταιριες οτι ειναι βιτρινες, απατες κτλ ξερεις να το κανεις, οπως και να γραφεις πως εχω κερδος απο κατι που ειναι δωρεαν (ρε μπας και εχω κερδος και απο το εδω topic ;; )... αλλα ειδες πως το γυριζεις οταν σοβαρευει το πραγμα...

 

λοιπον bruce wayne (aka batman) μιας και απο οτι μας γραφεις το μονο που θελεις ειναι να σωσεις τον κοσμο αν εχεις να κανεις καταγγελια ξερεις που μπορεις να απευθυνθεις (και επωνυμα) και φυσικα θα υπαρξουν οι αναλογες αντιδρασεις, αλλιως μη χαλας το topic γιατι οπως βλεπεις υπαρχει και κοσμος που ενδιαφερεται.

Πού είδες εσύ να τα γύρισα αυτά που γράφω ή να φοβήθηκα όπως υποννοείς,μόνο εσύ ξέρεις.

Για το "κάτι που είναι δωρεάν" όταν στην προηγούμενη σελίδα ο άλλος πλήρωσε 5 ευρώ,τί να σχολιάσω;Ή μήπως τα mypos είναι δωρεάν και δίνονται για να βοηθηθούν τα παιδάκια που πεινάνε;

 

Πράγμα που δεν είναι απαραίτητα κακό όπως ανέφερε και ο crus σε προηγούμενο ποστ.Αρκεί βέβαια να το δηλώσεις,είμαι αυτός,έχω αυτή τη σχέση με αυτούς και πουλάμε αυτά.Στο είχα αναφέρει και εγώ στα πρώτα μου ποστ,πες ποιός είσαι για να συζητήσουμε σε άλλη βάση.

 

Αντ'αυτού,2 φορές που σε ρώτησα ξεκάθαρα και σαφέστατα εγώ,και άλλες 2-3 που έμμεσα σε ρώτησαν άλλοι,επέλεξες τις υπεκφυγές,τους χαρακτηρισμούς και τις ειρωνίες για να θολώσεις τα νερά και να αποφύγεις την απάντηση.

 

'Οσο για τους χαρακτηρισμούς έχουμε μέχρι τώρα νούμερο,μάγκα του πληκτρολογίου,δικαστή ντρεντ και μπάτμαν κοροϊδευτικά.Πολύ ζήλος για να υπερασπιστείς μια υπηρεσία που απλά χρησιμοποιείς και σε ικανοποιεί,δε νομίζεις;Αδυνατώ να φανταστώ τη mary ή τον djuan να είχαν τέτοια αντίδραση προς κάποιον που θα αμφισβητούσε τη revolut ή τη number26 αντίστοιχα.Και γιατί να σκάσουν άλλωστε,μέτοχοι ειναι;Μια πρόταση έκαναν,αφού έδωσαν όλες τις παραμέτρους που γνωρίζουν,όποιος θέλει την αξιολογεί.Εσύ από την άλλη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού είδες εσύ να τα γύρισα αυτά που γράφω ή να φοβήθηκα όπως υποννοείς,μόνο εσύ ξέρεις.

Για το "κάτι που είναι δωρεάν" όταν στην προηγούμενη σελίδα ο άλλος πλήρωσε 5 ευρώ,τί να σχολιάσω;Ή μήπως τα mypos είναι δωρεάν και δίνονται για να βοηθηθούν τα παιδάκια που πεινάνε;

 

Πράγμα που δεν είναι απαραίτητα κακό όπως ανέφερε και ο crus σε προηγούμενο ποστ.Αρκεί βέβαια να το δηλώσεις,είμαι αυτός,έχω αυτή τη σχέση με αυτούς και πουλάμε αυτά.Στο είχα αναφέρει και εγώ στα πρώτα μου ποστ,πες ποιός είσαι για να συζητήσουμε σε άλλη βάση.

 

Αντ'αυτού,2 φορές που σε ρώτησα ξεκάθαρα και σαφέστατα εγώ,και άλλες 2-3 που έμμεσα σε ρώτησαν άλλοι,επέλεξες τις υπεκφυγές,τους χαρακτηρισμούς και τις ειρωνίες για να θολώσεις τα νερά και να αποφύγεις την απάντηση.

 

'Οσο για τους χαρακτηρισμούς έχουμε μέχρι τώρα νούμερο,μάγκα του πληκτρολογίου,δικαστή ντρεντ και μπάτμαν κοροϊδευτικά.Πολύ ζήλος για να υπερασπιστείς μια υπηρεσία που απλά χρησιμοποιείς και σε ικανοποιεί,δε νομίζεις;Αδυνατώ να φανταστώ τη mary ή τον djuan να είχαν τέτοια αντίδραση προς κάποιον που θα αμφισβητούσε τη revolut ή τη number26 αντίστοιχα.Και γιατί να σκάσουν άλλωστε,μέτοχοι ειναι;Μια πρόταση έκαναν,αφού έδωσαν όλες τις παραμέτρους που γνωρίζουν,όποιος θέλει την αξιολογεί.Εσύ από την άλλη...

 

....μεγαλομέτοχος στην ipay... lol...  :D  :D  :D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάλα στην εξέδρα πάλι.Μου αρέσει που με ένα "lol" ή ένα "κλαίω" θεωρείς ότι βγαίνεις από τη δύσκολη θέση και φαίνεσαι cool.Είναι γιατί νομίζεις ότι αυτοί που απευθύνεσαι τρώνε κουτόχορτο.Ευτυχώς,θέλω να πιστεύω ότι εδώ δε συμβαίνει αυτό.Δηλαδή ελάχιστη αντίληψη να έχει κάποιος,καταλαβαίνει.Άλλωστε εκτίθεσαι και μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάλα στην εξέδρα πάλι.Μου αρέσει που με ένα "lol" ή ένα "κλαίω" θεωρείς ότι βγαίνεις από τη δύσκολη θέση και φαίνεσαι cool.Είναι γιατί νομίζεις ότι αυτοί που απευθύνεσαι τρώνε κουτόχορτο.Ευτυχώς,θέλω να πιστεύω ότι εδώ δε συμβαίνει αυτό.Δηλαδή ελάχιστη αντίληψη να έχει κάποιος,καταλαβαίνει.Άλλωστε εκτίθεσαι και μόνος σου.

post-57234-0-27361400-1449850345_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνδεσα το Paypal με το λογαριασμό μου στη Leupay και 6/12 έδωσα εντολή στο paypal να μεταφέρει 30 ευρώ από το balance μου στη Leupay.

7/12 μου έστειλε μήνυμα το paypal ότι τα χρήματα έφυγαν και θα χρειαστούν 1-2 εργάσιμες για να φανούν στο λογαριασμό μου αλλά μέχρι και σήμερα δεν τα βλέπω στην Leupay.

Τόσο πολύ αργούνε να μπούνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνδεσα το Paypal με το λογαριασμό μου στη Leupay και 6/12 έδωσα εντολή στο paypal να μεταφέρει 30 ευρώ από το balance μου στη Leupay.

7/12 μου έστειλε μήνυμα το paypal ότι τα χρήματα έφυγαν και θα χρειαστούν 1-2 εργάσιμες για να φανούν στο λογαριασμό μου αλλά μέχρι και σήμερα δεν τα βλέπω στην Leupay.

Τόσο πολύ αργούνε να μπούνε;

2-3 εργασιμες ειναι κανονικα αλλα και το 3-5 εργασιμες παιζει καμια φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάλα στην εξέδρα πάλι.Μου αρέσει που με ένα "lol" ή ένα "κλαίω" θεωρείς ότι βγαίνεις από τη δύσκολη θέση και φαίνεσαι cool.Είναι γιατί νομίζεις ότι αυτοί που απευθύνεσαι τρώνε κουτόχορτο.Ευτυχώς,θέλω να πιστεύω ότι εδώ δε συμβαίνει αυτό.Δηλαδή ελάχιστη αντίληψη να έχει κάποιος,καταλαβαίνει.Άλλωστε εκτίθεσαι και μόνος σου.

Βρε αγαπητοί συμφορουμίτες γιατι τσακώνεστε;  Αντε και να παραδεχτεί ο Braker1 οτι έχει κάποια μορφή συνεργασίας με την LeuPay τι θα γίνει; Θα τον "σταυρώσουμε" τον άνθρωπο επείδη δεν αποκάλυψε απο την αρχή την ιδιότητά του; Η προσωπική μου γνώμη είναι οτι ξέρει αρκετά για το θέμα και ίσως, λέω ίσως και να έχει και οικονομικό συμφέρον απο την διάδοση της συγκεκριμένης κάρτας.

Σκεφτείτε λίγο οτι αν περάσει το νομοσχέδιο για συναλλαγές αποκλειστικά με πλαστικό χρήμα τι ανταγωνιμός θα υπάρξει στην αγορά απο τις εταιρειες που θα διαθέτουν μηχανάκια ηλεκτρονικών συναλλαγών (μιλάμε για μεγάλο τζίρο B) ).

Οπως και να έχει σημασία έχει η πληροφορία, η σωστή πληροφορία για αυτό δεν είμαστε όλοι σε αυτό το φόρουμ; Αν δεν υπήρχαν τα capital controls θα συζητούσαμε για Revolut, LeuPay και  Number26; Αν κάποιος νομίζει οτι είναι απατεώνας ο συγκεκριμένος και λέει ψέματα (δεν έχει διαπιστωθεί αυτό) και υπάρχουν αποδείξεις για δόλο και εξαπάτηση ας κινηθεί νομικά, αλλιώς απλά καταστρέφει το post με τα εμπαθή σχόλια.

Σύνδεσα το Paypal με το λογαριασμό μου στη Leupay και 6/12 έδωσα εντολή στο paypal να μεταφέρει 30 ευρώ από το balance μου στη Leupay.

7/12 μου έστειλε μήνυμα το paypal ότι τα χρήματα έφυγαν και θα χρειαστούν 1-2 εργάσιμες για να φανούν στο λογαριασμό μου αλλά μέχρι και σήμερα δεν τα βλέπω στην Leupay.

Τόσο πολύ αργούνε να μπούνε;

Δηλαδή έκανες add το ΙΒΑΝ του λογαριασμού σου στη LeuPay στο PayPal και δεν σου παρουσίασε το γνωστό εμπόδιο "You cannot add a bank account at this moment...μπλα, μπλα) και δώστου email και στο τέλος θέλουν τηλεφωνική επικοινωνία για να στον προσθέσουν. Για λέγε, ακούγεται ενδιαφέρον !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ty braker.

 

Θα περιμένω και αν δεν έχουν μπει μέχρι Δευτέρα βράδυ τους στέλνω μειλ να δω τι παίζει.

 

 

@molot12

Είχα επικοινωνήσει μαζί τους,πριν κανα μήνα, και μου είχαν περάσει τον λογαριασμό μου στη eurobank.

Πριν λίγες μέρες έκανα add new bank account και πρόσθεσα τον λογαριασμό μου στη Leupay χωρίς κανένα μήνυμα error. Απλά συμπλήρωσα ένα κωδικό που μου έστειλαν στο κινητό μου για να βεβαιωθούν ότι είμαι εγώ.

Επεξ/σία από gbouros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους δεν το γνωρίζουν,

 

Έχετε τη δυνατότητα μέσα από το e-banking (επιλογή Cards) να απενεργοποιήσετε τη κάρτα σας σε περίπτωση που τη χάσετε ή σας την κλέψουν, να ορίσετε που μπορεί να χρησιμοποιηθεί (POS / internet / ATM) καθώς και τα όρια της.
 

Καλό είναι τη χρήση και τα όρια να τα φτιάξετε και αν κάνετε χρήση της κάρτας και σε αγορές στο internet να ορίσετε χαμηλά όρια για περεταίρω ασφάλεια.

 

Καθώς και να ενεργοποιήσετε τα push / e-mail notifications μέσα από τo LeuPay app για smartphones ώστε να έχετε άμεση ενημέρωση των κινήσεων που γίνονται στην κάρτα και στον λογαριασμό.

 

τα SMS notifications προσωπικά δεν τα έχω ενεργοποιήσει γιατί νομίζω πως χρεώνονται (τα push και τα e-mail μου αρκούν)

 

ty braker.

 

Θα περιμένω και αν δεν έχουν μπει μέχρι Δευτέρα βράδυ τους στέλνω μειλ να δω τι παίζει.

 

 

ναι και ρίχτους και ένα τηλ, ετοιμάζουν και Ελληνόφωνο helpdesk (ήδη στο backoffice τους έχουν άτομα που διαβάζουν Ελληνικά.. για τις πιστοποιήσεις φυσικών και νομικών προσώπων).

post-57234-0-39454900-1449910067_thumb.jpg

post-57234-0-17421100-1449910076_thumb.jpg

post-57234-0-02510700-1449910083_thumb.jpg

post-57234-0-17684200-1449917878_thumb.jpg

Επεξ/σία από Braker1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...