Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πολύ απίθανο....για ανέβασε screenshots ή αποδείξεις για αυτά που ισχυρίζεσαι περι 10 ημερών, γιατι η αλήθεια είναι οτι οι τύποι αργούν υπερβολικά !

Αν και δεν μου αρέσει καθόλου το ανακριτικο σου υφος, απαντάω για οσους ενδιαφερονται, η καρτα ήρθε όντως με απλο ταχυδρομειο περιπου σε 10 μερες. εψαξα στο site και δεν εχει ημερομηνιες παραγγελιας και αποστολης για screenshot.

Η διαδικασία αναβαθμισης σε standard γινεται μεσα σε 2 ωρες από την ενεργοποίηση της καρτας που στελνει η εταιρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ok, τα χρήματα μεταφέρθηκαν από το paypal balance μου στο λογαριασμό της Leupay.

 

Μπορώ να παραγγείλω και 2η κάρτα για τον 2ο λογαριασμό μου στην Leupay; (ξέρω ότι θα πληρώσω αυτή τη φορά 10 ευρώ)

Δεν βρίσκω πως γίνεται εκτός και αν δεν σε αφήνει μέχρι να φτάσει η πρώτη και να κάνεις το verification.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, τα χρήματα μεταφέρθηκαν από το paypal balance μου στο λογαριασμό της Leupay.

 

Μπορώ να παραγγείλω και 2η κάρτα για τον 2ο λογαριασμό μου στην Leupay; (ξέρω ότι θα πληρώσω αυτή τη φορά 10 ευρώ)

Δεν βρίσκω πως γίνεται εκτός και αν δεν σε αφήνει μέχρι να φτάσει η πρώτη και να κάνεις το verification.

οταν γινει το verification θα μπορεσεις να παρεις και τη 2η καρτα και να τη συνδεσεις σε οποιο IBAN θελεις.

 

μεσα απο το Cards ---> Order Card

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, τα χρήματα μεταφέρθηκαν από το paypal balance μου στο λογαριασμό της Leupay.

 

Μπορώ να παραγγείλω και 2η κάρτα για τον 2ο λογαριασμό μου στην Leupay; (ξέρω ότι θα πληρώσω αυτή τη φορά 10 ευρώ)

Δεν βρίσκω πως γίνεται εκτός και αν δεν σε αφήνει μέχρι να φτάσει η πρώτη και να κάνεις το verification.

Πληρωσες προμηθεια σε paypal + leupay για την αποστολη των χρηματων ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν μου αρέσει καθόλου το ανακριτικο σου υφος, απαντάω για οσους ενδιαφερονται, η καρτα ήρθε όντως με απλο ταχυδρομειο περιπου σε 10 μερες. εψαξα στο site και δεν εχει ημερομηνιες παραγγελιας και αποστολης για screenshot.

Η διαδικασία αναβαθμισης σε standard γινεται μεσα σε 2 ωρες από την ενεργοποίηση της καρτας που στελνει η εταιρια

 

Τι κάθεσαι και ασχολείσαι ...έδω μια κάλη κούβεντα να πούμε και γινόμαστε αυτόματα εργαζόμενοι της εταιρείας.

 

Απλως θα το ανάφερω επειδή το παρατήρησα με φίλους τραπεζικούς όπου ανεφερα οτι υπάρχει τρόπος μεσω leupay revolut number26  να ανοιξεις τραπεζικό λογαριασμό σε τράπεζα εξωτερικού χωρίς φυσική παρουσία είχα ακριβώς τις ίδιες αντιδράσεις  οπώς με 2-3 άτομα εδώ μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάθεσαι και ασχολείσαι ...έδω μια κάλη κούβεντα να πούμε και γινόμαστε αυτόματα εργαζόμενοι της εταιρείας.

 

Απλως θα το ανάφερω επειδή το παρατήρησα με φίλους τραπεζικούς όπου ανεφερα οτι υπάρχει τρόπος μεσω leupay revolut number26 να ανοιξεις τραπεζικό λογαριασμό σε τράπεζα εξωτερικού χωρίς φυσική παρουσία είχα ακριβώς τις ίδιες αντιδράσεις οπώς με 2-3 άτομα εδώ μέσα.

στη revolut δεν ανοιγεις προσωπικο λογαριασμο με IBAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρωσες προμηθεια σε paypal + leupay για την αποστολη των χρηματων ;

Καμία προμήθεια. Στη Leupay μπήκε ακριβώς το ποσό που έστειλε το paypal.

 

Σε αντίθεση η eurobank μου κράτησε 3 ευρώ για 50 ευρώ που έστειλα από paypal.

 

Και στις 2 περιπτώσεις το paypal δεν κράτησε καμία προμήθεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάληψη από ΑΤΜ με τις νέες χρεώσεις.

 

Η αλλαγή στη single ανάληψη από τα 300 euro στα 1000 euro είναι εφικτή.

 

Προσπάθεια από ΑΤΜ Eurobank 1000 euro με τη μία, δεν πέρασε η συναλλαγή (έβγαλε μήνυμα πως για δική σας ασφάλεια δοκιμάστε μικρότερο ποσό), στο καπάκι βάζω 700 euro (ούτε αυτή πέρασε) και τέλος βάζω 500 euro που πέρασε με τη προμήθεια ΔΙΑΣ (σύμφωνα με τις νέες χρεώσεις) να είναι στα 4 euro.

 

Να σηκώνεις από το ΑΤΜ 500 euro με κόστος 4 euro είναι πολύ ακριβά.

 

Ελπίζω τα ΑΤΜ των άλλων τραπεζών να αφήνουν 1000 euro με τη μία.

post-57234-0-66845700-1450005580_thumb.jpg

post-57234-0-36804200-1450005589_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι Έλληνες ψάχνονται για εναλλακτικές λύσεις με τα capital controls.
 

Έχει ενδιαφέρον η επισκεψιμότητα σε LeuPay, Revolut, Number26 και MyPOS (είναι σαν το LeuPay αλλά για μόνο για εταιρικούς λογαριασμούς).

post-57234-0-21449400-1450029783_thumb.jpg

post-57234-0-15438800-1450029791_thumb.jpg

post-57234-0-49695600-1450030600_thumb.jpg

post-57234-0-64166500-1450030609_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα.

Καταρχας θα ηθελα να πιστευω οτι ειμαστε ολοι στην ιδια πλευρα του νομισματος και αυτη ειναι οτι εν ετη 2015 σε μια ευρωπαικη χωρα οπως ειναι η Ελλαδα θα πρεπει να αισθανομαστε οντως ευρωπαιοι πολιτες και οχι να βιωνουμε τις καταστασεις που μας εχουν επιβαλει λογω cc.Εχω παρακολουθησει ολα τα topic σχετικα με το πως θα μπορεσουμε να κανουμε μια αγορα απο το ιντερνετ και χρησιμοποιησα την εφαρμογη revolut εως τωρα χωρις προβλημα (βεβαια ενα μικροποσο εστειλα στα 40 ευρω).

Παρατηρησα braker1 οτι υπονομευεις τις υπολοιπες υπηρεσιες και προσπαθεις να προωθησεις την leupay.Δεν ξερω αν εχεις καποιο συμφερον και ουτε με ενδιαφερει γιατι στο τελος ολοι θελουμε να κανουμε τις αγορες και αμα μπορεσει να μας εξυπηρετησει και η leupay καλως.Απλα πως γινεται να υπονομευεις εφαρμογες οι οποιες εκτος οτι εκδιδουν mastercard καρτες χρησιμοποιουν και swift bic απο τραπεζες οπως η barclays και wiredbank που ειναι παγκοσμιως γνωστες και προσπαθεις να μας πεισεις οτι η ipay ειναι καλυτερη.Απλα φαινεται αστειο μπροστα σε τετοιες τραπεζες κολοσσους να αναφερεις την ipay οσο αναγνωρισμενη και να ειναι(π.χ. με δικο της swift bic).

Μακαρι ολες οι εφαρμογες να βγουν στο τελος φερεγγυες και να μην εχει κανενας ανθρωπος προβλημα.Γιατι  τωρα οπως ειναι τα πραγματα σε περιοδους αναγκης οι ανθρωποι εξαπατωνται πιο ευκολα.

Φιλικα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπερα.

Καταρχας θα ηθελα να πιστευω οτι ειμαστε ολοι στην ιδια πλευρα του νομισματος και αυτη ειναι οτι εν ετη 2015 σε μια ευρωπαικη χωρα οπως ειναι η Ελλαδα θα πρεπει να αισθανομαστε οντως ευρωπαιοι πολιτες και οχι να βιωνουμε τις καταστασεις που μας εχουν επιβαλει λογω cc.Εχω παρακολουθησει ολα τα topic σχετικα με το πως θα μπορεσουμε να κανουμε μια αγορα απο το ιντερνετ και χρησιμοποιησα την εφαρμογη revolut εως τωρα χωρις προβλημα (βεβαια ενα μικροποσο εστειλα στα 40 ευρω).

Παρατηρησα braker1 οτι υπονομευεις τις υπολοιπες υπηρεσιες και προσπαθεις να προωθησεις την leupay.Δεν ξερω αν εχεις καποιο συμφερον και ουτε με ενδιαφερει γιατι στο τελος ολοι θελουμε να κανουμε τις αγορες και αμα μπορεσει να μας εξυπηρετησει και η leupay καλως.Απλα πως γινεται να υπονομευεις εφαρμογες οι οποιες εκτος οτι εκδιδουν mastercard καρτες χρησιμοποιουν και swift bic απο τραπεζες οπως η barclays και wiredbank που ειναι παγκοσμιως γνωστες και προσπαθεις να μας πεισεις οτι η ipay ειναι καλυτερη.Απλα φαινεται αστειο μπροστα σε τετοιες τραπεζες κολοσσους να αναφερεις την ipay οσο αναγνωρισμενη και να ειναι(π.χ. με δικο της swift bic).

Μακαρι ολες οι εφαρμογες να βγουν στο τελος φερεγγυες και να μην εχει κανενας ανθρωπος προβλημα.Γιατι  τωρα οπως ειναι τα πραγματα σε περιοδους αναγκης οι ανθρωποι εξαπατωνται πιο ευκολα.

Φιλικα παντα.

 

Το να αναγράφεις ως χρήστης τα αρνητικά σε κάποια υπηρεσία δεν είναι υπονόμευση. Όπως και με τη LeuPay έχω συμφωνήσει πως αργούν υπερβολικά να απαντήσουν στα e-mail έτσι και με τη Νumber26 (wiredcard) έχω γράψει πως και εγώ θα άνοιγα λογαριασμό σε αυτούς αλλά δεν μου άρεσε ο τρόπος πιστοποίησης (video με το διαβατήριο στο χέρι).

 

 

 

H Revolut λειτουργεί σε συνεργασία με τη Barclays, έχει έναν δικό της λογαριασμό "κουβά" στη Barclays, δεν παρέχει στους χρήστες λογαριασμούς με δικό τους IBAN και δεν έχει καμία σχέση το προϊόν της με τα σαφώς ανώτερα προϊόντα (κατά την άποψη μου) που παρέχει η LeuPay και η Number26.

Επεξ/σία από Braker1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σαφως ανωτερο προιον" θεωρειται οτιδηποτε εχει μια αποδεδειγμενα επιτυχημενη πορεια στο χρονο και σιγουρα η Leupay δεν μπορει να θεωρηθει ανωτερο προιον, σε αντιθεση με την Νumber24 που πισω της βρισκεται μια τραπεζα γνωστη. Οσον αφορα την Revolut ειναι αλλο ενα "πορτοφολι" σαν το paypal αλλα με καρτα ,οποτε δεν μπορει να γινει συγκριση με τις αλλες 2  για το αν ειναι ανωτερο η κατωτερο. Ειναι οτι βολευει τον καθενα και πως θελει να διαχειριζεται τα χρηματα του . Αν ηθελα ομως υπηρεσια να διατηρω χρηματα σαν αποταμιευση σιγουρα δεν θα τα εβαζα στην leupay που βγηκε εχτες θα προτιμουσα την Number 24 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σαφως ανωτερο προιον" θεωρειται οτιδηποτε εχει μια αποδεδειγμενα επιτυχημενη πορεια στο χρονο και σιγουρα η Leupay δεν μπορει να θεωρηθει ανωτερο προιον, σε αντιθεση με την Νumber24 που πισω της βρισκεται μια τραπεζα γνωστη. Οσον αφορα την Revolut ειναι αλλο ενα "πορτοφολι" σαν το paypal αλλα με καρτα ,οποτε δεν μπορει να γινει συγκριση με τις αλλες 2  για το αν ειναι ανωτερο η κατωτερο. Ειναι οτι βολευει τον καθενα και πως θελει να διαχειριζεται τα χρηματα του . Αν ηθελα ομως υπηρεσια να διατηρω χρηματα σαν αποταμιευση σιγουρα δεν θα τα εβαζα στην leupay που βγηκε εχτες θα προτιμουσα την Number 24 .

 

Number24 δεν υπάρχει... LOL,

 

Τη Wiredcard που είναι πίσω από τη Number26 στην Ελλάδα δεν την ξέρει ούτε η μάνα της, τώρα σκάει μύτη.

 

Άλλωστε και στο #194 post μου του topic φαίνεται η επισκεψιμότητα από Ελλάδα στην ιστοσελίδα της LeuPay και του MyPOS (και τα δύο είναι προϊόντα της iPay) σε σχέση με τη Number 26 που δεν υπάρχει καν μετρίσιμη επισκεψιμότητα από Ελλάδα.

 

Δικά σου τα λεφτά, μπορείς να τα έχεις όπου γουστάρεις, εγώ για αποταμίευση δεν επιλέγω ούτε LeuPay ούτε Number26.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...