Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανα εγγραφή kai verification στο site με διαβατήριο, και περιμένω να μου έρθει η καρτα με απλό ταχυρδρομία. δεν την βιάζομαι.

 

Στο mobile application οταν πάω να συνδεθώ όλο μου πετάει "connection problem"  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

δε ξερω γιατι εχετε προβληματα με τη mobile εφαρμογη. εχω στο iphone 7 (ios 10.3.2 - χωρις jailbreak) τις τελευταιες εκδοσεις και των 4ρων εφαρμογων τους (leupay, leupay wallet, mypos και gatekeeper) και δουλευουν αψογα.

 

μηπως οσοι εχετε προβλημα πρεπει να κανετε κανενα update στο λειτουργικο του κινητου σας και των εφαρμογων ;; ή εχετε κανει jailbreak οσοι εχετε iphone ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δε ξερω γιατι εχετε προβληματα με τη mobile εφαρμογη. εχω στο iphone 7 (ios 10.3.2 - χωρις jailbreak) τις τελευταιες εκδοσεις και των 4ρων εφαρμογων τους (leupay, leupay wallet, mypos και gatekeeper) και δουλευουν αψογα.

 

μηπως οσοι εχετε προβλημα πρεπει να κανετε κανενα update στο λειτουργικο του κινητου σας και των εφαρμογων ;; ή εχετε κανει jailbreak οσοι εχετε iphone ;;

 

μαμά κινητό έχω με ολα τα updates σε λειτουργικό και εφαρμογές περασμένα. 

 

Ισως να μου βγάζει "connection problem"  γιατί δεν έχω παραλάβει ακόμα την πιστωτική και δεν την έχω περάσει στο site τους.

 

 

edit: μετά απο κανενα 3ωρο μπήκε κανονικά και απο την εφαρμογή. Περιμένω την κάρτα τώρα με απλό ταχυδρομία όποτε έρθει. 

Επεξ/σία από Socratis_g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να επικοινωνησω τηλεφωνικα μαζι τους? Θυμαμαι ειχα διαβασει για τηλ. Εξυπηρετηση στα Ελληνικά, ισχυει αυτο? Η στα αγγλικα αναγκαστικα?

 

Έχουν τουλάχιστον μια υπάλληλο που μιλάει Ελληνικά. "Σπαστά" μεν αλλά συνεννοείσαι μια χαρά. Με είχε πάρει για επιβεβαίωση όταν μου είχαν κλέψει την κάρτα προ κάποιων μηνών και μου μίλησε στα Ελληνικά κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με πηραν στα αγγλικα μια φορα που πηγα να κανω μια συναλλαγη που ξεπερασε το οριο,

συνεννοηθηκα(με) βεβαια μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαμά κινητό έχω με ολα τα updates σε λειτουργικό και εφαρμογές περασμένα. 

 

Ισως να μου βγάζει "connection problem"  γιατί δεν έχω παραλάβει ακόμα την πιστωτική και δεν την έχω περάσει στο site τους.

 

 

edit: μετά απο κανενα 3ωρο μπήκε κανονικά και απο την εφαρμογή. Περιμένω την κάρτα τώρα με απλό ταχυδρομία όποτε έρθει. 

Γενικά την mobile εφαρμογή της Leupay (για android) την έχουν εγκαταλείψει στην τύχη της... :cry:  Εδω και ενα χρόνο τωρα βγαζει πρόβλημα σύνδεσης και δεν συνδέεται.  Ειχα ανταλλάξει μαζί τους email, screenshots αλλά αποτέλεσμα 0 !  Το πρόβλημα εξακολουθεί και υπάρχει και δυστυχώς δεν βγάζουν και κανά update μπας και λυθεί. :mad:  Το έχω πάρει απόφαση και συνδέομαι μέσα απο το site τους και αν δεήσει σπανιότατα και μέσα απο την εφαρμογή... :confused:

 

Πειραματίστικα αρκετά για να δω τι μπορεί να φταίει (με διαφορετικά τηλ., rooted και unrooted, διαφορετικές εκδόσεις android 4.4, 5.0) και άκρη δεν έβγαλα. Υποψιάζομαι οτι το πρόβλημα είναι στο verification του χρήστη με την έναρξη της εφαρμογής (κάτι που δεν υπήρχε παλαιότερα, απλά έβαζες τον κωδικό και έμπαινες ala revolut) και ανάλογα με τον router που χρησιμοποιείτε για να συνδεθείτε στο server τους (πιθανότατα κάποιο πρωτόκολλο).

 

Εχουμε και λέμε :  

1) TP-Link Router

Lenovo - rooted - android 4.4 - πρόσβαση ΟΧΙ

Asus - rooted - android 5.0 - πρόσβαση ΝΑΙ

 

2) ΖΤΕ Router

Lenovo - rooted - android 4.4 - πρόσβαση NAI

Asus - rooted - android 5.0 - πρόσβαση ΝΑΙ

 

Aνάλογα αποτελέσματα και σε προσπάθειες σε κοινόχρηστα wifi δίκτυα (με χρήση VPN εννοείται)....πότε συνδέεται...πότε δεν συνδέεται.

 

Αν εξαιρέσουμε το απαράδεκτο apk τους σαν υπηρεσία άψογη, κανένα πρόβλημα. Τα χρήματα με έμβασμα εμφανίζονται σε 24-48 ώρες το πολύ. Η δε κάρτα τους περνάει παντού δικτυακά και στα καταστήματα στο εξωτερικό, φορτίζεται άμεσα και με Ελληνικές Mastercard μόνο (εκτός Εθνικής) και φορτίζει και την Revolut (αυτό δεν ισχύει για τις νέες Leupay κάρτες, ευτυχώς η δικιά μου είναι παλιά  :-) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν εξαιρέσουμε το απαράδεκτο apk τους σαν υπηρεσία άψογη, κανένα πρόβλημα. Τα χρήματα με έμβασμα εμφανίζονται σε 24-48 ώρες το πολύ. Η δε κάρτα τους περνάει παντού δικτυακά και στα καταστήματα στο εξωτερικό, φορτίζεται άμεσα και με Ελληνικές Mastercard μόνο (εκτός Εθνικής) και φορτίζει και την Revolut (αυτό δεν ισχύει για τις νέες Leupay κάρτες, ευτυχώς η δικιά μου είναι παλιά  :-) ).

 

Αυτό ρε παιδιά το λέτε και το ξαναλέτε, γιατί δεν βγάζετε μια curve card που κάνει ακριβώς το ίδιο χωρίς καν προμήθεια φόρτισης που έχει η laypay? Εγώ την leupay την πέταξα μετά και από αυτό το κάτα κάποιον τρόπο εύκολο top up του λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα σωστα, για να κανω μεταφορα απο χρεωστικη καρτα στην leupay, πληρωνω κατι;

 

Επισης για να την χρησιμοποιησω θα πρεπει να μου ερθει η καρτα πρωτα; Δεν εχει εικονικη καρτα οπως η revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά την mobile εφαρμογή της Leupay (για android) την έχουν εγκαταλείψει στην τύχη της... :cry:  Εδω και ενα χρόνο τωρα βγαζει πρόβλημα σύνδεσης και δεν συνδέεται.  Ειχα ανταλλάξει μαζί τους email, screenshots αλλά αποτέλεσμα 0 !  Το πρόβλημα εξακολουθεί και υπάρχει και δυστυχώς δεν βγάζουν και κανά update μπας και λυθεί. :mad:  Το έχω πάρει απόφαση και συνδέομαι μέσα απο το site τους και αν δεήσει σπανιότατα και μέσα απο την εφαρμογή... :confused:

 

Πειραματίστικα αρκετά για να δω τι μπορεί να φταίει (με διαφορετικά τηλ., rooted και unrooted, διαφορετικές εκδόσεις android 4.4, 5.0) και άκρη δεν έβγαλα. Υποψιάζομαι οτι το πρόβλημα είναι στο verification του χρήστη με την έναρξη της εφαρμογής (κάτι που δεν υπήρχε παλαιότερα, απλά έβαζες τον κωδικό και έμπαινες ala revolut) και ανάλογα με τον router που χρησιμοποιείτε για να συνδεθείτε στο server τους (πιθανότατα κάποιο πρωτόκολλο).

 

Εχουμε και λέμε :  

1) TP-Link Router

Lenovo - rooted - android 4.4 - πρόσβαση ΟΧΙ

Asus - rooted - android 5.0 - πρόσβαση ΝΑΙ

 

2) ΖΤΕ Router

Lenovo - rooted - android 4.4 - πρόσβαση NAI

Asus - rooted - android 5.0 - πρόσβαση ΝΑΙ

 

Aνάλογα αποτελέσματα και σε προσπάθειες σε κοινόχρηστα wifi δίκτυα (με χρήση VPN εννοείται)....πότε συνδέεται...πότε δεν συνδέεται.

 

Αν εξαιρέσουμε το απαράδεκτο apk τους σαν υπηρεσία άψογη, κανένα πρόβλημα. Τα χρήματα με έμβασμα εμφανίζονται σε 24-48 ώρες το πολύ. Η δε κάρτα τους περνάει παντού δικτυακά και στα καταστήματα στο εξωτερικό, φορτίζεται άμεσα και με Ελληνικές Mastercard μόνο (εκτός Εθνικής) και φορτίζει και την Revolut (αυτό δεν ισχύει για τις νέες Leupay κάρτες, ευτυχώς η δικιά μου είναι παλιά  :-) ).

 

 

Αδερφέ το έχουμε ξανασυζητήσει νομίζω αυτό το θέμα. Μια χαρά δουλεύει η εφαρμογή. Τα δικά σου προβλήματά οφείλονται κατά 90% στην παλιά έκδοση android που έχεις (το άλλο 10% είναι πιθανόν στη συσκευή σου). Δεν "υπάρχει" πια το 5.0. Δεν συζητώ καν για την 4.4. Η 5.1 είναι η ελάχιστη -και οριακά- αποδεκτή από θέμα χρηστικότητας. 6.0 ή 7.Χ παίζουμε πλέον.

Αν καταλαβα σωστα, για να κανω μεταφορα απο χρεωστικη καρτα στην leupay, πληρωνω κατι;

 

Επισης για να την χρησιμοποιησω θα πρεπει να μου ερθει η καρτα πρωτα; Δεν εχει εικονικη καρτα οπως η revolut;

 

Ναι. 1% επί του ποσού που φορτίζεις με ελάχιστο το 0.5€. Πρέπει να σου έρθει η κάρτα πρώτα. Εικονική έχει μόνο η Leupay Wallet. Αν ήθελες εικονική Wallet έπρεπε να ανοίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικό δημοσιο το τρέχει το μαγαζί? την κάρτα ακόμα να μου τη στείλουν. 

 

  • Requested on: 16.07.2017
  • Sent on: Not sent

Καλά είσαι, εμένα από 9/7 και ακόμα δεν έχει αποσταλεί χαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ το έχουμε ξανασυζητήσει νομίζω αυτό το θέμα. Μια χαρά δουλεύει η εφαρμογή. Τα δικά σου προβλήματά οφείλονται κατά 90% στην παλιά έκδοση android που έχεις (το άλλο 10% είναι πιθανόν στη συσκευή σου). Δεν "υπάρχει" πια το 5.0. Δεν συζητώ καν για την 4.4. Η 5.1 είναι η ελάχιστη -και οριακά- αποδεκτή από θέμα χρηστικότητας. 6.0 ή 7.Χ παίζουμε πλέον.

 

Ναι. 1% επί του ποσού που φορτίζεις με ελάχιστο το 0.5€. Πρέπει να σου έρθει η κάρτα πρώτα. Εικονική έχει μόνο η Leupay Wallet. Αν ήθελες εικονική Wallet έπρεπε να ανοίξεις.

 

Δλδ στα 500 ευρω ειναι 5 ευρω, ενω η revolut κραταει 1 ευρω. Ποια η διαφορα του wallet; Κανει top up απο καρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ στα 500 ευρω ειναι 5 ευρω, ενω η revolut κραταει 1 ευρω. Ποια η διαφορα του wallet; Κανει top up απο καρτα;

Aν είναι να στείλεις πάνω απο 100 ευρώ τα στέλνεις με έμβασμα όπως και στη Revolut με κόστος 1 ευρώ.  

Το πλεονέκτημα της άμεσης φόρτισης με κάρτα είναι οτι εαν δεν έχεις λεφτά μέσα (για χ ψ λόγους) και βρεις μια ευκαιρία στο διαδίκτυο, μέσα σε δευτερόλεπτα τη φορτίζεις με ελληνική κάρτα mastercard μόνο (εκτος Εθνικής). Για μικρά ποσά μέχρι 100 ευρώ συμφέρει πιστεύω και αρπάζεις την ευκαιρία, διαφορετικά με έμβασμα, κλασικά με κόστος 1 ευρώ έως 1000 ευρώ το μήνα σε 24-48 ωρες.

 

Για το wallet είναι αύλη κάρτα (καθαρά ηλεκτρονική) δεν έχω και δεν ξέρω (κοίτα στην ιστοσελίδα τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ στα 500 ευρω ειναι 5 ευρω, ενω η revolut κραταει 1 ευρω. Ποια η διαφορα του wallet; Κανει top up απο καρτα;

 

Η Revolut δεν "κρατάει" τίποτα με τον τρόπο που εννοείς. Η τράπεζά σου σε χρεώνει (επιπλέον) 1€ προμήθεια εφόσον στέλνεις SEPA έμβασμα. Το ίδιο ακριβώς όμως μπορείς να κάνεις και στη Leupay: να στείλεις έμβασμα. Ρώτησες κάτι συγκεκριμένο (αν φορτίζει η Leupay με κάρτες) και σου απάντησα επίσης συγκεκριμένα επ' αυτού. Ότι μπορεί. Η Revolut δεν μπορεί (να φορτίσει με Ελληνικές κάρτες).

Η διαφορά του Wallet είναι ότι απλά είναι άλλη υπηρεσία με εικονική κάρτα της ίδιας εταιρείας. Πιάσε το κινητό σου στο χέρι, άνοιξε το play store και ψάξε για leupay σκέτο και μετά για leupay wallet και θα δεις τις διαφορές. Και οι 2 κάνουν topup με κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κατεβάσω την εφαρμογή Wallet.

Ζητάει πρόσβαση μεταξύ άλλων σε

  • Ταυτότητα
  • Επαφές
  • Τηλέφωνο
  • Φωτογραφίες
  • Κάμερα
  • Μικρόφωνο
  • Πληροφορίες σύνδεσης

Υπερβολικά νομίζω.

Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...