Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκδοθηκε προ 6 μερες εχω βαλει απλη αποστολη και δεν την στειλανε ακομα.

 

Σε 6 μέρες ούτε με κούριερ. 20 μέρες θα υπολογίζεις. Μπορεί και λίγο παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα τιποτα με τα μηνύματα έλεος !!!!

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Μόλις τώρα δοκίμασα και έλαβα κανονικά το sms με τον κωδικό και μάλιστα έχω Wind που είναι παραδοσιακά η πλέον προβληματική σε αυτά.. Άργησε κοντά στο 1 λεπτό αλλά ήρθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ναι νομιζω πως εχει αποκατασταθει το προβλημα. παντως το gatekeeper ειναι καλυτερο απο τα sms. απο την αρχη χρησιμοποιω μονο αυτο.

 

οσοι παντως εχετε ακομα προβλημα στειλτε στο [email protected] οτι εχετε προβλημα με τα sms και στειλτε τους τον αριθμο που λαμβανετε τα sms καθως και τον παροχο σας (vodafone, cosmote, wind, cyta, q-telecom).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

τα sms για το 2 step verification ειναι δωρεαν.

 

τα ενημερωτικα sms για κινησεις του λογαριασμου ή της καρτας (αναληψεις κτλ) χρεωνονται (0.10€ αν θυμαμαι καλα.)

 

τα ενημερωτικα sms για τις κινησεις μπορουν να αντικατασταθουμε με e-mail τα οποια ειναι δωρεαν.

 

για το gatekeeper δες εδω: https://www.mypos.top/gatekeeper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν βάλω αυτό στο κινητό θα μπορώ να μπω στο leupay Account ?επειδη ήδη έχω πρόβλημα με leupay δεν μου έρχονται μηνύματα για να μπορώ log in,ακόμα να μου απάντηση το support επίσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

οχι δε θα παιξει. πρεπει να μπεις εστω μια φορα στον LP λογ/μο σου ωστε να κανει sync με το GK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος δεν εχει βαλει gatekeeper?

Στην αρχή είχα SMS για verification αλλά επειδή κάποιες φορές αργούσαν έβαλα gatekeeper. Δούλεψε μια χαρά για λίγους μήνες  ώσπου μου έβγαλε ένα κωδικό για 2-3 δεύτερα όλο και όλο και στο καπάκι κάποιον άλλο. Δεν πρόλαβα να δω τον πρώτο για να τον περάσω και με τον δεύτερο (αλλά και όλους τους υπόλοιπους) έβγαζε μήνυμα λάθους. Αυτό ήταν, κώλησε και ήταν αδύνατον να μπω στο λογαριασμό μου.

 

Για να τον ξανανοίξω έπρεπε να τους πάρω τηλέφωνο από το κινητό που είχα δηλώσει και να απαντήσω σε μια σειρά ερωτήσεων ώστε να πεισθούν ότι ήμουν εγώ και να τον ξεμπλοκάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι νομιζω πως εχει αποκατασταθει το προβλημα. παντως το gatekeeper ειναι καλυτερο απο τα sms. απο την αρχη χρησιμοποιω μονο αυτο.

 

 

Ποιος δεν εχει βαλει gatekeeper?

 

Το gatekeeper είναι καλό αρκεί να μη σου τύχει κάτι σαν αυτό που έτυχε σε εμένα και περιέγραψα προ ημερών: να χαθεί το τηλέφωνο. Εγώ το έλυσα επειδή έτυχε να έχω backup με το titanium το οποίο επανέφερα σε νέα συσκευή και δούλεψε. Το backup όμως προϋποθέτει να έχεις root για να το κάνεις και φυσικά να έχεις προνοήσει... Το SMS είναι γενικά καλύτερος τρόπος λοιπόν απλά το πρόβλημα είναι ότι η λήψη τέτοιων SMS από το εξωτερικό είναι προβληματική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...