Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Ιδια εταιρία είναι

Καλημέρα, είπα και εγώ. Κάνω μεταφορά χρημάτων άφοβα ετσι; Γιατί έλεγα για δοκιμή να μεταφέρω μόνο ένα μικροποσό και όχι όσα ήθελα, (αναφέρομαι στην icard) περιμένω και την φυσική κάρτα. Αν χρειαστεί να κάνω ανάληψη με αυτή, μπορώ σε κάποιο ATM. Φαντάζομαι οι ανέπαφες συναλλαγές μέσω NFC δουλεύουν κανονικά ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, vfragos είπε

Καλημέρα, είπα και εγώ. Κάνω μεταφορά χρημάτων άφοβα ετσι; Γιατί έλεγα για δοκιμή να μεταφέρω μόνο ένα μικροποσό και όχι όσα ήθελα, (αναφέρομαι στην icard) περιμένω και την φυσική κάρτα. Αν χρειαστεί να κάνω ανάληψη με αυτή, μπορώ σε κάποιο ATM. Φαντάζομαι οι ανέπαφες συναλλαγές μέσω NFC δουλεύουν κανονικά ετσι; 

Πρέπει να σου εχει δώσει ήδη 2 εικονικές κάρτες που μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις για αγορες στο δίκτυο. Δε χρειάζεται να περιμένεις τη φυσική κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Πρέπει να σου εχει δώσει ήδη 2 εικονικές κάρτες που μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις για αγορες στο δίκτυο. Δε χρειάζεται να περιμένεις τη φυσική κάρτα

Ναι το ξέρω, απλά έπεσε Σαββατοκύριακο και το έμβασμα θα γίνει Δευτέρα. Με την φυσική κάρτα αν χρειαστεί μπορώ να κάνω ανάληψη από ΑΤΜ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vfragos είπε

Ναι το ξέρω, απλά έπεσε Σαββατοκύριακο και το έμβασμα θα γίνει Δευτέρα. Με την φυσική κάρτα αν χρειαστεί μπορώ να κάνω ανάληψη από ΑΤΜ;

Ναι μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, vfragos είπε

Ναι το ξέρω, απλά έπεσε Σαββατοκύριακο και το έμβασμα θα γίνει Δευτέρα. Με την φυσική κάρτα αν χρειαστεί μπορώ να κάνω ανάληψη από ΑΤΜ;

Μπορεις να προσθεσεις χρηματα αμεσα, χωρις εμβασμα. Με χρεωστικη ή πιστωτικη καρτα με πολυ μικρη προμηθεια. Δοκιμασε ποιες καρτες δεχεται. Σε εμενα δεχτηκε Mastercard πιστωτικη της Alpha bank και Mastercard χρεωστική της Eurobank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vfragos είπε

Ναι το ξέρω, απλά έπεσε Σαββατοκύριακο και το έμβασμα θα γίνει Δευτέρα. Με την φυσική κάρτα αν χρειαστεί μπορώ να κάνω ανάληψη από ΑΤΜ;

Μοναχα, αν θυμαμαι καλα και αν εχει σημασια, το οριο αναληψης στην leupay ειναι 1000€ ανα συναλλαγη (εχει και ημερησιο και μηνιαιο), ενω στην icard ειναι 300€.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

leopay και η icard είναι 2 διαφορετικές εταιρίες και θα σας  πω το εξής ενώ είμαι verify στην leopay η icard μου ζήτησε να κάνω ταυτοποίηση στοιχείων, όταν τούς είπα ότι είμαι ήδη πελάτης της leopay μου απάντησαν ότι είμαστε 2 διαφορετικές εταιρίες και δεν γίνετε να μην γίνει ταυτοποίηση  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανως και ειναι υποχρεωμενοι να ειναι 2 διαφορετικες εταιρειες, ανηκουν ομως στον ιδιο ομιλο, πως ειναι πχ Γερμανος και Public, eshop και pc1, κλπ κλπ

Ειναι φυσιολογικο να μοιραζονται πορους αν θελουν καθως και συστηματα πληροφορικης, αν θυμαμαι καλα εχουν συνδεδεμενες βασεις δεδομενων πελατων, κατι που φαινεται αν δοκιμασετε μεταφορα απο την μια εταιρεια στην αλλη, με το ελαχιστο συμβολικο κοστος 0,10 €, για συναλλαγες "εντος συστηματος".

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, dimitris49 είπε

leopay και η icard είναι 2 διαφορετικές εταιρίες και θα σας  πω το εξής ενώ είμαι verify στην leopay η icard μου ζήτησε να κάνω ταυτοποίηση στοιχείων, όταν τούς είπα ότι είμαι ήδη πελάτης της leopay μου απάντησαν ότι είμαστε 2 διαφορετικές εταιρίες και δεν γίνετε να μην γίνει ταυτοποίηση  

Ιδια εταιρία είναι (icard) διαφορετικά προιόντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, spartak1 είπε

Ιδια εταιρία είναι (icard) διαφορετικά προιόντα

Διαβασες φανταζομαι τι ανεφερε ακριβως απο πανω ο dimitris49.

Τωρα  οταν εκεινοι λενε επισημα οτι ειναι διαφορετικες εταιρειες και εσυ λες οτι ειναι ιδια εταιρεια, θα σου πω οτι συμφωνω μαζι σου και απλα παιζουμε με τα λογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε διαφορετικές είναι, είτε όχι, εφόσον σου ζητάνε ταυτοποίηση δεν μπορείς να αρνηθείς.

Μου είχε τύχει κι εμένα να μη μπορώ να συνδεθώ με icard, για το video chat και έστειλα email γράφοντας πως είμαι ήδη πελάτης leupay, ούτε που απάντησαν καν.

Επειδή δεν γνωρίζουμε τους νόμους και κανονισμούς στη Βουλγαρία, ακολουθούμε τις οδηγίες. Απλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nek4d είπε

Διαβασες φανταζομαι τι ανεφερε ακριβως απο πανω ο dimitris49.

Τωρα  οταν εκεινοι λενε επισημα οτι ειναι διαφορετικες εταιρειες και εσυ λες οτι ειναι ιδια εταιρεια, θα σου πω οτι συμφωνω μαζι σου και απλα παιζουμε με τα λογια.

Αλλο τι λέει καποιος προφορικα και άλλο τι λέει γραπτα: Από την ιστοσελίδα της leupay (leopay):

Legal Agreement for LeoPay Account by iCARD

Last update: August 20th, 2018

1. Legal relationship and Service

1.1 This Agreement is concluded between the Client (referred to as “You”) on one side and iCard AD, having its seat and registered office at: Bulgaria, Sofia, 76A James Boucher Blvd., PO 1407, UIN: 175325806, authorized and regulated by the Bulgarian National Bank as an Electronic Money Institution under the Electronic Money Directive 2009/110/EC (the “EMD”) with license No. 4703-5081/25.07.2011 Principal Member of Mastercard, VISA and JCB, (hereinafter referred to as “us”, “we”, “our”, “iCard” or “Financial Institution”), entitled to provide e-money, payment services and card services under EU Payment Services Directive and EU E-money Institutions Directive.

 

Από το παραπάνω νομικό κείμενο προκύπτει ότι είναι ίδια εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nek4d είπε

Της μιας εταιρειας ειναι το κειμενο αυτο.

Είναι της Leupay Και λέει ότι η εταιρία πίσω τους είναι η Icard. Τι ακριβως θες να δεις της icard Μήπως λέει ότι δεν είναι της Icard?

Ημαρτον που έλεγε και ο Γεωργίου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...