Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πράγματι, τα όρια μιας ελληνικής κάρτας μπορείς να τα αλλάξεις κατά το δοκούν και να τα ανεβάσεις για να στείλεις περισσότερα χρήματα. Αυτό όμως που έχω καταλάβει, είναι πως υπάρχουν δεσμευτικά όρια μεταφοράς από τη LeuPay για κάθε συνδεδεμένη κάρτα, τα οποία είναι 1.000€ / μέρα & 25.000€ / έτος όταν την έχουμε κάνει verified στο σύστημά της. Άρα, όταν το ημερήσιο όριο είναι 1.000 ευρώ για κάθε συνδεδεμένη κάρτα και η LeuPay επιτρέπει μέχρι 5 το πολύ κάρτες να συνδεθούν σε Standard λογαριασμό, στο υποθετικό σενάριο κατοχής μας 5 διαφορετικών ελληνικών Mastercard που τις έχουμε πιστοποιήσει με επιτυχία, τότε έχουμε τη δυνατότητα να στείλουμε έως και 5.000€ /μέρα. Οπότε, σε 1-2 μέρες είναι πολύ συγκεκριμένα τα ανώτατα ποσά που μπορούν να αποσταλούν, ακόμα και με την ταυτόχρονη χρήση των εμβασμάτων από διαφορετικές τράπεζες.

 

Δεν ξέρω λοιπόν αν είχες όλα αυτά κατά νου όταν χρησιμοποίησες τον όρο "θαύματα" νωρίτερα, αλλά σίγουρα μου αρέσει ο τρόπος σκέψης σου ως προς το "σκαλοπάτι" ;)

Αν βέβαια έχουν αρθεί πλέον αυτά τα όρια μεταφοράς, τότε οι δυνατότητες ανεβαίνουν σε άλλο επίπεδο!

 

Όπως έχει γράψειο ο Braker1 πριν λίγο καιρό και αφού είχε ρωτήσει το support, αυτά είναι τα όρια οποιασδήποτε κάρτας που έχουμε συνδέσει στο λογαριασμό μας και την έχουμε κάνει verified. Άρα, αν έχεις είτε Χρεωστική Mastercard Πειραιώς είτε Προπληρωμένη Mastercard Πειραιώς (WeBuy) αυτά είναι τα ανώτατα όρια φόρτισης/μεταφοράς. Αν γνωρίζει κάποιος ότι έχουν αλλάξει αυτά τα όρια, ας το αναφέρει για να το ξέρουμε και οι υπόλοιποι.

 

Από εκεί και πέρα, όπως σου έγραψε και ο theopan, δεν έχει ακουστεί ποτέ κάποια τράπεζα ή χρηματοοικονομική υπηρεσία να βάζει όριο στο balance των πελατών της.

 

Δεν χρειάζεται να το ψάξεις, αφού το έχω έτοιμο, Εδώ λοιπόν θα βρεις όλες τις πληροφορίες που θέλεις.

 

Με χρεωστική VISA Πειραιώς, έχει δοκιμάσει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με χρεωστική VISA Πειραιώς, έχει δοκιμάσει κανείς;

Kαμία VISA δεν περνάει !  

Φίλτατοι Theopan και ZackPrimer σίγουρα μέχρι στιγμής η υπηρεσία της Leupay με έχει εκπλήξει ευχάριστα (παρά τις αρχικές μου επιφυλάξεις) με την άψογη και απροβλημάτιστη λειτουργία της και φυσικά μου έχει "λύσει" τα χέρια για συναλλαγές με εξωτερικό λόγω των CC αλλά επιμένω πως πρέπει να χρησιμοποιείται με σύνεση για μεγάλα ποσά, δεν είναι Τράπεζα.

Μακάρι να συνεχίσουν έτσι και αν μπορούσαν να "συνεργαστούν" και με κάποια Τράπεζα με φυσική υποδομή και εγγύηση καταθέσεων θα πολλαπλασιάζαν τους πελάτες τους. Προφανώς όμως έχουν ρίξει το βάρος τους στην εμπορική δραστηριότητα με μηχανάκια POS και η leupay κάρτα υπάρχει απλά για να κάνει γνωστη την εταιρεία. 

 

Υ.Γ. Για να προλάβω απαντήσεις για το ότι συνεργάζονται με την ηλεκτρονική Satabank στη Μάλτα με εγγύηση καταθέσεων εγω προσωπικά δεν θα άνοιγα λογαριασμό για αποταμίευση και δεν θα έστελνα ούτε ενα ευρώ σε "ηλεκτρονική Τράπεζα" που ιδρύθηκε πριν ενα χρόνο περίπου και μπορεί να κατεβάσει ρολλά με ενα κλικ του ποντικιού....στην μη εύκολα προσβάσιμη Μάλτα. Αν συμβεί κάτι....τρέχα γύρευε

 

 

Παρεπιπτόντως και ολίγον offtopic τα μηχανακια pos που πουλάνε δουλεύουν με κάρτες εξωτερικού μόνο, σε κάποια στιγμή ο  Braker είχε πει οτι προσπαθούσαν να πάρουν το ΟΚ για να δουλεύουν και με ελληνικές κάρτες.  Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια εξέλιξη;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Παρεπιπτόντως και ολίγον offtopic τα μηχανακια pos που πουλάνε δουλεύουν με κάρτες εξωτερικού μόνο, σε κάποια στιγμή ο  Braker είχε πει οτι προσπαθούσαν να πάρουν το ΟΚ για να δουλεύουν και με ελληνικές κάρτες.  Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια εξέλιξη;  

 

Νομίζω ότι ποτέ δεν προσπάθησαν ιδιαίτερα γι αυτο. Εξαρχής στόχος τους ήταν οι επιχειρήσεις που συναλλάσσονται με πελάτες εξωτερικού (π.χ. τουριστικές ). Και δεν είναι λίγες αυτές ούτε λίγος ο τζίρος που κάνουν την τουριστική σεζόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αγαπητέ Molot στο περιβάλλον μου έχω ανθρώπους που δουλεύουν με μηχανάκια my pos (ζω στη Ρόδο και είναι πάρα πολλοί οι επιχειρηματίες που πήραν- απ τους οποίους και έμαθα για τις υπηρεσίες - εγώ δεν χρησιμοποιώ  μηχανάκι my pos γιατί δεν επιχειρώ στον τουριστικό τομέα).

 

Η satabank παρέχει εγγύηση καταθέσεων έως 100.000€ όπως όλες οι φυσικές τράπεζες στην Ευρώπη και όποιος θέλει μπορεί να μεταφέρει τα χρήματά του από τον leupay λογαριασμό στο satabank λογαριασμό ...άρα δεν έχει καμία διαφορά από τις άλλες τράπεζες follow the link :https://thebanks.eu/banks/18431 .....

και όσο για τα έτη λειτουργίας .... δε με πείθει ότι τα εκατοντάδες υποκαταστηματα και οι δεκαετίες λειτουργίας των ελληνικών τραπεζών με διασφαλίζουν σε κάτι.... όσο για τα pos τους αυτά δέχονται κανονικά και ελληνικές κάρτες αλλά σε αφμ επιχείρησης εξωτερικού. σε ελληνικά αφμ επιχειρήσεων δεν περνάνε λόγω capital controls. και οι συζητήσεις είναι ακόμα σε εξέλιξη (λόγω αποχής των δικηγόρων που έχει πάει τα πράγματα πολύ πίσω),

 

τα νησιά μας πάντως έχουν σωθεί με τα pos τους, γιατί υπάρχουν επιχειρηματίες που χρειάζονται γρηγορότερη ρευστοποίηση των εισπράξεών τους και αμεσότητα στη διαχείριση των εισπράξεών τους από μηχανάκια.

 

επίσης σχετικά με τη satabank εσύ μπορεί να μην αφήνεις ούτε ένα ευρώ... ρώτα και τους επιχειρηματίες που έχουν τα pos τους να σου πούνε τη γνώμη τους .. που αυτοί χτυπάνε σε κάρτες χιλιάδες ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αγαπητέ Molot στο περιβάλλον μου έχω ανθρώπους που δουλεύουν με μηχανάκια my pos (ζω στη Ρόδο και είναι πάρα πολλοί οι επιχειρηματίες που πήραν- απ τους οποίους και έμαθα για τις υπηρεσίες - εγώ δεν χρησιμοποιώ  μηχανάκι my pos γιατί δεν επιχειρώ στον τουριστικό τομέα).

 

Η satabank παρέχει εγγύηση καταθέσεων έως 100.000€ όπως όλες οι φυσικές τράπεζες στην Ευρώπη και όποιος θέλει μπορεί να μεταφέρει τα χρήματά του από τον leupay λογαριασμό στο satabank λογαριασμό ...άρα δεν έχει καμία διαφορά από τις άλλες τράπεζες follow the link :https://thebanks.eu/banks/18431 .....

και όσο για τα έτη λειτουργίας .... δε με πείθει ότι τα εκατοντάδες υποκαταστηματα και οι δεκαετίες λειτουργίας των ελληνικών τραπεζών με διασφαλίζουν σε κάτι.... όσο για τα pos τους αυτά δέχονται κανονικά και ελληνικές κάρτες αλλά σε αφμ επιχείρησης εξωτερικού. σε ελληνικά αφμ επιχειρήσεων δεν περνάνε λόγω capital controls. και οι συζητήσεις είναι ακόμα σε εξέλιξη (λόγω αποχής των δικηγόρων που έχει πάει τα πράγματα πολύ πίσω),

 

τα νησιά μας πάντως έχουν σωθεί με τα pos τους, γιατί υπάρχουν επιχειρηματίες που χρειάζονται γρηγορότερη ρευστοποίηση των εισπράξεών τους και αμεσότητα στη διαχείριση των εισπράξεών τους από μηχανάκια.

 

επίσης σχετικά με τη satabank εσύ μπορεί να μην αφήνεις ούτε ένα ευρώ... ρώτα και τους επιχειρηματίες που έχουν τα pos τους να σου πούνε τη γνώμη τους .. που αυτοί χτυπάνε σε κάρτες χιλιάδες ευρώ...

Σορρυ αγαπητέ δεν ισχύει αυτό που λες, το ότι η SATABANK σαν τράπεζα έχει εγγύηση καταθέσεων δεν σου εγγυάται ότι δεν θα χάσεις τα λεφτά στο leupay, είναι άλλη υπηρεσία και είναι στην ευχέρεια της leupay αν θα πάρεις τα λεφτά σου στην στραβή.

 

Η leupay είναι απλά ένα χρηματοπιστωτικό ίδρυμα (κοινώς διαμεσολαβητής), επομένως σωστά ο φίλος Molot αναφέρει ότι η υπηρεσία είναι ακατάλληλη για αποταμίευση. Είναι σαν να μου λες θα βάλω όλες μου τις οικονομίες στο Viva Wallet 

 

Αυτή είναι και η διαφορά της με την Number26.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ αγαπητέ δεν ισχύει αυτό που λες, το ότι η SATABANK σαν τράπεζα έχει εγγύηση καταθέσεων δεν σου εγγυάται ότι δεν θα χάσεις τα λεφτά στο leupay, είναι άλλη υπηρεσία και είναι στην ευχέρεια της leupay αν θα πάρεις τα λεφτά σου στην στραβή.

 Ο λογαριασμός πάντως που καταθέτουμε μέσω της Leupay είναι στη Satabank. Όχι στη Leupay. Έχει ΙΒΑΝ Satabank. Ο φάκελος που ήρθαν οι κάρτες ήταν από τη Satabank. Δεν έχει εγγύηση αλλά είναι αναμφισβήτητα εκεί, πράγμα που σημαίνει ότι αν μόνο η Leupay  κλείσει, λεφτά μάλλον δεν χάνονται (πρέπει να κλείσει η Satabank). Τώρα θα μου πεις "και ποιά είναι η Satabank;". Δεν νομίζω χειρότερη από την τράπεζα Κρήτης, την τράπεζα Κύπρου, τη Millenium Bank, την Proton Bank και αρκετές ακόμα παρόμοιες που έστησαν τις τελευταίες δεκαετίες κάτι δικά μας λαμόγια θα σου πω... Άσε που την είδαμε την προκοπή και από τις "έμπιστες" τις "συστημικές"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πίσω από την satabank κρύβονται οι τις ipay και leupay, συνεπώς είναι οι ίδιοι άνθρωποι. οι πιο τίμια πρόταση θα ήταν λογαριασμός στην αγγλία και σε pounds. αλλά όσο διακινούνται μικρά ποσά, μικρό το ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ο λογαριασμός πάντως που καταθέτουμε μέσω της Leupay είναι στη Satabank. Όχι στη Leupay. Έχει ΙΒΑΝ Satabank. Ο φάκελος που ήρθαν οι κάρτες ήταν από τη Satabank. Δεν έχει εγγύηση αλλά είναι αναμφισβήτητα εκεί, πράγμα που σημαίνει ότι αν μόνο η Leupay  κλείσει, λεφτά μάλλον δεν χάνονται (πρέπει να κλείσει η Satabank). Τώρα θα μου πεις "και ποιά είναι η Satabank;". Δεν νομίζω χειρότερη από την τράπεζα Κρήτης, την τράπεζα Κύπρου, τη Millenium Bank, την Proton Bank και αρκετές ακόμα παρόμοιες που έστησαν τις τελευταίες δεκαετίες κάτι δικά μας λαμόγια θα σου πω... Άσε που την είδαμε την προκοπή και από τις "έμπιστες" τις "συστημικές"...

Δεν διαφωνώ καθόλου με όλα αυτά που είπες, αλλά θα έβαζες 50κ εκεί μέσα?

 

Γιατί τώρα μιλάμε καθαρά για την αξιοπιστία της Satabank & Leupay ως αποταμίευση και όχι σαν προπληρωμένης αγορών, γιατί για το δεύτερο είναι η μόνη που χρησιμοποιώ πλέον (ενώ ξεκίνησα με revo). Για το πρώτο όμως με συγχωρείς αλλά δεν με πείθει και ούτε είναι καλή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πίσω από την satabank κρύβονται οι τις ipay και leupay, συνεπώς είναι οι ίδιοι άνθρωποι. οι πιο τίμια πρόταση θα ήταν λογαριασμός στην αγγλία και σε pounds. αλλά όσο διακινούνται μικρά ποσά, μικρό το ρίσκο.

 

 

Μπορεί να είναι οι ίδιοι άνθρωποι, όμως η Satabank είναι αναγνωρισμένη και αδειοδοτημένη τράπεζα από την ΕΚΤ (εφόσον παρέχει λογαριασμούς με εγγύηση καταθέσεων). Δεν θα κλείσει εν μια νυκτί δηλαδή. Τώρα το αν θα χάσουν τα λεφτά τους -σε κάποιο ακραίο σενάριο- όσοι δεν έχουν λογαριασμό με εγγύηση, προφανώς υπάρχει κίνδυνος να συμβεί κάτι τέτοιο. Λογαριασμό στην Αγγλία λίγοι μπορούμε να ανοίξουμε. Ακόμα λιγότεροι πλέον -προ cc π.χ. έκανες κατάθεση στην HSBC στην Ελλάδα, άφηνες τα λεφτά 6 μήνες και μετά με κάποιες σχετικά απλές διατυπώσεις τα μετέφερες στην HSBC στο Λονδίνο σε "GB" πλέον λογαριασμό-. Αφού δεν μπορούμε υπάρχει νόημα να το συζητάμε περαιτέρω αυτό;

 

Δεν διαφωνώ καθόλου με όλα αυτά που είπες, αλλά θα έβαζες 50κ εκεί μέσα?

 

Γιατί τώρα μιλάμε καθαρά για την αξιοπιστία της Satabank & Leupay ως αποταμίευση και όχι σαν προπληρωμένης αγορών, γιατί για το δεύτερο είναι η μόνη που χρησιμοποιώ πλέον (ενώ ξεκίνησα με revo). Για το πρώτο όμως με συγχωρείς αλλά δεν με πείθει και ούτε είναι καλή επιλογή.

 

Σε καμία περίπτωση. 50κ δεν θα έβαζα ούτε σε οποιαδήποτε Ελληνική τράπεζα ξανά βέβαια. Αλλά δεν συζητάμε ακριβώς για αυτό. Ρωτήθηκε τι όρια υπάρχουν για φόρτιση του Leupay λογαριασμού -και τι τρόποι- χωρίς να διευκρινιστεί αν ο σκοπός είναι η αποταμίευση ή κάποιος άλλος (έναν από τους οποίους επεσήμανα εγώ) και επικράτησε "πανικός" χωρίς λόγο. Είναι ένα χρήσιμο εργαλείο ως ενδιάμεσο για μεταφορά κεφαλαίων έξω σε πιο αξιόπιστους έστω προορισμούς ξαναλέω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, η leupay δεν είναι χρηματοπιστωτικο ίδρυμα. η leupay είναι το όνομα μιας υπηρεσίας (θα μπορούσε να λεγόταν rodospay κτλ) την οποία διαχειρίζεται η Satabank.

 

η υπηρεσία leupay δεν δίνει κίνητρο (τόκους) για να κρατάμε λεφτά εκεί, παρόλα αυτά υπάρχουν επιχειρήσεις που μέσα από εκεί διακινούν χιλιάδες ευρώ καθημερινά.

 

και τα 50.000 που αναφέρθηκε σαν ποσό είναι μικρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα συνδέσει τον λογαριασμό μου με το gatekeeper αλλά έκανα format στο κινητό και η σύνδεση δεν υπάρχει πια. Μάλιστα στο login μου ζητάει κωδικό που πλέον δεν μπορώ να βγάλω. Επικοινώνησα με την leupay μέσω e-mail αλλά μου λένε ότι προσπάθησαν να επικοινωνήσουν μαζί μου στο κινητό που τους δήλωσα αλλά δεν μπόρεσαν. Το θέμα είναι ότι το κινητό ισχύει κανονικά. Τέλος πάντων μήπως ξέρει κάποιος κάποιο τρόπο να μπορέσω να μπω στο λογαριασμό μου; προς το παρόν χρησιμοποιώ το app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί  δε  στέλνεις  ένα mail ([email protected]) ζητώντας  τους  να ενεργοποιήσουν την  αποστολή  sms  και  να  απενεργοποιήσουν το  Gate Keeper ? δώς τους ξανά  και  το  τηλέφωνό  σου  για  επιβεβαίωση...good luck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα συνδέσει τον λογαριασμό μου με το gatekeeper αλλά έκανα format στο κινητό και η σύνδεση δεν υπάρχει πια. Μάλιστα στο login μου ζητάει κωδικό που πλέον δεν μπορώ να βγάλω. Επικοινώνησα με την leupay μέσω e-mail αλλά μου λένε ότι προσπάθησαν να επικοινωνήσουν μαζί μου στο κινητό που τους δήλωσα αλλά δεν μπόρεσαν. Το θέμα είναι ότι το κινητό ισχύει κανονικά. Τέλος πάντων μήπως ξέρει κάποιος κάποιο τρόπο να μπορέσω να μπω στο λογαριασμό μου; προς το παρόν χρησιμοποιώ το app.

 

Το είχε και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν θυμάμαι καλά είπε ότι η μόνη λύση ήταν να επικοινωνήσει με το support, του έκαναν μια επαλήθευση στοιχείων και του το γύρισαν σε SMS ώστε να μπορέσει να μπει στο e-banking και να το ορίσει ξανά σε gatekeeper.

"Format" σε κινητό χωρίς backup προηγουμένως δημιουργεί τέτοια και σοβαρότερα προβλήματα πάντως... Εγώ παρά το ότι άλλαξα πρόσφατα κινητό, είχα φροντίσει να κρατήσω backup με το Titanium οπότε επανέφερα έτσι στο νέο το gatekeeper και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 @ theopan " LeupayΕίναι ένα χρήσιμο εργαλείο για αγορές εξωτερικού λόγω cc (να προσθέσω) και ως ενδιάμεσος για μεταφορά κεφαλαίων έξω σε πιο αξιόπιστους έστω προορισμούςτα είπες όλα φίλτατε. Συμφωνώ 100%.

Εχεις κάποιο link ή οδηγίες για τη χρήση του Titanium backup (αν μπορείς στείλτο σε παρακαλώ σε πμ)

 

@ zackprimer "ρώτα και τους επιχειρηματίες που έχουν τα pos τους να σου πούνε τη γνώμη τους .. που αυτοί χτυπάνε σε κάρτες χιλιάδες  ευρώ..."  αναγκάζονται αγαπητέ λόγω CC να το κάνουν και αν ήμουν και εγω επιχειρηματίας σε τουριστική περιοχή με τον ίδιο τρόπο θα δούλευα.  Δεν σημαίνει όμως ότι αφήνουν τα χιλιάδες ευρώ μέσα στον λογαριασμό, πιθανότατα κάποια τα κάνουν ανάληψη απο τα τοπικά ΑΤΜ και κάποια άλλα χιλιαρικάκια κάνουν προσωρινή στάση για να αναχωρήσουν σε άλλους λογαριασμούς στο εξωτερικό  :-D

 

Οπως και να'χει προς το παρόν ως υπηρεσία η Leupay δουλεύει άψογα, ας το εκμεταλλευτεί ο καθένας όπως θέλει, υγεία σε όλους και υπομονή γιατι τα χειρότερα μάλλον έρχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι οι ίδιοι άνθρωποι, όμως η Satabank είναι αναγνωρισμένη και αδειοδοτημένη τράπεζα από την ΕΚΤ (εφόσον παρέχει λογαριασμούς με εγγύηση καταθέσεων). Δεν θα κλείσει εν μια νυκτί δηλαδή. Τώρα το αν θα χάσουν τα λεφτά τους -σε κάποιο ακραίο σενάριο- όσοι δεν έχουν λογαριασμό με εγγύηση, προφανώς υπάρχει κίνδυνος να συμβεί κάτι τέτοιο. Λογαριασμό στην Αγγλία λίγοι μπορούμε να ανοίξουμε. Ακόμα λιγότεροι πλέον -προ cc π.χ. έκανες κατάθεση στην HSBC στην Ελλάδα, άφηνες τα λεφτά 6 μήνες και μετά με κάποιες σχετικά απλές διατυπώσεις τα μετέφερες στην HSBC στο Λονδίνο σε "GB" πλέον λογαριασμό-. Αφού δεν μπορούμε υπάρχει νόημα να το συζητάμε περαιτέρω αυτό;

 

 

Σε καμία περίπτωση. 50κ δεν θα έβαζα ούτε σε οποιαδήποτε Ελληνική τράπεζα ξανά βέβαια. Αλλά δεν συζητάμε ακριβώς για αυτό. Ρωτήθηκε τι όρια υπάρχουν για φόρτιση του Leupay λογαριασμού -και τι τρόποι- χωρίς να διευκρινιστεί αν ο σκοπός είναι η αποταμίευση ή κάποιος άλλος (έναν από τους οποίους επεσήμανα εγώ) και επικράτησε "πανικός" χωρίς λόγο. Είναι ένα χρήσιμο εργαλείο ως ενδιάμεσο για μεταφορά κεφαλαίων έξω σε πιο αξιόπιστους έστω προορισμούς ξαναλέω.

 

καλά χρήματα δεν χρειάζεται να χάσεις από ακραία σενάρια, σου λένε πέσαμε θύμα hacking και πάνε τα λεφτά. το θέμα είναι ότι επειδή η βουλγαρία δεν θεωρείτε ευρώπη και ότι η leupay είναι του ηλεκτρονικού χρήματος, δεν σου εγγυάται κανείς εξ αρχής ότι τα χρήματα σου είναι στην μάλτα και όχι στην βουλγαρία. και φυσικά σε τέτοιες χώρες φορολογικούς παραδείσους το μόνο εύκολο είναι να ανοίξεις μια επιχείρηση, συνεπώς τα χαρτιά δεν λένε τίποτα. ένα στρες τεστ ως τράπεζα θα έλεγε πολλά.

κοίτα και εγώ χρησιμοποιώ leupay, αλλά δεν με επαναπαύει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...