Προς το περιεχόμενο

Hawkers sunglasses Up to 73% OFF (Με ΔΩΡΕΆΝ μεταφορικά) (ΤΕΛΟΣ)


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 619
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως μετα απο λιγο ψαξιμο ειδα οτι δεν εχουν σχεση (ακομη) με luxottica, και φαινεται να εχουν καλη ποιοτητα. Συν οτι εχουν γινει τρεντ τωρα τελευταια!!

Λετε να ειναι η σπιθα που θα δωσει ωθηση για χαμηλοτερες τιμες - το υποστηριζουν και αυτοι με το jointherevolution!?

 

με τα 10 δις πωλησεις που κανει η Luxottica ξερεις για ποτε την αγοραζει και την hawkers ετσι; :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα 10 δις πωλησεις που κανει η Luxottica ξερεις για ποτε την αγοραζει και την hawkers ετσι; :P

Παντως δεν εχουν μεχρι στιγμης αναγκη τα online & brick and mortar stores τους για να φτασουν τον πελατη. Ετσι ισοπεδωσαν την oakley και την αγορασαν...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα χθες . Δυστυχώς τα Diamont All Black Classic είναι σχετικά μικρά για το (μεγάλο) κεφάλι μου .

Κατά τα λοιπά φαίνονται καλοφτιαγμένα και όμορφα .

Συσκευασία σε κουτί με διάφορα διαφημιστικά αυτοκολλητα μέσα και πάνινο πουγκί θήκη για αποθήκευση - μεταφορά .

 

Αν κάποιος από Αθήνα παρέλαβε τα κλασσικά και θέλει ανταλλαγή ας μου στείλει ένα pm , αλλιώς μάλλον θα τα δώσω δώρο σε κανένα φίλο για τις γιορτές που έρχονται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το ντοκυμαντερ παντως δινει αρκετες απαντησεις για το κοστος των γυαλιών.

 

 

 

 

Συγνώμη για το off-topic, αλλά εγώ γιατί αισθάνομαι ότι έχασα 13 λεπτά απ'τη ζωή μου;

 

Τι μου έμαθε το "ντοκυμαντέρ":

- Τα μονοπώλια είναι κακό πράγμα (όταν τα έχουν οι ιταλοί, αν η εταιρεία λεγόταν Glasses-R-Us και είχε έδρα το Missouri, ντοκυμαντέρ του 60 minutes δε θα υπήρχε)

 

- Ο κόσμος είναι διατεθειμένος να πληρώσει χοντρά φράγκα για "premium" προϊόντα, μέχρι και 30 φορές του κόστους (δεν το ήξερα, νόμιζα πχ ότι το iphone των 900 ευρώ κοστίζει 850 και η apple τσεπώνει ένα πενηντάρικο και η ζώνη Hermes των 1500 δολλαρίων κοστίζει 1490 και η Hermes τσεπώνει μόνο 10 δολλάρια)

 

- Στα είδη που δεν υπάρχει το μονοπώλιο της luxottica, τα premium προϊόντα κοστίζουν ελάχιστα πιο ακριβά από τα μη premium (πχ οι γόβες Louboutin είναι λίιιιιγο πιο ακριβές από τα σταράκια)

 

tl;dr: Οι κακοί Ιταλοί έχουν φτιάξει ένα μεγαθήριο που ελέγχει τις τιμές των οπτικών που σε άλλη περίπτωση θα ήταν πάμφθηνα (Gucci, Prada, κτλ). Πουλάνε αμερικάνικα γυαλιά made in italy και το κρύβουν.

 

 

Υ.Γ: Για να μην είμαι τελείως άδικος, ένα πράγμα που μου έμαθε το ντοκυμαντέρ είναι ότι η Luxottica έχει αγοράσει και retailers και ασφαλιστικές εταιρείες οπτικών στο U.S. Κατά τα άλλα, πιο προπαγάνδα βίντεο πεθαίνεις

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφφ το τεντωσαμε το θεμα ας αφησουμε το Offtopic και ας γραφουμε απλα για παραλαβες/καθυστερησεις.

 

Παραγγελιες Παρασκευης τιποτα ακομα

Παραγγελια Δευτερας ειναι ηδη για επεξεργασια στην Αθηνα οποτε λογικα αυριο θα ερθει Κρητη

 

 

 

Ευχαριστουμε για τις εξτρα πληροφοριες αλλα απο την στιγμη που παιζουν τα φραγκα στην μεση δεν δινω απλα σημασια σε κανεναν οσο καλοπροαιρετες ειναι οι συμβουλες του.

 

Σαν την οφθαλμιατρο μου που ουρλιαζε μηηηηηη πας στα Mark Allen πηγαινε στον δικο μου οπτικο.και οταν της εξηγησα οτι θελω ενα ζευγαρι για ωρα αναγκης και τους αστιγματικους φακους θα τους παρω απο Αμερικη χαζογελαγε και μου ειπε στο τελος οτι και αυτη το ιδιο κανει και καταληξαμε να ανταλλαζουμε eshops :D .

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία Κυριακής , ήρθαν σήμερα Γιάννενα, πήρα τα Diamond Black Joker One, είναι λίγο στενά όπως ειπώθηκε παραπάνω αλλά σε κανονικά κεφάλια θα κάθονται καλά. Για 18 ευρώ με μεταφορικά φαίνονται vfm αλλά τι ποιότητα κρυστάλλου έχουν δεν ξέρω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 ωρες ηρθε και μενα η πρωτη παραγγελια τα frozen grey sky one στα 19.50 συνολο

 

 

$_35.JPG

 

Τα γυαλια ειναι πανεμορφα και ο σκελετος μια χαρα.Τα δοκιμασα εξω στον ηλιο(καλοκαιριατικος ηλιος βαραει πολυ) και ειναι παρα πολυ ξεκουραστα.Τα συγκρινα με τα ray ban.Με τα ray ban εξω στον ηλιο δεν καθεσαι ουτε λεπτο(δεν εχει πολωτικους φακους).Καθησαν και αρκετα καλα στο προσωπο μου.Γενικα μια αψογη αγορα και ανυπομονω και για τα αλλα 2 που περιμενω.Εχει και πουγκι ασπρο για τη μεταφορα.

 

 

Edit: Ενα παιδι ειχε ρωτησει αν γραφουν CE τα γυαλια και ναι το γραφουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε μεγειά. Κι εγώ οταν τα είχα δοκιμάσει απο φίλο μου ηταν πολύ ξεκουραστα.

 

Αντε να ερθουν και τα δικά μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε μεγειά. Κι εγώ οταν τα είχα δοκιμάσει απο φίλο μου ηταν πολύ ξεκουραστα.

 

Αντε να ερθουν και τα δικά μας.

Nα σε καλα φιλε.Ηρθαν πολυ γρηγορα.Στις 1 Δεκεμβριου εφυγαν απο Ισπανια πηγαν Γερμανια και σημερα το πρωι ηρθαν.Με το καλο να ερθουν σε ολους να τα ευχαριστηθουμε.Εχουμε πιασει χειμωνα και αυτος ο ηλιος δεν λεει να πεσει 50 βαθμους εχει εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...