Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στην ουσία οι 5 συναλλαγές μέσω ΑΤΜ γίνανε 3. τα υπόλοιπα είναι δευτερεύουσας σημασίας

Τώρα αν το πάνε σιγά σιγά και στο τέλος μας αναγκάσουν σε συνδρομή, πολύ απλά φεύγουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε νομίζω γιατί οι ανταγωνιστές τους εντος Γερμανίας δε χρεώνουν κάποιου είδους προμήθεια οπότε με το να ξεκινήσει κάποια στιγμή η Ν26, π.χ. με το νέο χρόνο, μένει πίσω. Ουσιαστικά άμα βάλει συνδρομή χάνει την εγχώρια αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HuskerDu είπε

Αφού υποστηρίζει το ApplePay δεν χρειάζεται η φυσική κάρτα, μπορεί και να μην την ανανεώσω ( την Standard έχω, λήγει το 2023).

Μα δε δίνει virtual κάρτα, μόνο φυσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Μα δε δίνει virtual κάρτα, μόνο φυσική.

Και αυτή που έχω στο Applepay τι είναι? Μάλλον μπερδεύτηκα, νομίζω δεν χρειάστηκε η φυσική κάρτα όταν την έκανα add στο wallet, από το app της Ν26 έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, HuskerDu είπε

Και αυτή που έχω στο Applepay τι είναι? Μάλλον μπερδεύτηκα, νομίζω δεν χρειάστηκε η φυσική κάρτα όταν την έκανα add στο wallet, από το app της Ν26 έγινε.

Η φυσική σου κάρτα ειναι. Απλά οι τράπεζες σου δίνουν τη δυνατότητα να το κάνεις κατευθείαν απο την εφαρμογή τους χωρίς να πληκτρολογήσεις τα στοιχεία χειροκίνητα στην εφαρμογη Wallet. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια νομιζω δεν το εχει αναφερει καποιος αλλα ανοιξε το topup με καρτα. μολις εβαλα λεφτα απο εθνικη και δεν ειναι η πρωτη μου μεταφορα και ουτε εξαφανιστηκε η επιλογη μετα που το εκανα. δεν με αφηνει να βγαλω screenshot απο την εφαρμογη αλλα σε εμενα βρισκεται, actions-> add money. επισης εχει επιλογη και google pay. debit card και google pay εχουν σημανση BETA.

πολυ καλα νεα, σορρυ αν εχει ξανανφερθει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, flyer είπε

Εμένα μου λέει “as a beta feature you can only use it once...”

Σε όλους ετσι λέει γιατι η υπηρεσία δεν είναι ακόμα πλήρως διαθέσιμη.

Και στον προηγούμενο λογικά το ίδιο ισχύει, απλά δεν το συνειδητοποίησε ακόμα γιατι δεν προσπάθησε να τη χρησιμοποιήσει δεύτερη φορά. Επίσης, η επιλογή για topup με καρτα/googlepay θα εξαφανιστεί μόλις προσπαθήσει πάλι.

Επεξ/σία από inel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν γινει μεταφορα απο 2 διαφορετικες eurobank σε n26 , η μια μεταφορα 700 ευρω και η αλλη 500 ευρω θα φορολογηθω ; Επισης εαν γινεται μια μεταφορα καθε μηνα απο eurobank (μεσω iban) μαξ 500-600 ευρω στην n26 θα φορολογουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, statharas13 είπε

Εαν γινει μεταφορα απο 2 διαφορετικες eurobank σε n26 , η μια μεταφορα 700 ευρω και η αλλη 500 ευρω θα φορολογηθω ; Επισης εαν γινεται μια μεταφορα καθε μηνα απο eurobank (μεσω iban) μαξ 500-600 ευρω στην n26 θα φορολογουμε;

Σε τι ακριβώς να φορολογηθείς ; Απο που προέρχονται τα χρήματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, asdfnikos είπε

Σε τι ακριβώς να φορολογηθείς ; Απο που προέρχονται τα χρήματα; 

Τα χρηματα προερχονται απο ηλεκτρονικες πωλησεις (software) ! Οταν λεω να φορολογηθω εννοω εαν γινει ελεγχος και με τσιμπησουν πως θα δικαιολογησω τα λεφτα αυτα ; Μιλαω παντα για τους λογαριασμους που μου στελνουν τα λεφτα και οχι για την n26 .

 

ΥΓ. Πιστευω πως 500-600 τον μηνα ειναι λιγα για να κατσουν να ασχοληθουν μαζι μου αλλα ποτε δεν ξερεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yazidis είπε

Απαντησες και μονος σου.. ποτε δεν ξερεις

Οσο εχει να κανει τον λογαριασμο που θα μου στελνει τα 500-600 καθε μηνα ; Το ιδιο ισχυει και για αυτον ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/4/2020 στις 5:06 ΜΜ, statharas13 είπε

Τα χρηματα προερχονται απο ηλεκτρονικες πωλησεις (software) ! Οταν λεω να φορολογηθω εννοω εαν γινει ελεγχος και με τσιμπησουν πως θα δικαιολογησω τα λεφτα αυτα ; Μιλαω παντα για τους λογαριασμους που μου στελνουν τα λεφτα και οχι για την n26 .

ΥΓ. Πιστευω πως 500-600 τον μηνα ειναι λιγα για να κατσουν να ασχοληθουν μαζι μου αλλα ποτε δεν ξερεις!

600 ευρώ το μήνα είναι 7200 ευρώ το χρόνο. άρα με το 22% φαντάζομαι θα ήταν κάνα χιλιάρικο φορολογία. Ποτέ δε ξέρεις, κάποτε βέβαια πρέπει να τα κοιτάνε όλα για να τελειώνουμε με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...