Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ptwma είπε

600 ευρώ το μήνα είναι 7200 ευρώ το χρόνο. άρα με το 22% φαντάζομαι θα ήταν κάνα χιλιάρικο φορολογία. Ποτέ δε ξέρεις, κάποτε βέβαια πρέπει να τα κοιτάνε όλα για να τελειώνουμε με αυτό.

Αν ειναι να πληρωσω 1000 για 7200 δεν με απασχολει , πραγματικα... Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, statharas13 είπε

Αν ειναι να πληρωσω 1000 για 7200 δεν με απασχολει , πραγματικα... Υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω ;

Αν τα δηλώνεις τόσο θα ήταν ο φόρος χοντρικά πολύ. Δε ξέρω ποιο είναι το εισόδημά σου. Αν δεν τα δηλώνεις τότε πέφτει πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, ptwma said:

Αν τα δηλώνεις τόσο θα ήταν ο φόρος χοντρικά πολύ. Δε ξέρω ποιο είναι το εισόδημά σου. Αν δεν τα δηλώνεις τότε πέφτει πρόστιμο.

Αν δεν κάνω λάθος μέχρι 8.000 ευρώ δεν υπάρχει φορολογία, με την προϋπόθεση ότι δεν έχει άλλο εισόδημα στην χώρα φορολογίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια απορια εχω, ολοι εδω απο το φορουμ εχετε ανοιξει λογαριασμο στην Ν26 μονο με τα διαβατηρια σας? Γιατι εγω που δεν εχω και θελω να ταυτοποιηθω μονο με την αστυνομικη μου ταυτοτητα νεου τυπου (με λατινικα), η ταυτοποιηση δεν περναει απο το app της με ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, coulcos είπε

Μια απορια εχω, ολοι εδω απο το φορουμ εχετε ανοιξει λογαριασμο στην Ν26 μονο με τα διαβατηρια σας? Γιατι εγω που δεν εχω και θελω να ταυτοποιηθω μονο με την αστυνομικη μου ταυτοτητα νεου τυπου (με λατινικα), η ταυτοποιηση δεν περναει απο το app της με ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ.

Με ταυτότητα, αλλά θέλει φως ημέρας και λίγο υπό γωνία για να μην γυαλίζει.

Επεξ/σία από stefanidisg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, coulcos είπε

Μια απορια εχω, ολοι εδω απο το φορουμ εχετε ανοιξει λογαριασμο στην Ν26 μονο με τα διαβατηρια σας? Γιατι εγω που δεν εχω και θελω να ταυτοποιηθω μονο με την αστυνομικη μου ταυτοτητα νεου τυπου (με λατινικα), η ταυτοποιηση δεν περναει απο το app της με ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ.

Με ταυτότητα. Στο site τους υπάρχει πίνακας με αποδεκτά έγγραφα για κάθε χώρα. Για Ελλάδα έχει διαβατήριο και ταυτότητα.

Mε το διαβατήριο κάνεις εγγραφή όπου θες και σε χρόνο dt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σε μενα συμβαινει το εξης: Kανω ολα τα σταδια της ταυτοποιησης μεχρι και τη selfie (παρολο που εχω ενα θεμα εκει που λεει κανε  tilted την ταυτοτητα, η εφαρμογη δεν εμφανιζει το καδρο ωστε να μπορεις να την κεντραρεις σωστα, παρολα αυτα το εκανα με το ματι), και οταν παω να τα στειλω , δε γινεται ποτε το upload in a few seconds που λεει η εφαρμογη τους. Δεν ειναι προβλημα με το ρουτερ μου, γιατι σε προηγουμενο βημα της εφαρμογης εκανα κανονικα το pairing του αριθμου μου. Η ιδια ιστορια εδω κι ενα μηνα που προσπαθω να κανω την ταυτοποιηση, το support τους παροτι υποστηρικτικο, δεν μπορει να μου βρει μια λυση η εστω μια εναλλακτικη λυση χωρις να χρησιμοποιησω  την κ@@@εφαρμογη τους. Αν ξερει καποιος τη λυση ας την αναφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, yazidis είπε

Εχουν αφαιρέσει το ΒΕΤΑ οποτε μηπως μπορεις να κανεις πανω απο μια φορα;

Όντως. Το πρωί είχα το beta, αλλά δεν είχα ήδη ότι εκκρεμούσε update. Μετά την ενημέρωση δεν υπάρχει το beta. Εκτιμώ ότι πλέον δεν έχει περιορισμούς η μεταφορά χρημάτων με debit. Μια δοκιμή θα μας πείσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, flyer είπε

Όντως. Το πρωί είχα το beta, αλλά δεν είχα ήδη ότι εκκρεμούσε update. Μετά την ενημέρωση δεν υπάρχει το beta. Εκτιμώ ότι πλέον δεν έχει περιορισμούς η μεταφορά χρημάτων με debit. Μια δοκιμή θα μας πείσει.

Σε εμένα που έχω κάνει ήδη μια μεταφορά έχει χαθεί η επιλογή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...