Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, loyros13 said:

πώς;

Μάλλον δεν έχει γίνει ακόμα η αναβάθμιση σε android. Δεν έχω προχωρήσει την διαδικασία μιας και είναι μόνο για μια φορά στην παρούσα beta φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν είναι αυτό που το δίνει μια φορά για την πρώτη φόρτιση;Εχει συζητηθεί πιο πίσω 

Αυτο ειναι. Δε νομίζω ότι αξίζει και πολύ αφού είναι μόνο για μια φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, djuan1988 said:

Δεν μπορώ να το βρω ούτε στο ios πάντως.

Πας στο Actions, διαλεγεις Add money και μετα Debit card transfer.
Version 3.41

Επεξ/σία από sistah
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, sistah είπε

Πας στο Actions, διαλεγεις Add money και μετα Debit card transfer.
Version 3.41

Είχα την 3.40 και δε μου έβγαζε τη νέα έκδοση στο App Store. 

Αλλά όπως γράψατε you can only use it once. Οπότε δεν είναι χρήσιμο προς το παρόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα σήμερα μου ήρθε update, γερμανικό App Store και μου εμφάνισε την επιλογή για τη χρεωστική. Αναφέρει πως είναι σε beta οπότε λογικά είναι feature που σε επόμενες εκδόσεις θα "μονιμοποιηθεί". Αν μεταφέρεις λεφτά απο Ελλάδα είναι χρήσιμο γιατί γλιτώνεις το 1€, στο εξωτερικό οι τράπεζες ούτως ή άλλως δεν έχουν προμήθειες οπότε δεν αλλάζει κάτι τρομερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην τελευταία έκδοση της εφαρμογής 3.41.1 στο android, στις επιλογές actions->για add money,  πλέον εκτός από debit card transfer δίνει και από Google Pay. Και αυτό όμως εμφανίζεται ως beta και μπορείς να το χρησιμοποιησεις μονο 1 φορα (προς το παρόν λογικα).

Επεξ/σία από runner69
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω την ιστορία μου καλύτερα εδώ και όχι στο θέμα της revo
3-4 φορές δοκιμασα με ταυτότητα ελληνικη που έχει εκδοθεί το 15 και απέτυχε και τις 3 φορες μπλοκάροντας μια περαιτερω προσπάθεια για να ανοιξω λογαριασμό, στέλνοντας μου μάλιστα και ένα email που μου λέει οτι δεν μπορούν να μου ανοίξουν λογαριασμό

Αναφορά σε κείμενο

 

Hey Anastasios,

At the moment we are not able to support and verify the ID document you provided. As a regulated financial institution, we are obliged to verify the authenticity of specific security features on ID documents in order to finalize sign-ups. Unfortunately, these features are not present or not verifiable remotely in your case. Please note that these security measures are meant to protect your identity online and prevent third parties from using your data without your consent.

In case you have a second nationality, we strongly suggest that you try undergoing the identification process via app once again using the other documents.

In any case, we are working on this issue and will let you know once we are able to accept your identity document.

Kind regards,
Your N26 Team

 

Μίλησα μαζί τους με το live chat και μου είπαν οτι θα τον ξεμπλοκάρουν σε καμια βδομαδούλα αλλά μπορώ να δοκιμάσω μονο με διαβατήριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...