Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά μια βοήθεια....μου έχουν στείλει την n26 και τώρα πια στην εφαρμογή μου βγάζει ότι η κάρτα μου έχει φτάσει και να βάλω τον κωδικό επιβεβαίωσης αλλά δεν μου έχει έρθει η κάρτα στο σπιτι.. βασικά δεν ξέρω με τι μεταφορική έρχεται...γνωρίζει κάποιος με πια μεταφορική έρχεται ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Kitos1997 είπε

Παιδιά μια βοήθεια....μου έχουν στείλει την n26 και τώρα πια στην εφαρμογή μου βγάζει ότι η κάρτα μου έχει φτάσει και να βάλω τον κωδικό επιβεβαίωσης αλλά δεν μου έχει έρθει η κάρτα στο σπιτι.. βασικά δεν ξέρω με τι μεταφορική έρχεται...γνωρίζει κάποιος με πια μεταφορική έρχεται ??

με ΕΛΤΑ πάντα ακόμα και η Metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν δοκίμασα μια μεταφορά από revolut σε n26 και η μεταφορά έγινε αμεσως (SEPA). Αυτό γινόταν και πριν αλλάξουν τα IBAN της revolut ?

Ρωτάω γιατί δεν το χα δοκιμάσει πιο πριν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, vagstef είπε

Πριν δοκίμασα μια μεταφορά από revolut σε n26 και η μεταφορά έγινε αμεσως (SEPA). Αυτό γινόταν και πριν αλλάξουν τα IBAN της revolut ?

Ρωτάω γιατί δεν το χα δοκιμάσει πιο πριν 

Το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό αυτό το κόλπο και νομίζω πως ναι, ακόμα και με το GB IBAN λειτουργούσε (αν θυμάμαι καλά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, vagstef είπε

Πριν δοκίμασα μια μεταφορά από revolut σε n26 και η μεταφορά έγινε αμεσως (SEPA). Αυτό γινόταν και πριν αλλάξουν τα IBAN της revolut ?

Ρωτάω γιατί δεν το χα δοκιμάσει πιο πριν 

Η μεγαλύτερη αργοπορία που έχω δει είναι μισής ωρας.Και έχω μεταφέρει χρήματα πολλές φορες μεταξύ monese-revolut-monzo-sync και πιο παλιά και Ν26.Συνήθως είναι άμεση.Ερχονται οι ειδοποιήσεις μαζί.Οτί έφυγαν τα λεφτά απο την μία και μπήκαν στην άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Η μεγαλύτερη αργοπορία που έχω δει είναι μισής ωρας.Και έχω μεταφέρει χρήματα πολλές φορες μεταξύ monese-revolut-monzo-sync και πιο παλιά και Ν26.Συνήθως είναι άμεση.Ερχονται οι ειδοποιήσεις μαζί.Οτί έφυγαν τα λεφτά απο την μία και μπήκαν στην άλλη.

Δηλαδή κάποια επόμενη μεταφορά μπορεί να καθυστερήσει οκ! και sync ωραια γιατι ακομα δεν εχουν top up με κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vagstef είπε

Πριν δοκίμασα μια μεταφορά από revolut σε n26 και η μεταφορά έγινε αμεσως (SEPA). Αυτό γινόταν και πριν αλλάξουν τα IBAN της revolut ?

Ρωτάω γιατί δεν το χα δοκιμάσει πιο πριν 

Σχετίζεται με ένα email που είχαν στείλει στις 18/9 από την revolut με τίτλο "Τράπεζες που συμμετέχουν στο SEPA Instant" λέγοντας  ότι

Τις τελευταίες εβδομάδες, ενδέχεται να λάβατε από εμάς ένα email το οποίο να ανέφερε ότι ξεκινήσαμε το SEPA Instant. Δυστυχώς, επισυνάψαμε λανθασμένη λίστα τραπεζών που υποστηρίζουν μεταφορές EUR, επομένως ίσως να νομίσατε πως η τράπεζά σας δεν ήταν στη λίστα.

Όταν αποστέλλετε ή λαμβάνετε μεταφορές EUR από τον λογαριασμό σας Revolut σε άλλον τραπεζικό λογαριασμό στην Ευρώπη, τα χρήματα θα φτάνουν μέσα σε δευτερόλεπτα, αρκεί η άλλη τράπεζα να δέχεται άμεσες μεταφορές.

 

και μέσα σε αυτές έχει και την Ν26

 

3 ώρες πριν, spartak1 είπε

Υποψιν ότι το ανάποδο δε φαίνεται να ισχύει. Δηλαδή από N26 Προς revolut. Αγνωστο γιατί...

Περίεργο αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, runner69 είπε

Σχετίζεται με ένα email που είχαν στείλει στις 18/9 από την revolut με τίτλο "Τράπεζες που συμμετέχουν στο SEPA Instant" λέγοντας  ότι

Τις τελευταίες εβδομάδες, ενδέχεται να λάβατε από εμάς ένα email το οποίο να ανέφερε ότι ξεκινήσαμε το SEPA Instant. Δυστυχώς, επισυνάψαμε λανθασμένη λίστα τραπεζών που υποστηρίζουν μεταφορές EUR, επομένως ίσως να νομίσατε πως η τράπεζά σας δεν ήταν στη λίστα.

Όταν αποστέλλετε ή λαμβάνετε μεταφορές EUR από τον λογαριασμό σας Revolut σε άλλον τραπεζικό λογαριασμό στην Ευρώπη, τα χρήματα θα φτάνουν μέσα σε δευτερόλεπτα, αρκεί η άλλη τράπεζα να δέχεται άμεσες μεταφορές.

και μέσα σε αυτές έχει και την Ν26

Περίεργο αυτό.

Από κάρτα Πειραιώς μέσω curve  σε revolut και από revolut  σε n26 , όλα έγιναν σε λίγα δευτερόλεπτα και χωρίς καμία προμήθεια πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vagstef είπε

Επισημα πλεον χωρις τρυκ!
Λογικα θα φανει συντομα και στις αλλες καρτες εξωτερικου και φανταζομαι και σε Ελληνικες τραπεζες κατοπιν...

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Προς το παρον συνεχιζει να μην είναι διαθέσιμο στο Playstore για όποιους μπαίνουν από Ελλάδα. Θέλει πάλι κόλπο για να το εγκαταστήσεις;

όχι απλά θα περιμένουμε. νομίζω σε καμία χώρα δεν έγινε διαθέσιμο το πρωί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...